Skocz do zawartości
snocho

[10.000 l] Rafa w strefie saun, Aquapark Reda

Rekomendowane odpowiedzi

Pięknie wygląda :)

Mam pytanie, jak długo zajęło Ci klejenie żywej skały? Chodzi mi o to tak naprawę ile żywa skała może stać poza wodą :)

Skała była poza wodą około 10 godzin. Tyle, że to stanowczo za długo i pewnie sporo życia na niej zdechło.

Nie wiem czy zdajesz sobie sprawę z tego , że 90% forumowiczów zazdrości Ci tego fachu.

Super :)

Pozdrawiam

Gdybym patrzył tylko na zdjęcia, to sam bym sobie zazdrościł ;) nie zawsze jest kolorowo.


pzdr

Michał

gallery_7670_2202_6981.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak ten filmik jest zrobiony? Nagrywane z ręki ale wszystko płynne jakby na szynie. Jakiś żyroskop przy kamerce?


The more you know, the less you don't know.

5a2103787c297b436c09ce400f180611u966a839.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może trochę z innej beczki ale w czym był robiony projekt akwarium ?

W sensie w jakim programie ?

Ps. MEGA !


180L akwa OptiWhite 100x40x45cm, Lampa LED 180W DIY , 68L sump + 30L dolewka i podmiana wody, odpieniacz CoralBox D300 ze sterowalną pompą, obieg Jebao DC3000, grzałka Aquael Gold 200W, cyrkulacja: Jebao RW8, dolewka automatyczna z wydzielonej przegrody.

rapidox.pl_350x26.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rozmiar, rzecz jasna robi wrażenie, ale trzeba przyznać, że i hardscape jest ułożony zacnie

rozmiar, rzecz jasna robi wrażenie, ale trzeba przyznać, że i hardscape jest ułożony zacnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pustawe :) liczylem na conajmniej na stado 50 anthiasow :)

Ale chyba nie 2 tygodnie od zalania akwarium? ;)

Jak ten filmik jest zrobiony? Nagrywane z ręki ale wszystko płynne jakby na szynie. Jakiś żyroskop przy kamerce?

Filmik z komórki, kręcony z ręki. YouTube proponuje efekt stabilizacji. Nie jest to pro-obróbka, ale działa ;)

Może trochę z innej beczki ale w czym był robiony projekt akwarium ?

W sensie w jakim programie ?

Ps. MEGA !

Projekt rysowałem w Sketch up'ie. To jedyny program do projektowania, jaki ogarniam.

rozmiar, rzecz jasna robi wrażenie, ale trzeba przyznać, że i hardscape jest ułożony zacnie

Dzięki, starałem się ;)

gallery_7670_4041_22789.jpg

gallery_7670_4041_15818.jpg

Pan i Władca akwarium:

gallery_7670_4041_48072.jpg

Edytowane przez snocho (wyświetl historię edycji)

pzdr

Michał

gallery_7670_2202_6981.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe czy Pan i Władca pozwoli pływać innym pokolcom ?? Ja się chole...a zadomowi ;)

Prawda. Mógł być wpuszczony na koniec. Jednak sauny już działają i zażyczono sobie "efektownej ryby na otwarcie". Voila!

Edytowane przez snocho (wyświetl historię edycji)

pzdr

Michał

gallery_7670_2202_6981.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prawda. Mógł być wpuszczony na koniec. Jednak sauny już działają i zażyczono sobie "efektownej ryby na otwarcie". Voila!

:shock::rofl: Trzeba bylo Hepatusa im wpuscic ;-) Szal jest na "Dory"... wiec tez byloby efektownie... ;) , a na pewno bardziej bezpiecznie przy wpuszczaniu kolejnych...

ps. Piekny okaz :geek:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy akwarium jw z szyby 19mm w stalowej ramie ma większą wytrzymałość niż na laminacie 2x12mm bez ramy ? Pytam bo na forum jest podobny zbiornik tyle, że trochę mniejszy o długości 400 cm i tam zastosowano właśnie szyby laminowane 2x12mm ale bez ramy.

Czy tu decydowały względy ekonomiczne ?

Laminat 2x12mm jest chyba bardziej wytrzymały niż pojedyncza szyba 19mm.. hmm.

Edytowane przez endless (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy akwarium jw z szyby 19mm w stalowej ramie ma większą wytrzymałość niż na laminacie 2x12mm bez ramy ? Pytam bo na forum jest podobny zbiornik tyle, że trochę mniejszy o długości 400 cm i tam zastosowano właśnie szyby laminowane 2x12mm ale bez ramy.

