Skocz do zawartości
Beard

Opakowanie red Sea salt

Rekomendowane odpowiedzi

Nawet najlepsze i najbardziej wymyslne zabezpieczenia nie pompoga soli aquaforest,bo zawsze jak ja kupie to i tak jest bryla kamienia, za to read sea jest fajna sypka. Jak oni to robia, ze pomimo braku plomb jest taka dobra , czary czy co innego?

Edytowane przez Piotr1 (wyświetl historię edycji)

200 l,ZEOvit system,AM Turboflotor Multi +aquabee 2000 AS igła.

[KZ:bac,food7,start2,Pohl's K-Balance,Pohl's B-Balance,Coral Vitalizer,Pohl's Xtra]

Balling Fauna Marin z mikroelementami FM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba się zgłoszę na moda :) na tym forum i zrobię ogólno-wojskowy porządek ;)!!!

Temat jest na temat soli RS i jej pakowania a nie AF ....

Ludzie graty za OTa :)

PS.

"Luka" jak chcesz się dowiedzieć o tej soli coś nie coś wpadnij do mnie pogadamy.:)

Miałeś rację ,że strach o cokolwiek zapytać na forum bo wszędzie jad :( albo AF

Pozdrawiam .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poddałem oczywistą wątpliwość otwartego produktu , gdyby nie było watpliwości nie było by tego tematu .

Proszę przeczytajcie post #5 . Tak sie zaczyna pisanie nie na temat .

Ja się przyznam że mnie twój wpis wkurzył bo jak dla mnie oskarżasz sklepy i siejesz ferment. Jeżeli producent polski twierdzi że produkty nie zabezpieczone są nie pewne, jak dla mnie daje ewidentny sygnał uwaga na sklep!

Teraz gdy będę szedł do sklepu w Krakowie mam się zastanawiać czy aby ktoś mnie nie oszukał? Tam sprzedają wasze produkty wiec możesz wiedzieć coś czego ja nie wiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Każdy z forumowiczów jako konsument łącznie ze mną miał w życiu odczynienia z problemami zakupionego towaru na którym nie ma zabezpieczeń . Sytuacja jest bez znaczenia gdy wszystko jest ok . Problem zaczyna sie gdy chcemy zwrócić towar z jakiegoś powodu bo mamy do tego prawo . Przykładem niech będzie opakowanie bateri . Zajmuje sie handlem i z wieloma przypadkami miałem styczność . Klient kupił nowe baterie ale nie chciał 4 szt jak były zapakowane a tylko 2 szt ( obecnie w dużych sklepach sie nie dzieli opakowań zbiorczych ) . Po dwóch dniach klient odnosi baterie lub chce wymienic na inne bo te nie pasują do jego sprzętu . Co zrobic , przyjąć towar , wymienić czy nie? klient oczywiscie z daleka krzyczy ze sa nieużywane ..... I tu pytanie mam do kolegów czy sprzedawca powinien przyjąć lub wymienic baterie ? Drugie pytanie gdyby je przyjął to czy moze je sprzedać komuś innemu ?

Drugi przykład to telefon komórkowy . Kupujemy nowy , zafoliowany , idziemy do komisu o dostajemy powiedzmy 1000zl za niego (zakładając ze chcemy go sprzedać ) . Ale w momencie gdyby nas skusiło i otworzymy opakowanie by oglądnąc telefon pan w okienku nam powie 800-900 zł . Pytasz dlaczego , przecież on nie był nawet włączony lub był ale tylko raz .

Nie chciałem by moje zwrócenie uwagi na zabezpieczenia miało kogoś obzazic czy wkurzyć . Zgadzam sie z przedmówcami ze najważniejszy jest produkt , jego jakość a nie w co jest zapakowany . Niestety tu kończy sie teoria a wkracza praktyka , kupujemy oczami i z cała pewnością nie chcemy towaru z wystawy który wiele osób oglądało , przynajmniej nie po tej samej cenie .

Żadko sie tak rozpisuje ale skoro jest tyle interpretacji mojego wpisu uznałem ze przynajmniej postaram sie wyłożyć mój tok myślenia .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poddałem oczywistą wątpliwość otwartego produktu , gdyby nie było watpliwości nie było by tego tematu .

