Skocz do zawartości
Mark112

Zoanthusy zdjęcia z Waszych akwariów

Rekomendowane odpowiedzi

Ja również uważam że asteriny podgryzają zoa.

Często widuję je na polipach.

Szkoda że w Polsce nie mamy takiego dostępu do zoa jak np. w USA

gdzie do wyboru są przeróżne odmiany barwne.


Mark 112

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam, diadema początkowo grzeczny lecz kiedy podrósł przyłapałem go kilka razy.. Asteriny również.


Było : Sps/Lps OW 80x60x45, 23kg LR,18kg LS, Cree DIY 5ch-320W+87W T5, jebao dc6000+rw8, jager 200w, schuran 120 na jebao dc6000, doser one evo fast.

 

Jest : SPS OW 120x70x50 + 180L sump. Swiatło 650W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja również uważam że asteriny podgryzają zoa.

Często widuję je na polipach.

Szkoda że w Polsce nie mamy takiego dostępu do zoa jak np. w USA

gdzie do wyboru są przeróżne odmiany barwne.

Prosta sprawa oni maja krótsza drogę transportu korali z wszystkich magicznych wysp oraz mniejsze cło . Bardziej w USA opłaci sie importować korale niż je rozmnażać i tracić czas na przyrosty :)

Sent from my iPhone using Tapatalk


160 litrow OW Cube, T5 , RW 4/ Koralia, DYI Skimmer, NJ2300 na obiegu, Ebtech, glownie SPS , zbiornik oparty na metodzie DSR !!!

"Metoda DSR jako suplementacja mikroelementow " artykul kolegi Jacka (PL wersja)

2538563_logo_wrsdz.png

4d760e1d13df470d8bf412a072665d93u1048a917.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szkoda że w Polsce nie mamy takiego dostępu do zoa jak np. w USA

gdzie do wyboru są przeróżne odmiany barwne.

Mysle, ze to tez kwestia pieniedzy (bo jak nie wiesz, o co chodzi, to chodzi zawsze o pieniadze). Czesto te odmiany barwne potrafia kosztowac majatek juz za jeden polip... a po drugie tez sa trudniej dostepne w naturze (i stad ich wysokie ceny) wiec czesto sprowadzane sa tylko na zamowienie i tylko w ograniczonej ilosci...

W Niemczech tez jest kilka sklepow, ktore specjalizuja sie w bardzo ladnych zoa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mysle, ze to tez kwestia pieniedzy (bo jak nie wiesz, o co chodzi, to chodzi zawsze o pieniadze). Czesto te odmiany barwne potrafia kosztowac majatek juz za jeden polip... a po drugie tez sa trudniej dostepne w naturze (i stad ich wysokie ceny) wiec czesto sprowadzane sa tylko na zamowienie i tylko w ograniczonej ilosci...

W Niemczech tez jest kilka sklepow, ktore specjalizuja sie w bardzo ladnych zoa.

Np http://www.zoafanatics.de/

Sent from my iPhone using Tapatalk


160 litrow OW Cube, T5 , RW 4/ Koralia, DYI Skimmer, NJ2300 na obiegu, Ebtech, glownie SPS , zbiornik oparty na metodzie DSR !!!

"Metoda DSR jako suplementacja mikroelementow " artykul kolegi Jacka (PL wersja)

2538563_logo_wrsdz.png

4d760e1d13df470d8bf412a072665d93u1048a917.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Np http://www.zoafanatics.de/

Sent from my iPhone using Tapatalk

Tych polecam! Akurat od nich korale sa pewne, zdrowe, a i sami wlasciciele w porzadku! Juz kilka razy od nich kupowalem. Z tego co sie orientuje wysylaja paczki rowniez do Polski.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ceny mają dosyć spore :p


Akwarium morskie 902 litry. Skała 52kg żywa i 40kg sucha. . Sól Royal Nature Ion Balanced Natural Sea Salt.

Oświetlenie 4x145W LED Pacific Sun METIS. Pompa obiegowa Jebao DCT 12000. Odpienicz WhiteSkim 250 by Sebastek. Dozownik Kore 5TH.

Cyrkulacja Maxspect Gyre XF-150.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ceny mają dosyć spore :p

Spore to u Zaby dopiero sa :

http://www.amblard.com/

Ale I pieknosci okazy.

Sent from my iPhone using Tapatalk


160 litrow OW Cube, T5 , RW 4/ Koralia, DYI Skimmer, NJ2300 na obiegu, Ebtech, glownie SPS , zbiornik oparty na metodzie DSR !!!

"Metoda DSR jako suplementacja mikroelementow " artykul kolegi Jacka (PL wersja)

2538563_logo_wrsdz.png

4d760e1d13df470d8bf412a072665d93u1048a917.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie , tu na zachodzie jak pytam czym karmią ZOA wszyscy mówią aminokwasy podawane bardzo regularnie , żadne Vitaminy C dla dzieci etc . . .

Próbujemy :)

Sent from my iPhone using Tapatalk

A co dokładnie podajesz jeśli można wiedzieć?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ponawiam pytanie - czy ma ktoś czarne Zoa lub gdzieś są dostępne?


