Skocz do zawartości
baszurek

(za)Mała kostka baszurka

Rekomendowane odpowiedzi

Dzieki, czy one maja jakies odpowietrzenie?


200 l,ZEOvit system,AM Turboflotor Multi +aquabee 2000 AS igła.

[KZ:bac,food7,start2,Pohl's K-Balance,Pohl's B-Balance,Coral Vitalizer,Pohl's Xtra]

Balling Fauna Marin z mikroelementami FM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jako takiego odpowietrzenia nie maja,ale pomaranczowe pokrywki maja w otworach wycietych w gornej czesci pojemnikow lekki luz,a wiec mysle,ze nie powinno byc problemu.

baszurek nadaje mobilnie...


"Czy nig­dy nie zas­ta­nawiał się pan nad tym, dlacze­go chmu­ry i drze­wa, złotog­niade je­sienią, bu­re zimą, ten pejzaż dek­li­nowa­ny przez po­ry ro­ku, dlacze­go wszys­tko wa­li w nas pięknem jak młotem, ja­kim pra­wem tak się dzieje? Prze­cież po­win­niśmy być czar­nym prochem międzyg­wiez­dnym, strzępa­mi mgławi­cy Psów Gończych, prze­cież normą jest hucze­nie gwiazd, po­top me­teorów, próżnia, ciem­ność, śmierć..."

S.Lem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jezusieńku.

Jak to dobrze , że mam dostęp do frezarki i darmowej pleksi :)

5l pojemniczej za 2 stówy.

Póki swojego pojemnika nie skleiłem to wykorzystywałem (darmowe) pojemniki po płynie do spryskiwaczy ( po wyparzeniu oczywiście ).

Ale jak to mówią - Kto bogatemu zabroni :)


Solarium V3

 

fc489c49e03bec218befb7372bfc324fu723a639

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale jak to mówią - Kto bogatemu zabroni :)

Tak jest :) .

baszurek nadaje mobilnie...

Edytowane przez baszurek (wyświetl historię edycji)

"Czy nig­dy nie zas­ta­nawiał się pan nad tym, dlacze­go chmu­ry i drze­wa, złotog­niade je­sienią, bu­re zimą, ten pejzaż dek­li­nowa­ny przez po­ry ro­ku, dlacze­go wszys­tko wa­li w nas pięknem jak młotem, ja­kim pra­wem tak się dzieje? Prze­cież po­win­niśmy być czar­nym prochem międzyg­wiez­dnym, strzępa­mi mgławi­cy Psów Gończych, prze­cież normą jest hucze­nie gwiazd, po­top me­teorów, próżnia, ciem­ność, śmierć..."

S.Lem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jarek ile masz rybek i jak karmisz w sensie często i ilość?

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obecnie mam 6 rybek,przewaznie daje 1 kostke mrozonki (nieraz 1,5),glownie solowca. Czasami dodatkowo mala szczypte suchego Hikari marine.

baszurek nadaje mobilnie...


"Czy nig­dy nie zas­ta­nawiał się pan nad tym, dlacze­go chmu­ry i drze­wa, złotog­niade je­sienią, bu­re zimą, ten pejzaż dek­li­nowa­ny przez po­ry ro­ku, dlacze­go wszys­tko wa­li w nas pięknem jak młotem, ja­kim pra­wem tak się dzieje? Prze­cież po­win­niśmy być czar­nym prochem międzyg­wiez­dnym, strzępa­mi mgławi­cy Psów Gończych, prze­cież normą jest hucze­nie gwiazd, po­top me­teorów, próżnia, ciem­ność, śmierć..."

S.Lem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z lenistwa taz dziennie ;) .

baszurek nadaje mobilnie...


"Czy nig­dy nie zas­ta­nawiał się pan nad tym, dlacze­go chmu­ry i drze­wa, złotog­niade je­sienią, bu­re zimą, ten pejzaż dek­li­nowa­ny przez po­ry ro­ku, dlacze­go wszys­tko wa­li w nas pięknem jak młotem, ja­kim pra­wem tak się dzieje? Prze­cież po­win­niśmy być czar­nym prochem międzyg­wiez­dnym, strzępa­mi mgławi­cy Psów Gończych, prze­cież normą jest hucze­nie gwiazd, po­top me­teorów, próżnia, ciem­ność, śmierć..."