Czy tu decydowały względy ekonomiczne ?

Laminat 2x12mm jest chyba bardziej wytrzymały niż pojedyncza szyba 19mm.. hmm.

Zawsze starałem się zamawiać duże akwaria z szyb laminowanych lub żywicowanych. Po czasie doszedłem jednak do wniosku, że więcej z tym kłopotów niż korzyści. Tym razem stanęło na pojedynczej szybie ze względu na kilka czynników. Czas wykonania laminowanej szyby o długości 6 m był nie do zaakceptowania przez inwestora. Druga sprawa to sztywność szyby laminowanej. Wg wykonawcy, żeby szyba laminowana miała te same właściwości, co pojedyncza jej grubość trzeba pomnożyć przez 2/3. Czyli, żeby tafla laminowana odpowiadała pojedynczej 19 mm musiałaby być mieć 28,5 mm. Czyli zostaje nam szyba 2 x 15 lub 3 x 10 mm. Nie udało mi się zweryfikować tego założenia, ale postanowiłem zaufać wykonawcy. Podobnych wymiarów poprzednie akwariów zrobione mamy z szyby 3 x 10 mm.

http://nano-reef.pl/topic/51932-6000l-reaktywacja/

Kolejną sprawą jest rama, na której bardzo mi zależało po kłopotach, które miałem z tym akwarium:

http://nano-reef.pl/topic/29877-rekin-aktualne-fotki-troche-historii/

Rama zdecydowanie wzmacnia konstrukcję i zmniejsza ugięcie szyb. Największe ugięcie w akwarium, w strefie saun nie przekracza 1 mm, a mówimy o szybie długości 6 m. Nie zdecydowałbym się już więcej na zamówienie zbiornika o pojemności >10 000 l bez ramy.

Wybór nie był podyktowany względami ekonomicznymi. Przy całkowitym koszcie tego akwarium dopłatę w szybie spokojnie dałoby się gdzieś schować ;)

Laminat 2 x 12 mm ma trochę większą wytrzymałość od szyby 15 mm, na pewno nie większą niż 19 mm. W domowym akwarium miałem dno i jeden bok z szyby 2 x 12 mm. Przewaga takiej szyby jest tylko wtedy, kiedy pęknie. Nie wypuści wody. U mnie jednak puściła spoina ze względu na źle doczyszczone resztki żywicy na krawędzi szyby. Także wspomnienia z podwójnych szyb mam nieciekawe.

Przymierzamy się po nowym roku do rafy około 30.000 l i tam również zdecydowałem się na pojedynczą szybę.


pzdr

Michał

gallery_7670_2202_6981.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ,od jakiegoś czasu nie byłem na forum ,ale ponownie witam wszystkich.Jestem maniakiem saun i trzeba było odwiedzić saunarium i zrelaksowyć się i przepięknym akwarium .Obsługa oczywiście w pierwszej kolejności poinformowała nas o wielkości zacnego baniaka i kiedy będzie reszta życia .Jak dojdzie reszta obsady to bedzie coś cudnego do relaksu ,na trzy godziny pobytu ,1 godzine spedziłem przy akwarium. Na pewno ,bede stałym gosciem żeby podziwiać takie arcydzieło.Wydaje mi się że kiedys kupiłeś ode mnie Hepatusa ,i mógłby popływać w takim baniaku.Pozdrawiam Irek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ,od jakiegoś czasu nie byłem na forum ,ale ponownie witam wszystkich.Jestem maniakiem saun i trzeba było odwiedzić saunarium i zrelaksowyć się i przepięknym akwarium .Obsługa oczywiście w pierwszej kolejności poinformowała nas o wielkości zacnego baniaka i kiedy będzie reszta życia .Jak dojdzie reszta obsady to bedzie coś cudnego do relaksu ,na trzy godziny pobytu ,1 godzine spedziłem przy akwarium. Na pewno ,bede stałym gosciem żeby podziwiać takie arcydzieło.Wydaje mi się że kiedys kupiłeś ode mnie Hepatusa ,i mógłby popływać w takim baniaku.Pozdrawiam Irek

Cześć. Pamiętam, jeśli go nie mylę to Twój hepatus pływa u nas w Gdyni, ale nie wiem, czy jest szansa na złapanie go.

