Skocz do zawartości
Ganiacz

Glony w dojrzewającym akwarium

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich forumowiczów :)

W moim akwarium pojawiło się ostatnio dużo nowych rzeczy których pomimo sporego czytania różnych forów nie jestem w stanie na 100% zidentyfikować. Akwarium ma dopiero miesiąc więc zaczęło sobie dopiero powoli dojrzewać. Akwarium ma 200l bez sumpa ani panelu, zastosowałem w nim odpieniacz wewnętrzny hydor slimskim, ok 25 kilo żywej skały i 19 kilo żywego piasku, woda RO/DI, oświetlenie narazie 4 świetlówki T5... Aha no i kawałek suchej skały. Żadnych testów prócz zasolenia wody nie robiłem jeszcze. Niestety nie mogłem wstawić wszystkich zdjęć. Proszę o zidentyfikowanie, Pozdrawiam ;)

post-27373-0-49303200-1474129967_thumb.jpg

post-27373-0-61074300-1474129977_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dojrzewa i tyle. Glony norma- przejda. Widac tez dino, na tym etapie tez norma (nie rob podmian i czekaj, nie swiec tez dlugo i mocno). Czy ten szkielet korala na pierwszym zdjeciu to przyszedl z kawalkiem skaly?!

Edytowane przez Creol (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten szkielet kupiłem razem z żywą skałą, spodobał się mojej mamie heh i że tak powiem musiałem go wsadzić do akwa... A to źle?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie źle, tylko to smutny widok.


Pozdrawiam. Roman (Dawniej BAU)

150x50x50, sump 120 l,+zbiornik techniczny 80 l,  oświetlenie-ledy Cree 108W + 2x 54W t5, Aqua Nova 6500, 1xJVP 102+jebao 40,odpieniacz stożek made in sebastek i cała reszta zalane 10.02.2011. Obecnie prawie fisch only

Nigdy się nie tłumacz, przyjaciel tego nie potrzebuje a wróg nie zrozumie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wrzucę jeszcze dwa zdjęcia których nie mogłem wrzucić wcześniej z powodu braku miejsca. Kilka dni temu zaczęły mi sie pokazywać takie glony jak na zdjęciach poniżej. Chciałbym coś o nich poczytać coś się dowiedzieć ale nigdzie nie mogę znaleźć to co za glon. Rozumiem że to normalne w dojrzewającym baniaczku, ale dosłownie pożera mnie ciekawość co to to jest.

post-27373-0-51816100-1474131389_thumb.jpg

post-27373-0-77787300-1474131395_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pozdrawiam. Roman (Dawniej BAU)

150x50x50, sump 120 l,+zbiornik techniczny 80 l,  oświetlenie-ledy Cree 108W + 2x 54W t5, Aqua Nova 6500, 1xJVP 102+jebao 40,odpieniacz stożek made in sebastek i cała reszta zalane 10.02.2011. Obecnie prawie fisch only

Nigdy się nie tłumacz, przyjaciel tego nie potrzebuje a wróg nie zrozumie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko już wiem ;) Dziękuję bardzo za pomoc :) Mam nadzieję że z waszą pomocą uda mi się "odpalić" jakiś fajny baniaczek :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam identyczna sytuację. Miesiąc temu odpaliłem solniczke120l. Zaczęły się glony pojawiać. Już myślałem że to ja coś źle robię. Dziex.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cierpliowsci Panowie, ona najbardziej potrzebna na poczatku (wiem co pisze :spam: ). Wszystko przejdzie, tylko dajcie baniakom zaskoczyc.

A co do tego szkieletu sps, to tak jak Roman.P pisze- zal serce sciska...

Edytowane przez Creol (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Cierpliowsci Panowie, ona najbardziej potrzebna na poczatku

A ile trwa poczatek? :p

baszurek nadaje mobilnie...


"Czy nig­dy nie zas­ta­nawiał się pan nad tym, dlacze­go chmu­ry i drze­wa, złotog­niade je­sienią, bu­re zimą, ten pejzaż dek­li­nowa­ny przez po­ry ro­ku, dlacze­go wszys­tko wa­li w nas pięknem jak młotem, ja­kim pra­wem tak się dzieje? Prze­cież po­win­niśmy być czar­nym prochem międzyg­wiez­dnym, strzępa­mi mgławi­cy Psów Gończych, prze­cież normą jest hucze­nie gwiazd, po­top me­teorów, próżnia, ciem­ność, śmierć..."

