Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Ogólny look całości u jak się dzisiaj prezentuje. Ciągle mam wolne miejsca, półki na korale ale tym razem dobieram wolno i planuje przestrzeń jaką zajmie koral gdy urośnie

c582d214cec02199f6f4dd65d1b08158.jpg

Wysłane z mojego D5803 przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez firefighter1 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...

Całość nadzoruje komputer zarządzający całym domem Fibaro HC2 gdzie akwarium występuje jako osobne pomieszczenie. Mam możliwość zarządzania każdym urządzeniem elektrycznym, tworzeniem scen, reguł jak i jest system dostępu przez telefon lub komputer wraz z powiadamianiem sms, e-mail lub push.

Mógłbyś napisać więcej na temat tego za co odpowiedzialne jest u Ciebie Fibaro :) ?

Mam od kilku miesięcy ale dopiero bliżej zimy będę miał więcej czasu żeby zagłębić się w temat i wykorzystać możliwości systemu z nowym baniakiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@cezaryzezary Fibaro odpowiada za:

- otwieranie/zamykanie i pozycje rolet zgodnie z ruchem słońca oraz warunków atmosferycznych

- wł/wy oświetlenia i poziomu jego jasności w zależności od uruchomionych urządzeń, pory dnia oraz poziomu LUX w mieszkaniu oraz w zależności czy ktoś w pomieszczeniu przebywa. Dodatkowo światło przemieszcza sie za tobą w nocy żeby nie trzeba było wl/wy światła przy przechodzeniu przez pomieszczenia. Np nocą do lodówki :)

- regulacja ogrzewania w poszczególnych pomieszczeniach w zależności od pory dnia oraz obecności użytkowników w domu

- alarmem, naruszeniem drzwi, okien lub wzbudzenia czujki

- monitoringiem pożarowym

- monitoringiem zalania

- odłączeniem zasilania urządzeń niewykorzystywanych lub w trakcie pożaru

i oczywiście w akwarium:

- temperatura i w zależności od pomiaru grzanie lub chłodzenie za pomocą wentylatorów

- wl/wy odpieniacza, oświetlenia sump, dolewki, obiegu, pompy podmiany solanki, pompy i ogrzewania zbiornika do podmiany solanki

Pozwala na pomiar, zapis historii stanu danego gniazda oraz zużycia energii

W zależności od potrzeby informuje cię o zdarzeniach (np brak zasilania, odpieniacz wyłączony) na telefon push lub e-mail.

Można podłączyć kamerę i mieć podgląd zdalny lub będzie wysyłał zdjęcia. Dostęp do panelu centrali i wszystkich funkcji z dowolnego urządzenia z dowolnym systemem z dowolnego miejsca. To tak pokrótce.

Możliwości są znacznie większe, budujesz sceny o zdarzenia, wywołania, pogodę, porę dnia czy roku lub stanu innych urządzeń. wszystko typu zrób To jeśli .... i pózniej To lub To ale jeśli nie ma tego to nie rób tamtego :).

Sent from the sea.

Edytowane przez firefighter1 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I jak tam sie u Ciebie ATI sprawuje?


200 l,ZEOvit system,AM Turboflotor Multi +aquabee 2000 AS igła.

[KZ:bac,food7,start2,Pohl's K-Balance,Pohl's B-Balance,Coral Vitalizer,Pohl's Xtra]

Balling Fauna Marin z mikroelementami FM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@cezarycezary tutaj więcej http://forum.lic.pl/index.php

@Piotr1 mogę śmiało powiedzieć, że działa wyśmienicie. Wakacje minęły, kolejny miesiąc bez spadków parametrów, dwa tygodnie akwarium bez nadzoru. Korale bez strat, wręcz rozrastają się, ostatnio trafiły nowe i bez stresu się przyjęły. Co ciekawe podczas przesiadki z AF na ATI nie zmieniałem dawek na pompach i z pomiarów wychodzi, że jest uzupełniany ubytek właściwie. Pojawiły się pierwsze glony wapienne co mnie bardzo ucieszyło i skała się oczyściła, wcześniej była taka ciemniejsza, teraz jest bardziej czysta i jaśniejsza ale to oczywiści ogólna przemiana akwarium po półrocznym działaniu.