Proszę przeczytajcie post #5 . Tak sie zaczyna pisanie nie na temat .

Napisałem, że nie ma tam soli AF, ponieważ jesteś związany z tą firmą i tą informacją chciałem Cię uspokoić. A wiem to dlatego, ponieważ miałem kiedyś okazję używania soli AF (a właściwie tyko części opakowania, ponieważ reszta się zbryliła) i różnica jest kolosalna, nie sposób ich pomylić.

Poddając w wątpliwość uczciwość producenta soli RS oraz sklepów ją sprzedających, dałeś wyraźny sygnał, że jedynie suszną solą, jest sól z Nowego Sącza, ponieważ ma zabezpieczenia nie do podważenia.

Pozostałe sole, które można otworzyć bez ściągania gumki, są na pewno w sklepach mieszane, odsypywane, dosypywane, przesypywane itd.

A ten chwyt marketingowy z podaniem namiarów na PW to już mistrzostwo Świata (prosto z jakiegoś szkolenia biznesowego).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiecie... tak "Bogiem a prawdą" to z tym zbrylaniem jakoś dziwnie jest... U mnie nawet makaron w szafce potrafi się zbrylić, a sól przesypana do starego kanistra po kencie (z uszkodzona zakrętkę) nie chce (kęt się zbrylał).

Żeby nie było że chwalę, bo chcę gratis ... Obecnie przesiadłem się na microbe (dla testów).


125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poddając w wątpliwość uczciwość producenta soli RS oraz sklepów ją sprzedających, dałeś wyraźny sygnał, że jedynie suszną solą, jest sól z Nowego Sącza, ponieważ ma zabezpieczenia nie do podważenia.

Amen

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Każdy z forumowiczów jako konsument łącznie ze mną miał w życiu odczynienia z problemami zakupionego towaru na którym nie ma zabezpieczeń . Sytuacja jest bez znaczenia gdy wszystko jest ok . Problem zaczyna sie gdy chcemy zwrócić towar z jakiegoś powodu bo mamy do tego prawo . Przykładem niech będzie opakowanie bateri . Zajmuje sie handlem i z wieloma przypadkami miałem styczność . Klient kupił nowe baterie ale nie chciał 4 szt jak były zapakowane a tylko 2 szt ( obecnie w dużych sklepach sie nie dzieli opakowań zbiorczych ) . Po dwóch dniach klient odnosi baterie lub chce wymienic na inne bo te nie pasują do jego sprzętu . Co zrobic , przyjąć towar , wymienić czy nie? klient oczywiscie z daleka krzyczy ze sa nieużywane ..... I tu pytanie mam do kolegów czy sprzedawca powinien przyjąć lub wymienic baterie ? Drugie pytanie gdyby je przyjął to czy moze je sprzedać komuś innemu ?

Drugi przykład to telefon komórkowy . Kupujemy nowy , zafoliowany , idziemy do komisu o dostajemy powiedzmy 1000zl za niego (zakładając ze chcemy go sprzedać ) . Ale w momencie gdyby nas skusiło i otworzymy opakowanie by oglądnąc telefon pan w okienku nam powie 800-900 zł . Pytasz dlaczego , przecież on nie był nawet włączony lub był ale tylko raz .

Nie chciałem by moje zwrócenie uwagi na zabezpieczenia miało kogoś obzazic czy wkurzyć . Zgadzam sie z przedmówcami ze najważniejszy jest produkt , jego jakość a nie w co jest zapakowany . Niestety tu kończy sie teoria a wkracza praktyka , kupujemy oczami i z cała pewnością nie chcemy towaru z wystawy który wiele osób oglądało , przynajmniej nie po tej samej cenie .

Żadko sie tak rozpisuje ale skoro jest tyle interpretacji mojego wpisu uznałem ze przynajmniej postaram sie wyłożyć mój tok myślenia .

Ciekawe pytania.

Co do baterii - przyjmuję, gdy konsumenci to mała grupa znająca się osób, innymi słowy wymieniam sól gdy ktoś krzyczy na forum. Jeżeli mam dożo rozdrobnionych klientów, jak super market to nie przyjmujesz, nikogo nie interesuje krzyk jednostki. Tylko wcześnie wymyślasz regulamin a następnie nim się zasłaniam.

