Skocz do zawartości
ramzi

Euphyllia z naroślą

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, zauważyłem u zakupionej Euphylli narośl i zastanawiam się czy to nie jakiś pasożyt.c1498a7f7b9d8e6284771b6b3b64da9a.jpg

871edc4ab6c196b15d249b4d9771ea03.jpg

Wysłane z mojego HTC One_M8 przy użyciu Tapatalka

Przy okazji Euphylli zapytam też o inne męczące pytania związane z moimi zwierzakami.

1. Babylonia od czasu zasiedlenia, od tygodnia, nie dość , że nie wycina to często leży na plecach.

54f0694709f0da114b57c043b19cb610.jpg

2 Mandaryn zmienia kolory na kilka sekund, robi się filoetowy - czy to normalne ? Czy przybiera barwy obronne? c95aadde3ad7d582ac343bba21b840c0.jpg

3 podobnie do mandaryna zmianę pigmentu zauważyłem u Ecseniusa Bicolor - na jakiś czas kilku sekund minut pojawiają się białe plamki

fe20897f0025d13a2da601893af35fbc.jpg

Wysłane z mojego HTC One_M8 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na euphylii slimak osiadly, tak mi sie wydaje.

Babylonia niedlugo padnie. U mnie tez tak sie zachowywala. Przeszla kawalek i lezala na plecach, albo na boku ze stopa wywalona. Niby reagowala na dotyk i w ogole, trwalo to okolo 3 dni. Pozniej przestala reagowac i ja wywalilem. Przy okazji w miedzyczasie, zanim przestala reagowac, znalazlem w niej wieloszczeta, nie wiem czy on jej pomogl dokonac zywota, czy po prostu sie poczestowal niedoszlym, albo rychle martwym mieskiem.

Proponuje ja obserwowac i co jakis czas sprawdzac czy reaguje, jak padnie to szkoda wode psuc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie Babylonia reaguje jak sie ją dotknie itp, ale nie je i na plecach potrafi przeleżeć Ok 2 h.

Ślimaka osiadłego to lepiej się pozbądź póki możesz ;]

Właśnie wertuje forum i jak na razie nic złego na temat osiadłych nie znalazłem - napisz dlaczego powinienem eksmisje mu zarządzić ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej,

zmiany barw u ryb to normalka i nie ma się czym przejmować, gorzej jak tracą kolor lub bledną i taki stan się utrzymuje dłużej, może to oznaczać ich osłabienie lub jakąś chorobę. Ale w przypadku tych dwóch opisanych przez Ciebie osobników to zupełna norma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam, mój mandaryn synchiropus ocellatus i babka cinctus też zmieniają kolorki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardziej martwił bym się powoli schodząca tkanka u euphili,ślimak pada bo może masz parametry kiepskie,mandaryn pewnie zdechnie bo masz Świeże akwarium i życia w nim malutko.


4803_4815.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.