Skocz do zawartości
misiek944

ReefMax mija rok, co dalej?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Mija rok jak kupiłem i zasiedliłem mój baniak :thumbsup: .

Post pisze aby prosić Was o rady co dalej czy zacząć z koralami twardymi(miałem już dwa ale padły ) ponieważ miękasy rosną na potęgę.

Dodam, że podmiany wody robię 10% raz w miesiącu nie leje żadnej chemii.Oczywiście mycie odpieniacza, czyszczenie szkła to norma :police: .

Proszę o podpowiedzi i pomysły.

post-24634-0-95571400-1450540538_thumb.jpg

post-24634-0-22988100-1450540562_thumb.jpg

post-24634-0-75407600-1450540584_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak wywalisz grzybki będziesz miał miejsce ale ważniejsze jest jakie masz parametry - może dlatego padły bo NO3 i PO4 wysokie - miękasy to lubią. W reefmaxie będzie ciężko ale nie powiem że się nie da bo się da :)


OPTI 100x50x50 + sump 80x30x30, IS-200; Jebao DCT6000 na 60-80%; ATI Sunpower Dimmable 8x39W; Eheim Jager 200W; Maxspect Gyre XF 130 + Tunze; Żywy piach Nature's Ocean, LR + RRR, Sól FM/Colombo, Bakterie Bio Gro, BioPellets NP XL, Balling klasyczny na prochach FM, do tego coś tam od Knopa i KZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak jak kroczek napisał sprawdź no3 i po4 ale możliwe też jest że szczepki sps zostały wykończone przez miękkie(masz ich dużo), które sporo potrafią wypompować do wody, tj. wojna chemiczna


Tisze jediesz dalsze budiesz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mysle tez ze 1 podmianka w miesiacu 10% nie zapewni uzupelnienia micro i macro elementow dla korali twardych.

Przy twardzielach trzeba badac wode pod wzgledem poziomu Ca,Mg i Kh.Iuzupelniac ubytki.


Akwarium-247l(95/50/52)Obieg-NJ2300,cyrkulacja 2xTunze6055+Multicontroller7096+6045 za skałą.

odpieniacz DIY APF600,oświetlenie-swietlówki LED 6X15W+t5 2X39W.Miekkie+LPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki z podpowiedzi koledzy, zatem wymiana baniaka na większy i pilnowanie parametrów lub cieszyć się tym co się ma. Czas pokaże.

Pozdrowionka i Zdrowych Spokojnych Świąt :wine:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można też podrasować trochę reefmaxa, tylko zastanów się czy to się opłaca jeśli już myślisz o zmianie. Ja niedawno też stanęłam przed takim dylematem i wybrałam zmianę. Ale zobacz np reefmaxa użytkownika Erem88. Dorzucił światła, odpieniacz i trzyma SPSy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.