Skocz do zawartości
seb

Tutaj się witamy :)

Rekomendowane odpowiedzi

2 minuty temu, @Beti napisał:

Na etapie początkującego morszczaka z prawie zerową wiedzą myślisz ze prowadzenie akwarium bez sumpa odpieniacza itd jest czymś łatwiejszym? Bo ja tak nie uważam ( jeszcze może bez grzałki i filtracji) bo chyba jeszcze tego nie dodał przedmówca..:) a co tam jakaś hydraulika itd...

Raczej na tym etapie niech podszkoli może wiedzę poczeka chwilę i odpali akwarium takie aby miało to dla niego jakaś szkołę a jednocześnie nie byla jego udręką a cieszył też oko.:smile_wink:

Hahaha no to się nie zrozumieliśmy :D Miałem na myśli jego akwarium słodkowodne, jakie będzie morskie to nie wiem. Z reszta sam mu zalecałem start z jak największym litrażem.

Edytowane przez sith114 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, sith114 napisał:

Hahaha no to się nie zrozumieliśmy :D Miałem na myśli jego akwarium słodkowodne, jakie będzie morskie to nie wiem. Z reszta sam mu zalecałem start z jak największym litrażem.

A no to oki:thumbup:hehe

Edit ja też zaczęłam od wiekszego i nie żałuję,choć planuje juz pomału większe 

ale temat jest" tu sie witamy" wiec pogawędki raczej odpuścić trzeba:smile_wink:

Edytowane przez @Beti (wyświetl historię edycji)

 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, @Beti napisał:

Edit ja też zaczęłam od wiekszego i nie żałuję,choć planuje juz pomału większe 

Choroba postępuje. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

forum przeglądam już od paru lat, ale dopiero niedawno zapadła decyzja, o postawieniu baniaka, powstaje powoli projekt, a wraz z nim masa niewiadomych i niepewności :)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich członków forum. Z akwarystyka morska dopiero zaczynam przygodę, liczę na waszą pomoc w odpowiedzi na nurtujące mnie pytania. Narazie zbiornik dojrzewa. Myślę, że już nie długo będę mógł się czymś pochwalić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie kolegów 823d554c84ef964219c6599cbd9e32ab.jpg251279788404b020d2cb4066beb160e7.jpg

Wysłane z mojego SM-G955F przy użyciu Tapatalka

Witam, kto z Poznania pomoże założyć akwarium morskie, ogólnie już mam ale chciałbym bardziej pfesjonalnie.

Wysłane z mojego SM-G955F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam na imię mam Darek, solniczkę 40/40/40 mam już od ponad roku, pochodzę z Nowego Targu małopolska jeżeli ktoś z okolicy gdzie mieszkam ma do sprzedania jakieś korale to chętnie odkupie. Pozdrawiam  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,mam na imię Piotr i mam 11lat.Od 4 roku życia posiadam akwarium słodkowodne,ale zęaledwie od 5 miesięcy jestem posiadaczem zbiornika morskiego 81l.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie - w imieniu załogi forum.

@Bzyk002są busy dowożące towar, pakunki z PL do DE nie próbowałeś kiedyś porozmawiać z kierowcą takiego busa - być może istnieją również połączenia blablacar z PL do DE - nie wiem bo nie przeglądałem tego typu połączeń wówczas masz bezpośredni - ciepły transport a prawie zawsze można dogadać się z kierowcą aby wiózł styroboxa w kabinie...
@r2d2_dawidwitaj nadejdzie i twój czas na odpalenie solniczki - a faktycznie mamy tematy zbieżne również z akwarystyką słodkowodną jakby chociaż dolewki automatyczne, dozowniki automatyczne, sterowania dla lamp... ale nie bój się próby posolenia życia - to fajne doświadczenie. Także zachęcam.
@gracjan87witaj słodki zbiornik ładny, czysty i miło się go ogląda - zachęcam do utworzenia tematu odnośnie kompletowania sprzętu - zapewne pojawią się pytania co wybrać a w co nie warto inwestować 1zł. Jakiś czas temu usunąłem Twoje ogłoszenie z targowiska w dziale kupię - umieść od nowa z notką odnośnie nazwy miejscowości ... jest to wymagane regulaminem - stąd moje działanie.
@Ejdzej88witaj - napisałeś że powstaje projekt - pochwal się w odpowiednim dziale rozwojem tego projektu oraz pomysłem na zbiornik - w jakim kierunku zmierzasz?
@mlody89 cześć - przeglądam i widzę "problem" a opis powstającego zbiornika - załóż własny temat będzie łatwiej doradzać i pomóc we własnym temacie utworzysz własną historię - forum posłuży jako "pamiętnik" notatnik...

