Skocz do zawartości
mareczek232

120x50x50 by mareczek232

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich morszczaków.

Po roku prowadzenia szklanki low-tech 80x30x40 choroba zwana morszczyzną znacznie się rozwinęła więc przyszedł czas na stawianie wiekszego zbiorniczka. W planach 120x50x50+sump korona i w ogóle full opcja, jak się bawić to się bawić. W akwarium głównie bedę stawiał na koralowce, ryby i korale ze starego zbiornika przejdą do nowego domku. Atualnie w zbiorniku mam mix wszystkiego, sporo montiporek, dwie acry, dwa lpsy a reszta to zoa, rhoactisy, i miekkie dla poczatkujacych xenie, capnelle i te sprawy. Docelowo zbiornik pod SPSy, gdy w zbiorniku bedzie robiło się mało miejsca wszystkie miękaski będą szły na targowisko, ale to z czasem aby z pełnego akwarium z koralowcami nie postawić zbiornika z samą skałą. Zależy mi na zautomatyzowaniu systemu z powodu regularnych wyjazdów do pracy. Podmiany wody, czyszczenie odpieniacza, codzienna suplementacja czy karmienie to nie problem, chodzi o to aby technicznie było wszystko rozwiązane tak, aby nie trzeba było grzebać przy akwarium zbyt często (opieka zdalna :) ) Akwarium oczywiscie na zywej skale i bare bottom aby nie szczypac sie z cyrkulacja.

A więc do rzeczy.

Akwarium - 120x50x50

Sump - bedzie to mój pierwszy zbiornik z sumpem, jakie wymiary polecacie?

Zbiornik na dolewke - 15-20l

Oświetlenie – Kessil AP700 (już w drodze :) )

Opieniacz-tutaj będe prosił o rady, zależy mi na tym aby jak najmniej przelewał i byl bardzo wydajny pod korale SPS, w gre wchodzi jedynie sucha piana aby tak jak mówiłem zminimalizować jego obsługę. Wielkim plusem będzie automatyczny system czyszczenia.

Pompa obiegowa- NJ 3000

Automatyczna dolewka – Tunze Osmolator Universal 3155.000

Grzałka – mam w szafie 300W czy nie będzie za dużo?

Dozownik do ballinga – tutaj również będę liczył na propozycje, szukam sprzętu sprawdzonego, jak najmniej awaryjnego

Cyrkulacja - zależy mi na urządzeniach regulowanych. Myślałem równiez o waveboxie.

Akwarium prowadzone będzie na metodzie probiotycznej Aquaforesta, aktualny zbiornik wspomagany jest tymi produktami i jestem zadowolony więc myślę, że czas rozwinąć skrzydła i polecieć na całość hehe :D

Licze na konstruktywne uwagi. Z pozdrowieniami. Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zbiornik na dolewkę zrób sobie większy, ze 40l, przydaje się w lato przy upałach jak woda błyskwicznie znika, sump zależny co chcesz w nim trzymać, jak będzie w przyszłości jakaś lampa uv czy filtr na biopellety musisz to wziąść pod uwagę, i zliczyć wodę która po wyłączeniu prądu spłynie z akwarium, czyli to co masz w hydraulice i na grzebieniu. Pompy dozujące to dużo dobrego słyszałem o GroTechu, ale wydaje mi się że nei prędko będziesz tak czy tak balinga lał także na razie daj sobie spokój. Jak się zdecydujesz na pompy cyrkulacyje to szczerze polecam Jebao, mam i na prawdę w tym przedziale cenowym wymiatają.


Akwa 140x62x55 opti

Odpieniacz DIY na pompie 6500l/h, lampa T5 8x54w, cyrkulacja Jebao rw-15 i wp-25, obieg NJ4500,

778c96e53634a40408c328b9ee81fc9fu1149a1006.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam akwarium o podobnych wymiarach. Dolewka 25 litrów w lecie przy upałach starcza na 3-4dni. Odpieniacz polecam od Sebstka. Obieg polecam Jebao, DCT4000 lub DCT6000 cicha i tania. Dozownik polecam ebtech.Falowniki też możesz brać Jebao z serii RW.

Wysłane z mojego GT-I9515 przy użyciu Tapatalka


 

Akwarium: 540 L + 100 L sump

Cyrkulacja: 2x Glamorca GP-03

Obieg: Jebao DCP10000

Odpieniacz: Twistman OB-200-EXT

Oświetlenie: 4 x Maxspect Mazarra P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obieg wydaje się być za mały , ponieważ pamiętaj o spadkach przy podnoszeniu wody na daną wysokość a NJ to do najlepszych nie należy;) grzalke 300 w mam w obiegu 300 L i nie widzę przeszkód jakie by u mnie wynikały no chyba ,że wymiary bo jest dluga. Co do cyrkulacji to chyba bez kombinowania z china , ponieważ widzę iż nie oszczędzasz to w pewnym sklepie na Jasieniu pojawiły się nowe coralie :) ew Tunze i po problemie bo podlaczysz regulator bez problemu i sprzęt markowy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje za zainteresowanie tematem. Kurcze widze, ze sprawa jest trudniejsza niz myslalem. Pompy cyrkulacyjne Jebao wygladaja przyjemnie, na pierwszy rzut oka obsluga kontrolerow wydaje sie dziecinnie prosta a opinie na ich temat sa bardzo dobre. Patrzalem tez na Kolarie i niestety tam sie pogubilem, nie wiem ktory to nowszy a starszy model, widze ze kontroler jest dolaczany oddzielnie. Najwazniejsze, ze do przodu z wiekszym zbiornikiem na dolewke, tylko trzeba bedzie to zorganizowac zeby miejsca starczylo na to wszystko w szafce hehe :) Najwiekszym problemem bedzie chyba odpieniek :( Czytalem nieco o odpieniaczach Delteca, wydaje sie byc solidny sprzet. W porownaniu do aktualnego resuna to kazdy bedzie niebo lepszy hehe Potrzebuje przede wszystkim sprzetu jak najmniej zawodnego aby podczas mojej nieobecnosci nie stala sie jakas lipa przy rafce. Pozdrawiam!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o odpieniacz to może Pacyffic Sun??

