Skocz do zawartości
Majaccg

DINO umiera, APTASIA zwalczana, i nowośc coś czerwonego

Rekomendowane odpowiedzi

Trochę za bogata ta sól na start, do tego jeszcze lales ballinga do świeżego pustego akwarium?


Było : Sps/Lps OW 80x60x45, 23kg LR,18kg LS, Cree DIY 5ch-320W+87W T5, jebao dc6000+rw8, jager 200w, schuran 120 na jebao dc6000, doser one evo fast.

 

Jest : SPS OW 120x70x50 + 180L sump. Swiatło 650W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wygląda to na dojrzewanie. Wręcz książkowe z zachowaną kolejnością występowania plag :)


325l + 112l (dwie komory), 380 l netto w obiegu

Oświetlenie 2x Giesemann Teszla,Led 65W

cyrkulacja JebaoRW-8, Tunze 6055 i 6045.

Odpieniacz WhiteSkim 200

Start 01.02.2015

http://nano-reef.pl/topic/71524-325l-wyrafowany/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Balling zacząłem lać jak już szczepki wprowadziłem. Najpierw 1,5 miesiąca stał z kamykami w środku.

Aktualnie dolewam jedynie świeżej RO bo odparowuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Balling leje się wg. bieżącej konsumpcji między cotygodniowymi podmianami, ustala się dokładnie dawki testami. W początkowej fazie po włożeniu korali nie ma potrzeby dawać żadnego ballinga. Jeśli już wystartowales na soli TM i uda Ci się przejść dojrzewanie możesz spokojnie parę m-cy na niej jechać przy regularnych podmianach. Od czasu do czasu co 2 tyg np kontroluj poziom Kh i Ca przed podmiana tego samego dnia tygodnia o tej samej godzinie aby w razie czego moc zareagować.. Na razie jednak gdy nie ma korali nie ma sensu nic mierzyć poza no2,no3 i po4.


Było : Sps/Lps OW 80x60x45, 23kg LR,18kg LS, Cree DIY 5ch-320W+87W T5, jebao dc6000+rw8, jager 200w, schuran 120 na jebao dc6000, doser one evo fast.

 

Jest : SPS OW 120x70x50 + 180L sump. Swiatło 650W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ja widze tam czerwona rozgwiazde?


Pozdrawiam

Manti

Uwaga: To co pisze na forum, jest moim prywatnym zdaniem, wynikającym z własnego doświadczenia. Czasem się mylę lub po prostu się z wami nie zgadzam. Przepraszam jak kogoś uraziłem.

"Moja jest tylko racja i to święta racja, bo nawet jak jest twoja, to moja jest mojsza niż twojsza, ze właśnie moja racja jest racja najmojsza"

www.invoi.com.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z obsadą to tak nie szalej. Przy dojrzewaniu to ewentualnie jakieś ślimory a nie wymagające stworzonka.


Akwarium 80x50x50h czyli 200l,

Sprzęt: lampa Pacific Black Phyton 120W, odpieniacz Tunze 9004 (Comline Reefpack 250), cyrkulatory 2xAquael Reef Circulator 2600 + Hydor Koralia 900, grzałka hagen 100W.

Skała 25kg, piasek 6kg ATI Fiji White Sand,

Życie: Hepatus, Doktorek, Mandaryn, 2xBłazny, ślimaki (2xNosariusy, 14xTrochus) Histro, korale LPS, SPS i jakieś miękasy.

Chwilowa likwidacja :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No jak sie zaczela ta masakra to przestalem lac cokolwiek do srodka jak radziliscie

Co do tego co zdazylem wczesniej wpuscic to nic wiecej nie wpuszczalem

z obsady:

1x Zebrasoma

1x pustelnik

1x krewetka czyszcząca

1x Amblyeleotris guttata

1x Amblygobius stethophthalmus

1x Wężowidło (samo wypełzło)

1x Salarias fasciatus

7x Nassarius (albo troche więcej bo jakieś maluchy zaczynają mi pełzać :))

2x blazen permans

1x rozgwiazda czerwona

Korale

3 rodzaje zoa

grzybki ( zielopne niebieskie i fioletowe)

2x Pawona (fioletowa i zielona)

1x Ricordea Yuma

1x Rhodactis zielony

3x Montipora Digitata (zielona czerwona oraz stalowa)

1x Montipora Talerzowa zielona

2x Xsenia

I jeszcze z 4 których nazw nie pamiętam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajnie ułożona skała. Chciałabym uzyskać coś podobnego, tylko podzielone na wyspy a między nimi odstep

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie

Dino jak na razie opanowane

glony nitkowate lekko przytłumione i jakoś powoli się to kula do przodu.