S.Lem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cholerka i nie rośnie ci NO3? Ja dawkowalem połówkę dziennie a mam 8 rybek jak zacząłem dawać więcej to wyskoczyło mi więcej cyjano. Tylko podejrzewam że przez wódkę mi wyskoczyło i teraz odstawiam bo lalem 2ml dziennie. Karmię dodatkowo Korale fitoplanktonem. Coś powoduje mi prztost cyjano bo wcześniej był spokój i nagle wyskoczyło...

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Póki swojego pojemnika nie skleiłem to wykorzystywałem (darmowe) pojemniki po płynie do spryskiwaczy ( po wyparzeniu oczywiście ).

Ale jak to mówią - Kto bogatemu zabroni :)

Pochwal się swoim wykonaniem, ciekawi mnie jak to Ci wyszło:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Cholerka i nie rośnie ci NO3? Ja dawkowalem połówkę dziennie a mam 8 rybek jak zacząłem dawać więcej to wyskoczyło mi więcej cyjano. Tylko podejrzewam że przez wódkę mi wyskoczyło i teraz odstawiam bo lalem 2ml dziennie. Karmię dodatkowo Korale fitoplanktonem. Coś powoduje mi prztost cyjano bo wcześniej był spokój i nagle wyskoczyło...

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka

Nie,z NO3 nie mam problemow,jest zero,wprawdzie mam niewielka ilosc glonow i byc moze to one wyciagaja jakies sladowe nutrienty,chwilowo sie wiec tym nie martwie,tym bardziej,ze troche przewymiarowany odpieniacz powinien dac rade :) . A co do Twojego akwarium,to glodzisz ryby,a cyjano bym nie wiazal z karmieniem,tylko z niedojrzaloscia systemu.

Pochwal się swoim wykonaniem, ciekawi mnie jak to Ci wyszło:)

Bardzo prosze nie zasmiecac watku dywagacjami na temat pojemnikow DIY...

baszurek nadaje mobilnie...


"Czy nig­dy nie zas­ta­nawiał się pan nad tym, dlacze­go chmu­ry i drze­wa, złotog­niade je­sienią, bu­re zimą, ten pejzaż dek­li­nowa­ny przez po­ry ro­ku, dlacze­go wszys­tko wa­li w nas pięknem jak młotem, ja­kim pra­wem tak się dzieje? Prze­cież po­win­niśmy być czar­nym prochem międzyg­wiez­dnym, strzępa­mi mgławi­cy Psów Gończych, prze­cież normą jest hucze­nie gwiazd, po­top me­teorów, próżnia, ciem­ność, śmierć..."

S.Lem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akwarium wcześniej funkcjonowało 2 lata które teraz mam i było tylko w nagłych przypadkach dawkowanie Kh Redsea tak żadnych plag ani niespodzianek. Parametry się trochę rozjechały po tym jak była przeprowadzka to było niestety nie uniknione i poki co tylko No3 trochę zawyżone i też cyjano najprawdopodobniej dojrzewanie trochę weszło bo trzeba było jednak wymienić połowę wody na nową.

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak sam zauwazyles,przeprowadzka akwarium wiaze sie czesto z mniejszym czy wiekszym dojrzewaniem,a to jesnak destabilizuje dobrze funkcjonujacy system. Jezeli cyjano nie ma znamion plagi i nie jest ekspansywne,wez je na przeczekanie,a w przypadku,gdy zaczyna zagrazac koralom,osobiscie jestem zdecydowanym zwolennikiem chemicleanu.

baszurek nadaje mobilnie...

Edytowane przez baszurek (wyświetl historię edycji)

"Czy nig­dy nie zas­ta­nawiał się pan nad tym, dlacze­go chmu­ry i drze­wa, złotog­niade je­sienią, bu­re zimą, ten pejzaż dek­li­nowa­ny przez po­ry ro­ku, dlacze­go wszys­tko wa­li w nas pięknem jak młotem, ja­kim pra­wem tak się dzieje? Prze­cież po­win­niśmy być czar­nym prochem międzyg­wiez­dnym, strzępa­mi mgławi­cy Psów Gończych, prze­cież normą jest hucze­nie gwiazd, po­top me­teorów, próżnia, ciem­ność, śmierć..."

