Skocz do zawartości
koki8

Mitrax - dobry wybór ?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, jutro planuje kupić mitraxsa, ale postanowiłem zapytać czy to jest na pewno dobry pomysł, jakie są minusy trzymania tego kraba ? gdzieś wyczytałem, że jak jest duży to atakuje ryby. Czy możecie mi powiedzieć, jakie były wasze doświadczenia z tym krabem ? Może lepiej kupić sobie inne kraby do ekipy sprzątającej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Krab jak krab, zjada glony, jak ich zabraknie to pożywi się wszystkim co znajdzie. Rybę faktycznie jest w stanie zaatakować ale to musiał by być już naprawdę głodny. No i jak wszystkie kraby chodzą przestawiają / przewracają wszystko co nie jest na stałe przytwierdzone. Taki słoń w składzie porcelany.


acee4e0f3e82859a8ba176830428e15au882a770.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Taki słoń w składzie porcelany.

mitrax ? chyba pomyliłeś z niebieskonogim

u mnie mitrax nigdy niczego nie wywalił, ani nie atakował innych mieszkańców - za to skutecznie rozprawił się z valonią i nie musiałem go nigdy ganiać po pokoju jak ostatnio Percnon'a :)

słowem Mitarx - OK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój ma pancerz o srednicy około 2cm, kosi glony chociaż mam dwie mikro kulki waloni i ich nie rusza(inne zjadl), szczepek nie przestawia, ryb nie atakuje. Jest u mnie od wrzesnia. O wiele lepszy wybór niż leniwe pustelniki.

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No fakt niebieskonogi z tą swoją muszlą większe zniszczenie sieje. Co nie zmienia faktu że kraby to jednak trole.

Edytowane przez pinki (wyświetl historię edycji)

acee4e0f3e82859a8ba176830428e15au882a770.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym także zakupić salarias fasciatus ale wtedy glony bardzo szybko się skończą i trzeba będzie jakoś dokarmiać, czy mogą te dwa gatunki żyć ze sobą nie powodując jakiś problemów dodatkowych czy lepiej zdecydować się na jednego z tych glonożerców?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

A jak z Mitraxem w związku z jego "widocznością"? Cieszy oko? Pytam, bo sam mam czerwononogiego pustelnika, i gdybym go sam osobiście nie kupił, to bym nie wiedział że go posiadam. Widuję go średnio raz w miesiącu, a nawet rzadziej. :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój jest widoczny, zwlaszcza podczas karmienia. Czasem atakuje moją pipete ;)

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Chciałbym także zakupić salarias fasciatus ale wtedy glony bardzo szybko się skończą i trzeba będzie jakoś dokarmiać, czy mogą te dwa gatunki żyć ze sobą nie powodując jakiś problemów dodatkowych czy lepiej zdecydować się na jednego z tych glonożerców?

nie ma problemu - oba "stworki" (przynajmniej u mnie) bez problemu przyjmują mrożonki i żyją w zgodzie (z resztą mieszkańców także)

Piotr - fakt zawsze schowany i ciężko namierzyć jak wlezie za skały

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie też salarias zajada mrożonki, czasem poskubie coś ze skały. Lubi stresować babki co do reszty gatunków bezkonfliktowy.


acee4e0f3e82859a8ba176830428e15au882a770.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam akwarium 8 miesięcy i swojego mitraxa widziałem 2 razy. Tak w ogóle to nie wiem czy jeszcze żyje bo już 3 miesiąc go nie widzę. Dzisiaj kupiłbym coś innego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moj mitrax w przeciagu 2 miesiecy urosl x2,w tej chwili pancerz ma ze 2cm srednicy,na widoku non-stop,dzien i noc,nawet kiedy spi. Niestrudzony "zdrapywacz" glonow ze skaly,raczej niczego mobilnego nie atakuje,choc raz widzialem jak pomajtal nassariysem,gdy ten podszedl mu centralnie pod szczypce. Generalnie dla mnie super,zwlaszcza w porownaniu do meganygusow pustelnikow :p

.

baszurek nadaje mobilnie...

Edytowane przez baszurek (wyświetl historię edycji)

"Czy nig­dy nie zas­ta­nawiał się pan nad tym, dlacze­go chmu­ry i drze­wa, złotog­niade je­sienią, bu­re zimą, ten pejzaż dek­li­nowa­ny przez po­ry ro­ku, dlacze­go wszys­tko wa­li w nas pięknem jak młotem, ja­kim pra­wem tak się dzieje? Prze­cież po­win­niśmy być czar­nym prochem międzyg­wiez­dnym, strzępa­mi mgławi­cy Psów Gończych, prze­cież normą jest hucze­nie gwiazd, po­top me­teorów, próżnia, ciem­ność, śmierć..."

S.Lem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mitraxa jak wlozylem do baniaks to wsiakl. Ogolnie niewidoczny. Ma swoja kryjowke i wylazi z niej tylko w nocy. Wiec zapomnisz ze masz takiego kraba.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mitraxy są leniwe..... tylko Percnon ! (IMO)



POPRZEDNIE SZKŁO: tutaj

OBECNE SZKŁO: tutaj
* 150x55x55cm, sump120x40x43cm *
* ATI Sunpower 8x54W *
* odpieniacz DIY by Erni na pompie DC3000 "
* start na 20kg suchej Marco Rocks + 15l Siporax *
* refugium *

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie było 5 mitraxów w akwa 100l. Glony zjadały pięknie, nic nie podjadały innego, ryb nie atakowały... Wybór jak dla mnie najlepszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mitrax u mnie non stop rwie glony, a miałem ich sporo. ed68ef0004c7de2d861a9555fdf52f05.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.