Skocz do zawartości
RomanPa

Pora na Obsadę rybną 150x80x70 jakieś propozycje?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam forumowiczów jako że mój zbiorniczek ładnie bezboleśnie przechodzi okres dojrzewania przyszła pora na obudzenie w nim trochę życia i tutaj pojawia się moje zapytanie co byście proponowali do takowego zbiornika poniżej przedstawię co jest narazie i co jest planowane.

Zbiornik 150 x 80 x 70 wysokość widoczny z 3 stron dość dużo skały tak że miejsca dla kryjówek dla ryb nie braknie.

Planowana obsada korali mieszana z Dominacją Miekkie LPS ewentualnie na samym końcu próby wprowadzania SPS.

Filtracja pomyślana tak żeby przy dużej obsadzie się to nie posypało.

Na tą chwile w zbiorników z życia mamy

10x krewetki atlantyckie

10x Nassariusów

10x Turbo

1x Diademia

1x Borsuk

1x Salarias

Akwarium się kręci dość spokojnie pierwsze szczepki trafiły i bezproblemowo polipują ale w moim przypadku korale będą uzupełnieniem dla ryb.

Z tego co planuje w najbliższym czasie dokupić to:

Chromis viridis

Labroides dimidiatus

Amblygobius phalaena

Valenciennea sexguttata lub Valenciennea puellaris

Lysmata amboinensis

Lysmata debelius

coś z Amphiprionów ale coś innego niż ocelaris myślałem o Platinium bądź jakimś dzikusie.

Te ryby były by pierwszym etapem potem chciałem dodać coś bardziej spektakularnego ozdobę akwarium myślę o stadku Anthiasów plus pokolce naso itp.

Co byście zaproponowali w jakiej kolejności co mogę dorzucić do pierwszej części co do drugiej i w jakiej kolejności.

Akwarium się kręci dość spokojnie pierwsze szczepki trafiły i bezproblemowo polipują ale w moim przypadku korale będą uzupełnieniem dla ryb.

Edytowane przez RomanPa (wyświetl historię edycji)

Akwarium:150x80x70h sump:100x70x40h Lampa:hybryda TC 6xT5 + LED 120W,Odpieniacz TC 200,Jetcode 12000 ,XF150 Gyre,Refugium.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie zrobię oddzielny temat :D tylko czasu brak mam starsze fotki skałą przeszła kilka przekładek

post-25892-0-60306000-1467108856_thumb.jpg

post-25892-0-65341700-1467108880_thumb.jpg

post-25892-0-17563200-1467108927_thumb.jpg

post-25892-0-94879400-1467108939_thumb.jpg

post-25892-0-48170000-1467108948_thumb.jpg

Edytowane przez RomanPa (wyświetl historię edycji)

Akwarium:150x80x70h sump:100x70x40h Lampa:hybryda TC 6xT5 + LED 120W,Odpieniacz TC 200,Jetcode 12000 ,XF150 Gyre,Refugium.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taka cisz :D


Akwarium:150x80x70h sump:100x70x40h Lampa:hybryda TC 6xT5 + LED 120W,Odpieniacz TC 200,Jetcode 12000 ,XF150 Gyre,Refugium.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe gruzowisko :D Powodzonka.


Akwarium morskie 902 litry. Skała 52kg żywa i 40kg sucha. . Sól Royal Nature Ion Balanced Natural Sea Salt.

Oświetlenie 4x145W LED Pacific Sun METIS. Pompa obiegowa Jebao DCT 12000. Odpienicz WhiteSkim 250 by Sebastek. Dozownik Kore 5TH.

Cyrkulacja Maxspect Gyre XF-150.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe gruzowisko :D Powodzonka.

no właśnie gruzowisko ulóż skałe bardziej przestrzennie bo na razie wygląda to jak mur chiński,bez urazy ale wtedy będzie łatwiej z cyrkulacją pozdrawiam i powodzenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to state ułożenie skał ale zależy mi na tym aby podzielić akwarium na 2 strony tak jak by 2 ściany rafy żeby ryby miały możliwość ukrycia się po obu stronach i nie miały ze sobą ciągłego kontaktu wzrokowego sprawdza się w Malawi a to jednak też predatory :D

Edytowane przez RomanPa (wyświetl historię edycji)

Akwarium:150x80x70h sump:100x70x40h Lampa:hybryda TC 6xT5 + LED 120W,Odpieniacz TC 200,Jetcode 12000 ,XF150 Gyre,Refugium.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akwarium spore więc nie masz szczególnych ograniczeń co do ryb.