Wracając do ATI to jeszcze raz mówię, działa wzorowo. Co ważne jest to suplementacja dla 3 pomp bez konieczności dodawania soli bez soli na 4 pompie i wszystkie idą z jednakową ilością.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak to stadko chromisów u ciebie ko-egzystuje? Ja kupiłem 3 i po paru tygodniach został tylko jeden. Słyszałem też wiele opini, że one nawzajem walczą o terytorium i dlatego zostaje najsilniejszy osobnik.


The more you know, the less you don't know.

5a2103787c297b436c09ce400f180611u966a839.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem Ci, ze u mnie tez super i mam te same dawki co na af. Ciesze sie ze zaryzykowalem przejscie i fajnie to dziala.


200 l,ZEOvit system,AM Turboflotor Multi +aquabee 2000 AS igła.

[KZ:bac,food7,start2,Pohl's K-Balance,Pohl's B-Balance,Coral Vitalizer,Pohl's Xtra]

Balling Fauna Marin z mikroelementami FM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@inn0vat1on od początku mam 7 chromisów, wcześniej mieszkały w 200 l i tam jak podrosły to widać było jednego dominującego ale szkód nie robił pozostałym, rozstawiał je po kątach. Ważne żeby miały ciągle coś do żerowania, te ryby mają małe żołądki i potrzebują małych i częstych karmień, u mnie załatwiam to suchymi kulkami lub płatkami. Jeśli dla każdego jest pokarm to stadko trzyma się razem.

@JaroooXL zaczyna być już etap, że można usiąść i oglądać,korale zaczynają zarastać i tylko dopieszczanie, najważniejsze że udało mi się pohamować chęć dokładania korali, daje im czas i zapewniam przestrzeń żeby miały docelowo co zarastać. Poprzednio zapakowałem akwarium, że nie było gdzie palca wsadzić :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mały upadate zdjęciowy całości, celowo nie robię makro zdjęć bo zbiornik ma się prezentować jako całość a nie pojedyncze korale :). MInimalnie zmieniłem sposób żywienia oraz poprawiłem przepływ przez złoże siporaxu na osobnym obiegu, efekt zjazdu NO3 i PO4 jest szokujący i nie wiem czy nie przedobrzyłem. Nigdy NO3 nie mialem poniżej 8 do 10 a wczoraj przed podmianą 3 i PO4-0,04 .

63c49b03d6162020d6e3f3c3e20625ce.jpg

Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zakupiłem testy w Marin Lab bardzo mnie zaskoczyły niektóre wartości właściwe dla wody morskiej, które my traktujemy jako ZERO, a w teście widać że są grubo powyżej zera:
PDF: https://www.dropbox.com/s/sdzwqkr5b4oyxnk/9DR9FL.pdf?dl=0 

Podmiana 57L co 3 tygodnie, dozowanie ATI 1,2,3 

Edytowane przez firefighter1 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Anthelia  szybko opanuje skałę i będzie ciężko wytępić 

Edytowane przez Moljzesz (wyświetl historię edycji)

39ab02c6bf502279.jpg5215f98825db8954.jpg

ryba-ruchomy-obrazek-0437.gif PS Pandora 4x54W T5 i 3x145W LED, DCP6500, AWN40 na DCP3000,RW-15, RW-8,CP-55, Biopellests AIO XL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@MoljzeszWłaśnie ja coś zaatakowało w sobotę, połowa sie rozpada, zrobiłem kompiel w DIPie, przeżyła reszta (JOD??). Mam w planie żeby zarosła tam razem z parazoa żółtym (teraz jest przeniesiona na lewo nad caulastrea.

Edytowane przez firefighter1 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Osobna skałka jedynie,  u mnie opanowała skałę w momencie,  nie nadanżałem wyrywać .

A co mogło ją zaatakować to nie mam pojęcia  


39ab02c6bf502279.jpg5215f98825db8954.jpg

ryba-ruchomy-obrazek-0437.gif PS Pandora 4x54W T5 i 3x145W LED, DCP6500, AWN40 na DCP3000,RW-15, RW-8,CP-55, Biopellests AIO XL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aktualne zdjęcie, drobne przestawienia ale dzisiaj jestem zadowolony z akwarium.
2a5349da28d650f9e9b65f813c56eb3a.jpg

Wysłane z mojego D5803 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po wielu namysłach postanowiłem jednak zrobić koronę aby bardziej wyeksponować środek akwarium a nie całość. Wyszło jak w temacie tutaj:

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Film z aktualnym stanem akwarium. Quadri color po podziale, korale w wieczornej fazie zwijania się więc nie wszędzie polipy widać, gorgonia jest jak patyki, caulastrea 1/3 dziennej wielkości.

