Skocz do zawartości
marek-1975

oświetlenie zbiornik 80x65xwys.55cm

Rekomendowane odpowiedzi

Swego czasu duzo czytalem na ten temat - teoria jest taka że w odróżnieniu od słodkowodnego to w słonym moc powinna sie miescic w zakresie 0.7 - 1 Watt/Litr. Szczegolnie jesli chodzi o spsy, ale znam tez ludzi ktorzy miekkie i lpsy trzymaja z w zbiorniczkach gdzie ta moc to 0.5W/L. Ja np mam 72 litrowy zbiornik a moc mojej lampy to 60W - ta opcja pozwala mi spokojnie trzymac miekkie i lpsy oraz pozniej proste spsy! Moim zdaniem zawsze jest miec zapas mocy i skręcac lampe niz miec slabsza i swiecic na maxa caly czas.

Zanim zabrałem sie za robienie lampy duzo czytałem to forum i faktycznie tak proponują, ale robi się problem gdy to trzeba przeliczyć na ledy.

Chinczyki podobno świecą marnie te waty więc swego czasu zacząłem liczyć w lumenach może jak mi powiesz ile lumenów jest z twojej lampy to już będę miał praktyka któremu działa akwa i zaraz policze swoje lumeny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zanim zabrałem sie za robienie lampy duzo czytałem to forum i faktycznie tak proponują, ale robi się problem gdy to trzeba przeliczyć na ledy.

Chinczyki podobno świecą marnie te waty więc swego czasu zacząłem liczyć w lumenach może jak mi powiesz ile lumenów jest z twojej lampy to już będę miał praktyka któremu działa akwa i zaraz policze swoje lumeny.

Potwierdzam - ledy chinskie sa kiepskie w porownaniu do markowych ledów, przez pierwszy miesiąc dzialalnosci mojego zbiornika mialem pozyczona 120w lampe led, swiecila w miare ok, ale jak kupilem mojego razora 60w i zapalilem to chinczyk musial sie schowac chociaz teoretycznie byl silniejszy o polowe!

Jesli chodzi o lumeny to ci nie podam bo nie bawilem sie nigdy w przeliczanie - moj razor 60W - 16000K.

Jasiek zapraszam do polubienia mojej stronki na fejsie i na mojego bloga tam czesto umieszczam rozne informacje na temat mojego zbiorniczka w tym tez o lampie:)


Zapraszam do śledzenia mojej strony na facebooku oraz mojego bloga:

- https://www.facebook.com/Myreefblog-937761722986773/

- https://myreefblog.wordpress.com/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

5100 lumenów bez kanału białego, a już jest dla mnie w nocy za jasno

Biały zaraz dołożę będzie go 1200 lumenów,

czyli 90 Watt = 6300 lumenów lub nieco więcej bo policzyłem najniższe możliwości cree ale chyba miałem nieco większe, ale coś za dużo wychodzi.

Jest możliwość, że producent diod cree coś za dużo podał lumenów (65 lumenów na 300mA czyli 195l/900mA czyli diodę 3 watową)

36 watt = 800 lumenów w świetlówce Juwel.

czyli na 200 l żeby mieć 1 wat na litr musiałbym mieć takich 5 szt. (180 W czyli 4000 lumenów)

ZT 6500 podają że ma 90 W i 4300LM

18 diod niebieskawych 3 W i jedna biała 40 w

Edytowane przez jasiu (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Swiatło dla sps i lps lesze będą świetlówki T5 czy ledy cz mix

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gratulacje Marek:) mysle ze bedziesz zadowolony:) daj znac jak swieci:)

Ta lampa ma symulacje burzy nie mogłem znaleźć dokładnego opisu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Paragon
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.