Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

A jesli nie pokolec to borsuk moze? Sa rozne odmiany barwne. To naprawde wdzieczna ryba (i pozeracz glonow, jesli tylko go nie przekarmisz).

Ooo dzieki. Dobry pomysł. Jakbym go szybko podmieniła z moim motylkiem to córka może nawet nie zauwazyłaby różnicy bo są te ryby do siebie bardzo podobne:)

W niedalekich planach juz po kupieniu ekipy czyszczącej mam:

https://www.reefshop.pl/eshoper/pl/p/Pterapogon-kauderni-Banner-Cardinalfish/5727

https://www.reefshop.pl/eshoper/pl/p/Pterosynchiropus-Splendidus-Mandarin-Fish/5835


żywa skała 10kg, żywy piasek, Sinularia sp., Sarcophyton, Discosoma sp.mix-green, Cladiella, Clavularia, Perconon gibbesi, Pseudanthias squamipinnis,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdybym nadal mieszkał w Szczecinie, mógłbym pomagać na miejscu :)


Akwarium morskie 902 litry. Skała 52kg żywa i 40kg sucha. . Sól Royal Nature Ion Balanced Natural Sea Salt.

Oświetlenie 4x145W LED Pacific Sun METIS. Pompa obiegowa Jebao DCT 12000. Odpienicz WhiteSkim 250 by Sebastek. Dozownik Kore 5TH.

Cyrkulacja Maxspect Gyre XF-150.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pyrofeus to nie bialobrody,w porownaniu z zoltkiem jest od niego 100 razy wydajniejszy w zjadaniu glonow i 100 razy mniej agresywny. Tu masz linka

http://www.reefaquarium.com/2013/mimic-tangs/


200 l,ZEOvit system,AM Turboflotor Multi +aquabee 2000 AS igła.

[KZ:bac,food7,start2,Pohl's K-Balance,Pohl's B-Balance,Coral Vitalizer,Pohl's Xtra]

Balling Fauna Marin z mikroelementami FM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3f861b45b4caf0a1890583e0be7e75f5.jpg8e7bf025243372b924f33848e1df8c7b.jpgd074776e6a6538b01c07443444da1194.jpg835aa78e1cee6cddcbefb5a598837bf2.jpg

Rece mi opadaja. Czy widzieliscie juz kiedys takie biale cos pod brzuchem blazenka? Ja mialam tak z ostatnim ktory mi powolna smiercia zdychal z glodu. Byl juz niemal przezroczysty bo nic nie jadl i tez to biale mu wisialo. Slyszalam ze to jelita wypadajace z brzucha i dlatego ryba nic nie je i sie zagladza na smierc:( Spotkaliscie sie juz z czyms takim? To ostatni z moich 5 blazenkow. Ratunku juz raczej dla niego nie ma, prawda? Chyba pomoge mu humanitarnie odejsc z tego swiata zeby biedaczysko nie zdychalo z glodu przez kolejny tydzien:(

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Pyrofeus to nie bialobrody,w porownaniu z zoltkiem jest od niego 100 razy wydajniejszy w zjadaniu glonow i 100 razy mniej agresywny. Tu masz linka

http://www.reefaquar...13/mimic-tangs/

Ooo tez fajna rybka a w moim dojrzewajacym akwarium glonow jest mega duzo


żywa skała 10kg, żywy piasek, Sinularia sp., Sarcophyton, Discosoma sp.mix-green, Cladiella, Clavularia, Perconon gibbesi, Pseudanthias squamipinnis,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Pyrofeus to nie bialobrody,w porownaniu z zoltkiem jest od niego 100 razy wydajniejszy w zjadaniu glonow i 100 razy mniej agresywny. Tu masz linka

http://www.reefaquarium.com/2013/mimic-tangs/

Daj kolezance ustabilizowac parametry w baniaku.

Ja bym nic nie dokupowal do puki ta choroba nie przeszla i przestaly w koncu padac Ci rybki. Szkoda zwierzat i kasy. Masz solariasa bardzo fajna rybka jedzaca glony mozna kupic mitraxa lub jezowca nie musi byc koniecznie ryba.

