Skocz do zawartości
piotrp1973

Dojrzewanie akwarium

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.. Ruszyłem w końcu z moją solniczką Dennerle 60l. Tydzień temu odpalona jednak brak jakichkolwiek oznak dojrzewania. Tzn. pojawiły się drobne milimetrowe białe żyjątka na szybie. Świecę 8 godzin dziennie, skały mam 6 kg (myślę ,że dobrej jakości ), mocno porowata z erybki. Zauważyłem też max 2 mm "nitki" na skale. Czy to początek dojrzewania? dzięki .. czekam na pomoc:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam też jestem w trakcie dojrzewania zbiornika , u mnie wygląda sprawa tak że po 2 tyg. od zalania w dosłownie jedną noc dno pokryło się okrzemkami .Pewnie tak samo będzie i u Ciebie , teraz zaczynają się pojawiać pierwsze glony ,a i też mam masę tych "rozwielitek " to znak że żyje akwarium i ma się dobrze .

ps.Skałkę też mam od eRybki .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piotrek to nie jest dojrzewanie niestety :)

Możesz dolać wody z działającego zbiornika od kolegi, albo bakterii żeby przyśpieszyć proces.

A na razie to..........dużo cierpliwości ;)


Pozdrawiam

Skoczek

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piotrek to nie jest dojrzewanie niestety :)

Możesz dolać wody z działającego zbiornika od kolegi, albo bakterii żeby przyśpieszyć proces.

A na razie to..........dużo cierpliwości ;)

Rozumiem ,że muszę jeszcze czekać.:) dzięki wielkie:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Pożycz" od jakiego morszczaka 1 kostke pokarmu i walnij do akwa - wzrost PO4 i NO2/3 murowany = przyspieszenie startu dojrzewania :)


Solarium V3

 

fc489c49e03bec218befb7372bfc324fu723a639

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dojrzewanie zawsze może przebiegać bez objawowo lub prawie bezobjawowo. U mnie było trochę okrzemek i troszkę zielonych glonów które wyczyściły ślimaki i to na tyle. Żadnych plag i problemów, nie musisz czekać miesiąc żeby coś wpuścić do akwa, dobrze dobrane bakterie i po kłopocie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piotrek to nie jest dojrzewanie niestety

tu sie nie zgodzę, to jest dojrzewanie, od samiutkiego początku po zalaniu się zaczyna. Nie trzeba żadnej żywej wody itp bo to niby pomoże ale i tak dojrzewanie będzie.


c63ba191b16df5b9f04b687b9ed94668u295a276.png

730 w obiegu, Red Skim 200, HQI 3x150 - T5 2x 80,profilux III, AIO, IO, skały 28 kg i bez piachu.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dojrzewanie zawsze może przebiegać bez objawowo lub prawie bezobjawowo. U mnie było trochę okrzemek i troszkę zielonych glonów które wyczyściły ślimaki i to na tyle. Żadnych plag i problemów, nie musisz czekać miesiąc żeby coś wpuścić do akwa, dobrze dobrane bakterie i po kłopocie.

Czyli nie trzeba czekać do zakończenia dojrzewania żeby wpuścić np ekipę czyszczącą? Dziękuję

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

grunt to zbadać wodę. U mnie po 2 tygodniach no3 i po4 (główne wartości przy dojrzewaniu) byly zerowe. Po 3 tygodniach pływają błazny, jest krab i quadri...jest ok.


c63ba191b16df5b9f04b687b9ed94668u295a276.png

730 w obiegu, Red Skim 200, HQI 3x150 - T5 2x 80,profilux III, AIO, IO, skały 28 kg i bez piachu.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

grunt to zbadać wodę. U mnie po 2 tygodniach no3 i po4 (główne wartości przy dojrzewaniu) byly zerowe. Po 3 tygodniach pływają błazny, jest krab i quadri...jest ok.

Rozumiem, więc szybko muszę się zaopatrzyć w testy. Dzięki.. pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piotr, testy to podstawa i kupujemy je jak skałę i sól !!! może przydać się też test na amoniak ale ja uważam, że jak no3 i po4 zejdą to o amoniaku można zapomnieć.


c63ba191b16df5b9f04b687b9ed94668u295a276.png

730 w obiegu, Red Skim 200, HQI 3x150 - T5 2x 80,profilux III, AIO, IO, skały 28 kg i bez piachu.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja też na początku się niecierpliwiłem :) i co jak przyszły glony to już wiedziałem co to dojrzewanie , podstawowa zasada to - CIERPLIWOŚĆ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak to prawda, cierpliwość i jeszcze raz cierpliwość. Odezwę się jak coś zacznie się dziać w moim zbiorniczku. Dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie:). Coś drgnęło w moim zbiorniku. Od paru dni zaczynają pojawiać się brązowe delikatne przebarwienia choć nie przybywa ich. Pojawiły się tez zielone i przeźroczysto-białe "glonki". Mam pytanie do Was czy to normalne ,że na skale wyszły białe jakby wapienne wykwity?Dzięki..pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest to normalne, wyjdą Ci jeszcze inne wykwity. Cierpliwości....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest to normalne, wyjdą Ci jeszcze inne wykwity. Cierpliwości....

dzięki:) pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest to normalne, wyjdą Ci jeszcze inne wykwity. Cierpliwości....

dzięki:) pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.. Dojrzewanie u mnie pełną parą:). Glony i okrzemki wyszły ( piasek,szyba) oraz bąbelki powietrza na skałach, filtrze, choć dziś jest ich zdecydowanie mniej. Pojawiły się również na szybie bardzo małe 2 rodzaje żyjątek. NO3 jest OK. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to tak ja mam tez leje bakterje i czekam wszystkie parametry ok tylko no2 wysokie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. wyżej popełniłem błąd, NO2 mam dobre:).Będzie prawie miesiąc od zalania zbiornika. Okrzemki są ale już nie pojawiają się nowe, cyjano chyba nie mam, algi ,trawy zielone i bąbelki powietrza. Mam wrażenie ,że proces ten nie zmienia się już "burzliwie" NO2 wynosi 0. Czy mogę wpuścić ekipę czyszczącą? Dziękuję i pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pokaż zdjęcia, na krewetki chyba jeszcze za wcześnie nie wspominając o rybach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pokaż zdjęcia, na krewetki chyba jeszcze za wcześnie nie wspominając o rybach.

Mam problem z wstawaniem zdjęć.. muszę to ogarnąć o co chodzi..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z wstawaniem zdjęć.. muszę to ogarnąć o co chodzi..

Kupiłem pare slimaczków, krewetkę, rurówkę, 2 kraby... minęły 4 dni i wszystko wygląda OK., żadnych cyjano ani dino, NO2 -0. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.