Skocz do zawartości
enzo

Filtr BioPellet praca poza sumpem

Rekomendowane odpowiedzi

A jaka masz pompe i jaka roznice wysokosci miedzy filtrem a pompa?


200 l,ZEOvit system,AM Turboflotor Multi +aquabee 2000 AS igła.

[KZ:bac,food7,start2,Pohl's K-Balance,Pohl's B-Balance,Coral Vitalizer,Pohl's Xtra]

Balling Fauna Marin z mikroelementami FM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jaka masz pompe i jaka roznice wysokosci miedzy filtrem a pompa?

Na poprzedniej stronie wszystko opisałem łącznie z uwagami (niewielkimi knifami), które ułatwiają mi obsługe przy zastosowaniu takiego rozwiązania. Maksymalna różnica wysokości w całym układzie między najwyższym punktem (szklane zagięcie przy zbiorniku) a wężami przy podłodze to jakieś 1.5m .

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, można go zamocować w szafce pod akwarium, nad akwarium, czy obok akwarium. Szczelne połączenia załatwiają sprawę. Co do pompy, to zależy wszystko od gabarytów filtra i objętości peletek, ale z tego co widziałem, zakładam że bezpiecznie jest założyć 20% rezerwę mocy pompy, biorąc pod uwagę jej zdolność podnoszenia wody. Najlepiej regulowaną. Kiedyś były na rynku fajne pompy 12 V do filtrów aquaela multikani. Te, były na tyle małe, że mogły pracować nawet w zbiorniku.

Co do czyszczenia, mam odpieniacz na body sebastka, nie rozbieralny, no i w efekcie musiałem dorobić sobie szczotkę do butelek do czyszczenia - poprzez jej wygięcie. Tutaj też taka się sprawdzi. Były też takie chińskie zestawy szczotek do węży akwarystycznych.


125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za info ale mimo wszystko balbym sie trzymac tyle polaczen poza zbiornikiem do zalania podlogi jest tylko krok.

Edytowane przez Piotr1 (wyświetl historię edycji)

200 l,ZEOvit system,AM Turboflotor Multi +aquabee 2000 AS igła.

[KZ:bac,food7,start2,Pohl's K-Balance,Pohl's B-Balance,Coral Vitalizer,Pohl's Xtra]

Balling Fauna Marin z mikroelementami FM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za info ale mimo wszystko balbym sie trzymac tyle polaczen poza zbiornikiem do zalania podlogi jest tylko krok.

Dlatego każde połączenie musi być przynajmniej zabezpieczone zaciskiem. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za info ale mimo wszystko balbym sie trzymac tyle polaczen poza zbiornikiem do zalania podlogi jest tylko krok.

A czym to się różni przykładowo od filtra kubełkowego :) ?


125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Co do czyszczenia, mam odpieniacz na body sebastka, nie rozbieralny, no i w efekcie musiałem dorobić sobie szczotkę do butelek do czyszczenia - poprzez jej wygięcie. Tutaj też taka się sprawdzi. Były też takie chińskie zestawy szczotek do węży akwarystycznych.

No ale miał być łatwiejszy do czyszczenia :)

jak jest wlot z góry i sitko zamontowane na rurce (albo i bez sitka bo dno jest profilowane ) to wyjmuje całość i nie trzeba cudować

innymi słowy zwykły tani BOYU czy Aqua Special jest ... lepszy - i kosztuje 1/3 tego co polecany przez Ciebie...

lepszy jest także model "przekombinowany" BPF-400-100

(o DIY wogóle nie wspominając)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to wszystko jasne. Pozostaje mi grzecznie podziękowac za wyjaśnienia i nie wypada się nie zgodzić.

ps. teraz już się nie dziwię że tylu wartościowych Użytkowników przestało pisać tutaj.


125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Przecież porównałeś jeden "nieudany" model do drugiego ...

ps.

i tak właśnie kończą się merytoryczne dyskusje ... a zaczynają się sugestie

"Konia z rzędem" temu kto wyczyści wygiętą szczotką "do butelek" takie coś

zwłaszcza ... przez kolanko

te chińskie "do węży" też nie dasz rady - słowem projekt ... nieudany

bo za blisko 700zł to powinien się "sam" czyścić :p

... a tu nie ma nawet zwykłego zaworu kulowego do regulacji przepływu

post-23855-0-09172700-1478693330_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zawor kulowy raz, uchwyt do montazu na krawedzi zbiornika bez sumpa dwa, pompa trzy.