 

Edytowane przez firefighter1 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W poniedziałkowy wieczór wreszcie zmontowałem pożądny filtr węglowy do zasysu powietrza zza okna do odpieniacza zamiast dotychczasowej zwykłej skarpetki na wlocie.

659369515e19aa09b589e8b4f0e53115.jpg
13b84959fa61fca8d7e507e146ed543e.jpg
5d0ab78c5c1a99c000e94da3cba72ffa.jpg


Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, firefighter1 napisał:

W poniedziałkowy wieczór wreszcie zmontowałem pożądny filtr węglowy do zasysu powietrza zza okna do odpieniacza zamiast dotychczasowej zwykłej skarpetki na wlocie.

Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk

fajny patent, zastanawiam się tylko po co 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 5.04.2017 o 11:24, DarekB30 napisał:

fajny patent, zastanawiam się tylko po co 

Szkoda, że nie zrobiłem zdjęcia bo to zawsze przemawia. Wcześniej miałem skarpetkę taką dziecięcą i w niej węgiel. Była przyklejona do ramy okna od zewnątrz (okno mam pod dachem więc nie pada na nie). Była czarna od cząstek, które są za oknem, a które w takim przypadku trafiłby do mieszkania. W TV nawet pokazywali prosty test do wyknania samemu tj. odkurzacz i wacik. Włączyć poczekać przez 5 minut i zobaczymy wówczas co wdychamy. Nasz odpieniacz z zasysaniem za okna działa dokładnie jak odkurzacz. Te które ciągną powietrze z pomieszczenia nie są na to narażone.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W akwarium jakiś czas temu doszła korona oraz kilka korali co spowodowało drobne przemeblowanie. Wszystko na filmie, od poprzedniego raptem dwa miesiące minęły.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przesiadka światła z Maxspect Mazarra P na Maxscpect Ethereal. Jak widać po ścianie snop światła pokrywa znaczną część poza akwarium po lewej soczewki 70 stopni po prawej lampa bez możliwości ich zmiany.
W Mazarra w zasadzie nic mi nie brakowało więc nie potrafię uzasadnić wymiany lampy na nowe :), chyba taki prezent sobie zrobiłem na imieniny. Period światła mam tak dopasowany, że w trakcie świecenia i przy zachodzie nie widzę różnicy światła, bo w tej chwili połowa świeci jeden typ lampy, druga połowa druga lampa (czekam na nowy zasilacz do drugiego ethereal'a).
Może główny aspekt to szerzej ustawione soczewki w nowej lampie co przy moich filarach ma znaczenie bo muszę bardziej oświetlać skały od boków niż od konkretnej strony.
Przy typowym układzie skał raczej nie miałbym znaczącej różnicy w oświetleniu.

35dc1ee0f90b6e240d48e7c08d39e6e1.jpg


Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk

Edytowane przez firefighter1 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Komplet nowych lamp świeci już drugi tydzień, bardzo ładne pokrycie światła jest całego dna i 5 kanałów daje zupełnie nowe światło.Lampy cudo.

7271bb358ff40b1d15abde6e8027b358.jpga3cc49561c1a82de60b41b7f9fc32fce.jpg764e35d77e9db1f60d3fd139d9061af2.jpg50dba5fc45d792b30bb337104d6ef09f.jpg5e4ada7b6c41a1dc2fbc1db34aba696b.jpg11b36089a2454d0ffeaa33d57b2aba1e.jpg

 

 

Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:)  Ja też zmieniłem lampę na Etherala  jakieś 3 dni temu, mam pytanie kręcisz kanały na 100% czy raczej dajesz im odpocząć - tak się zastanawiam czy im to nie przeszkadza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@UraWcześniejszą mazarre miałem max do 90%, ta świeci wyraźnie jaśniej i intensywniej więc żeby koralom nie zrobić kuku nie przekraczam 85%. Moje więcej światła nie potrzebują, wyraźnie widać poprawę w kolorach i wybarwieniu. Do tego tą mam znacznie niżej od poprzedniej. Zrobiłem tak, że miałem połowę na jednej i połowę zbiornika na drugiej i nową tak dopasowałem jasnością żeby było równo. Teraz spokojnie można aklimatyzować korale i przyzwyczajać do światła. Jest znacznie więcej glonów na szybie i ślimaki z asterinami zalegają na nich.

Edytowane przez firefighter1 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.