Jeśli akwarium jest przedzielone skałą to zyskujesz jeszcze większe pole manewru co do doboru ryb.

Mandaryny szczególnie splenditusy tak, ale trochę później jak ci się robactwa narobi na skale.

Może z obsady coś trochę większego np. zebrosoma, hepatus, chelmon ?


acee4e0f3e82859a8ba176830428e15au882a770.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Jak takie duże bez Hepatusa??? Nie wyobrażam sobie :) Dla mnie byłby nabytkiem "priorytetowym".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do obsady dołączyły

4x Chromis Virdis

4x anthias squamipinnis

1x Doktorek

1x Amblygobius phalaena

1x Valenciennea sexguttata

2x Lysmata amboinensis

2x Lysmata debelius

2x Ocelaris Platinium

Dalszy plan coś większego

1x Paracanthurus hepatus

1x Naso Elegans

1x Scopas Yellow

1x Acanthurus Japonicus

plus jeszcze jeden pokolec i jakiś wargacz

i do tego Chaetodon

Edytowane przez RomanPa (wyświetl historię edycji)

Akwarium:150x80x70h sump:100x70x40h Lampa:hybryda TC 6xT5 + LED 120W,Odpieniacz TC 200,Jetcode 12000 ,XF150 Gyre,Refugium.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeraża wielkość 50 cm :D

Ale napewno ciekawa opcja mi się marzy piękny wargacz jakiś większy myślałem też o sumikach


Akwarium:150x80x70h sump:100x70x40h Lampa:hybryda TC 6xT5 + LED 120W,Odpieniacz TC 200,Jetcode 12000 ,XF150 Gyre,Refugium.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wargacze też piękne ale prócz doktora tylko jeden może być w baniaku. Platax bywa kilka różnych w sklepie, też jest taki co do 40 cm rośnie. Na pewno byłby ciekawszy niż hepatus który jest w standardowym wyposażeniu prawie każdego wiekszego akwarium. A co do rozmiaru to w akwarium ryby chyba nie dorastają do swoich naturalnych rozmiarów. Ma ktoś 20 cm żółtka?

Edytowane przez Nik@ (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nik@ wargacze nie musza byc pojedynczo hexa coris i doktorek wszystkie 3 sie dogaduja. 1 mialem hexe wszystkie ryby probowala ustawic ale tylko brzydala umie pogonic pozniej doszedl coris ze 2 dni go gonila coris sie postawil i juz spokoj w sobote kupilem doktorka coris i hexa glupialy za doktorkiem a dzis hexa sama szukala doktorka zeby ja wyczyscil.. jaki z tego moral ? Wszystko zalezy od wychowania ryb

Wysłane z mojego SM-G900F za pomocą Tapatalk 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Parkę mandarynów wpuść.

Ta rada to rozumiem wynika z doświadczenia z tymi rybami?

Wargacze też piękne ale prócz doktora tylko jeden może być w baniaku.

O, to muszę moje uświadomić, bo chyba o tym nie wiedzą :)


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta rada to rozumiem wynika z doświadczenia z tymi rybami?

O, to muszę moje uświadomić, bo chyba o tym nie wiedzą :)

Moje tez :)

Wysłane z mojego SM-G900F za pomocą Tapatalk 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mandaryn jest w starym akwarium i tam zostaje :)

Narazić wszystko spokojnie siedzi strata była tylko jednego chromisa.

Czekam i obserwuje.

Ale chętnie czytam propozycje ryb do obsady


Akwarium:150x80x70h sump:100x70x40h Lampa:hybryda TC 6xT5 + LED 120W,Odpieniacz TC 200,Jetcode 12000 ,XF150 Gyre,Refugium.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie jest doktor i chrysus, kompletnie sie ignorują. rzeczywiście można trzymać więcej wargaczy w jednym akwarium? Mnie odradzano kolejnego wargacza, ze moga sie tłuc,ale może to z racji litrazu. Może w większych akwariach sobie nie skaczą do oczu, więc wycofuje się z tego, co napislam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem wszystko zalezy od temperamentu ryby co Wy z tym chrystusem :)

Wysłane z mojego SM-G900F za pomocą Tapatalk 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.