Jump to content
Marco800

Jak robić dobre zdjęcia tel. komorkowym............?

Recommended Posts

Witajcie.

Nie mam lustrzanki (bo mnie na nią po prostu nie stać), mam tylko mojego HTC E8 (z którego jestem i tak zadowolony). Wszystkie zdjęcia, które robię na mojego bloga czy facebooka wykonuję tym aparatem. W świetle białym lub z dużą przewagą światla białego zdjęcia wychodzą poprawnie, ale jeśli chcę wykonać zdjęcie w świetle niebieskim, aktynicznym lub przewagą niebieskiego i ukazać kolory koralowców to jest to praktycznie nie możliwe. Podpowiedzcie mi czy mam użyć jakiś folii kolorowych, filtrów ? Czy ktoś kiedyś bawił się w coś takiego? Ja to nazywam "Mobile Marine Photography" :)

Jeśli macie jakieś doświadczenia z takim rodzajem fotografii lub macie jakieś rady dla mnie jak robić zdjęcia zbiorniczka, koralowców, bezkręgowców, jak robiś foty w świetle białym, jak w niebieskim to - let me know!:) Dziękuję i pozdrawiam:)

Pobaw się ustawieniem balansu bieli jeśli masz taką opcję

Pobaw się ustawieniem balansu bieli jeśli masz taką opcję

1) Opis ustawiania balansu bieli w E8 jest na stronie http://www.htc.com/sea/support/htc-one-e8/howto/531851.html

2) sprawdź czy Twój telefon pozwala na zapis RAW np. tą aplikacją https://play.google.com/store/apps/details?id=pl.vipek.camera2_compatibility_test

Jeśli tak, to zainstaluj program aparatu z zapisem RAW i kolory poprawiaj np. Ww GIMPie

Edited by maciejl (see edit history)

Komórką ciężka sprawa - oczywiście wyłącz błysk, balans bieli ustaw na "zachmurzenie" i włącz tylko białe T5'ki lub tylko biały kanał w ledach (nie wiem czym swiecisz), ewentualnie lampę ustaw tak żeby białe światło było w zdecydowanej przewadze w stosunku do niebieskiego - może coś wyjdzie...

nieźle - a co dokładnie kupiłeś ? bo patrzę i w internecie znalazłem tylko filtry wymiarów 8x3 czy troszkę większe na lampę a jak bym chciał do aparatu to musi mieć wymiar 10x10 najlepiej ...

a z tego co widzę to też takie są mi potrzebne

Aż z ciekawości sam zakupiłem taki filterek uv, ciekaw jestem efektów

Rozumiem, że filtry o ktorych mowicie daja rade przy fotach robionych tel komorkowymi! Bo taki byl temat watku hihi :)

właśnie kupiłem takie szkiełka (pasują też do zwykłego aparatu) jak nie zapomnę o wrzucę fotkę - efekt kolorystyczny jak na żywo. u mnie najlepiej wychodziło na filtrze kawowym

właśnie kupiłem takie szkiełka (pasują też do zwykłego aparatu) jak nie zapomnę o wrzucę fotkę - efekt kolorystyczny jak na żywo. u mnie najlepiej wychodziło na filtrze kawowym

Jakie te filtry kupiłeś? Jakiś link?

Też jestem bardzo zadowolony z kawowego choć żółty też jest OK

kupiłem z tych:

http://eltec.pl/AKCE...RAFICZNE/COKIN/

mocowanie do aparatu + 6 czy 7 szkiełek

@Jacek pewnie zależy od barwy i rodzaju światła

i porównanie fotek (wkleję więcej jak się dłużej pobawię - tuta nawet nie pamiętam które filtry były przyłożone - najlepszy kawowy to na 100%, ten ostatni, środkowy to chyba żółty, a pierwszy chyba fioletowy robiony przez moją córkę dlatego nie jestem pewien)

2016 03 25 18.27.13

2016 03 25 18.26.07

2016 03 25 18.26.02

Zdjęcia zrobione Samsungiem S6 z ręcznym ustawianiem przy włączonym oświetleniu nocnym.

5164307_20160520_202144[1].jpg

5164319_20160520_202203[1].jpg

Jesli bierzesz pod uwagę zmianę telefonu i systemu to zmień na Lumie

Zasłaniasz tym obiektyw telefonu ręką i strzelasz fotki.

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka