Skocz do zawartości
ronin000

Po roku nagle mętna woda

Rekomendowane odpowiedzi

odnośnie teksu Dawida ja jak szukałem dawkowania wszędzie bylo opisane ze ludzie dają po 100ml na 100l wody albo i więcej, ale bylo tez napisane ze bezpieczna dawka to 0,5ml na 1litr wody. Ja dalem dawkę 0,3 ml/l rozlozona na kilka razy w ciagu kilkudziesięciu minut. W slodkiej stosowalem bez problemu . Ale tu chyba ja zawalile bo ze względu ze niemam obecnie sumpa to lałem bezpośrednio i pewnie poszlo bezpośrednio na te korale.ale jak to mówią za niewiedze i glupote trzeba płacić. Ale człowiek uczy sie na bledach. Ale woda zaczyna się klarować

Tak ze zaczynam sluchac ludzi którzy sa dluzej w tej branży i wiedza co robią.a nie będę cudowal i kombinował .bo słuchając rad udalo mi się uniknąć początkowych kłopotów ze startem(no oprócz tego)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmętnienie w Twoim przypadku jest wynikiem padnięcia jakiegoś życia i jeśli dobrze wyczytałem to masz amoniak (post 9)w wodzie i przy wysokim ph jest on toksyczny dla zwierząt.


początek 300 l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę że masz ukwiała , one czasami lubią coś puścić do wody . Niedawno miałem zmętnienie wody 100 razy gorsze od twojego . Dałem watę filtracyjną , węgiel i po 3 dniach nie było zmętnienia . Tak naprawdę nie wiem co było powodem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Ja miałem to samo po starcie akwa 200l (sucha skała, żywy piach, świeża solanka 80%) woda kryształ przez 1-1,5 miesiąca po czym bum woda mętna unosiły się w niej jakby chmury białego pyłu (nie drobinek) walczyłem z tym 6 miesięcy przestałem absolutnie dozować bakterie, pierwiastki, pokarmy w płynach, do akwa doszedł filtr z gąbką czyszczoną codziennie, flizelina pomiędzy przegrodami w sumpie odpieniacz na maxa, preparat na klarowanie wody i NIC w końcu odpuściłem (w międzyczasie byłem na wyjeździe i jeszcze akwa dopadła plaga okrzemek przez co starciłem wszystkie korale które miałem). Wszystko wyczyściłem żywy piach zmieniłem na żwirek( w razie gdyby babka miała piachem żucać po całym akwa), cała świeża solanka zero dozowania bakterii jedynie 15l wody z drugiego akwa w którym trzymam ryby i zobaczymy jak będzie teraz, chociaż już widzę różnicę bo jeszcze tak klarownej wody nie miałem ale to dopiero 3-tydzień.

Zapomniałem napisac że parametry w akwa utrzymywały się na stalym poziomie: temp=25, ph=8, kh=7,5-8, ca=430, mg=1280, no2=0, no3=5, po4=0, dens=1024 podmiany co 2-tyg 10%, przez ostatnie 3miesiace węgiel w sumpie wymieniany co 2-tyg, w międzyczsie wymienione zostało 70% wody na świeżą i też nic to nie pomogło chyba ze biorąc poprawę na 3 dni dobrym znakiem. Tak więc myślę że mógł to byc zakwit bakteryjny aczkolwiek podawane były bakterie i pożywka AF według wskazań 2 krople na 200l a w sumie dodam jeszcze ze dojrzewania praktycznie nie było parametry w/w ustabilizowały się po 3-4 tyg. Nie próbowałem w zasadzie tylko ozonu i lampy UV mozliwe ze to by pomogło ale po starcie korali i tak nie miałem chęci inwestować w lampę. Pozdrawiam i życzę poprawy.

Edytowane przez Jimbim (wyświetl historię edycji)

Blue Lagoon II [200L w obiegu] -> http://nano-reef.pl/...blue-lagoon-ii/

24215be9f10266e9ed82b8bafd0f7b0bu301a872.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do Stani podmiankę 20% zrobiłem zaraz gdy zauważyłem pierwsze objawy zmętnienia, zazwyczaj podmieniam do 10%.

Ostatnie info z pola walki podmianki napowietrzanie nic nie pomogło połowa obsady matrwa nawet xenia, poszedłem na całość i spróbowałem dać chemiclean po nocce zauwazalna większa przejrzystość wody zwięrzęta przestały umierać to było 3 dni temu, wczoraj podmieniłem 20% wody tak jak to zalecają po użyciu chemicleana sytuacja zaczyna się stabilizować co ciekawe żaden ukwiał nie ucierpiał a mam ich 9 .

Do petrus1 napisłem że parametry w normie czyli mg, kh itd jest ok, więc po co ci te info. To był ewidętny problem bakteryjny tylko nie wiem skąd się wzieły może coś było w zamrożonym pokarmie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z bakteriami jak widać też można przedobrzyć. Jakkolwiek jesli miałbyś wydajniejszy odpieniacz to nie doszłoby możliwe do takiej przyduchy.

Słaby odpieniacz, słaba cyrkulacja, dużo bakterii i pożywki dla nich zrobiło swoje.


250L SPS, ATI sunpower 6x39, Schuran 150, Tunze 6095 + 7092, 2xRW8, Jebao WP 25

Poprzedni zbiornik 130L SPS/LPS http://nano-reef.pl/...225#entry375225

Obecnie 250L SPS/LPS http://nano-reef.pl/...097#entry416097

pppzm.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam u mnie sytuacja trochę się ustabilizowała ale była tragedia z białej woda zrobila sie zielona jak w chodowli fitoplanktonu ale nawet filtry tego nie wylapywaly a wlozylem wklady takie ze powinno wylapywac większość. Ale kupiłem lampę uv-c 3w, chodzi na okrągło w ciagu tygodnia zrobiłem w sumie podmiankę polowy wody nasoli obecnie woda sie znacznie wyklarowała. Filtry wylapuja więcej syfu. Wszystkie miękasy odżyły. Zoa i parazoa również, ale aiptasia sie za to namnozyla mocno. Parametry wracają do. Normy. Dodatkowo węgiel nadal i dodatkowo dorzuciłem phos guard. Zobaczymy co dalej będzie

Przepraszam za pisownie o błędy ale pisałem z telefonu i slownik mi trochę namieszał ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.