Polecam od nich pompę dozującą.

Jestem bardzo ciekawy Kessila którego zamówiłeś. Nie boisz się że Acry nie dadzą rady pod nim??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Caly czas szukam odpienka ale niestety nie mam pomyslu, dziekuje za kolejna propozycje. Co do Kessila to tez jestem bardzo ciekaw hehe Uwazam, ze dla odwaznych swiat nalezy. Duzo osob na zagranicznych forach wypowiadalo sie ogolnie o oswietleniu tej firmy. Pisali, ze na zwyklych lampach LED nie uzyskiwali tak dobrego efektu jak na tym oswietleniu wiec wierze, ze bedzie okej :) Mysle ze wszystko to kwestia dobrego ustawienia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolejny progress, glowne urzadzenie oswietlajace jest jest juz na miejscu :) Projekt akwarium, stelaza, sumpa i zbiornika na dolewke prawie dopiety na ostatni guzik i bedziemy przystepowac do realizacji. Cyrkulacja 2x Jebao RW-8 pojawi sie w nowym roku razem z pompa obiegowa Jebao DCT, zastanawiam sie jeszcze nad modelem. Odpieniacz na ktory sie zdecydowalem w 99% to mniejszy model Pacific Sun, moze do odpalenia baniaka trafi sie jakas promocja wiec czekam cierpliwie :) Planowany start to koniec stycznia/poczatek lutego. Zastanawiam sie tylko na jakiej skale startowac, poradnik Aquaforesta zaleca sucha skale lecz mnie wiele bardziej podoba sie zywa. Nie wiem czy jest kolosalna roznica przy starcie baniaka na metodzie probiotycznej miedzy zywa a sucha skala. Ktos sie orientuje? pzdr

A tu pierwsze odpalenie lampki hehe :)

post-24467-0-85782200-1450390939_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak postepy?

Dzisiaj doczekałem się akwarium, sumpa, zbiornika dolewki, cyrkulacji i obiegówki :) Ze wszystkim oczywiście hydraulika. Został do zakupu odpieniacz i automatyczna dolewka, ale to już zrobię zakupy w gdyńskim sklepie :) Stelaż jest już w firmie zajmująca się zabudową, w poniedziałek powinien dojechać na miejsce.

Pozdrawiam :)

post-24467-0-12693500-1453890056_thumb.jpgpost-24467-0-02581500-1453890058_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Specjalnie wziąłem mocniejszy model aby wyregulować na jak najniższy poziom. Celem tej operacji jest zminimalizowanie hałasu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też tak pomyślałem, ale wziąłem trochę słabszą DCT 8000. A tak z ciekawości, jak masz zrobiony powrót fi 32?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam otwory 2x 25 i 1x 32.. polegałem na pomocy ludzi, którzy zajmują się klejeniem akwarium. Jeszcze nie rozgryzłem, który otwór do czego służy ale jak już przyjedzie zabudowana szafka zajmę się tym czym prędzej ;)

Edytowane przez mareczek232 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam kolegę z Gdyni.

podpowiedz mi gdzie kupiłeś pompy, lampy i cały osprzęt.

Gdzie zamówiłeś akwarium i jak wyszło ? - godni polecenia ?

Jak projektowałeś stelaż i kto robi Ci zabudowę ?

Szukam sprawdzonych ludzi w 3mieście, będę wdzięczny za polecenia :D

właśnie kompletuję moje 90x50x50.


90x50x50 [225l + sump] z Gdańska http://nano-reef.pl/...jekt-z-gdanska/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam kolegę z Gdyni.

podpowiedz mi gdzie kupiłeś pompy, lampy i cały osprzęt.

Gdzie zamówiłeś akwarium i jak wyszło ? - godni polecenia ?

Jak projektowałeś stelaż i kto robi Ci zabudowę ?

Szukam sprawdzonych ludzi w 3mieście, będę wdzięczny za polecenia :D

właśnie kompletuję moje 90x50x50.

Hej, poszło priv :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Startujemy z tematem :) Dzisiaj przyjechała cała reszta potrzebna do szczęścia. Po zmontowaniu wszystkiego będzie dokładne sprawozdanie każdego zakątka akwarium.

post-24467-0-88789200-1455271751_thumb.jpg

Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Życzę powodzenia,

daj znać jak będzie sprawował się odpieniacz, aktualnie szukam czegoś do nowego akwa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapowiada się fajnie. Ciekawe jak ustawisz te dwie pompy ze sobą

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po generalnym obmyśleniu planu będą dwie nowe pompy Jebao plus jedna ze starego zbiornika jvp-101, która zostanie umieszczona przy kominie za skałami aby wydmuchiwać syfek. Dodatkowo zaszła mała zmiana w obsadzie zbiornika ale to pozostawiam na sam koniec dla zaskoczenia :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy zalewaniu akwarium pękło a dokładniej podstawa..........

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.