Skocz do zawartości
Mark112

Zoanthusy zdjęcia z Waszych akwariów

Rekomendowane odpowiedzi

Jak jest z transportem zoa za granice - samolotem lub samochodem. Mam na mysli z kontynentu do UK i odwrotnie.

Moze ktos z was ma doswiadczenia albo transportowal korale w taki sposob.


b7d46e6f92fc68c84a5dc1d515910e5eu1129a18

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
@wrsdz

Znasz może ich nazwe?

W NL wystepuja pod nazwa LOTR ( jest ich bardzo duzo odmian ) , wg Zoaid-u to jest jeden z nich :)

Specjalista nie jestem heh.

Wysłane z Tapatalka


160 litrow OW Cube, T5 , RW 4/ Koralia, DYI Skimmer, NJ2300 na obiegu, Ebtech, glownie SPS , zbiornik oparty na metodzie DSR !!!

"Metoda DSR jako suplementacja mikroelementow " artykul kolegi Jacka (PL wersja)

2538563_logo_wrsdz.png

4d760e1d13df470d8bf412a072665d93u1048a917.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lord of the rings

Są też z czerwonym pierścieniem ale Twoje wymiatają :)

Można znaleźć info, że LOTR to to samo co Everlasting gobstopper, mam te drugie u siebie i jednak wyglądają inaczej, bardziej czerwonawe od Twoich.

Te duże zielone to Toxic Lava PE?

Wysłane z Tapatalka

Edytowane przez grzegorz88wroc (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zachęcam do chwalenia się swoimi zoasami.

Może ktoś pokaże zdjęcia z akwarium.

Pozdrawiam


Mark 112

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jak jest z transportem zoa za granice - samolotem lub samochodem. Mam na mysli z kontynentu do UK i odwrotnie.

Moze ktos z was ma doswiadczenia albo transportowal korale w taki sposob.

Przy dobrych temperaturach wyślesz szybkim listem, przy niskich DHL 24h koszt ok 40£ z UK, z Niemiec 70€.

Korale dotarły szybko i bez uszczerbku.

7f14b6302f0c25ab.jpg

Wysłane z Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uwazajcie przy wysylaniu korali czy tez rybek na wlaena reke .bo choc mozliwosci jest wiele od szybkich listow po przez dostawcow paczek a nawet ostatnio dosc szybkich prywwtnych dostawcow (tir lawety autobusy itp ) to jest to nielegalne i przy poerwszej kontroli zawartosci przesylki macie nieziemskie problemy i wysokie kary . takie przesylki musza byc specjalnie zgloszone opisane itp pozatym trzeba miec licencje na wysylanie czegos takiego i choc dla wiekszosci bedzie to tylko koral to oni uwazaja to tak sam jakbys spakowal kota w paczce i to z pojemnikiem radioaktywnej substancji

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uwazajcie przy wysylaniu korali czy tez rybek na wlaena reke .bo choc mozliwosci jest wiele od szybkich listow po przez dostawcow paczek a nawet ostatnio dosc szybkich prywwtnych dostawcow (tir lawety autobusy itp ) to jest to nielegalne i przy poerwszej kontroli zawartosci przesylki macie nieziemskie problemy i wysokie kary . takie przesylki musza byc specjalnie zgloszone opisane itp pozatym trzeba miec licencje na wysylanie czegos takiego i choc dla wiekszosci bedzie to tylko koral to oni uwazaja to tak sam jakbys spakowal kota w paczce i to z pojemnikiem radioaktywnej substancji

A gdzie mozna zdobyc taka licencje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
DSC_1046.jpg

380l FOWLR sie robi, beda rybki...

190l kosteczka, na ledach, pare rybek, same lps i zoaski, sprobuje to zrobic jak nalezy tym razem...

link do kostki: http://nano-reef.pl/...ow/#entry656361

link do FOWLR: http://nano-reef.pl/topic/91587-380l-fowlr-nie-ma-jak-rybki/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Candy apple red?

Wysłane z Tapatalka

Tak, zlapalem super okazje, pare miesiecy i poki co odpukac ladnie rozwiniete, zawsze "pelne".


380l FOWLR sie robi, beda rybki...

190l kosteczka, na ledach, pare rybek, same lps i zoaski, sprobuje to zrobic jak nalezy tym razem...

link do kostki: http://nano-reef.pl/...ow/#entry656361

link do FOWLR: http://nano-reef.pl/topic/91587-380l-fowlr-nie-ma-jak-rybki/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akwarium to red sea max 250

Oswietlenie 6x t5. 3Xniebieskie 1xrozowe 1xbiale 1x arktyczny niebieski

Podmiany wody na tydzien 10 procent

Karmienie podstawa plankton i mrozonki misis oraz jajeczka krewetek

Zero CHEMI

Raz na tydzien iodine witamina c magnez i calcium

Wystarczy obsrwowac korale one wszystko powiedza

Zoa nie lubia zbyt czystej wody

Jak często lejesz plankton i w jakiej ilości na 250L?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Plankton leje w ilosci 50ml co drugi dzien. Zazwyczaj staram sie lac kiedy korale sa porozwijane. Na fotkach widac efekt dodania planktonu przy nocnym oswietleniu

post-26258-0-65467000-1464373643_thumb.jpg

post-26258-0-75522800-1464373661_thumb.jpg

post-26258-0-91642300-1464373688_thumb.jpg

post-26258-0-06710700-1464373700_thumb.jpg

post-26258-0-38781900-1464373715_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bajeczka

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka


Start 02-04-2015 ,akwarium 200x60x70cm szkło optiwhite 12mm 840l + sump 90l,

Odpieniacz - ATI 250 POWER CONE , Lampa - 2xbelki LED SANRISE A015-90-W + 8 rury 80W ATI

Obieg - Jebao DCT12000 ,Pompa cyrkulacyjna - Jebao 1x RW-20, 1xRW-15, 2xRW-8,

 Żywa skała - pochodzenie Indonezja – Bali – 100 kg

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piękne zoa.


