Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich forumowiczów,Chciał bym wam zaprezentować moje poczynania z akwarystyką morską.Do zeszłego miesiąca zajmowałem się tylko akwarystyką słodkowodną i wygląda to takpost-26911-0-76534500-1461267282_thumb.jpg.No i kiedy w zeszłym miesiącu znalazłem pod śmietnikiem 72 litry akwarium wraz z pokrywą zacząłem myśleć o małej Solnice ale plan jest taki żeby było tanio w miare możliwości...

Zacznę od początku i proszę was o zaglądanie i zostawianie swoich opinii na temat moich poczynań

Akwarium-72l

Oświetlenie-15w T8 16000K i 3*18W Led 6500K

Filtr-Aqua Nova 1000 + falownik 2000l/h

Ze sprzętu to tyle.

Akwarium zalane wodą kranówką 20marca i ruszył też filtr do tego dołożyłem bakterie biologiczne.

Z początkiem kwietnia akwarium zasoliłem solą ATI ocean coraz 330g/10 litrów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to daj jakieś fotki tej solniczki,jakie zasolenie masz i ile skały?


Moje akwarium

Szkło 124x55x50,sump,cyrkulacja 2x Tunze 6095,obieg Tunze Pompa Silence 1073.040 ,odpieniacz diy na pompie

Tunze - Hydrofoamer Silence 9420.040, oświetlenie led cree diy 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I tak to wyglądało po zasoleniu,na zdjęciu również widać 1kg naturalnej suchej skałypost-26911-0-39630600-1461269872_thumb.jpg

Mam problem ze zdjęciami nie wszystkie mi wchodzą...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to kiedy będzie reszta skały


Moje akwarium

Szkło 124x55x50,sump,cyrkulacja 2x Tunze 6095,obieg Tunze Pompa Silence 1073.040 ,odpieniacz diy na pompie

Tunze - Hydrofoamer Silence 9420.040, oświetlenie led cree diy 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytałeś cokolwiek o akwarystyce morskiej? Po tym krótkim opisie

1. 6500K świetne dla roślin,a rośliny w akwarium morskim to wyłącznie glony, Twój wybór co tam będziesz trzymał, niektóre glony morskie są przepiękne.

2. Kranówa, też idealna do hodowli glonów.

3. Trochę mało skały na te glony.

Pozdrawiam, Marek.


image.jpg

294l + 170l sump: około 370l w obiegu; Odpieniek na pompie Tunze 9420 by DarekB30 fi 200; obieg NJ 3000; 2x Tunze 6055 + singlecontroler, 240W LED CREE DIY; 31kg LR; 18kg LS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie spokojnie dodatkowo jest juz 3kg żywej skał i początek maja bedzie jeszcze dwa kilo...narazie kombinuje z tymi zdjęciami...

Tak to wygląda terazpost-26911-0-12176300-1461328507_thumb.jpg. Zasolenie sprawdzam sali metrem spławikowym,pomiar pokrywa mi sie z wagą soli jaką zaleca producent więc powinno być ok. WraZ ze skałą dostałem coś:jakiegoś ślimaka mały biały jest i wielkości 1cm rozgwiazdę jak uda mi się zrobić zdjęcie to wstawie.Na tą chwile czekam na efekty dojrzewania,pierwsze miękkie korale mam plan dać na koniec maja...?

post-26911-0-52585500-1461341098_thumb.jpgto ta rozgwiazda...

Edytowane przez ...Tomek... (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak byś trochę poczytał na forum to byś się dowiedział, że ta rozgwiazda to asterina.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak byś trochę poczytał na forum to byś się dowiedział, że ta rozgwiazda to asterina.

Panowie,mam pytanko skoro żyje jakiś tam slimak i ta rozgwiazda która wyleci przd wsadzeniem jakiegoś życia,to mogę się sugerować że parametry są w miarę ok.To czy mogę próbować już z koralami?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Panowie,mam pytanko skoro żyje jakiś tam slimak i ta rozgwiazda która wyleci przd wsadzeniem jakiegoś życia,to mogę się sugerować że parametry są w miarę ok.To czy mogę próbować już z koralami?

