Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Koledzy chcialem się pochwalić.

Moj quadri wybral sie na spacer zalatwil fungie ktora po spotkaniu z nim zrobila się biała, nastepnie tkanka odpadla od szkieletu. Szkielet zostawilem w akwarium z nadzieją ze coś z niego wyrośnie. Dziś naliczylem 24 małe fungie wielkosci łebka od szpilki. Jak podrosna wstawie foto bo chwilowo na fotce ledwo co widać. Przy okazji mam pytanie czy detrytus zbierajacy sie w szkielecie usuwać??? czy może maluchy sobie same poradzą??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

... moim zdaniem mało prawdopodobne aby w taki sposób rozmnożył ci się ten koral.

Chętnie zerknę na fotki ...

PK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak tylko podrosną to wstawie foto. Jedyne co mnie zastanawia to czy zbierajacy się detrytus w szkielecie nie zaszkodzi młody

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To wlasnie powstalo z resztek tkanki bynajmniej tak wyglada. Ale sa to na 100% nowe mlode osobniki kolorystycznie jak dorosly zielone z mordami pomarancz. Zamowilem dziś nową baterię do aparatu cykne fotke w makro jak tylko przesylka dojdzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

/ sa to na 100% nowe mlode osobniki kolorystycznie jak dorosly zielone z mordami pomarancz. Zamowilem dziś nową baterię do aparatu cykne fotke w makro jak tylko przesylka dojdzie.

gdzie te foty ? co z tą niby rozmnożoną fungią ?

pytanie do właścicieli Fungii , jak się u Was zachowuje ten koral ?

mam od roku kolonie - 24 sztuki fungi zielonej fluo , leżą na piasku , sporadycznie dokarmiam je bezpośednio do mordki kawałkami krewetek koktajlowych , łykają jak reksio kiełbasę .

czasami muszę je przesuwać bo albo włażą na siebie albo na szybę uniemożliwiając jej czyszczenie .

szkoda że pompują się i mocno polipują jedynie w nocy po ciemku , przy włączonym świetle polipy wciągnięte .

czy też tak u Was reagują ? oświetlenie mam T5 / led Cree royalblue .

Edytowane przez kazek.z.lasu (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moja fungia orange i poprzednie które miałem polipowały i w dzień i w nocyIMAG0675.jpgupload pictures online

Edytowane przez seicodriver (wyświetl historię edycji)

80x35x40, LED PS black phyton 90w+ T5 24W Actynic, 2X tunze 6015, Deltec MCE600 Kolorowo miękko-lps-owo:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja zielona którą mam już ze 3 lata polipuje cały czas . Dokarmiam ją czasami frutti di mare.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moja fungia orange i poprzednie które miałem polipowały i w dzień i w nocyIMAG0675.jpg

u mnie w nocy ok :

fungia.noc.jpg

ale w dzień nie pompuje się :

fungia.dzien.1.jpg

fungia.dzien.2.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takie maŁe Funghie nazywają się autocalius i ten koralowiec rzeczywiście rozmnaża się w naturze w ten sposób:

https://www.google.d...iw=1920&bih=908

https://reefbuilders.com/2015/11/29/fungia-fralinae-menjangan-indonesia/


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To typowy sposob rozmnazania w akwarium. Mi po jednej pladze polowa Fungii zbielala. Po paru miesiacach zaczely pojawiac sie male. Teraz mam kleske urodzaju. Nie mam co z nimi robic...

Z pomaranczowym cycloseris ta sztuka sie nie udala

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak nie masz co z nimi robić to ja chętnie przyjmę jedna..


80x35x40, LED PS black phyton 90w+ T5 24W Actynic, 2X tunze 6015, Deltec MCE600 Kolorowo miękko-lps-owo:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak bedziesz w okolicy Warszawy to zapraszam. :) Na poczte w zimie z jeda nie bede biegal ale chetnie sie podziele.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.