Skocz do zawartości
Pajutoja

Obciążenie - nie zawali się ?

Rekomendowane odpowiedzi

Siemka

mam sprawę zastanawiam się nad zbiornikiem około 800l (słodkowodnym) i czy w bloku jest to do zrealizowania ? 3 piętro blok z płyty . jeśli jakieś pytania to pisać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiście mam morskie na 4tym piętrze 902 litry + stelaż + inne wkłady w akwarium :)


Akwarium morskie 902 litry. Skała 52kg żywa i 40kg sucha. . Sól Royal Nature Ion Balanced Natural Sea Salt.

Oświetlenie 4x145W LED Pacific Sun METIS. Pompa obiegowa Jebao DCT 12000. Odpienicz WhiteSkim 250 by Sebastek. Dozownik Kore 5TH.

Cyrkulacja Maxspect Gyre XF-150.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znam conajmniej 3 zbiorniki w Warszawie +-1k powyżej 5go piętra w wielkiej płycie więc jeśli nie będzie ono stało na środku pokoju to nie masz się czym przejmować tylko zalewac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i mam jeszcze pytanie , z tego co wiem to płyta u mnie w mieszkaniu chyba jest pęknięte to czy po skuciu i zrobienu wylewki samopoziomującej będzie ok ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i mam jeszcze pytanie , z tego co wiem to płyta u mnie w mieszkaniu chyba jest pęknięte to czy po skuciu i zrobienu wylewki samopoziomującej będzie ok ?

Chyba nie ma co ingerować w wielką płytę - tak mi się wydaje:)

Jak jest równo to po co psuć?

A jak masz krzywo (a to jest wielce prawdopodobne w blokach z wielkiej płyty) - to wtedy zrób sobie co najwyżej mała wylewkę na zrobienie poziomu.

A jak tam?

Pisałeś do AF?

Pomogli?


IMG_6499.thumb.JPG.f2b8bb71553cbb14e9886a7a0f6407c6.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jest krzywo,

co do AF pisałem ale do 7 stycznia nieczynne więc po 7 tam wpadne pewnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jest krzywo,

co do AF pisałem ale do 7 stycznia nieczynne więc po 7 tam wpadne pewnie

No to zrób wylewkę - a tam gdzie pęknięcie to tylko lekko podkuj, by nie latały luźne kawałki żelbetu i zalewaj:)

A inny sposób to równanie poziomu poprzez regulację mebla na którym będzie stać akwa. Teraz często robi się meble z regulowanymi nóżkami.


IMG_6499.thumb.JPG.f2b8bb71553cbb14e9886a7a0f6407c6.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak wiem o regulowanych ale wole mieć prostą podłogę niż się z tym bawić :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to wylewaj - teraz wylewki szybko schna.


IMG_6499.thumb.JPG.f2b8bb71553cbb14e9886a7a0f6407c6.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz pęknięta wylewke? A co jest pomiędzy wylewka a betonem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niestety nwm , wiem tyle że podłoga jest pęknięta i krzywa .

a czy po zrobieniu wylewki napewno to wytrzyma ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli to pęknięcie jest po całej długości pomieszczenia to najprawdopodobniej jest to połączenie płyt stropowych. Wylewka 2-5 mm dla wyrównania poziomów ani nie wzmocni ani nie osłabi nośności stropu.


Pozdrawiam. Roman (Dawniej BAU)

150x50x50, sump 120 l,+zbiornik techniczny 80 l,  oświetlenie-ledy Cree 108W + 2x 54W t5, Aqua Nova 6500, 1xJVP 102+jebao 40,odpieniacz stożek made in sebastek i cała reszta zalane 10.02.2011. Obecnie prawie fisch only

Nigdy się nie tłumacz, przyjaciel tego nie potrzebuje a wróg nie zrozumie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sluchaj Romana, bo dobrze pisze.


IMG_6499.thumb.JPG.f2b8bb71553cbb14e9886a7a0f6407c6.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co ze starszym budownictwem? Jak robili strop,

Był beton zbrojony na to żużel i wylewka, ile takie coś wytrzyma? Albo jak takie coś pęknie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli to pęknięcie jest po całej długości pomieszczenia to najprawdopodobniej jest to połączenie płyt stropowych. Wylewka 2-5 mm dla wyrównania poziomów ani nie wzmocni ani nie osłabi nośności stropu.

A czy to wogóle wytrzyma ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co ze starszym budownictwem? Jak robili strop,

Był beton zbrojony na to żużel i wylewka, ile takie coś wytrzyma? Albo jak takie coś pęknie?