Cieszę się, że sauny Ci się spodobały. Gdybyś miał jakieś uwagi, to chętnie przekażę je naszej saunamistrzyni ;)

W akwarium dzisiaj pełno żółtego:

Edytowane przez snocho (wyświetl historię edycji)

pzdr

Michał

gallery_7670_2202_6981.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piękne jak już będzie 100% skończone będzie powalać nie jednego klienta

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powala taka gromada żółtych :thumbsup: A to dopiero początek :whistle:Michał, z dużą przyjemnością oglądam Twoje projekty, te prywatne i służbowe. Dziękuje za inspirację i miło spędzony czas na forum.


Pozdrawiam,

Norbert

1d86b53c10113aeb103b8479a70f4e57u1540a1381.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja nie moge otworzyc filu wyskakuje komunikat " ten film zawiera tresci od partnera SME , ktoty zablokowal go w twoim kraju na mocy praw autorskich "? Lipa


zbiornik 120x60x60 +sump . odpieniacz Sebastek czarna perla na Tunze - Hydrofoamer Silence 9420.040 , cyrkulacja wp-40 rw-15 , obieg Jebao9000 , oswietlenie Gieseman Matrix II 8x39w . 

8744f73183d58f0a59fb88f54dc034b6u1589a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powala taka gromada żółtych :thumbsup: A to dopiero początek :whistle:Michał, z dużą przyjemnością oglądam Twoje projekty, te prywatne i służbowe. Dziękuje za inspirację i miło spędzony czas na forum.

Dzięki. Bardzo mi miło i mam nadzieję, że to dopiero początek ;)

A ja nie moge otworzyc filu wyskakuje komunikat " ten film zawiera tresci od partnera SME , ktoty zablokowal go w twoim kraju na mocy praw autorskich "? Lipa

To przez muzykę. Zostałem piratem ;)

Jak będę przy kompie to usunę dźwięk, może odblokują.


pzdr

Michał

gallery_7670_2202_6981.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mówią, że rozmiar nie ma znaczenia :)

Jak widać na załaczonym obrazku ma. Stado spore a jednak "ginie" w takim baniaku.

Oby zawsze takie czyste było :)


Było 340 litrów: http://nano-reef.pl/...042#entry344042

Obecnie (zdjęć na forum nie ma): 600 litrów słonej wody. Skała: 20kg, Piasek: 10kg albo i mniej. Korale i ryby: kolorowe; Światło: ATI 8x54W T5; Odpieniacz: Vertex Alpha 250; Obieg: RD6500; Cyrkulacja: ciągle za mała ale markowa :); Sól: Red Sea (niebieska) + Balling z Trace Elements od FM i węgiel ale to dla właściciela :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Qrcze wszystkie żółtki Tomkowi zakosiłeś ;) projekt mega -kibicuję

Mówił, że dostał 200 sztuk, więc to nie tylko ja ;)

Inna sprawa, że ta dostawa bardzo mu się udała. Wszystkie Zebrasomy, jakie dostałem mają prawidłową budowę, długie płetwy i nie są wychudzone.


pzdr

Michał

gallery_7670_2202_6981.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No cóż... te żółtki wyglądają w tym metrażu jak stadko chromisów :-) w jakimś mniejszym akwarium...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No cóż... te żółtki wyglądają w tym metrażu jak stadko chromisów :-) w jakimś mniejszym akwarium...

Poczekaj aż podrosną :smiling:.

Jaka jest moc tego falownika który jest wkomponowany w skałę, że tak pozamiatał na filmie żółtka ? Jaki ogólnie cel tej lokalizacji ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaka jest moc tego falownika który jest wkomponowany w skałę, że tak pozamiatał na filmie żółtka ? Jaki ogólnie cel tej lokalizacji ?

To pompa Tunze Masterstream 6550, ma wydajność 50.000 l/h. Jest ich 4 i są zamontowane parami przy dnie po przeciwległych bokach akwarium.

Powody wkomponowania ich w skały są dwa. Po pierwsze to duża pompa i wisząca na widoku będzie rzucała się w oczy:

gallery_7670_2315_131719.jpg

Po drugie akwarium jest wysokie - 110 cm i trzeba także zadbać o ruch wody dół-góra oraz zapewnić cyrkulację w dużych konstrukcjach skalnych. Chciałem uniknąć stada pomp cyrkulacyjnych umiejscowionych na widocznych szybach, dlatego wybór padł na 4 duże pompy. Na ten moment cyrkulacja wydaje się być ok, ale jak dojdzie więcej korali myślę o dołożeniu 2 lub 4 sztuk Maxspect Gyre 280, zamontowanych w pionie, w niewidocznych krawędziach zbiornika.


pzdr

Michał

gallery_7670_2202_6981.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.