Skocz do zawartości
dale

ATI Essentials

Rekomendowane odpowiedzi

Po 11 dniach stosowania ATI i braku podmian zasolenie podskoczyło z 35pmm do 38ppm... Dzisiaj podmiana 15L czystym RO bez soli...


MyReef 300 - 100x60x50h

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale czas leci, jeszcze rok temu tutaj pisalem. Od tego czasu żadnej podmiany wody, caly czas ATI stosuje, raz korygowałem Ca i raz Mg ale to zapewne spodu zmiany ilości korali, znacznej.



Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość laszek
Po 11 dniach stosowania ATI i braku podmian zasolenie podskoczyło z 35pmm do 38ppm... Dzisiaj podmiana 15L czystym RO bez soli...
Jak jest zachwiana równowaga jonowa to zasolenie podskoczy. Tylko że to będzie zwykła sól a nie ta potrzebna koralowcom. To tak w skrócie.

Wysłane z mojego LG-M200 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 19.08.2018 o 14:41, laszek napisał:

Jak jest zachwiana równowaga jonowa to zasolenie podskoczy. Tylko że to będzie zwykła sól a nie ta potrzebna koralowcom. To tak w skrócie.

Wysłane z mojego LG-M200 przy użyciu Tapatalka
 

Obecnie przez tydzien nie bylo juz skoku zasolenia. Podaje troche wiecej Ca zeby podbic do ok 420


MyReef 300 - 100x60x50h

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możecie napisać orientacyjnie litraż akwarium i koszt jaki Wam wychodzi co miesiąc? Tak mniej więcej.


Pozdrawiam,

Artur :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale koszt czego? Ballinga ati?


MyReef 300 - 100x60x50h

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorry. Ale mimo wszystko nie rozumiem pytania :) ATI kosztuje 75zl. Ja daje na 170L wody netto 50ml kazdego codziennie. Czyli teoretycznie powinno mi wystarczyc na 100 dni. Zaokraglajac na 3 miesiace. 75 / 3 = 25zl


MyReef 300 - 100x60x50h

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z opakowania 3x1000ml można zrobić roztwór 20L.

Wody w akwarium mam 1500L netto. Dawkowanie startowe to 10ml/100L wody czyli wychodziłoby 150ml codziennie.

20000ml starczyłoby na około 133dni co daje koszt miesięczny około 40zł. 

Nawet gdyby trzeba było dawać 3x tyle co dawka startowa to i tak wychodzi połowę taniej niż podmiany co tydzień. 

Dobrze liczę czy gdzieś się pomyliłem bo wydaje mi się, że jest to dziwnie mało.

Edytowane przez ZielonyAmator (wyświetl historię edycji)

Pozdrawiam,

Artur :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słowo kluczowe to pewnie 'dawkowanie startowe'. Będzie dużo korali to ono wzrośnie. Mi Balling w najlepszym okresie ciągnął 80 ml/ 100l wody na dobę a są na pewno tacy co mieli jeszcze więcej


Acropolis 800L ++ na ZEOVIT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 17.09.2018 o 23:56, MaciejK napisał:

A czy ktos cos slyszal o wersji PRO? Podobno nie trzeba jej juz rozrabiać.

Tak. masz 2 juz gotowce : 1 to KH+Ca, drugi to Mg. kazdy z dodatkami. jak zużyje dotychczasowe przechodzę na już zakupione PRO

W zwykłej wersji też 2 i 3 komponentu nie trzeba bylo rozcienczac. Tylko #1 czyli kH trzeba i nie da się zagęścić co przy dużej konsumpcji jest dość kłopotliwe

Edytowane przez Przemek79 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Przemek79 napisał:

W zwykłej wersji też 2 i 3 komponentu nie trzeba bylo rozcienczac. Tylko #1 czyli kH

To coś nowego, wszędzie w instrukcji pisze że wszystko się rozrabia. Znam kilka osób którzy na tym jadą i każdy rozrabia bo tak to się robi. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, elespero napisał:

To coś nowego, wszędzie w instrukcji pisze że wszystko się rozrabia. Znam kilka osób którzy na tym jadą i każdy rozrabia bo tak to się robi. 

Jestem pewny, że nie trzeba bo sam tego nie robię ponieważ za często musiałem je uzupełniać (a mam je trochę niewygodnie umiejscowione) a tak starczają na ponad 3 miesiące.

 

3 godziny temu, MaciejK napisał:

Gdzie kupowałeś??

Acropora

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może już kupiłeś rozcięczone? Osobiście nie prowadziłem ta metoda, miałem plan więc się sporo dowiadywalem.
I dawkowanie powinno być w równych porcjach wszystkie składniki.

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
21 minut temu, elespero napisał:

Może już kupiłeś rozcięczone? Osobiście nie prowadziłem ta metoda, miałem plan więc się sporo dowiadywalem.
I dawkowanie powinno być w równych porcjach wszystkie składniki.

