Skocz do zawartości
endriu3005

odebralem nowe akwarium - watpliwosci

Rekomendowane odpowiedzi

Nie zostal Ci wyslany ostatni przelew w zwiazku z nie wywiazaniem sie z umowy i kilku bledow ktore popelniles . Dostales szanse by wyslac brakujaca chydraulike i otrzymac przelew ....ale tego nie zrobiles . Zdecydowanie jestem bez winy .

Oj kolego to chyba tak nie dziala, odebrałeś, używasz, płacisz calosc. Jak niezgodne z umową do tego stopniea ze nie chcesz zaplacic to reklamujesz i oddajesz, dostajesz zwrot kasy. Nie ma tak ze cos sobie przywłaszczysz nie płacąc bo cos sie Tobie nie podoba... To jest zwykłe naciąganie!

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk


dużo zdjęć mojego akwarium https://www.facebook.com/tibireef/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak wyglądało moje zamówienie mimo to w dniu odbioru zostałem poinformowany ze zestaw został zrobiony biały i szerokość pomyłka z wysokością. Czy wierzyć? A może w ten sposób zyskał następne kilka tygodni na dokończenie zestawu. post-9206-1455725066,54_thumb.jpg

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka


zbiornik 120x60x60 +sump . odpieniacz Sebastek czarna perla na Tunze - Hydrofoamer Silence 9420.040 , cyrkulacja wp-40 rw-15 , obieg Jebao9000 , oswietlenie Gieseman Matrix II 8x39w . 

8744f73183d58f0a59fb88f54dc034b6u1589a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I co jak sie skończyło? Odebrałeś i używasz czy reklamowaś i oddajesz bo jest niezgodne z zamówieniem? Termin dostawy byl sztywno potwierdzony? Kara za opoznienie ustalona jakas?

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Edytowane przez Coltrane (wyświetl historię edycji)

dużo zdjęć mojego akwarium https://www.facebook.com/tibireef/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oj kolego to chyba tak nie dziala, odebrałeś, używasz, płacisz calosc. Jak niezgodne z umową do tego stopniea ze nie chcesz zaplacic to reklamujesz i oddajesz, dostajesz zwrot kasy. Nie ma tak ze cos sobie przywłaszczysz nie płacąc bo cos sie Tobie nie podoba... To jest zwykłe naciąganie!

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

zestaw odebralem lecz nie kompletny i z kilkoma powaznymi bledami . Cena zestawu obejmowala chydraulike ktorej nigdy Przemek nie wyslal . Kosz kupna chydrauliki w Uk wyszedl £150 . Wiec nic sobie nie przywlaszczylem .

zbiornik 120x60x60 +sump . odpieniacz Sebastek czarna perla na Tunze - Hydrofoamer Silence 9420.040 , cyrkulacja wp-40 rw-15 , obieg Jebao9000 , oswietlenie Gieseman Matrix II 8x39w . 

8744f73183d58f0a59fb88f54dc034b6u1589a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To trzeba bylo odstąpić od umowy i odesłać a nie swoje zasady wprowadzać z pozycji siły czyli gdy masz Przemka kase i jego produkt, to że jestes daleko nie znaczy ze mozesz robic co sie Tobie podoba.

Daj zrzuty potwierdzające hydraulike ze byla w cenie i dowod zakupu w UK oraz ile dalej wisisz LLS. Jak juz tak szukasz pomocy na forum to doprowadź to do konca i bedzie temat wyjaśniony bez niedomówień i domysłów.

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Edytowane przez Coltrane (wyświetl historię edycji)

dużo zdjęć mojego akwarium https://www.facebook.com/tibireef/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak ale ja podałem Tobie cenę mojej hydrauliki 280zł . Nie chcieliście czekać kilka na jej dosłanie .Był okres świąteczny i był problem z wysłaniem paczki .

Teraz Maciek jak napiszę tak ty się skumałeś z Andrzejem i postanowieliście zrobić trochę szumu na forum . Myślicie może że wam się to udało .Ale rozczaruję cie mam pracę z 6 miesięcznym wyprzedzeniem. I Panom dziękuję za oczernienie mnie . Nie podejumuję już tematu .