S.Lem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wiem i rozumiem podejście poczekam jeszcze trochę bo w większej części jest na piachu i trochę na skale a nie na koralach. W ostateczności pewnie zrobię tak jak mówisz bo posiadam chemiclena ale po prostu się boje...Reefmax to było co innego a tu teraz boję się o obsadę dla tego tak odwlekam...dzięki za doradztwo ogólnie i pomoc

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jezeli cyjano nie ma znamion plagi i nie jest ekspansywne,wez je na przeczekanie,a w przypadku,gdy zaczyna zagrazac koralom,osobiscie jestem zdecydowanym zwolennikiem chemicleanu.

Dla tego lubię Twoje tamty. Jakby nie było zawsze podczas wertowania jakaś rada wpadnie.

No wiem i rozumiem podejście poczekam jeszcze trochę bo w większej części jest na piachu i trochę na skale a nie na koralach.

Ja mam dokładnie to samo, tyle, że ja mam RM i niedawno postawiony, więc czekam.

Co jakiś czas zaglądam do sklepów z morszczyzną (internetowych, bo w Wałbrzychu padaka...) i między innymi widziałem te pojemniczki. Cena mocno wygórowana, ale myślę, że sam zakładając kiedyś większy baniak będę miał je na uwadze. Fajnie to wygląda.

Jak będziesz próbował jeszcze coś dołożyć to okaże się, że w akwarium jest miejsce za to w szafce nic się już nie zmieści :chris:

I jeszcze takie pytanko, co to za pstryczki przy kablach po prawej u góry? Pojedynczy włącznik/wyłącznik ?


W regionie Kamigata mają rodzaj zawiązywanych pudełek na drugie śniadanie,

których używają tylko jednego dnia oglądając kwiaty.

Gdy skończą wyrzucają pudełka i depczą je.

Koniec jest ważny dla każdej rzeczy...

Zapraszam do mojego tematu :

http://nano-reef.pl/...u-z-walbrzycha/

Aktualności:26.08.2016 Zaciemnienie ....

W baniaku Palythoa, Briareum, Discosoma, Caluastrea, Ślimaki i dzika Xenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pstryczki,o ktore pytasz,to pewnie podswietlane pstryczki od poszczegolnych gniazdek na listwie z biedry - mam 2 takie listwy,wygodna rzecz,bo kazde gniazdo mozna indywidualnie wylaczyc.

Tak caly czas zastanawiam sie,jak to jest z NO3 i PO4 w moim akwarium,salifert niezmiennie pokazuje bezwzgledne zera,a jednak jakies glony caly czas sie utrzymuja. Zreszta nie bardzo wiem,skad NO3 i PO4 mogloby pochodzic - obsada dosyc skromna,z karmieniem tez nie przesadzam,no chyba ze skala cos oddaje.

SPS-y,nawet te proste rosna raczej wolno,choc swiatla im nie brakuje,a parametry w miare stabilne,fakt,ze praktycznie nie dokarmiam.

LPS-y natomiast maja sie bardzo dobrze,co przy zerowych parametrach (zakladajac,ze takie sa) moze troche dziwic.

Euphylli przelozona z Reefmaxa conajmniej potroila ilosc glowek :),

ec9419a4c52972c974b081e2493052f3.jpg

Dunka tez :),fungia odzyskala wyglad,jak w RM-ie,szczepka goniopory ma ladne przyrosty.

e67b0ee58672a9381cabbe74f9eb8ba4.jpg

Pavona rowniez bardzo ladnie urosla,za to w poprzednim akwarium nie byla nigdy taka kudlata :D.

ea3f3c0091a7defcf795c3026c28c7a3.jpg

Na to wiec wyglada,ze ballinga w ilosc 50ml/dzien wciagaja LPS-y.

baszurek nadaje mobilnie...