Było : Sps/Lps OW 80x60x45, 23kg LR,18kg LS, Cree DIY 5ch-320W+87W T5, jebao dc6000+rw8, jager 200w, schuran 120 na jebao dc6000, doser one evo fast.

 

Jest : SPS OW 120x70x50 + 180L sump. Swiatło 650W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ponawiam pytanie - czy ma ktoś czarne Zoa lub gdzieś są dostępne?

Mogę w kraju wiatraków poszukać jeżeli Ci to odpowiada :)

Sent from my iPhone using Tapatalk


160 litrow OW Cube, T5 , RW 4/ Koralia, DYI Skimmer, NJ2300 na obiegu, Ebtech, glownie SPS , zbiornik oparty na metodzie DSR !!!

"Metoda DSR jako suplementacja mikroelementow " artykul kolegi Jacka (PL wersja)

2538563_logo_wrsdz.png

4d760e1d13df470d8bf412a072665d93u1048a917.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma ciśnienia, po prostu chciałem się ogólnie zorientować co do popularności tego koloru. (już takie mam)


Było : Sps/Lps OW 80x60x45, 23kg LR,18kg LS, Cree DIY 5ch-320W+87W T5, jebao dc6000+rw8, jager 200w, schuran 120 na jebao dc6000, doser one evo fast.

 

Jest : SPS OW 120x70x50 + 180L sump. Swiatło 650W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pokaż fotki czarnych zoantusow.


Mark 112

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tej chwili nie mam jak, jak będzie możliwość na pewno wstawię. Są teraz przeniesione pod cree rb i aparat nie łapie.. Skałka jest zdewastowana przez diademę i asteriny, zostało tylko kilka małych polipów:( Część była różowych a część intensywnie czarnych z pojedyńczym cieniuteńkim różowym ringiem.


Było : Sps/Lps OW 80x60x45, 23kg LR,18kg LS, Cree DIY 5ch-320W+87W T5, jebao dc6000+rw8, jager 200w, schuran 120 na jebao dc6000, doser one evo fast.

 

Jest : SPS OW 120x70x50 + 180L sump. Swiatło 650W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panie i Panowie, pokażcie swoje zoa,

te które zamieściliście są ładne, ale pewnie

ktoś ma jeszcze inne do pokazania.

Zapraszam do prezentacji swoich zoanthusów.


Mark 112

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to ja mam takie:

MG3898JPG_snwnwer.jpg

MG3881JPG_snwnwnw.jpg

MG3877JPG_snwnwne.jpg

U takie - tylko to stare zdjęcie, bo większość sprzedałem a to co sobie zostawiłem zaczęły ginąć - ale teraz ostatnio znalazłem je na skałce i już się dzielą, ale ciężko zdjęcie zrobić im.

MG 0356


IMG_6499.thumb.JPG.f2b8bb71553cbb14e9886a7a0f6407c6.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawa z optymalnymi warunkami dla Zoanthusów ma się następująco: w naturze zdecydowana większość gatunków/odmian barwnych Zoanthusów występuje na małych i bardzo małych głębokościach, w warunkach bardzo silnego prądu wodu oraz w wodzie mętnej i bardzo mętnej. Wynika z tego, że optymalne warunki dla Zoanthusów to silne oświetlenie, mocna cyrkulacja oraz regularne karmienie. To się sprawdza w praktyce, Zoanthusy trzymane w takich warunkach znakomicie rosną i praktycznie nigdy nie zamierają. Oczywiście, są od tego wyjątki w postaci odmian/gatunków rosnących na większych głębokościach, zwanych czasami "deepwater zoas", ale niestety często jest to chwyt marketingowy i Zoanathusy tak określane, wcale nie występują na dużych głębokościach.


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja też się pochwale ;-)

20160109163902

20160113112126

20151028142654


39ab02c6bf502279.jpg5215f98825db8954.jpg

ryba-ruchomy-obrazek-0437.gif PS Pandora 4x54W T5 i 3x145W LED, DCP6500, AWN40 na DCP3000,RW-15, RW-8,CP-55, Biopellests AIO XL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Moljzesz

Ładne te czerwone zoa,

czy karmisz je w jakiś sposób?


Mark 112

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ładne zoa. Ja u siebie coś nie mogę wyciągnąć takich kolorów. Czy świecisz?

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka


130x60x65 + sump, odpieniacz Skimz SM 251, cyrkulacja 2XRW 15, pompa obiegowa DC 6000, światło ATI Sunpower 8x54W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ładne zoa. Ja u siebie coś nie mogę wyciągnąć takich kolorów. Czy świecisz?

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka

Zoa ładnie wyglądają w przewadze niebieskiego światła .

Ledy fajnie to podkreślają.


Mark 112

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej wyeksponować zoa nie stosując białego światła, ja mam u siebie konfigurację 3x Blue, 2x Actinic 1x Pink


Akwarium 180L Ricordea&Zoa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej wyeksponować zoa nie stosując białego światła, ja mam u siebie konfigurację 3x Blue, 2x Actinic 1x Pink

A gdzie Twoje fotki zoa ?

Pochwal się nimi .


Mark 112

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.