200 l,ZEOvit system,AM Turboflotor Multi +aquabee 2000 AS igła.

[KZ:bac,food7,start2,Pohl's K-Balance,Pohl's B-Balance,Coral Vitalizer,Pohl's Xtra]

Balling Fauna Marin z mikroelementami FM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze węże silikonowe, koniecznie długość cięta na zamówienie - cztery, sump dla tych co nie mają - pięć , ryby i życie - sześć... :-)

ogólnie dużo tych dodatków można by było wygenerować do stosunkowo taniego z porównaniu do konkurencji reaktora biopellets.

Nie porównujemy się oczywiście cenowo do "made in ChRL", którego to wiem że Pan Silvia jest fanem - bo z nimi się po prostu nie da konkurować.. lub DIY - tutaj ta sama sytuacja.

i cena wtedy tez razy .. ileś tam :)

skądże, takie gadżety jak pompy powinny być w zestawie za darmo :-)

Przepraszam za sarkazm, ale nie daję rady powstrzymać "śmiechu przez łzy" jak czytam takie rzeczy.


Display: OPTI 160x65x55h +sump: 185x47x40h +dołączany zbiornik podmiany 53x27x47h
ATI SunPower 8x80W T5 + LED BAR, obieg DCS-12K, Skimmer TWISTMAN OB-200-EXT V2, Twistman Calc+ Medium Calcium Reactor ,Reactor ZEO-450-160,

OpenFlow Filter 200+ 7L Siporax, MediaReactor FP-1 x2, cyrkulacja 3xTunze 6105 +  1x6095 + Vawebox 6055, Profilux 2EX .... i trochę innych :-).....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Krzysztof, odpuść, nie ma sensu. Nie stosuj zasad zdroworozsądkowych. Już Kochanowski pisał o dzwonie i tłumaczył dlaczego głośny...

Twoje wyroby rynek weryfikuje na bieżąco. Doświadczony człowiek badziewia nie kupi, a jak młody, bądź amator się sparzy na radach pana S. - trudno świata nie zbawimy.

Skoro administracja na to pozwala, ja się nie będę więcej odzywał tutaj, bo zaraz usłyszę że znowu prowokuję pana S. albo że jestem twoim marketerem...


125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

(...)

Nie porównujemy się oczywiście cenowo do "made in ChRL", którego to wiem że Pan Silvia jest fanem

(...)

ktoś źle donosi

(a na marginesie .. a co nie podobają sie produkowane w chinach np. telefony?)

zapytałem się jak zwykły zainteresowany bo skoro ktoś ma/dotykał/używa/widział na żywo to pewno wie co zachwala

tyle że po chwili była sugestia że .. no właśnie że co ?

ale jak zwykle okazało się że ktoś tu jak zwykle zachwala coś - ale tylko dlatego że zna producenta

zero obiektywizmu - realnego zimnego spojrzenia

słowem robi darmową (?) reklamę w co 2 swoim poście

BRAWO

Edytowane przez Gość (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ludzie a czy to klient jest dla producenta czy producent dla klienta. Jakos inne firmy potrafia a Twistman nie potrafi a to ze jest to polskie a nie chinskie nie ma zadnego znaczenia bo jest masa polskich produktow ktore sa tandetnie wykonane. Sami chyba macie chinskie pompy w odpieniaczach, czemu nie stosujecie polskiej skoro sa lepsze?


200 l,ZEOvit system,AM Turboflotor Multi +aquabee 2000 AS igła.

