Skocz do zawartości
Amphiprion

Wielka prośba- światło do 60x60x60 kostka

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, po 10 latach chciałbym wrócić do akwarystyki morskiej.

Tym razem baniaczek to będzie kostka 60x60x60 (ewentualnie 50 wysokości - jeszcze nie wiem)

Poprzednie akwarium to było 112 litrów oświetlone 4x24 T5. Korale miękkie tylko. I jakoś szło.

Teraz także będą raczej tylko miekasy - choć jest też apetyt na coś więcej.

W międzyczasie dużo się zmieniło w technice oświetlenia. Od jakiegoś czasu czytam i czytam i w sumie wiem, że nie wiele wiem. Ale spodobały mi się LEDy. Wiem, że najlepszym rowiązaniem byłby Kessil a360We (bardzo podobają mi się bliki) i bardzo nie podoba mi się cena. Więc szukam alternatywy:

1. 1x Kessil A160WE Blue Tuna (tylko czy nie będzie za słabe?) - może wspomóc ją 2x24 T5 (10.000 lub 15.000 Kelwinów)

2. LED Spectra-1 (niby 108W) ( brak blików)

3. Ściemnialna Lampa LED 120W Grow (jakiś nowy model) (brak blików)

4.Lampa HQI 150W + 2x24W T5 wersja do akwarium morskiego 20 000K

(wszystkie lampy z Allegro)

A może coś innego?

Wiem, że temat rzeka, ale liczę na parę wskazówek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym namawiał jednak na A360WE. Miałem nad taką kostką i było super światełko. Obecnie nad baniakiem 150x60x60 świece dwoma takimi lampkami.

Cena niestety tak jak pisałeś nie jest najniższa ale...moim zdaniem lepiej dozbierać czy na raty kupić coś docelowego niż kupować 2 razy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

TMC IlumenAir 600. Sam taką kupiłem do takiej samej kostki, do której się docelowo przymierzam. U mnie będzie 60x60x50. Myślę że 95 Wat wystarczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

JarekSle - wiem, jeżeli nie wymyślę fajnej (czytaj tańszej) alternatywy to będę zbierał kasę na A360WE. Zrobiłem wstępny kosztorys takiej kostki i pokazałem go Pani Żonie. Niestety muszę szukać teraz gdzieś oszczędności:)

P1otr - czy tą lampą można sterować ręcznie - tzn ustawić kanały? Innymi słowy - czy obejdzie się bez sterownika?

Edytowane przez Amphiprion (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Poczytaj sobie o niej, obejrzyj filmiki na YT. Ma sterownik, pilota, pełną regulację mocy, programowalne wschody, zachody, burze, każdy kanał z osobna etc. wszelakie bajery. Pełna opcja. Warto, bo kosztuje 1250zł w e-rxxxx. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki P1otrze popatrzyłem - wydaje się ciekawą opcją. Tylko po co robić burzę i stresować organizmy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro chcesz trzymac tylko miekkie, to nie musisz isc w HQI i T5...


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Dzięki P1otrze popatrzyłem - wydaje się ciekawą opcją. Tylko po co robić burzę i stresować organizmy?

Natura nie zna litości. :) A tak na poważnie- to też element ich życia. Na szczęście- nie musisz tego używać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.