Skocz do zawartości
jackami

Podział capnelli

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam Capnelle ok 15cm wysoka i dzieli się jak szalona. Praktycznie co tydzień mam szczepki. Czy z nią wszystko ok czy może tak reaguje na jakieś nie odpowiadajace warunki.


70a2dc61900f6ec560171bfcec140b86u1113a984.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze będziesz przeklinał dzień w którym zacznie wyrzucać gałązki... :)

Wysłane z galaktyki S4


7de235a26562911269b91f0894bacc5bu1345a1188.png

Słone "Coś"

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A na końcu tak jak ja dwa pełne wiadra wydasz za darmo. Dalej RWE chwasty bo co chwile ze skały nowa wystaje.

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka


600l w obiegu, OPTI z kominem, lampa LED PANDORA HYPERION R2 HYBRID, obieg DC6000, odpieniacz na tunze silence 9430.040, PROFILUX II Ex 2xPh, redox, SMS itp, DP-4 na balingu, sump 80x80x40 + refugium, miękko-LPS-SPS.

Naprawimy wszystko co jest związane z elektroniką i nie ucieka na drzewo. Rzeczy niemożliwe załatwiam od ręki. Cuda zajmują mi trochę czasu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja dołączam do klubu :) mam drzewo "wszechmatka" sra gałązkami jak szalona

Wysłane z mojego SM-A300FU przy użyciu Tapatalka


ca423fe0c577ab52c4072b862333e025u1247a1097.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może i j dodam coś od siebie, z moich obserwacji wynika że nie dzieli się przy parametrach pod SPS, kiedy miałem no3=5, po4=0.1 miałem jej mnóstwo, było tego na tyle dużo że wyrzucałem szczepki zanim się przykleiły. Teraz no3 i po4 w granicach 0 i spokój siedzi w jednym miejscu już od kilku miesięcy nie widziałem żadnej szczepki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość nanokaczor

Jeszcze trochę i moze ci zdechnąć. Wyjalowienie zbiornika przy obecnych mozliwosciach technicznych to nie jest wielki problem. Problemem jest stworzenie śwodowiska w którym rosną korale i mają ładne kolory...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obalam teorie z niskim no3. U mnie 50 a capnella szczepkami nie strzela. Dopiero jedną od kilku miesięcy urodziła

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam swoja od 9miesiecy i nawet nie urosla a co mowic o szczepce:)

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka


Acropolis 800L ++ na ZEOVIT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze trochę i moze ci zdechnąć. Wyjalowienie zbiornika przy obecnych mozliwosciach technicznych to nie jest wielki problem. Problemem jest stworzenie śwodowiska w którym rosną korale i mają ładne kolory...

Wątpię żeby jej to szkodziło pompuje się bardzo ładnie i wygląda świetnie. Kiedyś czytałem że silnie rozmnaża się jak jej coś nie pasuje że to niby mechanizm obronny żeby gatunek przetrwał ale nie pamiętam gdzie więc traktuje to raczej jako ciekawą teorię niż coś pewnego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może jednak coś w tym jest, załóżmy że wyczuwa mała ilość pożywienia, za mało by dalej utrzymywać swój wzrost i dlatego część siebie odrzuca na szczepki? Moja ładnie rośnie i dopiero jedną szczepke odkąd ją mam (wrzesień 2015) wypuściła

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Obalam teorie z niskim no3. U mnie 50 a capnella szczepkami nie strzela. Dopiero jedną od kilku miesięcy urodziła

:) ta teoria mówi, że w zerowych nutrientach padnie, niekoniecznie na drugim biegunie czeka ją swietlana przyszłość :)

U mnie wódeczka szybko wyzerowała parametry, muszę się na prawdę mocno starać żeby uzyskać azotany 0.5ppm. Korale się cieszą bo dostają sporo żarcia, fito, mrożonki dla ryb i korali itp ale azot ledwo wykrywalny.

Capnella na razie nie wygląda źle, rzuca od czasu do czasu gałązkami, powoli myślę czy się jej nie pozbyć, trochę szkoda bo fajne drzewko.

Gałazkowy armagedon był właśnie przy No3 50ppm czyli wszystkie teorie obalone :)

Wysłane z galaktyki S4

Edytowane przez big daddy (wyświetl historię edycji)

7de235a26562911269b91f0894bacc5bu1345a1188.png

Słone "Coś"

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli wychodzi na to, że poziom nutrientow nie ma zadnego wplywu na strzelanie szczepkami.

Cały czas powtarzam, że 50 no3 to masakra i robię co mogę, żeby je zbić. Nie reklamuje absolutnie takiego sposobu prowadzenia akwarium, sama z tym walcze. odniosłam się tylko do konkretnej teorii na własnym przykładzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli wszystkie teorie obalone :)

No to doszliśmy do jedynego prawilnego wniosku prowadzącego w niemal wszystkich zagadnieniach w tym hobby. Ludzie myślą, że już odkryli jakąś nową prawidłowość ze światłem, bakteriami, filtracją, polipowaniem korali, wybarwieniem... aż tu nagle zjawiają się głosy kompletnie obalające tę teorię :)

To chyba za to wszyscy kochają to hobby.


500 +

-zakładając akwarium morskie nic nie wiemy

-po trzech miesiącach uważamy że już cos wiemy;

-po roku jesteśmy ekspertami,

-po dwóch latach dochodzimy do wniosku że kompletnie nic nie wiemy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja ma 2 drzewka, jedno w pełnym "słońcu" drugie jest w zacienionym miejscu. Z tym pierwszym jakaś nieprawda, co tydzień max 2 nowa szczepka. Druga tylko ładnie rośnie :)


120x60x50 + sump  170W LED DIY (@Magu) + 2x39W T5 130W LED DIY (STEROWANA BY NANORAFA THX) + 2xT5 39W, RO 1000int, JEBAO RW-15 + RW-8, DCP-6500


26659830da7e9a970035b2eb3e17e080u346a148

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ależ nie zarzucam szarlatanerii, czytam regularnie twój temat i wiem że nie możesz znaleźć sposobu na wysoki azot. Piszesz że boisz się wódki, ale moim zdaniem przy Twoim zaangażowaniu w zbiornik nie ma się czego bać, ta metoda(oraz inne probiotyczne) mogą być niebezpieczne jeśli ktoś bezkrytycznie podchodzi do problemu. Ja jestem z niej całkowicie zadowolony, choć zbiornik jest już na odwyku :)

Nie żeby coś było nie tak, po prostu muszę podnieść trochę parametry, zobaczyć jak to wszystko działa.

Wysłane z galaktyki S4


7de235a26562911269b91f0894bacc5bu1345a1188.png

Słone "Coś"

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.