Ale tak jak mowie za chwile bedziesz robila restart znowu stres i mozesz miec kolejne padniete rybki.

Wysłane z mojego SM-G900F za pomocą Tapatalk 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

6343e53545cb4a6133cf5365571dd49e.jpg4dec816292025d62bee0be7cec085611.jpg64699729f89ccb42cdd27fe5237ad91c.jpgbf400fbad77045db18b4430eaed1fafb.jpg

Rece mi opadaja. Czy widzieliscie juz kiedys takie biale cos pod brzuchem blazenka? Ja mialam tak z ostatnim ktory mi powolna smiercia zdychal z glodu. Byl juz niemal przezroczysty bo nic nie jadl i tez to biale mu wisialo. Slyszalam ze to jelita wypadajace z brzucha i dlatego ryba nic nie je i sie zagladza na smierc:( Spotkaliscie sie juz z czyms takim? To ostatni z moich 5 blazenkow. Ratunku juz raczej dla niego nie ma, prawda? Chyba pomoge mu humanitarnie odejsc z tego swiata zeby biedaczysko nie zdychalo z glodu przez kolejny tydzien:(

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk


żywa skała 10kg, żywy piasek, Sinularia sp., Sarcophyton, Discosoma sp.mix-green, Cladiella, Clavularia, Perconon gibbesi, Pseudanthias squamipinnis,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

77c9caf32989b0c35f495c689b096618.jpg51827493f70a7d51b497778ac594d5f1.jpg

Moje akwarium po dzisiejszym resecie i dolozeniu 20kg skaly

Dla porownania wrzucam zdjecie przed resetem

4e44a6cd4ce65a00ac05da64cb8c21b1.jpg

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk


żywa skała 10kg, żywy piasek, Sinularia sp., Sarcophyton, Discosoma sp.mix-green, Cladiella, Clavularia, Perconon gibbesi, Pseudanthias squamipinnis,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skala teraz wyglada super! Układ dla mnie rewelacja. Zwłaszcza w porównaniu do tej kamiennej kupy wcześniej.

A co z tym blazenkiem? Nie widzę go na zdjęciu :(

Skala teraz wyglada super! Układ dla mnie rewelacja. Zwłaszcza w porównaniu do tej kamiennej kupy wcześniej.

A co z tym blazenkiem? Nie widzę go na zdjęciu :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajne filary.


200 l,ZEOvit system,AM Turboflotor Multi +aquabee 2000 AS igła.

[KZ:bac,food7,start2,Pohl's K-Balance,Pohl's B-Balance,Coral Vitalizer,Pohl's Xtra]

Balling Fauna Marin z mikroelementami FM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od razu zupelnie inne akwa sie zrobilo. To wczesniejsze wygladalo jak kupa kamieni. Powodzenia! I duzo cierpliwosci!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki. Mi tez sie podoba:) jest zupelnie inaczej. Ryby sie dosc mocno tym wszystkim zestresowaly wiec mam nadzieje ze sie to zle nie zakonczy.

Niestety mojemu ostatniemu blazenkowi pomoglam zakonczyc żywot. Lezal na piachu, nie mial sil plywac, ciezko oddychal i go mocno wzdelo pomimo ze od tygodnia nie jadl.

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk


żywa skała 10kg, żywy piasek, Sinularia sp., Sarcophyton, Discosoma sp.mix-green, Cladiella, Clavularia, Perconon gibbesi, Pseudanthias squamipinnis,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akwarium teraz pierwsza klasa fajnie z robione filary i całość.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dzieki. Mi tez sie podoba:) jest zupelnie inaczej. Ryby sie dosc mocno tym wszystkim zestresowaly wiec mam nadzieje ze sie to zle nie zakonczy.

Niestety mojemu ostatniemu blazenkowi pomoglam zakonczyc żywot. Lezal na piachu, nie mial sil plywac, ciezko oddychal i go mocno wzdelo pomimo ze od tygodnia nie jadl.

