Skocz do zawartości
Grzegorz T

Sterowanie falownikami za pomocą PROFILUX-a

Rekomendowane odpowiedzi

Zgodnie z wcześniejszymi obietnicami będę przedstawiał możliwości sterownika akwarystycznego PROFILUX II Ex, taki sterownik posiadam osobiście więc najwięcej o nim wiem, ale wiadomości tu zawarte pokrywają się częściowo z nowszymi wersjami. Jest to kontynuacja wcześniej opublikowanego artykułu „bluetooth do profiluxa”. Opis dotyczy modyfikacji sterownika falownika RW20, który umożliwia podłączenie go do PROFILUXA i niezależne sterowanie dwoma falownikami. Za pomocą oryginalnych sterowników nie mogłem uzyskać pożądanego obiegu wody (efekt długiej fali jak z wavwbox-a). Taki zmodyfikowany układ sterowania bardzo rozszerza możliwości wpływania na obieg wody. Konstruuje na własne potrzeby różne peryferia do tego sterownika. Nie są one klonami urządzeń firmy GHL ale moimi własnymi opracowaniami. Niestety część z nich została uznana przez moderatorów jako "ogłoszenie komercyjne w dziale sprzedam" więc nigdy się nie ukaże. Kilka osób z forum posiada już moje przystawki (np. listwy zasilające) i jest bardzo zadowolona. Opis w formacie PDF do pobrania.

A to gotowy sterownik z mojego morszczaka.

opis przeróbki.pdf

post-24774-0-14259700-1470501186_thumb.jpg


600l w obiegu, OPTI z kominem, lampa LED PANDORA HYPERION R2 HYBRID, obieg DC6000, odpieniacz na tunze silence 9430.040, PROFILUX II Ex 2xPh, redox, SMS itp, DP-4 na balingu, sump 80x80x40 + refugium, miękko-LPS-SPS.

Naprawimy wszystko co jest związane z elektroniką i nie ucieka na drzewo. Rzeczy niemożliwe załatwiam od ręki. Cuda zajmują mi trochę czasu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie wyskakuje błąd przy otwarciu pdfa

Wysłane z mojego LT30p przy użyciu Tapatalka


Śpiesz się powoli...

56_1245071123.gif

beztytuubvb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaktualizuj program do PDF-ów, polecam foxit reader.


600l w obiegu, OPTI z kominem, lampa LED PANDORA HYPERION R2 HYBRID, obieg DC6000, odpieniacz na tunze silence 9430.040, PROFILUX II Ex 2xPh, redox, SMS itp, DP-4 na balingu, sump 80x80x40 + refugium, miękko-LPS-SPS.

Naprawimy wszystko co jest związane z elektroniką i nie ucieka na drzewo. Rzeczy niemożliwe załatwiam od ręki. Cuda zajmują mi trochę czasu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie znałem tego artykułu. Ognia drugi raz nie odkryje ale może komuś pomoże takie opracowanie. Odzew żaden wiec chyba nie warto się produkować. Forum zamienia się powoli w miejsce pyskówek i docinek.

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka


600l w obiegu, OPTI z kominem, lampa LED PANDORA HYPERION R2 HYBRID, obieg DC6000, odpieniacz na tunze silence 9430.040, PROFILUX II Ex 2xPh, redox, SMS itp, DP-4 na balingu, sump 80x80x40 + refugium, miękko-LPS-SPS.

Naprawimy wszystko co jest związane z elektroniką i nie ucieka na drzewo. Rzeczy niemożliwe załatwiam od ręki. Cuda zajmują mi trochę czasu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wersji pl brak więc dobrze że coś takiego dałeś. Sam coś takiego bym chciał tylko co z przyciskiem feed? Jest aktywny?

Wysłane z mojego LT30p przy użyciu Tapatalka


Śpiesz się powoli...

56_1245071123.gif

beztytuubvb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście. Jest wzmianka w opisie. Wszystko gra. Testuje to już 2 miesiąc i takiego falowania przy 4 falownikach nie miałem. O dziwo jest też ciszej. Łagodnie się rozpędza od zera do max

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka

No i przy pracy naprzemiennej wystarczy tylko jeden zasilacz. Bo na max chodzi zawsze tylko jeden falownik

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez Grzegorz T (wyświetl historię edycji)

600l w obiegu, OPTI z kominem, lampa LED PANDORA HYPERION R2 HYBRID, obieg DC6000, odpieniacz na tunze silence 9430.040, PROFILUX II Ex 2xPh, redox, SMS itp, DP-4 na balingu, sump 80x80x40 + refugium, miękko-LPS-SPS.

Naprawimy wszystko co jest związane z elektroniką i nie ucieka na drzewo. Rzeczy niemożliwe załatwiam od ręki. Cuda zajmują mi trochę czasu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koszt takiej przeróbki? wersja plug and play najlepiej.

Wysłane z mojego LT30p przy użyciu Tapatalka


Śpiesz się powoli...

56_1245071123.gif

beztytuubvb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie znałem tego artykułu. Ognia drugi raz nie odkryje ale może komuś pomoże takie opracowanie. Odzew żaden wiec chyba nie warto się produkować. Forum zamienia się powoli w miejsce pyskówek i docinek.

Nie przejmuj się małym odzewem. Jednemu się przyda innemu nie. Ale ten któremu się przyda na pewno będzie wdzięcznych za publikacje.

Kilka lat temu udostępniłem projekt automatycznej podmiany wody. Zainteresowania dużego nie było. Dopiero po dłuższym czasie ludzie zaczęli pisać na pw. Ktoś tam miał problem z uruchomieniem, inni dziękowali ze fajnie działa.

Nawet jak jednej osobie się przyda to mnie osobiście wystarczy.

Pełen szacun za pomysł, opracowanie i udostępnienie.


150x60x65 + SUMP, 8x54W T5, WhiteSkim 250, DCT12000, Gyre XF250 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niewielki oddzew bo trafiłeś w sezon wakacyjno - wyjazdowy, dość leniwy pod względem samodzielnego dłubania. Jednak wielkie dzięki za opracowanie, fajnie że powstają projekty unowocześniające ten sprzęt.

Gratulacje i dziękuje. Może kiedyś się przyda bo prof nadal leży i czeka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.