Obaj Panowie są pośrednikami . Teraz wiem że od pośredników trzymać się należy z dala . Z Angolami czy też Szwedami jeszcze nigdy nie miałem żadny problemów . Tylko Polacy na migracji (nie wszyscy ) tak psują ludziom krew .Baj zamawiali po raz drugi zestawy skoro jestem tak beznadziejny to czemu wracali do mnie . Dla was Panowie moje progi są zamknięte do śmierci .A ile to będzie to już Bóg wie ile będzie mi dane .


Warto być przyzwoitym ,choć nie zawsze się to opłaca .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mylisz się chydraulika kosztowała więcej . A transport ponownie my znaleźliśmy by dojechał od ciebie lecz ty nie potrafiłem odebrać telefonu i potwierdzić odbioru .

I nie wiem o czym piszesz ale kolegi Andrzeja nie znam nigdy z nim nie rozmawiałem ☺. post-9206-1455726653,02_thumb.jpg

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka


zbiornik 120x60x60 +sump . odpieniacz Sebastek czarna perla na Tunze - Hydrofoamer Silence 9420.040 , cyrkulacja wp-40 rw-15 , obieg Jebao9000 , oswietlenie Gieseman Matrix II 8x39w . 

8744f73183d58f0a59fb88f54dc034b6u1589a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawa jasna od 150£ jezeli masz kwit odejmij 320zl, reszte zapłać wykonawcy skoro zdecydowałeś sie używać akwarium zamiast zrobic reklamacje i zwrócić produkt

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Edytowane przez Coltrane (wyświetl historię edycji)

dużo zdjęć mojego akwarium https://www.facebook.com/tibireef/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A kto zaplaci za poprawianie korony ? Zalanej podlogi ? Przerabiania sumpa ? Dzwonieniu i marnowaniu czasu ? Nie bylo mozliwosci zwrotu zestawu.

I ciekawe jesli bym zwrocil zestaw kto by zaplacil za transport? To jest koszt 200 £.

Edytowane przez ibiza (wyświetl historię edycji)

zbiornik 120x60x60 +sump . odpieniacz Sebastek czarna perla na Tunze - Hydrofoamer Silence 9420.040 , cyrkulacja wp-40 rw-15 , obieg Jebao9000 , oswietlenie Gieseman Matrix II 8x39w . 

8744f73183d58f0a59fb88f54dc034b6u1589a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie . My mielismy zycie w innych baniakach ktore musialo juz zostac przeniesione do tego.


zbiornik 120x60x60 +sump . odpieniacz Sebastek czarna perla na Tunze - Hydrofoamer Silence 9420.040 , cyrkulacja wp-40 rw-15 , obieg Jebao9000 , oswietlenie Gieseman Matrix II 8x39w . 

8744f73183d58f0a59fb88f54dc034b6u1589a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli to byla Twoja decyzja, nie dałeś producentowi mozliwosci zwrotu i wymiany towaru ani naprawy. Jezeli kupie tv i okaże sie ze nie ma hdmi ktore miało byc a znajomy elektryk wstawi mi gniazdo za 100 € to myslisz ze samsung mi odda kase bo musialem oglądać mecz? Czy każą puknąć sie w glowe? Tak to teraz wyglada u Ciebie...

Formalnie nic nie załatwiłeś jak trzeba, podjąłeś sam decyzje, produktu używasz wiec zapłać za niego ;)

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk


dużo zdjęć mojego akwarium https://www.facebook.com/tibireef/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie też lipa odebrane = zapłacone, czyja to wina ze zamawiałes na odległość, jeśli kupisz towar i ci się niepodobna płacisz za przesyłkę zwrotną i dodajesz towar dostajesz zwrot pieniędzy. A jeśli nie chcesz ponosić kosztów transportu zamawiaj na miejscu. A nie bezczelnie się chwalisz że mu nie zapłacileś, no tak zapomniałem przecież że mentalność niektórych Polaków polega na tym żeby drugiego przekręcić i jak widać bez znaczenia gdzie obecnie mieszkaja

Edytowane przez cezek (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja nie moja zestaw byl dla kogos innego ale to malo istotne . Twoj przyklad jest nie na miejscu . To jest transport Polska Uk to jest wreszczie zestaw ktory doszedl po blisko 3 miesiacach i ostatnia mysla bylo zracanie zestawu . My dalismy szanse Przemkowi by podal chydraulike przewoznikowi ktorego zalatwilismy . Sprawe olal . Wydaje sie mi ze jesli cos sie zamawia robi dokladny opis a otrzymuje sie bubel gdzie Przemek mowi "poprawcie sobie to nie takie trudne " to jest jakis zart .

