Skocz do zawartości
seb

Tutaj się witamy :)

Rekomendowane odpowiedzi

7 godzin temu, maciej01 napisał:

Za dużo nigdy nie jest. Kiedy start i jaką obsadę planujesz?

W nowicjuszach startnę z wątkiem to wszystko napisze - jak nie będę się wstydził ;-)

 

7 godzin temu, dla syna napisał:

Hej, czesto tam przelatuje autem. Jak coś to będzie blisko :-) 

Nie widzę żadnego problemu ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć:) Nazywam się Anka, właśnie zaczęłam się interesować akwarystyką i jestem na etapie projektowania swojego akwarium :) dołączyłam do forum żeby powiększyć swoją wiedzę :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj Aniu:-)powiększaj,a z czasem się przekonasz że warto:-)


 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

WItam wszystkich.

Nazywam sie Marcin i postanowilem na początku roku spełnić swoje marzenie o założeniu akwarium morskiego w końcu się to udało wiec liczę na wasze wsparcie;D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich i na dzień dobry chcę Was przeprosić za to że witam się dopiero dzisiaj jakoś umknął mi ten wątek mimo że  się za nim rozglądałem.Na imię mam Krzysiek mieszkam w Złocieńcu,Zachodniopomorskie i od około pół roku chłonę wiedzę o morszczyźnie a moje planowane akwarium wciąż rośnie,najpierw miała być mała kosteczka 30L potem 50L a teraz też kosteczka tyle że 45x45x45 muszę chyba szybko założyć akwarium bo za jakiś czas w pokoju mi się nie zmieści:clowning 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam nowych posolonych i życzę sukcesów i wytrwałości.


Pozdrawiam. Roman (Dawniej BAU)

150x50x50, sump 120 l,+zbiornik techniczny 80 l,  oświetlenie-ledy Cree 108W + 2x 54W t5, Aqua Nova 6500, 1xJVP 102+jebao 40,odpieniacz stożek made in sebastek i cała reszta zalane 10.02.2011. Obecnie prawie fisch only

Nigdy się nie tłumacz, przyjaciel tego nie potrzebuje a wróg nie zrozumie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry. A to tutaj.

Witam wszystkich zgromadzonych.
Jestem w trakcie kompletowania rzeczy do mojej pierwszej solniczki. Najpierw myślałem o 49l,ale za długo myślałem i rodzi się 90l.
Dziękuję i pozdrawiam


Wysłane z mojego NEM-L21 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgromadzonych to raczej nie ale witaj w kręgu pasjonatów.


Pozdrawiam. Roman (Dawniej BAU)

150x50x50, sump 120 l,+zbiornik techniczny 80 l,  oświetlenie-ledy Cree 108W + 2x 54W t5, Aqua Nova 6500, 1xJVP 102+jebao 40,odpieniacz stożek made in sebastek i cała reszta zalane 10.02.2011. Obecnie prawie fisch only

Nigdy się nie tłumacz, przyjaciel tego nie potrzebuje a wróg nie zrozumie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich,

Mam na imię Michał mieszkam w Osówek wieś w woj.Pomorskim niedaleko Czerska, od prawie roku czytałem forum jako Gość, w końcu się zdecydowałem na założenie solniczki :). Na początku miała być kosteczka aquaela 49L następnie coś w granicy 200L a obecnie jestem w fazie zbierania sprzętu do 330L i sumpa 80 L czyli około 400L w obiegu :). Jeśli ktoś z okolic Czerska, Starogardu Gdańskiego byłby chętny na podzielenie się wiedzą praktyczną to zapraszam na PW

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam sie rowniez :D

Ja zaczełam w sobotę. Może znajdą się również miłośnicy z Holandii? Jak narazie to czytam I czytam I czytam I...... znajduje odpowiedzi n.a. wszystkie pytanie.

Dziekuję ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To i ja się przywitam wreszcie:-)

Mam na imię Czarek, mieszkam w Grodzisku Mazowieckim, akwarium (tylko 35x35x40 niestety, ale jest plan, tylko żona jeszcze o nim nie Wie;-)) zalałem jakoś w kwietniu. Jestem na razie raczej zielony w temacie (poza naczytaniem się wszystkiego co się udało znaleźć), ale przynajmniej świadomy tego faktu, co stanowi pierwszy krok do "oświecenia".

Cel akwarium - edukacyjno/relaksacyjno/eksperymentalne, czyli chcę się przekonać jak to wygląda i czy się nie zniechęcę po kilku miesiącach, a przede wszystkim - czy czasu wystarczy na takie hobby.

Jak wywiozę żonę z córką na wakacje, to może wreszcie będzie chwila na założenie własnego wątku, wrzucenie fotek i napisanie kilku słów o akwarium.