Ale pojawił się nowy problem z tego co się doszukałem wołają na to Majano Aptasia poniżej fotki. na razie naliczyłem 4 ale podejrzewam że jak to roszę to będzie tylko gorzej. Jeszcze nie próbowałem tego zwalczać.

Podobno nie ma jakiegoś 100 prowentowego sposobu na to ustrojstwo ale od dat ostatnich postów trochę minęło i może ktoś wypracował jakiś sposób walki z tym ukwiałem. Podpowiecie coś co mam z tym zrobić ?

post-24740-0-73945400-1454248280_thumb.jpg

post-24740-0-46337200-1454248335_thumb.jpg

Edytowane przez Majaccg (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie majano,tylko aptasia, kilka krewetek do akwarium typu np.wundermanni i po klopocie,w trzmielu maja.


4803_4815.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spoko dzięki jak myślisz jedną czy 2 na 300L? 30kg skały

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A szykuje ci się kolejna plaga.

Widziałem , że na ka skale masz xenię - w mig zarośnie ci wszystko.

Xenia tylko na osobnych skałkach - wiem bo sam tak dałem ciała :(


Solarium V3

 

fc489c49e03bec218befb7372bfc324fu723a639

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

xsenię mam jedna na malutkiej skałce a druga na trochę większej ale docelowo zmierzamją wytransportować na tylną szybę i tam ją raz na jakiś czas przycinać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i znowu to samo pytanie co to u licha jest i co mam z tym zrobić?

rośnie chol... e szybko bo to co widać pojawiło się wciągu ostatnich 3 dni

wygląda to jak rzadka galaretka ale jest na tyle sztywne że się nie rozpływa ścieli się dywanem po skałce w środku widać przykryte bąbelki od dino ale na przykład na rosnącą obok montipore nie wchodzi?????

post-24740-0-50155300-1455298542_thumb.jpg

post-24740-0-79088200-1455298548_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeśli to nie gluty to jest to cyjano - jeśli nie pójdzie dalej to zostaw - samo przyszło samo pójdzie

p.s.

wywal zdjęcie ze stopki bo to dziwne...

p.s. 2

żółtek nadal taki chudy?

Edytowane przez Kroczek (wyświetl historię edycji)

OPTI 100x50x50 + sump 80x30x30, IS-200; Jebao DCT6000 na 60-80%; ATI Sunpower Dimmable 8x39W; Eheim Jager 200W; Maxspect Gyre XF 130 + Tunze; Żywy piach Nature's Ocean, LR + RRR, Sól FM/Colombo, Bakterie Bio Gro, BioPellets NP XL, Balling klasyczny na prochach FM, do tego coś tam od Knopa i KZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:)

ps. 1 załatwione

ps2. Nie już pękaty i wsuwa cokolwiek wrzucę do akwa. nawet skubaniec terytorium sobie ogarnia bo jak czasem grzebie to dostaje ogonem po łapach :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie przesadź tylko - nie chodziło mi o pękatość tylko o jego sześciopak :)


OPTI 100x50x50 + sump 80x30x30, IS-200; Jebao DCT6000 na 60-80%; ATI Sunpower Dimmable 8x39W; Eheim Jager 200W; Maxspect Gyre XF 130 + Tunze; Żywy piach Nature's Ocean, LR + RRR, Sól FM/Colombo, Bakterie Bio Gro, BioPellets NP XL, Balling klasyczny na prochach FM, do tego coś tam od Knopa i KZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie na razie jeśli chodzi o karmienie to dostają 2 małe dawki suchego jak jestem w robocie o 8 i 13 a potem kostka lub dwie jakiegoś mięska

co do cyjano to trochę się powiększyło ale znacznie wolniej korala dalej nie tyka chwilowo nie ruszałem wcale czekam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tez to mam. Nie atakuje korali (normalnie się pompuja), siedzi na skale i piachu. Cyjano to to nie jest, przynajmniej u mnie dwukrotna próba zwalczania chemicleanem nie przyniosła poprawy. Jedynie odsysanie u mnie na chwile pomaga, niestety szybko wraca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no nie widać żeby schodziło jak dzisiaj to palcem tinolem to odeszła jak plaster cała powierzchnia a i piasek też lekko nabiera czerwonego kolur.

Chłopaki jakieś pomysły. Jak się tego pozbyć ?

Zaobserwowałem również spory skok NO3 bo aż do 20 +/- męskie spaczenie w odróżnieniu kolorów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.