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka
 

Nie. Kupiłem i używam od ponad roku ATI Essentcial 123 w litrowych pojemnikach, #1 to proszek, #2 i #3 to płyn, którego nie trzeba rozcieńczać. W instrukcji jest żeby rozcieńczać ale ja od ponad pół roku jadę bez i nie widzę różnicy. Niestety stężenie rozcieńczonego #1 jest dla mnie za niskie więc przechodzę na Essentials Pro bo choć Ca i Mg będzie trzeba częściej uzupełniać to KH można sporo rzadziej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jadę na ATI od 3 miesięcy. Parametry w normie. Nic nie skacze. Wcześniej podmiany robiłem co tydzień, ale od 2 tygodni nie robię. Zasolenie 35ppm - reszta parametrów spoko. korale widzę, że zadowolone. Ale zastanawiam się, czy nie zacząć dozować żelaza i potasu dodatkowo. SPSy jakoś słabo kolorowe :)

Muszę sie rozejrzeć za testem ICP. Gdzie najlepiej zrobić wysyłkowo?


MyReef 300 - 100x60x50h

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu ‎2018‎-‎10‎-‎20 o 19:49, mihow1979 napisał:

Jadę na ATI od 3 miesięcy. Parametry w normie. Nic nie skacze. Wcześniej podmiany robiłem co tydzień, ale od 2 tygodni nie robię. Zasolenie 35ppm - reszta parametrów spoko. korale widzę, że zadowolone. Ale zastanawiam się, czy nie zacząć dozować żelaza i potasu dodatkowo. SPSy jakoś słabo kolorowe :)

Muszę sie rozejrzeć za testem ICP. Gdzie najlepiej zrobić wysyłkowo?

Ile lejesz na 200l ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Paragon

A ja mam kilka pytań co do ATI Essential czy ATI Essential Pro2 jeżeli ktoś używa proszę o odpowiedz a więc tak:

1. Dawki podajecie w jakiś odstępach powiedzmy co godzinę?

2. Czy dawki podajecie równe np:, 3x po 40ml

3. czy dajecie raz dziennie czy rozbijacie na dwie dawki np docelowo ma być każdego po 40ml, to dajemy jednorazowo np: rano 1x40 z każdej butelki, czy 1x20ml rano i wieczorem 1x20ml

Pytam bo informacje są rozbieżne fajnie było by też to poukładać w jakiś sensowny schemat ???

Edytowane przez Paragon (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 11.12.2018 o 13:50, Paragon napisał:

A ja mam kilka pytań co do ATI Essential czy ATI Essential Pro2 jeżeli ktoś używa proszę o odpowiedz a więc tak:

1. Dawki podajecie w jakiś odstępach powiedzmy co godzinę?

2. Czy dawki podajecie równe np:, 3x po 40ml

3. czy dajecie raz dziennie czy rozbijacie na dwie dawki np docelowo ma być każdego po 40ml, to dajemy jednorazowo np: rano 1x40 z każdej butelki, czy 1x20ml rano i wieczorem 1x20ml

Pytam bo informacje są rozbieżne fajnie było by też to poukładać w jakiś sensowny schemat ???

Warto dzielić dawkę. Ja mam pompę grotecha i dzielę na równo  na 12 porcji. Szkoda że nie można robić nieproporcjonalnych dawek bo chętnie bym więcej lał im bliżej końca dnia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Paragon
11 minut temu, Przemek79 napisał:

Warto dzielić dawkę. Ja mam pompę grotecha i dzielę na równo  na 12 porcji. Szkoda że nie można robić nieproporcjonalnych dawek bo chętnie bym więcej lał im bliżej końca dnia

spoko dzięki zastosuję się do twojej rady ale myslę że na początek rozbiję na 3 razy dziennie :), dajesz 12 dawek czyli co godzinę praktycznie hehe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Paragon
W dniu 12.12.2018 o 23:34, Przemek79 napisał:

Warto dzielić dawkę. Ja mam pompę grotecha i dzielę na równo  na 12 porcji. Szkoda że nie można robić nieproporcjonalnych dawek bo chętnie bym więcej lał im bliżej końca dnia 

a czemu w grotechu nie mozna podawać nierównych dawek?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 14.12.2018 o 20:03, Paragon napisał:

a czemu w grotechu nie mozna podawać nierównych dawek?

nie wiem. może nie potrafię tego tak ustawić. 

W dniu 12.12.2018 o 23:46, Paragon napisał:

spoko dzięki zastosuję się do twojej rady ale myslę że na początek rozbiję na 3 razy dziennie :), dajesz 12 dawek czyli co godzinę praktycznie hehe

co 2 godziny. ale dzis zmieniłem na 24 dawek czyli co godzine

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Paragon

w jebao  mogę ustawić do każdej godziny indywidualna dawkę, wydaje mi się że grotech nie jest gorszy :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.