@goral.goralski - witaj - hmmm co do twojego pytania - nie jestem z poznania - ale pamiętaj iż internet daje multum możliwości - co chciałbyś osiągnąć w zbiorniku jaki kierunek byś chciał obrać - właściwie to tak samo jak kolegom - zasugeruję utworzenie osobnego wątku z opisem tego co już posiadasz oraz wpis czego tak naprawdę szukasz... na forum są tematy regionalne ja akurat udzielam się w Łódzkim regionie - i wiem że taki temat jest podejrzewam iż analogiczny występuje dla Poznania lub tematy odnośnie spotkań regionalnych... Jeśli nie stanowi problemu odległość to pisz śmiało podpowiemy co i jak (tylko we właściwym temacie) dla mnie najwięcej wiedzy daje zdobycie jej samodzielnie i zrozumienie problemu z którym się spotykam...
@daro5000 hmm all in one całą gębą - witaj . Do kupna służy targowisko, do opisu baniaka nasze akwaria działy główne. Ale witaj na forum.
@piotr07witaj na forum... pochwal się zdjęciem pierwszego akwarium (słodkowodnego 4 latek i miał własne M dla rybek) . Bo mnie nim zainteresowałeś. Widzę po Twoim temacie iż przerobiłeś już crystale więc w gronie forumowiczów znajdziesz wspólny temat z kilkoma osobami z krewetkowego środowiska.

A teraz żeby wam ułatwić życie :) a samemu nie dostać miana górnika - bo nieco odgrzebałem kotleta z 2 miesięcy waszych powitań...
Tu opisujecie swoje projekty na etapie przemyśleń co stworzyć:

http://nano-reef.pl/forums/forum/56-dla-nowicjuszy

Tutaj już utworzone systemy - oraz opisujecie ich rozwój
http://nano-reef.pl/forums/forum/65-nasze-akwaria/

A najważniejsze macie dwa takie dość istotne dla nas obsługi tematy z którymi musicie zapoznać się na samym początku kariery forumowej...


 

Po przydługim poście powitalnym zapraszam do życia forumowego :) Jakby coś było nie jasne - pytajcie.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Serdecznie witamy na forum. Zapraszamy do zapoznania się z Regulaminem oraz do aktywnego udziału w rozwijaniu forum

 


425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć, jestem Kamil,

mieszkam w Wawie, Białołęka. Aktualnie posiadam 2 zbiorniki nano- jeden słodko, drugi słonowodny 30x30x35cm. Akwarium słodkowodne posiadam od 5 lat, w czerwcu '18 uruchomiłem kostkę morską. Narazie wszystko przebiega bez większych niespodzianek, o reszcie przecztalem na tutejszym forum ;-)

Pozdrawiam Wszystkich!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaski Wszystkim.

Sztampowo: Jakub, od 1 stycznia kręci się nano reef duo 49l. Słona woda, skała żywa, zero życia, rdzawy nalot czyli wszystko przede mną. 

Pzdr. J@K

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich serdecznie.

Akwarystyką interesuje się odkąd pamiętam. :)

Moja "solniczka" w grudniu skończyła pięć lat, w dużej mierze dzięki informacjom z forum.

 

Pozdrawiam wszystkich,

Michał

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich po 8 letniej przerwie z akwarystyką i forum . 

Miłego dnia :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam jestem z Jabłonowa Pomorskiego powiat brodnicki. Zakładam kostkę 49l. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam z Bochni.

Od początku lutego jestem posiadaczem solniczki 50L. 

Szukam osób z okolic do wymiany lub zakupu życia itp.

 

IMG_20190217_180813__01__01__01.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, 

Jestem Mateusz i od około miesiąca jestem posiadaczem akwarium morskiego. Wcześniej trochę akwarystyki słodkowodnej przez kilka lat. 

Obecny Setup to Aquaell glossy 80 na filtrze kubełkowym z wkładem matrix i odpieniaczek tunze 9004 i 2x tunze 6015.

Od początku założenia akwarium morskiego prawie co dziennie lub raz w tygodniu staram się zrobić zdjęcie zbiornika.

Planuje założyć wątek ze swoimi fotorelacjami z postępów rozwoju akwarium. ( jak tylko dojdę w którym miejscu to zrobić:)

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry wszystkim,

 

Na imię mi Adam i po latach przygody ze słodką wodą przyszedł czas na trochę soli. Słodkie oczywiście zostaje na stanie :)

Startuję ze zbiornikiem kupionym wraz z życiem. Dzięki temu forum bardzo dużo już się dowiedziałem i mam nadzieję, że jeszcze więcej się nauczę.

A z ReefMaxem raczej się nudzić nie będę ;)

 

Edytowane przez Adaszy (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Brawo:clappingwitaj w klubie:)


 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Was bardzo serdecznie. Tutaj Marta aka Kretes. Nowy jestem w temacie, mam nadzieję, że mój zapał nie okaże się słomiany i zabawię u Was nieco dłużej :D

Edytowane przez Kretes (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam słoną brać. Po tej stronie klawiatury Andrzej.

Stało się, zachorowałem na strasznie słoną chorobę i nie mogę się wyleczyć. Proszę zatem bractwo o ciepłe przyjęcie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.