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Jak tam szkiełko?


zbiornik 120x60x60 +sump . odpieniacz Sebastek czarna perla na Tunze - Hydrofoamer Silence 9420.040 , cyrkulacja wp-40 rw-15 , obieg Jebao9000 , oswietlenie Gieseman Matrix II 8x39w . 

8744f73183d58f0a59fb88f54dc034b6u1589a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak tam szkiełko?

A dziekuje dobrze:) Aktualnie mam niestety plage dino ale dzielnie z nia walcze. Mam sporo nowych rybek, korali i dwa piekne ukwialy:) Sump tez nowy - niemalze samoobslugowy:)faa80d1f1d205701b5fcb7af297de08f.jpg

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk


żywa skała 10kg, żywy piasek, Sinularia sp., Sarcophyton, Discosoma sp.mix-green, Cladiella, Clavularia, Perconon gibbesi, Pseudanthias squamipinnis,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość nanokaczor
W dniu 21.11.2016 o 10:18, Poczatkujaca napisał:

A dziekuje dobrze:) Aktualnie mam niestety plage dino ale dzielnie z nia walcze. Mam sporo nowych rybek, korali i dwa piekne ukwialy:) Sump tez nowy - niemalze samoobslugowy:)faa80d1f1d205701b5fcb7af297de08f.jpg

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Jest taka stara zasada akwarystyczna - "tyle ryb ile roślin". Czyli w przypadku akwarium morskiego musisz mieć tyle glonów i korali co ryb. W przeciwnym wypadku musisz wspomagać system innymi metodami... Cyjanobakterie i bruzdnice [dinoflagellate to niemieckie słowo [Polski język jest starszy o przynajmniej 2000 lat [albo i o 4000 lat] od niemieckiego więc my mówimy na to "bruzdnice"] a jego prymitywną wersją jest "dino" [nie z niemieckiego pisze się dinoflagellate >>> https://en.wikipedia.org/wiki/Dinoflagellate ] ] to skutek a nie przyczyna. System sam się oczyszcza.. 

 

 

Edytowane przez nanokaczor (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nanokaczor, myślę,że przez te 2 lata plaga dino już zeszła;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakimś cudem udało mi się przeczytać całość. Ale przeboje... @Poczatkujaca jak tam baniak?


Zbiornik 150x50x60 450l sump 211l.obieg maxspect 10000 l/h, cyrkulacja 2x sow8 8000l/h, maxspect mjk4 15000l/h. Lampa 300w led 2x t5 54w 2x orphek blue sky. Filtracja: 40kg mixu suchych skał, 10kg żywej w sumpie, 4kg Kulek maxspect i 3l life bio fil w reaktorze, buble King 250. Balling ati pro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 1.01.2019 o 03:23, nanokaczor napisał:

 bruzdnice [dinoflagellate to niemieckie słowo [Polski język jest starszy o przynajmniej 2000 lat [albo i o 4000 lat] od niemieckiego więc my mówimy na to "bruzdnice"]

Nie wiem na ile polski język jest starszy od łaciny, ale Dinoflagellata jest oficjalną, uznawaną na całym świecie, łacińską nazwą gromady bruzdnic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szkiełko super. Sporo sie przez ten czas zmieniło. Aktualnie walcze z PO4, na szczescie powolutku spada. Od roku mam tez wirki (niestety ten rzadziej spotykany gatunek) ale udaje mi sie jakos nie dopuszczac do ich wiekszych plag. 704c6e9503ba1f3b78a2294f3cf314b4.jpg68dec235e0ea7906744a910e52d6b630.jpg54b519d26a0dbae6947c5c3cbbc2d718.jpg


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk


żywa skała 10kg, żywy piasek, Sinularia sp., Sarcophyton, Discosoma sp.mix-green, Cladiella, Clavularia, Perconon gibbesi, Pseudanthias squamipinnis,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ładny baniak, widać ułożenie skały również zmienione?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Bardzo ładny baniak, widać ułożenie skały również zmienione?

Tak:) i od razu baniak inaczej wyglada


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

żywa skała 10kg, żywy piasek, Sinularia sp., Sarcophyton, Discosoma sp.mix-green, Cladiella, Clavularia, Perconon gibbesi, Pseudanthias squamipinnis,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.