[KZ:bac,food7,start2,Pohl's K-Balance,Pohl's B-Balance,Coral Vitalizer,Pohl's Xtra]

Balling Fauna Marin z mikroelementami FM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Prawie wszystko jest chińskie heh

Wysłane gołębiem pocztowym z pomocą Tapatalka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Prawie wszystko jest chińskie heh

np. TDS-y które są w ofercie sklepu - o jakieś 40% droższe niż w innych sklepach

nie chce mi się wyliczać wszystkiego - za dużo tego jest ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie a dlaczego krytykujecie np.Silvia przecież nikt nie napisał że twistman jest be że do niczego Przeciwnie wygląda na super sprzęt. , tylko że jest 3 razy droższy. Nie każy ma tyle kasy ze moze wydawac na lewo i prawo i nie liczyć śie z pieniędzmi . Pamietajcie ze są ludzie którzy muszą się liczyc z każdym wydawanym groszem a równiez chcieli by trochę posolonej wody. . Właśnie dobrze ze są takie firmy jak Jebao ,.zetlight i inne . bo inaczej taki Twisttman , Royal czy Vertex zdarli by z nas ostatnie "galoty" .

Może ktos jest zeczywiście fanem np Jebao ,a może go np, zwyczajnie nie stac ..pozdrawiam i życzę trochę więcej obiektywizmu . :)

A tak nawiasem ceny kawałka plastikowej puszki np . twistmana za prawie 700zł wołają o pomste do nieba.

Edytowane przez tedeus63 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to zrób to sobie sam, taniej, i ciesz się swoją kreatywnością oraz możliwościami - filtr poza to kwestia jakości wykonania i odpowiednich materiałów - dasz radę ?


OPTI 100x50x50 + sump 80x30x30, IS-200; Jebao DCT6000 na 60-80%; ATI Sunpower Dimmable 8x39W; Eheim Jager 200W; Maxspect Gyre XF 130 + Tunze; Żywy piach Nature's Ocean, LR + RRR, Sól FM/Colombo, Bakterie Bio Gro, BioPellets NP XL, Balling klasyczny na prochach FM, do tego coś tam od Knopa i KZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można zrobić samemu tylko trzeba się postarać z klejeniem.

Ja niestety chyba się nie postarałem i cały czas cieknie. Już jakieś 2 lata :). Stoi obok akwarium (raczej stał bo teraz jest zdemontowany i czeka na wystawienie na targ) w podstawce z wiaderka po soli. Nigdy nie nakapało więcej niż tyle że po kilku godzinach zostawała sama sól :) (dno podstawki nie pokryło si ę całe wodą).

post-9211-0-28788600-1478728331_thumb.jpg


START 12.12.2013 - 180L z panelem 70x70x45, odpieniacz DIY a'la midi flotor ale.... na igle AB 2000/1 :), ATI Sunpower 6x24T5 + 9W LED china blue, betonowa skała DIY, AllInOne w reaktorze DIY, baniakiem kręci jebao WP-25 i koralia 2800.

http://nano-reef.pl/...0l-betonowisko/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

podpowiedzieć z czego ?

http://allegro.pl/pojemnik-na-art-sypkie-assetto-okragly-1-6-l-i6477002603.html

na art. sypkie - ale po zakręceniu nie cieknie - sprawdzone (jakby ciekło to brzeg lekko przeszlifować drobnym papierem lub pilniczkiem do paznokci)

dlaczego ten ? bo ma zaokrąglone dno i dobrą cenę

dalej

http://allegro.pl/kolano-pp-1-2-gw-x-gz-i6568008140.html

albo

http://allegro.pl/show_item.php?item=6591226339

czy

http://allegro.pl/kolano-wciskane-gz-1-2-na-rure-16-i5115451099.html

jakiś zawór .. np.

http://allegro.pl/zawor-25x3-4-gz-do-linii-kroplujacej-i6013508909.html

do tego

rurka z plexy (żeby było ładnie jak "u innych")

http://allegro.pl/show_item.php?item=6018976383

pamiętać tylko że jak pól cala to nie 3/4 - albo jeszcze dać jaką redukcję

http://allegro.pl/redukcja-pp-gz-gw-3-4-1-2-i5562903467.html

ile to razem wyszło ? 50-60zł ? - to za resztę można zaszaleć i wybrać dowolną pompę i silikonowe węże - a co :p

a jak się nie uda "bo ktoś ma 2 lewe ręce" to spokojnie można wywalić na śmietnik - bo koszta niskie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedy możemy spodziewać się się pierwszego prototypu w Twoim wykonaniu Silva ? Ciągle czekam na realizacje jakiegoś z Twoich pomysłów,ale się to chyba nie stanie.