Czytaj forum. A do tego o co pytasz powyżej to wynaleziono testy. N.p. Salifert.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Asterinę możesz zostawić ,choć niektórzy wyrzucają je do sumpa , Slimak i asterina ? nie możesz się sugerować tymi zwierzakami ,kup na początek przynajmniej 2 testy na NO3 I PO4 najlepiej Saliferta jak tu bedziesz miał w miarę parametry to wtedy możesz wpuszczać powoli coś do zbiornika krewetki ,pare nasariusów ,strombusów czy tektusów. na korale przyjdzie czas.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Albo się dzielą, albo wychodzą ze skały. Mam akwarium już trzy lata i nigdy nie było ich na tyle dużo, żeby mi przeszkadzały.

Pozdrawiam, Marek.


image.jpg

294l + 170l sump: około 370l w obiegu; Odpieniek na pompie Tunze 9420 by DarekB30 fi 200; obieg NJ 3000; 2x Tunze 6055 + singlecontroler, 240W LED CREE DIY; 31kg LR; 18kg LS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,a o to i pierwsze życie jakie postanowiłem wsadzić do solniczki...i chromis jak i korale widać ze czują się dobrze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stomatella varia zjada glony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za podpowiedz! Mam pytanko co powiecie na temat tych lamp i którą byście wybrali??? http://allegro.pl/le...6427191852.html , http://allegro.pl/la...6407711090.html oprócz tych ledowych zastanawiam się nad belką T5 4x39W...

Edytowane przez ...Tomek... (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lampa z drugiego linku to typowa chinka białe + niebieskie z typową manualną regulacją. Na początek się nadaje. Co do reszty - to pozostawię to bez komentarza, bo co tu mówić o wpuszczaniu zwierzaków do osolonej kranówki. Nic tylko milczeć.


600l w obiegu, OPTI z kominem, lampa LED PANDORA HYPERION R2 HYBRID, obieg DC6000, odpieniacz na tunze silence 9430.040, PROFILUX II Ex 2xPh, redox, SMS itp, DP-4 na balingu, sump 80x80x40 + refugium, miękko-LPS-SPS.

Naprawimy wszystko co jest związane z elektroniką i nie ucieka na drzewo. Rzeczy niemożliwe załatwiam od ręki. Cuda zajmują mi trochę czasu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po krótkim doświadczeniu i dużej ilości czytanego forum,czas na jakieś inwestycje a mianowicie lampa Led 100W na początek wystarczy. Mam tylko dwa korale a różnice widzę odrazu w ich ubarwieniu 😊 wieczorem powinien dotrzeć zbiornik 120 l.

post-26911-0-22990000-1472135929_thumb.jpg

post-26911-0-12607100-1472136084_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,nowa 112litrow solniczka już z wodą RoDi ruszyła,teraz zostało kupowanie skały dużo skały nakupować a że to nie są tanie rzeczy to będę skrupulatnie co miesiąc kupował kilo lub dwa innej opcji nie mam....a przy okazji jakiś krab wylazł mi ze skały i wychodzi tylko nocą,znacie go?

post-26911-0-42458000-1472500322_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Złożyłem zamówienie w jednym ze sklepów z akwarystyką morską,a mianowicie skałę i jakieś korale miękkie do wyboru zostawiłem to sprzedawcy...No i moja prośba co to za korale?

Podpowiecie co to jest? Bo tak na forum ciężko znaleźć coś jak nie wie czego się szuka...

post-26911-0-69499700-1472575085_thumb.jpg

post-26911-0-85308000-1472576189_thumb.jpg

post-26911-0-47426400-1472582103_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Na ostatnim zdjęciu to chyba Apitasia ?

Raczej tak. Za to chyba nie płaciłeś?


The more you know, the less you don't know.

5a2103787c297b436c09ce400f180611u966a839.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.