Edytowane przez baszurek (wyświetl historię edycji)

"Czy nig­dy nie zas­ta­nawiał się pan nad tym, dlacze­go chmu­ry i drze­wa, złotog­niade je­sienią, bu­re zimą, ten pejzaż dek­li­nowa­ny przez po­ry ro­ku, dlacze­go wszys­tko wa­li w nas pięknem jak młotem, ja­kim pra­wem tak się dzieje? Prze­cież po­win­niśmy być czar­nym prochem międzyg­wiez­dnym, strzępa­mi mgławi­cy Psów Gończych, prze­cież normą jest hucze­nie gwiazd, po­top me­teorów, próżnia, ciem­ność, śmierć..."

S.Lem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowe nabytki :).

69aa7a72a0879ca4752a42cecbd2f989.jpg

ddb18a6ee3f1b6f792e250bc709e741c.jpg

Doszly jeszcze 3 acropory,na razie nie ma sie czym chwalic...

Ze stworzen mobilnych nowy jest E.bicolor i rozgwiazda piaskowa.

Od wczoraj balling leci juz z automatu - to z wiesci dobrych :) .

Z wiesci zlych: 1)glony maja sie,niestety,coraz lepiej,choc to juz (a moze dopiero?) 8 miesiecy od zalania :angry:,2)babki od jakiegos czasu przestaly sie tolerowac,i jak dotad jedna druga scigala,tak od 2 dni spuszcza jej regularny lomot :unsure:. Udalo mi sie dzis ta zbita odlowic,wyglada nieciekawie,poki co siedzi w kominie,ale chyba ja przesadze do malego kotnika z siatki. Jesli uda sie ja odratowac,bede musial ja komus sprezentowac :).

baszurek nadaje mobilnie...

Edytowane przez baszurek (wyświetl historię edycji)

"Czy nig­dy nie zas­ta­nawiał się pan nad tym, dlacze­go chmu­ry i drze­wa, złotog­niade je­sienią, bu­re zimą, ten pejzaż dek­li­nowa­ny przez po­ry ro­ku, dlacze­go wszys­tko wa­li w nas pięknem jak młotem, ja­kim pra­wem tak się dzieje? Prze­cież po­win­niśmy być czar­nym prochem międzyg­wiez­dnym, strzępa­mi mgławi­cy Psów Gończych, prze­cież normą jest hucze­nie gwiazd, po­top me­teorów, próżnia, ciem­ność, śmierć..."

S.Lem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem chętny jak co :) ale to może chwilowo mają swoje dni :)

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka

Ładne nabytki :)

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak caly czas zastanawiam sie,jak to jest z NO3 i PO4 w moim akwarium,salifert niezmiennie pokazuje bezwzgledne zera,a jednak jakies glony caly czas sie utrzymuja. Zreszta nie bardzo wiem,skad NO3 i PO4 mogloby pochodzic - obsada dosyc skromna,z karmieniem tez nie przesadzam,no chyba ze skala cos oddaje.

I NO3 i PO4 sie dostaje do zbiornika. Karmisz? Pokarm zawiera fosforany, i nawet jesli nie wlejesz ich z woda z mrozonki, nie uwolnia sie z platkow czy innej karmy zalegajacej po katach, to ryby i tak wydalaja.

Byl w internetach test PO4 w mrozonkach. A w zasadzie w wodzie z mrozonek. I z tego co pamietam, po 3(?) plukaniach wyniki spadaly z ~1.2 do ~0.6. Wiec i tak cos sie dostaje. Druga sprawa, ze pokarm, sam w sobie, np taki lasonog, tez zawiera fosfor. Ciekawy bylby test gdyby takie wyplukane mrozonki zostawic, zeby sie rozlozyly i oddaly wszystkie fosforany do wody. Ciekawe jaki bylby wynik.

https://www.ile-kalo...4440?weight=100

Teoretycznie (o ile to chociaz troche zgodne z prawda) to 100g krewetek zawiera 200mg fosforu. Czyli 2mg w gramie krewetki. Zakladajac, ze calosc fosforu byla by w postaci PO4... to dla 200l akwa i tak jest 2mg/200l, czyli 0.01mg/l....