Pozdrawiam wszystkich

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ,

Mam na imie Marcin ,od jakiegos czasu zajmuje sie akwarystyka slodkowodna jakies 35 lat:) 

jakos ostatnio jeden z moich kolegow zarazil mnie solanka i tak postanowilem wstawic nowy zbiornik na te kolorowe cuda 

poki co czytalem wasze forum od pol roku zbieralem informacje gdzie sie dalo i o to mam 225 litrow solanki bez sumpa :)

dziekuje za wszelakie informacje sa naprawde bardzo przydatne to fakt ze czasami znajdzie sie trol co zle podpowiada ale kazdy uczy sie na swoim baniaku :)

ja jestem z tych co sa cierpliwi w 50% :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Wimonkan napisał:

Witam ,

Mam na imie Marcin ,od jakiegos czasu zajmuje sie akwarystyka slodkowodna jakies 35 lat:) 

jakos ostatnio jeden z moich kolegow zarazil mnie solanka i tak postanowilem wstawic nowy zbiornik na te kolorowe cuda 

poki co czytalem wasze forum od pol roku zbieralem informacje gdzie sie dalo i o to mam 225 litrow solanki bez sumpa :)

dziekuje za wszelakie informacje sa naprawde bardzo przydatne to fakt ze czasami znajdzie sie trol co zle podpowiada ale kazdy uczy sie na swoim baniaku :)

ja jestem z tych co sa cierpliwi w 50% :)

Witaj w posolonych:clapping

Może nie odrazu "trol"jest wiele metod prowadzenia akwarium morskiego,czasem ktoś coś podpowie ze swojego doświadczenia a drugiemu nie spasuje ta metoda,aby skutecznie prowadzić morskie musisz dodać kolejne 50% wytrwałości,inaczej nic z tego:no

Pozd.


 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witamy kolejnych posolonych. I oby to nie był "słomiany ogień" a prawdziwa pasja.


Pozdrawiam. Roman (Dawniej BAU)

150x50x50, sump 120 l,+zbiornik techniczny 80 l,  oświetlenie-ledy Cree 108W + 2x 54W t5, Aqua Nova 6500, 1xJVP 102+jebao 40,odpieniacz stożek made in sebastek i cała reszta zalane 10.02.2011. Obecnie prawie fisch only

Nigdy się nie tłumacz, przyjaciel tego nie potrzebuje a wróg nie zrozumie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich, 

Chciałbym się przywitać i pozdrowić wszystkich słonolubnych. Za kilka dni start RM, jeśli macie chwilę i chcecie pomóc to zapraszam do mojego tematu:

Pozdrawiam,
Arek

Edytowane przez Arrooss1 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Mam na imię Rafał.

Cieszę się, że udało mi się do Was dołączyć  - Rafał Sz. jeszcze raz dzięki za pomoc ;) przez FB

Ogarniam regulamin i lecę na zakupy ,........

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam wszystkich;)

mam 35 i na codzień mieszkam w Płocku. Akwarystyką param się od 10 lat, choć akwarium posoliłem po raz pierwszy 2 lata temu. Forum czytuję od dawna, ale dopiero teraz postanowiłem się zarejestrować aby aktywnie w nim uczestniczyć 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie... Zachęcam do ukazywania własnych akwariów bądź pomysłów na prowadzenie zbiorników.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Mam na imię Rafał, mieszkam w Warszawie. Zapraszam do mojego wątku:

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich serdecznie. Na wstępie chcę wszystkim bardzo podziękować za informacje, które tu na forum zdobyłem. To dzięki nim dowiedziałem się "co i jak" i zdecydowałem się na zrealizowanie sojego marzenia z okresu nastoletniego. Akwarium już pracuje od półtora roku, 240 litrów plus sump. Na razie na cotygodniowych podmianach ale mam świadomość, że w przyszłości trzeba będzie zainwestować w pomopę i Ballinga :-) Jeszcze raz witam wszystkich!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry :-)

Jestem z Warszawy, forum czytam już trochę czasu, samo akwarium działa u mnie już pół roku. Dodam że jest to pierwsze akwarium w moim życiu i mimo że nie wygląda najpiękniej na razie, jestem z niego bardzo zadowolony. Dziękuje bardzo za informacje tu zawarte. Sporo się tutaj nauczyłem, ale dalej chce poszerzać swoją wiedzę o solniczkach. Mam nadzieje że czas pozwoli na aktywne uczestniczenie w życiu forum :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć Wszystkim! Od dwóch miesięcy z hakiem przeglądałem to forum w poszukiwaniu porad odnośnie mojej kostki 30l. Dzięki za Waszą wiedzę. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie i pochwalcie się swoimi solniczkami :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już światła zgaszone, a z pracy wracam jak już tylko niebieskie świeci, ale w weekend coś pstryknę:) Jeszcze raz Pozdro 4 all:P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry.

Mam na imię Tomek pochodzę z Kościerzyny wiek 34 lata  

Zamierzam w przyszłym  roku założyć akwarium morskie planowane to takie 300l od jakiegoś miesiąca czytam forum i zgłębiam wiedze na temat akwarystyki morskiej i powoli rozglądam się za sprzętem potrzebnym do uruchomienia solniczki.

 Fajnie było by poznać kogoś z okolicy kto ma już akwarium morskie i chciał by się podzielić wiedzą teoretyczna i praktyczna co do prowadzenia akwarium.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.