A przyklad bedzie taki lepszy . Jesli ktos ci wstawi okno nie do pionu ale ktore sie otwiera i bedziesz je uzytkowal ( bo masz juz dosyc tego majstra i kolejnych oposznien ) to jak to sie konczy ? Nie placisz pelnej kwoty za usluge .


zbiornik 120x60x60 +sump . odpieniacz Sebastek czarna perla na Tunze - Hydrofoamer Silence 9420.040 , cyrkulacja wp-40 rw-15 , obieg Jebao9000 , oswietlenie Gieseman Matrix II 8x39w . 

8744f73183d58f0a59fb88f54dc034b6u1589a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hydraulika jest jasna i oczywista nje ma co wracać do tego.

Czyli jestes pośrednikiem, przedsiębiorca ktory przyjął produkt i go wydał dalej ;) coraz lepiej to wyglada.

W sprawie okna to... Reklamacja, wyznaczenie terminu do naprawy, wszystko listem za zwrotnym potw odbioru, nastepnie rzeczoznawca, rachunek od firmy ktora dokonała naprawy, obciazenie wykonawcy i potracenie wzajemnych roszczeń, jezeli wykonawca nie uzna potracenia to do sądu.

Takie sa nieubłagane zasady!

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Edytowane przez Coltrane (wyświetl historię edycji)

dużo zdjęć mojego akwarium https://www.facebook.com/tibireef/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Blisko trzy miesiące z transportem do UK czekałeś na zestaw, ja na same akwarium mieszkając w Szczecinie czekałem miesiąc. ibiza mnie się wydaje ,że ty szukasz dziury w całym, jak mój sąsiad zlecając firmie elewacje swojego domu. Tak długo szukał, mierzył aż coś znalazł i nie zapłacił. Zgadzam się możesz mieć uzasadnione pretensje, producent też jest człowiekiem i może zrobić coś nie tak. Ale możesz zadzwonić do Przemka porozmawiać i dojść do konsensusu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bez urazy, ale .... 3 raz piszesz "hydraulike" z bledem...

Mylisz się - 5 razy :)

mintaj

Prawo jest prawo i chlopaki maja racje, towar wysylkowy niezgodny z umowa=mozliwosc zwrotu. Nie skozystales, Twoja strata. Zeby nie ryzykowac zawsze mozna towar odebrac osobiscie i zaplacic przy odbiorze, tylko wtedy nie ma mowy o jakimkolwiek zwrocie.

Nie ustaliliscie co i za ile, ani warunkow finansowych co do niewywiazania sie z umowy, w zasadzie to nic nie ustaliliscie... wg prawa go po prostu okradles.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dla mnie też lipa odebrane = zapłacone, czyja to wina ze zamawiałes na odległość, jeśli kupisz towar i ci się niepodobna płacisz za przesyłkę zwrotną i dodajesz towar dostajesz zwrot pieniędzy. A jeśli nie chcesz ponosić kosztów transportu zamawiaj na miejscu.

Jezeli towar niezgodny z umowa to sprzedawca pokrywa koszt

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk


dużo zdjęć mojego akwarium https://www.facebook.com/tibireef/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, zasada jest w tym kraju jedna (mam przynajmniej taką nadzieję), czyli IN DUBIO PRO REO

dla mniej inteligętnych pozostaje wujek google....

Przemas PW


c63ba191b16df5b9f04b687b9ed94668u295a276.png

730 w obiegu, Red Skim 200, HQI 3x150 - T5 2x 80,profilux III, AIO, IO, skały 28 kg i bez piachu.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem nie odpisywać MACIEK kłamiesz dostałeś wszystkie pieniądze od inwestora wiem to od niego samego .

