Skocz do zawartości
magu

Automatyczna dolewka - AQma Refill by magu

Rekomendowane odpowiedzi

Zeby zainstalowac oprogramowanie do arduino do dolewki to musze to zrobic w taki sam sposob jak do oswietlenia Led,czyli biblioteki i pozniej program? Czy tylko sam program wystarczy?

Wysłane z mojego LG-H870 przy użyciu Tapatalka


837d639304681b7236fa4a1fcb7184c1u1262a1110.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej, skorzystaj z AQma Update Tool. Wystarczy kliknąć Aktualizuj.

Jeżeli Arduino nie jest ode mnie, to jeszcze trzeba zmienić na stary bootloader. Choć w przypadku dolewki polecam jednak Arduino z nowym bootloaderem, obsługuje watchdoga. 

Tu link do ściągnięcia: https://aqma.pl/downloads/AQmaUpdateTool-Refill.zip

AQmaUpdateTool.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje bardzo[emoji16]
mam nadzieje ze ogarne ,kiedys kupilem 10szt arduino i zostalo mi kilka .Pewnie kupie od Ciebie ta uzbrojona plytke bo to bedzie chyba najlepsze rozwiazanie [emoji16]

Wysłane z mojego LG-H870 przy użyciu Tapatalka


837d639304681b7236fa4a1fcb7184c1u1262a1110.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Na gołym też bez problemu da radę, tylko pamiętaj o kondensatorach i rezystorach podciągających. 
 
 
Nie mam na tyle umiejetnosci [emoji16] kupilem wlasnie plytke od Ciebie. [emoji16] byloby super jakbys dal rede do piatku wyslac [emoji16]

Wysłane z mojego LG-H870 przy użyciu Tapatalka


837d639304681b7236fa4a1fcb7184c1u1262a1110.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dolewka śmiga aż milo :) dzięki Magu za pomoc :) 

 


837d639304681b7236fa4a1fcb7184c1u1262a1110.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, trochę odgrzeje temat, dolewka super działa ale jak "Kubuś kombinator" :rolleyes: mam pytanko czy nie dało by rady połączyć softu z HC - CONTROL ? zawsze jedno urządzenie. 

Proszę tylko bez linczu :whip


Akwarium 50l+panel 15l, pompa Newa Jet 800, cyrkulacja tunze 6015, odpieniacz diy, lampa LED diy,  start 30/11/18r. moja wiedza dojrzewa wraz z akwarium :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Czysto ignoranckie pytanie. Po co do każdego z czujników trzeba podłączyć 5V po rezystorze? Podłączyłem wszystko bez tego i działa.

69526671_384580955552051_2683577969783341056_n.thumb.jpg.573e4d4b8b5521ef9e4e85a89df579e1.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
24 minuty temu, pokson napisał:

 Po co do każdego z czujników trzeba podłączyć 5V po rezystorze? Podłączyłem wszystko bez tego i działa.

działa - póki się nie sklei a nie tyle chodzi o napięcie co o prąd niektóre są na Max prąd: 0.1A

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Źle napisałem. Nie podłączyłem w ogóle 5V.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej, nie wiem czy dobrze zrozumiałem, ale jeżeli chodzi o ten rezystor pomiędzy czujnikiem, a 5 V, to jest on koniecznie potrzebny. Chodzi o to, że w chwili zadziałania czujnik zwiera do masy i daje na "nogę" mikrokontrolera stan niski, w każdym innym przypadku stan powinien być wysoki, czyli pin musi być "podciągnięty" do 5 V przez rezystor. Teraz dlaczego przez rezystor... Bo gdyby go podciągnąć bezpośrednio (do 5 V), to pin byłby z jednej strony podciągnięty do 5 V a po zadziałaniu czujnika do GND, czyli klasyczne zwarcie :). Bez tego rezystora w czasie gdy czujnik jest rozwarty "pin" mikrokontrolera "wisi" w powietrzu w stanie nieustalonym. Skrajnie niebezpieczne. Jeszcze jedna sprawa, Arduino do dolewki powinno mieć nowy bootloader, to ważne o tyle, że włączony jest wtedy watchdog, to taki sprzęcik, który pilnuje czy aby dolewka działa prawidłowo, w przypadku wykrycia jakichkolwiek problemów na "twardo" resetuje całe urządzenie. Watchdog działa z nowym softem. Napisz mi na PW maila, podeślę Ci nowy sofcik. Jak będę miał chwilę, to wrzucę również na stronę. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmm... a jak sprawdzic czy mam nowy bootloader? Soft wgrywa mi się i na old i na new. Poszło na PW

Dzięki za wytłumaczenie.