Co do telefonu. Każda uczestnik życia gospodarczego bierze na siebie ryzyko, ryzyko że towar nie sprzeda się. Możesz nie sprzedać telefonu a kupca szukać na własną rękę i bierzesz na siebie ryzyko lub zgadzając się z daną kwotę przenosisz ryzyko na komis.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja dostałem karton soli zaklejony byle jak taśmą(odchodziła od kartonu), a w środku worek spięty recepturką. Zgadnij jakiej firmy... to jest ta super plomba? Ściągnięta z pęczka pietruszki w warzywniaku? Jaja sobie robisz.

Lepiej byś wymyślił po co trzymać węgiel w lodówce, zamiast żalić się na RS samemu nie będąc lepszym...

a6dd76d3e3546570ad02cce98a91d916.jpg

Wysłane z Tapatalka

No prosze... a ze mnie sie smiano w temacie AF... nie wspominajac, ze nawet kolor gumki kpiaco dorobiono... Przykre. Czyli jednak zdarzaja sie czestsze braki opasek zaciskowych w fabryce... a moj karton nie byl tym wyjatkowym...

Czemu taka firma, ktora ma sie za naprawde super firme, nie potrafi podejsc serio do tematu i zareagowac wlasciwie? Lepiej czlowieka wysmiac, by to on stal sie tym niedobrym...?! Panowie, nie tedy droga, bo taka droga szybko sie konczy.

ps. Przepraszam za off-top, ale niestety, nie wiem jak skopiowac i przeniesc ten wpis do dzialu z opiniami produktow AF.

Edytowane przez Creol (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tutaj nie wolno krytykować produktów pewnej marki bo inaczej filoletowa mafia cię dopadnie...

Przepraszam za off-topa.


The more you know, the less you don't know.

5a2103787c297b436c09ce400f180611u966a839.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiaderka 7 kg soli Red Sea (niebieskiej) mają już zabezpieczenia. Obecnie, żeby podnieść pokrywę, trzeba wyłamać kawałek plastiku. Pewnie firma wzorowała się i wzięła przykład z bezkonkurencyjnego AF.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tutaj nie wolno krytykować produktów pewnej marki bo inaczej filoletowa mafia cię dopadnie...

Przepraszam za off-topa.

Krytykować można każdego a nawet trzeba. Warto jednak zwrócić uwagę na formę tej krytyki bo niestety dość często zaciera się cienka granica między konstruktywną krytyka a zwyczajnym hejtowaniem.

Co do "fioletowej mafii" to bym się nie obawiał ponieważ mamy prężnie działający oddział do zwalczania przestępczości zorganizowanej i jeśli nawet faktycznie coś takiego istnieje to już depczemy im po piętach ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdzie bym nie zajrzał to hejt na AF... Kilka stron żeby na końcu przeczytać (wreszcie) że od niedawna RS ma zabezpieczenie... Dzizes...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłem właśnie moje stare wiaderko 7kg RSCP i nie ma ząbka do wyłamania. Duże 22kg z pewnością ma. Ja używam tej soli od 4 lat, najpierw tych 7kg bez plomby (chyba 2 wiaderka), poźniej 22kg do teraz. Nigdy nie miałem z nią problemu, powtarzalne parametry, zgodne z deklarowanymi, nie zbryla się. Nawet jak zmieniałem zbiornik na większy to wcześniej przygotowałem sobie sporą ilość solanki do stopniowej podmiany, tak żeby nowy zbiornik napełnić w większości swoją wodą z własnego działającego zbiornika, to wbrew pesymistycznym przewidywaniom, obyło się nawet bez powtórnego dojrzewania.


325l + 70l; LED 180W (DIY); JEBAO/JECOD DCT 4000; HYDOR Koralia Nano 1600, BLAU WM 4000; BLAU WM 8000; Deltec SC1455;

Temp: 25,0°C; Dens: 1,024; pH 8,2; KH 8,0; Ca 420; Mg 1350; PO4 0; NO3 0;

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja miełem podobne zdarzenie w jednym z dużych sklepów ,powiedziano mi ze tak producent robi opakowania

raz są plombowane raz nie

ja miełem podobne zdarzenie w jednym z dużych sklepów ,powiedziano mi ze tak producent robi opakowania

raz są plombowane raz nie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.