Skocz do zawartości
ramzi

3 obiekty w dojzewajacej kostce.

Rekomendowane odpowiedzi

130l zalane ok 5 tyg temu. Żywa skała ożywa a samemu z pomocą googla nie udało mi się zidentyfikować, może za małe na identyfikację? aczkolwiek wolałbym za wczasu zareagować na niechciane zasiwdlanie :) dlatego proszę o identyfikację doświadczonych. Fotki z telefonu - lepszych raczej nie uda mi się zrobic 3b9d9dcd0c14a1dc7d6e2b985a6e12e0.jpgf19f96fcb540ff95cb9c4169f9fa335c.jpg

Na innej skalce też rośnie ale mniejsze .

Biała satelitka rośnie z dnia na dzień.

f6792de6a7231bbfd766fb39b0cee715.jpgb8aa5e476251acfca2cfb189fa816d38.jpg

I najważniejsze kwiatki które w niebieskim świetle mają zoltawy ( szkarłatny) ładny kolorek a po dotknieciu szybko się chowają. Czy to Róża?

bacea6849d50607231c084585ced3367.jpg699e172c08380f2021afafe77d820142.jpga94ea16d3560123d28b5422a5a9fc8d8.jpg77cc6dbea3157659d572b5f90b1ccd31.jpg

Wysłane z mojego HTC One_M8 przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez ramzi (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

te ostatnie to aiptasie, całkiem sporo masz :D


Akwarium morskie 902 litry. Skała 52kg żywa i 40kg sucha. . Sól Royal Nature Ion Balanced Natural Sea Salt.

Oświetlenie 4x145W LED Pacific Sun METIS. Pompa obiegowa Jebao DCT 12000. Odpienicz WhiteSkim 250 by Sebastek. Dozownik Kore 5TH.

Cyrkulacja Maxspect Gyre XF-150.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie ich się obawiałem , mają ok 6mm długości i są na koniuszku skały to je zaraz usunę z kawałkiem skały

Wysłane z mojego HTC One_M8 przy użyciu Tapatalka

Kwiatki usunięte, będę wypatrywal ich potomków z tym że teraz usowac je będę od razu

Wysłane z mojego HTC One_M8 przy użyciu Tapatalka

Zastanawiałem się czy czasem kwiatki te to prazoathus , ale czytając o ich rozprzestrzenianiu się to chyba bez różznicy i tak do wywalenia

Wysłane z mojego HTC One_M8 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Patryk1977

Ja też bym wywalił obojętnie czy to prazoathus czy aptasie jedno i drugie jak zacznie zarastać zbiornik to bedzie dokuczać innym koralom,pierwsze zdjecia to glony jak możesz także sie ich pozbywaj,najlepiej nawijaj je na patyczki po szaszłykach:)szybko idzie i ładnie schodzą ale jest to moja tylko rada.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Różowe glony ? :) wpuscilem narazie 2 turbo i jak na razie spokojną boksujacą, oraz jest jeden pustelnik, dlatego jeszcze się wstrzymam może z usówaniem jakichkolwiek glonów prócz okrzemek . Poczekam jeszcze ze 2 tyg i jak dodatkowe 2 babki wraz z bierzaca ekipą nie poradzą sobie z glonami to zacznę szaszłykowac :)

Wysłane z mojego HTC One_M8 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakie masz parametry ?


acee4e0f3e82859a8ba176830428e15au882a770.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No2 0,1 No3 5 innych testów nie robiłem Zasilenie ok temp 26

Wysłane z mojego HTC One_M8 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak Ci się pojawią zoa, xsenia, grzybki discosoma, briareum i inne miękkie to też wywalaj bo Ci zarośnie zbiornik.

Druga opcja to nie słuchaj głupich rad. Bardzo ładne parazoanthusy miałeś, 30 złotych za szczepkę :)

P.

Edytowane przez piotr7 (wyświetl historię edycji)

Takie tam 53L, 50x30x35, Koralia Nano, Tunze 9001,  kaskada HBL501, lampa LED, SPECTRA, 30W

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szkoda tych zoa na przyszłość poczekaj aż kilka osób odpowie a nie słuchaj pierwszej lepszej odpowiedzi. Ja mam zoasy , xenie brerium i inne miękkie i jakoś strasznie nie zarastają nie mówiąc o tum że zawsze nadmiar można usunąć co nie jest jakoś strasznie trudne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta, ale wiecie że żółtawy nie ma nic wspólnego ze szkarłatnym, panowie? ;-)

NMSP :-)

No niestety jak wiadomo, my rozróżniamy tylko 3 kolory i żadnego z w/w nie ma na tej liście :) P. Edytowane przez piotr7 (wyświetl historię edycji)

Takie tam 53L, 50x30x35, Koralia Nano, Tunze 9001,  kaskada HBL501, lampa LED, SPECTRA, 30W

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widze, że skała z frachtu. Będziesz płakał, będzie oddawać syf bardzo długo. To wszystko Ci "zgnije". W trakcie dojrzewania potracisz te glony różnokolotowe etc


90x40x65 + sump 50x35x42. Cree DIY (36RB+16CW+1R+1G), Tunze 6045, Aquabee UP 2000, Tunze DOC Skimmer 9006. >25kg LR, refugium, DSB. Zasadniczo od 13.01.2007r

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żeby ci się tylko w tym gąszczu glony briopsis gdzieś nie znalazł.


4803_4815.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.