Stopniowo, powoli, i glony zjadaja, zanim zdazysz wode przetestowac.

Przynajmniej taka jest moja teoria. I opierajac sie na tej teorii, fajnie by bylo zrobic AlgaeScrubbera... szkoda tylko, ze nie bardzo mam na to miejsce. :(

Edytowane przez mnap86 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tym karmieniem mozna sie zgodzic,ale (byc moze jest to myslenie uproszczone i bardzo zyczeniowe) Deltec 1455 powinien 160 litrow wody z 6 rybami wytrzepac bez problemu do zera.

baszurek nadaje mobilnie...


"Czy nig­dy nie zas­ta­nawiał się pan nad tym, dlacze­go chmu­ry i drze­wa, złotog­niade je­sienią, bu­re zimą, ten pejzaż dek­li­nowa­ny przez po­ry ro­ku, dlacze­go wszys­tko wa­li w nas pięknem jak młotem, ja­kim pra­wem tak się dzieje? Prze­cież po­win­niśmy być czar­nym prochem międzyg­wiez­dnym, strzępa­mi mgławi­cy Psów Gończych, prze­cież normą jest hucze­nie gwiazd, po­top me­teorów, próżnia, ciem­ność, śmierć..."

S.Lem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadza sie. Ale zajmuje to jakis czas. A glony w tym czasie tez nie proznuja.

Pozatym o ile dobrze mysle, to odpieniacz raczej wywala materie ktora moze ulec rozlozeniu do no3/po4 niz same no3/po4.

Dlatego wydaje mi sie, ze AS bylby dobrym rozwiazaniem. Glony mialby lepsze warunki w czerwonym spektrum i by szamaly no3 i po4 szybciej niz te w glownym zbiorniku, skutecznie obnizajac ich populacje. A reszte juz by wykonczyly zwierzeta...

EDIT: Sam bym sobie odpalil taka zabawke... ale musialbym bardzo mocno to skompresowac (malo miejsca). Po drugie, troche sie boje, ze swiatlo w poblizu odpieniacza i pomp moze powodowac jakies ich zarastanie glonem... Musialbym to jakos.... odizolowac... A juz i tak ciasno jest, nie mowiac o budowaniu swiatloszczelnych pojemnikow/komor....

Myslarm o czyms w tym stylu:

Edytowane przez mnap86 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No oczywiscie,ze odpieniacz wywala to,co sie rozklada,oddajac do wody NO3 i PO4,ale 8 miesiecy to juz troche czasu jest,aczkolwiek zdaje sobie sprawe z tego,ze taki czas nie gwarantuje osiagniecia rownowagi w zbiorniku,bo chociazby wlasnie poprzez przewymiarowany odpieniacz system nie moze "zaskoczyc". Na glonowisko w sumpie,niestety,nie mam miejsca :unsure: .

baszurek nadaje mobilnie...


"Czy nig­dy nie zas­ta­nawiał się pan nad tym, dlacze­go chmu­ry i drze­wa, złotog­niade je­sienią, bu­re zimą, ten pejzaż dek­li­nowa­ny przez po­ry ro­ku, dlacze­go wszys­tko wa­li w nas pięknem jak młotem, ja­kim pra­wem tak się dzieje? Prze­cież po­win­niśmy być czar­nym prochem międzyg­wiez­dnym, strzępa­mi mgławi­cy Psów Gończych, prze­cież normą jest hucze­nie gwiazd, po­top me­teorów, próżnia, ciem­ność, śmierć..."

S.Lem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesci z pola boju ;). Babka po przelozeniu do kotnika zaczela wygladac tylko gorzej,pletwy grzbietowe miala nadal postrzepione,resztki ogona,niestety,odpadly :unsure:. Juz zaczalem sie zastanawiac,jak to bylo - czy jej stan byl spowodowany poturbowaniem przez druga,czy tez dopadla ja jakas choroba pasozytnicza i w wyniku tego,ze byla oslabiona i nie mogla sie bronic zebrala konkretny lomot od drugiej? Stawiam jednak na pierwsza opcje,poniewaz po odlowieniu do kotnika caly czas byla bardzo zwawa i pobierala pokarm.