S.Lem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za dużo? jest ok 2 cm piasku a z tego co słyszałem to rozgwiazdy piaskowe które chciałbym mieć w przyszłości potrzebują właśnie od 2 do 3 cm piasku żeby móc się zagrzebać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ile trwa poczatek? :p

baszurek nadaje mobilnie...

Dla niektorych cale zycie ;-)

Za dużo? jest ok 2 cm piasku a z tego co słyszałem to rozgwiazdy piaskowe które chciałbym mieć w przyszłości potrzebują właśnie od 2 do 3 cm piasku żeby móc się zagrzebać

Juz na oko tego piasku wydaje sie wiecej niz 2cm... 19kg to zdecydowanie za duzo na 200L.

Edytowane przez Creol (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak doradził mi Pan w sklepie który zajmuje się morszczyzną juz ponad 10 lat... Tak czy inaczej wszędzie mam po ok 2 cm piasku a w jednym miejscu gdzie usypała się górka jest 3cm. Na zdjęciach faktycznie wygląda to jakby było może i nawet z 5cm no ale centymetra nie oszukamy ;)

post-27373-0-90313200-1474203421_thumb.jpg

post-27373-0-68034500-1474203425_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja na poczatku tez mialem tyle kg w moich 200L, i w bardzo krotkim czasie pozbylem sie czesci(zostalo ok 11-12kg). Nawet jesli bedziesz mial rozgwiazde (notabene, to nie jakis kon wyscigowy, i czesto potrafi kilka dni spedzic w jednym miejscu) slimaki czy babke, to w krotkim czasie zauwazysz co sie tam pod wierzchnia warstwa zbiera...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szczerze mówiąc to miałem mieć nawet więcej piasku. Ten Pan ze sklepu doradzil mi wtedy zeby kupić 19 kilo żywego piachu plus 4,5 kilo koralowego. Po wsypaniu żywego zauważyłem że ta warstwa już ma ok 2 cm więc oddałem ten koralowy do sklepu. Mam rozumieć że tak 1,5cm piasku wystarczy dla rozgwiazd? Na razie przy przedniej szybie zauważyłem pęcherzyki powietrza zbierające się pod powierzchnią piasku. Tu jeszcze jedno pytanie, czy powinienem "przekopywać" piasek np ręką póki nie będzie żadnych stworzonek które to robią?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Noo niezły bajerek :) na pewno skorzystam z tego :) A co z ekipą czyszczącą? Czekać aż zniknie dino czy mogę już powoli coś wpuszczać? Myślałem, że gdzieś tak za 2 tygodnie zacznę wpuszczać już jakieś ślimaki i krewetki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żadnych testów prócz zasolenia wody nie robiłem jeszcze.

Zanim pomyslisz o wpuszczaniu czegokolwiek zrob podstawowe testy. Krewetki odradzam na poczatek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak, testy to podstawa na pewno zrobię je przed wpuszczeniem życia. A o co chodzi z krewetkami? Są bardziej wymagające i mogą nie przeżyć w młodym zbiorniku?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To tez, ale przede wszystkim dlatego, ze Lysmaty (bo pewnie ktores z nich chciales) sa glownie krewetkami czyszczacymi ryby... wiec mozesz je dodac po rybach, badz z nimi. Chyba, ze masz szklane roze itd to mozesz zakupic krewetki na nie. Inaczej naprawde nie ma sensu. Ew kup sobie sexy shrimp jak koniecznie chcesz krewetki od poczatku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam za nieobecność, miałem problemy z internetem... No właśnie nie jestem pewien, ale chyba mam jedną malutką aiptasie, ciężko mi zrobić jej zdjęcie bo jest w takim miejscu, że aparat nie chce mi jej uchwycić jakoś wyraźnie... Boję się ją usuwać ręcznie, bo chyba przez nieudolne próby usunięcia może się jej namnożyć jeszcze więcej prawda?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.