Skocz do zawartości
DarkPaw1ak

Akwarium z panelem-porady

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich :) . Planuje zamówić akwarium z panelem, wymiary najprawdopodobniej będą 50x35x30, z tyłu panel filtracyjny o wymiarach 50x15x30. Chciałbym się doradzić odnośnie wymiarów i wysokości przegród. Odpieniacz jaki planuje to hydor slimskim nano , do tego małe refungium. Oraz komora na obiegówke . Czy ten wymiar panela będzie wystarczający dla odpieniacza DIY, albo Hydora? Jakie proponujecie wymiary i wysokości przegród? Jest to moje pierwsze akwarium z panelem i wolał bym się dowiedzieć czegoś od kogoś z doświadczeniem, niż zamawiać i przerabiać kilka razy :) z góry dziękuje za pomoc i porady :)

Tapnięte z Szajsunga Note 3


60x40x30 , 72l . Kaskada FZN-3 + węgiel , oświetlenie 3x24w , cyrkulacja Koralia 1600 i Koralia nano evo 900 ,Odpieniacz Resun SK-300 po tuningu na Meshu, 7 kg LR , 2kg LS - START 06-10-13

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie ile chcesz mieć komór w panelu ja bym zrobił dwie aby swobodnie wkładać ręce zakładam że 30 cm to wysokość więc przegroda musiała by mieć między 20 a 25 cm wysokości i na taką wysokość trzeba by wstawić szybę drugą szybę zrób 3 cm od pierwszej i 3cm powyżej dna. Jeśli chodzi o odpieniacz hydora to ten 135 ma 30 cm wysokości pytanie czy przy wysokości komory między 20 a 25 cm będziesz mógł go odpowiednio wyregulować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co chcesz trzymać w tym akwarium? Miałem takie tylko 10cm dłuższe, a w nim głównie sps, 2 ryby i krewetkę. Przy 7kg skały, bez odpieniacza NO3 i PO4 było 0. Wydaje mi się, że odpieniacz i refugium to za dużo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Co chcesz trzymać w tym akwarium? Miałem takie tylko 10cm dłuższe, a w nim głównie sps, 2 ryby i krewetkę. Przy 7kg skały, bez odpieniacza NO3 i PO4 było 0. Wydaje mi się, że odpieniacz i refugium to za dużo.

Głównie miękkie i lps, i kilka prostych sps. Do tego jakąś krewetke, a z ryb to nie wiem :) . Zastanawiam, się właśnie czy jest sens i czy nie zostać tylko przy odpieniaczu.. Ten hydor powinien być ok, tylko nie wiem jak z minimalnym zanurzeniem ..

Tapnięte z Szajsunga Note 3


60x40x30 , 72l . Kaskada FZN-3 + węgiel , oświetlenie 3x24w , cyrkulacja Koralia 1600 i Koralia nano evo 900 ,Odpieniacz Resun SK-300 po tuningu na Meshu, 7 kg LR , 2kg LS - START 06-10-13

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potem, jak system zaskoczy to myślę, że i bez odpieniacza się obejdzie. Ale na początek może się przydać. Co do zanurzenia Ci niestety nie pomogę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polecam ci zamiast glonow ze 2 litry siporaxu. Bedziesz mial bezobslugowo i spokoj z parametrami. Glony w panelu pewnie mogą być ale to dodatkowy bajzel w postaci żarówki kabli itp. Ostatnio ktoś tu na forum prezentował akwarium z małym dsb i glonami. Nawet fajnie to wyglądało. Nie rób dużych roznic w poziomach wody bo bedzie woda chlupała a to drażni ;) ps. obecnie posiadam akwarium 72l brutto z panelem. Od roku bez odpieniacza. Karmię dużo. Około kostkę dziennie plus suchy wieloskladnikowy i mix spiruliny. Czasami 1/4 kostki wrotki.

mobilnie

Edytowane przez karollo_c (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jo mioł dwie solniczki z panelem. Więc jak chcesz to zapraszom na moje posty poczytej i zobocz se. VOL 2 w setce mioł jo już pompa obiegowo przez otwór w ściance panelu i działała jak cyrkulacja polecom te rozwiązanie.

http://nano-reef.pl/topic/56774-akwarium-krisu-pytania-problemy-i-posty/page__hl__%20akwarium%20%20_krisu

http://nano-reef.pl/topic/65840-akwarium-krisu-100-l-pytania-problemy-i-posty-czesc-2/


Akwarium 290 l w obiegu 80 x 50 x 50 komin prawy bok z tyłu , Sump 80 x 42 x 45 , Odpieniacz Bubble Magus Curve 5

Pompa cyrkulacyjna Tunze Turbelle Nanostream 6025, Pompa obiegowa Jebao/Jecod DCT-6000 + końcówka Loc-Line podwójna, 20 kg żywej skały z E-RYBKA , 18 kg żywego piasku Nature's Ocean Bio-Activ Live Natural White ,Lampa LED DIY 220 W projekt oraz wykonanie _KRISU_ , 4 Litry Siporax 25mm , Grzałka Eheim Jager 200 W ,Sól Red Sea Salt

http://nano-reef.pl/...oblemy-i-posty/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.