Piec dni temu rybka zmienila lokal,poszla do malutkiej kosteczki,jest tam jedyna ryba. Z tego co wiem,niestety,stan sie nie poprawil i postepuje zaczerwienienie ogona,co chyba wskazuje na jakas infekcje.

Glony,co do ktorych mialem podejrzenia,ze moze to byc byropsis lub derbesia prawie zniknely,natomiast akwarium coraz bardziej opanowuje glon podobny do typowego przy dojrzewaniu,z tym,ze jest dosyc twardy (czy tez moze szorstki). Po pojawieniu sie na skale jest dosyc trudny do usuniecia (oprocz szczotkowania pod woda,ale staram sie tego unikac,zeby dodatkowo sie nie rozsiewal),natomiast po podrosnieciu zaczyna przypominac klebuszek waty i wtedy dosc dobrze mozna go odessac wezykiem,pozostaja tylko resztki na skale. Coraz wieksza ilosc glonow wiazalem z dwukrotnym przelaniem odpieniacza,ale powoli zaczynam sklaniac sie ku tezie,ze to chyba jednak wina podmian na bogatej soli (Fauna Marin) oraz lania ballinga wzbogaconego o strongi (Aquaforest). W akwarium jest kilka SPS-ow (male i bardzo male) oraz kilka LPS-ow (dwie dosc duze euphyllie i kilka malych),na jakies 160 litrow wody (rzeczywiste) leje dziennie rowno po 55ml ballinga AF,czyli chyba nie tak malo. Niestety glony rosna,a korale raczej srednio - i tu slowo "srednio" bym traktowal zdecydowanie jako eufemizm ;) - acropory maja przyrosty bardzo niewielkie,montipory,seriatopory cos tam rosna,choc szalu nie ma,LPS-y rosna w tempie,powiedzmy,poprawnym.

I tu,wracajac do glonow,chyb sie zapetlilem...Ballinga zaczalem lac ze wzgledu na stosunkowo duzy spadek Ca,Mg i Kh,choc jak pisalem,pomimo spadkow,przyrosty byly mizerne. Zaczalem lac ballinga,korale wcale sie bardziej nie bujnely (no moze na plus jest to,ze kolory maja zdecydowanie intensywniejsze),natomiast glony czuja sie coraz lepiej... Zastanawiam sie,co mam dalej robic? Jedyne,co przychodzi mi do glowy,to to,ze na bogato nie zawsze znaczy dobrze i czas przejsc na ballinga pozbawionego strongow,a pozniej spokojnie kilka miesiecy poczekac.

Gwoli informacji - NO3 i PO4 praktycznie od poczatku niewykrywalne,reszta od kilku tygodni stabilna,na poziomach: Ca-415,Mg-1400,Kh-8,strat w koralach od samego poczatku brak,nic nie zaszlo,brak ubytkow,zanikow tkanki itp. :).

A ponizej fotka gloniszczy :rolleyes:

51de093a919dd1074a2f7cffdc634d73.jpg

baszurek nadaje mobilnie...

Edytowane przez baszurek (wyświetl historię edycji)

"Czy nig­dy nie zas­ta­nawiał się pan nad tym, dlacze­go chmu­ry i drze­wa, złotog­niade je­sienią, bu­re zimą, ten pejzaż dek­li­nowa­ny przez po­ry ro­ku, dlacze­go wszys­tko wa­li w nas pięknem jak młotem, ja­kim pra­wem tak się dzieje? Prze­cież po­win­niśmy być czar­nym prochem międzyg­wiez­dnym, strzępa­mi mgławi­cy Psów Gończych, prze­cież normą jest hucze­nie gwiazd, po­top me­teorów, próżnia, ciem­ność, śmierć..."

S.Lem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć, Jarek z tymi strongami od AF to ja bym na twoim miejscu ograniczył ich dawkę. Jak lałem wg zalecenia producenta to u mnie też glony zaczęły sie pojawiać. Zacznij od 1 ml. na litr balinga.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.