Mark 112

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Noto jeszcze pare fotek mniej znanych zoa.

Ciezko zrobic ladne fotki telefonem

post-26258-0-06921700-1464382490_thumb.jpg

post-26258-0-42293100-1464382508_thumb.jpg

post-26258-0-43118800-1464382523_thumb.jpg

post-26258-0-29940800-1464382550_thumb.jpg

post-26258-0-74749100-1464382564_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O rany, Camaro, jestes prawdziwym łowcą pokemonów :) Piekne zoowisko, choc moim zdaniem zoa najpiekniej wyglądają, kiedy ich kolonie umieszczane są w oddaleniu od siebie, nie przenikają się rodzajami.

Twoja kolekcja na prawdę wygląda imponująco! U mnie może z 10 rodzajów, maleńkie szczepki tych najpopularniejszych, które wszyscy mają. Ale i tak cieszą oko, zwłaszcza wieczorem, gdy wszystkie świecą w niebieskim świetle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O rany, Camaro, jestes prawdziwym łowcą pokemonów :) Piekne zoowisko, choc moim zdaniem zoa najpiekniej wyglądają, kiedy ich kolonie umieszczane są w oddaleniu od siebie, nie przenikają się rodzajami.

Twoja kolekcja na prawdę wygląda imponująco! U mnie może z 10 rodzajów, maleńkie szczepki tych najpopularniejszych, które wszyscy mają. Ale i tak cieszą oko, zwłaszcza wieczorem, gdy wszystkie świecą w niebieskim świetle.

Mnie osobiscie ciesza kazde zoa , to bardzo wdzieczne korale i ciesza oko. Nawet te popularne odmiany jesli umie sie zadbac o ich wybarwienie to bajecznie wygladaja.

Heheh przy ilosci moich korali musial bym miec z 2000l zeby mogly rosnac osobno choc to ma tez urok gdy niewidac skaly. Mam naprawde duze przyrosty i czesto musze przycinac. Tez bedac w Polsce mieszkal kolo Gliwic hehe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oj, wiele bym dała, żeby zbierac te Twoje przycinki do wiaderka :)

Ja tez nie mieszkam w samych Gliwicach. Mieszkam w mieście ościennym, ale wpisałam Gliwice, żeby stok nie z Śląska wiedział mniej więcej, gdzie to jest :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oj, wiele bym dała, żeby zbierac te Twoje przycinki do wiaderka :)

Ja tez nie mieszkam w samych Gliwicach. Mieszkam w mieście ościennym, ale wpisałam Gliwice, żeby stok nie z Śląska wiedział mniej więcej, gdzie to jest :)

No zazwyczaj rozdaje znajomym i bardzo sobie chwala bo wszystko sie przyjmuje heheh . mam jeszcze 3 inne akwaria izazwyczaj wszystkie szczepki daje do jednego 100 litrowego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie, trzecie zdjęcie pośrodku zielone talerze i brązowa obwódka co to jest?

Jaka nazwa?

Wysłane z galaktyki S4


7de235a26562911269b91f0894bacc5bu1345a1188.png

Słone "Coś"

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie, trzecie zdjęcie pośrodku zielone talerze i brązowa obwódka co to jest?

Jaka nazwa?

Wysłane z galaktyki S4

Jest to koral z Australii dosc nietylowy i malo spotykany.

W calosi jest bardzo jasno zielony i widoczny z kilku metrow .

Na fotce niejest do konca rozwiniety bo wypuszcza jeszcze polipy na boki o jeszcze bardziej razacym kolorze.

Bardzo szybko rosna i niewymagaja szczegulnej opieki jedynie co to przy robieniu fragow uwazac na oczy.

Bardzl masywne polipy wielkosci 3cm.

Nazwy niepamietam ale postaram znalesc list wysylkowy z nazwami alejest to z tej samej grupy korali ogulnie dostepnych zielonych polipow dwukolorowych

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki pytam bo mam coś podobnego i właśnie nie znam nazwy. Szukałem na reeflexie, ale jakoś nie mogę znaleźć... Te moje mają podwinięte do góry brzegi

Znalazłem zdjęcie tak to wygląda, może ktoś zidentyfikuje?

88e150726794f1bda902c9936cece68d.jpg

Edytowane przez big daddy (wyświetl historię edycji)

7de235a26562911269b91f0894bacc5bu1345a1188.png

Słone "Coś"

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie, trzecie zdjęcie pośrodku zielone talerze i brązowa obwódka co to jest?

Jaka nazwa?

Wysłane z galaktyki S4

I ja postaram sie zrobic fotke. Mam tych powiedzmy standardowych 6 rodzajow ale ten naprawde niesamowicie wyglada a przy niebieskim swietle wrecz wydaje sie ze swieci.

Na tych moich fotkach widac tez te normalne odmiany dla porownania.

Te twoje sa inne bo posiadam takie same i roznia sie naprawde wiele i wygladem i zachowaniem

Edytowane przez camaro (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.