Uwaga Maciek mistrz zakładając zbiornik nie doszczelnił czarnej szyby z grzebieniem i woda słynęła na podłogę bo nie się nie pomieściła w sumpie .

Co najważniejsze klient to znaczy inwestor z wykonania był bardzo zadowolony tylko Maciek nie był . Postanowił mnie ukarać .

Nie czekaliście Panowie trzech miesięcy.

Zero rysunków technicznych .Dostałem tylko opis . Nigdy więcej nie podejmę zlecenia bez projektu . Bo pózniej wszystkiemu ja jestem winny .Tak jak niby z koroną która miała zakrywać poziom wody ale Maciek stwierdził ze za mało i nie jest jak chciał .

Edytowane przez LLS (wyświetl historię edycji)

Warto być przyzwoitym ,choć nie zawsze się to opłaca .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie nie bylem posrednikiem kolega ktory ogladal zestaw Przemka u mnie w domu poprosil mnie o zlozeniie zamowienia . Od pewnego mometu gdzie zaczely sie problemy z dostawa juz sam kolega sie kontaktowal z Przemkiem .

Ty sobie Przemek jaja robisz baniak pracowal kilka dni bez grzebienia bo czekalismy na Twoja decyzje a nastepnie na przesylke z UK . To komin sie rozkleil tak jak ci powiedzial Marcin .

Pieknie to wszystko opisujesz . Ale prawda jest taka ze wcale nie byl zadowolony nawet Cie zje.... przez telefon . Wiec przestan pisac klamstwa .


zbiornik 120x60x60 +sump . odpieniacz Sebastek czarna perla na Tunze - Hydrofoamer Silence 9420.040 , cyrkulacja wp-40 rw-15 , obieg Jebao9000 , oswietlenie Gieseman Matrix II 8x39w . 

8744f73183d58f0a59fb88f54dc034b6u1589a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Andrzej ale ty jesteś zaklamany .Jestem w szoku .Gdzie wy czekacie 4 miesiące na zestaw skoro 2 stycznia dopiero wyslaliscie projekt !!!

Na podrzucenie swini na forum to juz słów nie mam .Byłem na każde twoje skimnienie .

Wczoraj miła rozmowa wieczorem .Zakłamanie i fałsz .

Miedzy swietami a nowym rokiem zlozylem zamowienie, a koniec kwietnia akwa i nie sciemniaj, przypomnij sobie moje nerwy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miedzy swietami a nowym rokiem zlozylem zamowienie, a koniec kwietnia akwa i nie sciemniaj, przypomnij sobie moje nerwy

Koniec kwietnia? Dopiero luty. Toż ci zakrzywienie czaso-przestrzeni... :)


The more you know, the less you don't know.

5a2103787c297b436c09ce400f180611u966a839.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
endriu projekty wysylaj zrobione w sketchup jest darmowy i nigdy nie bedziesz miał do nikogo pretensji, ten rysunek to wiesz... ciesz sie ze wogole komin dostałeś ;)

Rysunek byl ale niech powie ile czasu spedziem z nim na rozmowach telefonicznych

Tu jest mowa o tym jak bardzo nie profesjonalnie podchodzi on do klienta . Jeszcze raz zaznaczam wykonanie akwarium , szlif , silikon pierwsza klasa ale bardzo wiele traci na kontakcie z klientem i obiecywaniem z tygodnia na tydzien ze juz bedzie gotowe i jeszcze co jest najbardziej dsiecinnne straszenie jakimis sadami czy komornikami .

Prawda

Koniec kwietnia? Dopiero luty. Toż ci zakrzywienie czaso-przestrzeni... :)

To bylo w zeszlym roku moje akwa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

już nic nie qumam....rok temu? dopiero reklamacja..?


c63ba191b16df5b9f04b687b9ed94668u295a276.png

730 w obiegu, Red Skim 200, HQI 3x150 - T5 2x 80,profilux III, AIO, IO, skały 28 kg i bez piachu.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.