..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Kiedy możemy spodziewać się się pierwszego prototypu w Twoim wykonaniu Silva ? Ciągle czekam na realizacje jakiegoś z Twoich pomysłów,ale się to chyba nie stanie.

specjalnie dla Ciebie - dziś zamawiam części

a żeby nie off topować

to jeżeli chce ktoś palety XXL (którymi nie trzeba kręcić ani potrząsać) i duży zasobnik/zasobniki (litr lub więcej)

to są gotowe rozwiązania - z pompami

np. .. stary poczciwy

zewnętrzny MULTIKANI 800

multikani1.jpg

za jakieś 130zł

Edytowane przez Gość (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pan S. nie doliczył wysyłki - mi wyszło 80 zł, ale ja nie lubię inpostu, więc można odrobinę taniej. Poleca też zawór, którego 4 sztuki - u mnie w słodkim przy ciśnieniu jakie daje NJ na wysokości 1 m - ciekły. Ale OK, widocznie jemu to pasuje.

Dodatkowo nie doliczył kleju - na moje oko, żeby było poklejone zgodnie ze sztuką - dwa rodzaje. Plus coś do odtłuszczenia. Mi się akurat skończyło...

Oczywiście z cięciem też każdy sobie poradzi, zwłacza otwory w okrągłych zbiornikach - to przecież drobiazg. Poza tym, wypadało by wyliczyć wszystko pod przepływ optymalny do zawartości peletek. Żeby pompa nie była tłumiona, Szkoda nadmiernego ciepła.

No i wreszcie robocizna. Ja osobiście nie mam już czasu na dłubanie w takim zakresie, jak bym chciał, wolę go poświęcić dzieciom i żonie. No i wreszcie, to z pomijaniem czego nasz bohater, pan S. ma ustawiczny problem... wiedza. No ale po co wiedza, skoro można zastosować sitko z piaskownicy bądź "słuchawkę" od prysznica w reaktorach złoża zraszanego - przecież to nie robi żadnej różnicy według niego.

Uprzedzając Moderatorów - nie jestem złośliwy - po prostu przypominam czytającym inne pomysły tego pana, by sami ocenili jego wypowiedzi przez pryzmat wiedzy i doświadczenia jakie prezentuje.

ps. mówiąc o łatwości czyszczenia i eksploatacji miałem na myśli dostęp do komory. Sprowadza się to do poluzowania 3 śrub (jak dobrze pamiętam) i zdjęcia pokrywy. Nie trzeba bawić się ze stożkami czy centrowaniem rury - jak w filtrach na media. Nie ma też problemu z regulacją wysokości szczeliny jak w wypadku jednej marki. Moim zdaniem, jedyną konkurencją w zakresie BP, ale niestety jedynie wewnątrz sumpa, mógłby być filtr typu Bubble Magnus - gdyby miał regulowaną pompę, lub choćby regulację na wlocie, oraz dno w formie stożka, inaczej będą martwe strefy związane ze sklejaniem się pelet, albo nadmiernie szybkie ścieranie się granulek. Oczywiście rozmawiamy o peletkach all in one.

Edytowane przez dale (wyświetl historię edycji)

125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

700 zl za golasa Twistmana to jest tanio? Zejdzmy na ziemie, nowy producent ktory dopiero co raczkuje na rynku i juz ma pretensjonalne podejscie na uwagi zwrocone przez przyszlych klientow. To zraza a nie zacheca do zakupu. Chwala sie, ze super polska jakosc a sercem wielu jego produktow sa chinskie pompy a w ofercie brak jest produktow do zbiornikow bez sumpa, tlumacza sie, ze zle to wychodzi w testach a jednak Deltec, Tunze, Aquamedic potrafi takie produkty zrobic. A ceny bardzo zblizone do tych wyzej zmienionych liderow i nie widze tu nic taniej w odpieniaczach i filtrach ktore sa przetestowane od lat przez tysiace akwerystow.


200 l,ZEOvit system,AM Turboflotor Multi +aquabee 2000 AS igła.

[KZ:bac,food7,start2,Pohl's K-Balance,Pohl's B-Balance,Coral Vitalizer,Pohl's Xtra]

Balling Fauna Marin z mikroelementami FM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.