A to w blokach z wielkiej plyty tez tak robili?


IMG_6499.thumb.JPG.f2b8bb71553cbb14e9886a7a0f6407c6.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy to wogóle wytrzyma ?

Wytrzyma. Zobrazuj to sobie tak. Robisz imprezę ze szwedzkim stołem. Po środku pokoju na 1 m2 staje czterech Twoich gości ważących po 120 kg każdy. Czyli w tym miejscu masz obciążenie prawie 500 kg na 1m2. Dzieje się coś? oczywiście że nie. Każdy z nich może jeszcze podnieść swoją partnerke i też nie wylądują u sąsiadów. A przy ścianie nośność stropu jest jeszcze większa.

@edi

Jeśli to nie jest strop drewniany to sytuacja jak wyżej opisałem


Pozdrawiam. Roman (Dawniej BAU)

150x50x50, sump 120 l,+zbiornik techniczny 80 l,  oświetlenie-ledy Cree 108W + 2x 54W t5, Aqua Nova 6500, 1xJVP 102+jebao 40,odpieniacz stożek made in sebastek i cała reszta zalane 10.02.2011. Obecnie prawie fisch only

Nigdy się nie tłumacz, przyjaciel tego nie potrzebuje a wróg nie zrozumie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pęknięcie będzie tylko powieszenia wylewki i tym się nie przejmuj ,jeśli masz miejsce i poziomy ci nie przeszkadzają rub samopoziomujące wylewki ,jeśli nie to skup stara i wlej nowa płyta wytrzyma bez problemu ciężar 1000kg na metr kwadratowy


Akwarium 150*65*60 ,sterowanie iks, reaktor vertex ,odpieniacz ,250 bk vertex,filtr vertex1,5 ,vertex filtr Biopallets XL, ,oświetlenie - 8*80w t5 ,cyrkulacja 2*6105,+multi7095, obieg BK 8500 http://nano-reef.pl/....-ceramiki/ ,http://nano-reef.pl/..,

zapraszam po szczepki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A to w blokach z wielkiej plyty tez tak robili?

nie wiem czy w bloku z wielkiej płyty, ale gdzieś ktoś tak pisał...

a mnie dokładnie chodziło o moją sytuację, podpiąłem się pod temat żeby nowego nie zakładać

tak to jest jak się dostaje dom po teściach (kostka z PRL) masakra, zastanawiasz się czy nie lepiej się budować :wallbash:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli bez wiekszęgo problemu mogę zrobić sobie nową wylewke ( zeby równo było ) i stawiać zbiorniczek 800l + sump ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W PRL-u wszystko było przewymiarowane, a projektanci stosowali wskaźnik bezpieczeństwa x3. żużel pełnił funkcję dzisiejszego styropianu jako izolacji akustycznej. Płyta stropowa żelbetowa przy ścianie będzie miała bardzo dużą nośność bo jest zakotwiona w tak zwanym wieńcu i będzie tam pracowała na ścinanie. O ugięciu nie ma mowy.


Pozdrawiam. Roman (Dawniej BAU)

150x50x50, sump 120 l,+zbiornik techniczny 80 l,  oświetlenie-ledy Cree 108W + 2x 54W t5, Aqua Nova 6500, 1xJVP 102+jebao 40,odpieniacz stożek made in sebastek i cała reszta zalane 10.02.2011. Obecnie prawie fisch only

Nigdy się nie tłumacz, przyjaciel tego nie potrzebuje a wróg nie zrozumie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mieszka w poniemieckiej, ponad 100letniej, kamienicy z drewnianym stropem na 3 piętrze. Obstawiam, że moje 300 l w obiegu ze wszystkim waży około 500kg. Nic nie piśnie;) stoi przy ścianie nośnej wzdłuż, której stawiali piece.

Na początku też się obawiałem, ale gdybym mieszkał w wielkiej płycie to nawet bym się nie zastanawiał. Dop. obciążenie to 1000/m czyli licząc np w pokoju o pow. 20m2 spokojnie powinno stanąć 20ton:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak się boisz o ciężar to można też przykręcić stelaż do ściany. Ściany z wielkiej płyty mogą przenosić kilkunastokrotnie większe obciążenia niż stropy. Wtedy na podłogę naciska sporo mniej kg.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podłączę się do tematu. Planuje postawić akwarium około 700 w bloku na piętrze. Od administratora dostałem specyfikację:

https://www.dropbox.com/s/zk4eqx97kwznto3/deklaracje.pdf?dl=0

Czy ktoś znający się na budowlance, jest w stanie z tego wywnioskować, czy strop to wytrzyma ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.