Edytowane przez pokson (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Link do programu AQmaUpdateTool umożliwiający aktualizację oprogramowania dolewki do najnowszej wersji. Programik do ściągnięcia na dole strony (pod opisem). 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy jest możliwe samodzielne ustawienie czasu dolewania lub co jaki czas ma pipczeć alarm? Na magu jest wersja 2.0.10 kodu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowa wersja jest całkowicie przepisana i dostępna w wersji skompilowanej, ale bez problemu, napisz mi na PW co chcesz zmienić to podeślę Ci zmodyfikowany plik. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Magu jeszcze 2 pytania. Czy to normalne że za każdym razem gdy dolewka wyłącza pompę, daje sygnał dźwiękowy? 

Czy jest możliwość ustawić tak dolewkę że 1 sensor jest od min. poziomu wody i włączał ją a drugi od max poziomu i wyłączał? 3 sensor awaryjny. Mam lekki problem, bo u mnie dolewka steruje zaworem do RODI i często się załącza, średnio 3 razy na godzinę i dolewa może z 100ml wody. Albo może podpowiesz czy w starym kodzie jest możliwość ustawienia żeby pompa działała jeszcze przez określony czas po zasygnalizowaniu przez sensor max. poziomu wody?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To może inaczej. Czy jest możliwość tak ustawić dolewkę aby jeden czujnik ją załączał a drugi wyłączał?

Edytowane przez pokson (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, użyłem zwykłych. U mnie dolewka otwiera zawór przy RO. Zawór jest na 24V DC i  SSR-y nie chcą mi załączaćtego zaworu... . Chyba zbyt głupi jestem do tego.

Edytowane przez pokson (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tam nie może być magnetycznego przekaźnika. W ogóle dolewka musi być zrobiona dokładnie tak jak na schemacie. Nie może być żadnych odstępstw, bo  narobisz sobie kłopotów. O ile przy sterowniku oświetlenia można sobie pozwolić na drogę na skróty, tak tu musi być jak należy. Dla prądu stałego zamiast przekaźnika użyj  tranzystora Do Arduino powinien być załadowany nowy bootloader, wtedy układ ma dodatkową kontrolę prawidłowej pracy. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na początku robiłem według schematu. Teraz mam Twoją płytkę z starej lampy Led i cała dolewka opiera się na tej właśnie płytce (V2.2.0) Sprawdzałem przekaźnik SSR i przy prądzie zmiennym wszystko działa. Gdy podłączam DC to przekaźnik tak jak by nie chciał się załączyć :/ Mam też podobny tranzystor do tego co podałeś w linku tyle że to co ja mam to jest IRF520. Podepnę i sprawdzę czy działa. 

Ponawiam pytanie, jako że dolewka u mnie steruje zaworem przy filtrze RO to woda jest dolewana bardzo powoli. Przez to dolewka załącza się dość często. Czy jest możliwość aby dolewka załączała się gdy jeden czujnik zasygnalizuje minimalny stan a wyłączy się gdy drugi zasygnalizuje max? Albo żeby dolewka dolewała wodę jeszcze przez 60sek. po zasygnalizowaniu przez czujnik odpowiedniego poziomu wody? Przy jakimś banalnym kodzie poradził bym sobie sam, ale dla mnie cały ten kod źródłowy dolewki to jeden wielki matrix. 

 

edyta.

Tranzystor zadziałał i przestało pikać. Dzięki za podpowiedź, ale dalej nie rozumiem czemu SSR nie chciał załączyć 24VDC... .

Edytowane przez pokson (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przekaźnik, który jest na Twoim zdjęciu jest dla prądu przemiennego, nie zadziała przy prądzie stałym. Co do zmiany funkcjonalności, to wszystko jest do oprogramowania. Napisz na PW, coś się wymyśli. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do osób, które sobie zrobiły tę dolewkę. Jaką obudowę do tego polecacie i jak macie podłączoną pompę i czujnik? Chodzi mi o to, czy kablami "na sztywno" czy przez jakieś złącza, które można łatwo rozłączyć? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.