Skocz do zawartości
Radek-sl

Regeneracja siporaxu

Rekomendowane odpowiedzi

Podano tutaj kilka sposobów

- kąpiel w specyfikach zawierających chlor, regeneruje się tak również skałę, chociaż ja osobiście bym się obawiał

- ktoś tam wspomniał o perhydrolu, też bym się obawiał

- wspomniano też o kwasie, tylko nie wiadomo jakim

- gotowanie we wrzątku RO, chyba najbezpieczniej

Nie wiem czego jeszcze oczekujesz, czarów jakiś? Może mikrofalówka?

 

Generalnie to siporaxu jak i skały nie powinno się regenerować bo nie wiadomo tak do końca co z tego wyjdzie. Zawsze jest ryzyko, najmniejsze takie, że będzie wydzielał PO4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem gotowanie odpada,gdyz caly syfek,ktory w niej jest zostanie ugotowany a nie wyprowadzony,dlatego proponuje kwas,ktory wyzre wszystko co jest w kanalikach...Nie pamietam jakiego kwasu uzylem (Jakis ze supermarketu) ale wiem ze sama czynnosc wyzerania jest spektakularna,ze skaly i Sioparax'u wychodzila brazowa piana,czyli caly brod,ktory tam sie znajdowal a skala zrobila sie bielutenka,ktora potem moczylem w RODI jakis tydzien...


Zbiornik 75x80x29 cm. Deltec 600i DC, AI Hydra 26 HD, Maxspect Jump Gyre, polowka CP-25, Jecod 1200 DC...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, Iceberg napisał:

Moim zdaniem gotowanie odpada,gdyz caly syfek,ktory w niej jest zostanie ugotowany a nie wyprowadzony,dlatego proponuje kwas,ktory wyzre wszystko co jest w kanalikach...Nie pamietam jakiego kwasu uzylem (Jakis ze supermarketu) ale wiem ze sama czynnosc wyzerania jest spektakularna,ze skaly i Sioparax'u wychodzila brazowa piana,czyli caly brod,ktory tam sie znajdowal a skala zrobila sie bielutenka,ktora potem moczylem w RODI jakis tydzien...

Też tak myślę odnośnie gotowania ale znalazłem relacje na konkurencyjnym forum, gdzie taki sposób spełnił swoją rolę i tylko dlatego go przytoczyłem. Co prawda nie ma dalszej informacji odnośnie dłuższej perspektywy. Jest tylko stwierdzenie na podstawie testów organoleptycznych :)

 

Edytowane przez Przemek78 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podepnę się pod temat bo zostało mi około 25 litrów siporaxu i chcę go zregenerować a potem sprzedać.. Myślę o kąpieli w wybielaczu z chlorem bez dodatków a potem wypłukać w wodzie (osmozie?) z pochłaniaczem chloru zooleka np. Jeżeli tak to jakie proporcje dawać ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.