Skocz do zawartości
seb

Tutaj się witamy :)

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie :) żeby nie było że nikt oprócz Was tego nie czyta :)

Pozdrawiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam sąsiada.:)


Akwarium-247l(95/50/52)Obieg-NJ2300,cyrkulacja 2xTunze6055+Multicontroller7096+6045 za skałą.

odpieniacz DIY APF600,oświetlenie-swietlówki LED 6X15W+t5 2X39W.Miekkie+LPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A o jakie baniaki chodzi?


Akwarium-247l(95/50/52)Obieg-NJ2300,cyrkulacja 2xTunze6055+Multicontroller7096+6045 za skałą.

odpieniacz DIY APF600,oświetlenie-swietlówki LED 6X15W+t5 2X39W.Miekkie+LPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich, noszę się z zamiarem założenia akwaria morskiego, od kilku dni, poczyniłem dzięki mojej żonce Anni ogromne kroki w tej kwestii. Zamówiliśmy baniak o pojemności około 200 litrów z panelem i czekamy na dane dotyczące całkowitego kosztu solniczki, to jest koszt baniaka, urządzenia potrzebne do jego funkcjonowania. W dziedzinie akwarystyki słodkowodnej nie jesteśmy laikami bo posiadamy hodowlę paletek oraz forum dyskusyjne w tej kwestii discusforum (mam nadzieję, że nie narażę się administratorowi) natomiast w morszczakach jak to nazywacie. jesteśmy zieloni. Pierwszym naszym zakupem do wymarzonego akwaria był zakup lampy (zresztą jak się okazało od osoby będącej na tym forum). Także, witam Was serdecznie i mam nadzieję, że cosik się dowiem dzięki Waszej uprzejmości. Z pozdrowieniami Seba

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich - jestem nowy - tzw. "świeżak" z Wołomina koło stolicy. Kupiłem po promocyjnej cenie solniczkę o poj. 45l. i zafascynowany morszczyzną i wszystkim co pisaliście na forum sprzedałem ja i montuję obecnie sprzęt pod trapez około 150l. + sump 50l. więc przygoda dopiero sie zaczyna z słona woda a słodką wertowałem od 10 roku życia z przerwa 2-letnią przy przeprowadzkach. Mam 22lata i liczę na udaną współpracą oraz waszą pomoc w sytuacjach jej wymagających. Pozdrawiam wszystkich


 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkim, jestem z Bydgoszczy, baniaczek mam już założony przez firmę zewnętrzną. Teraz zgonie z regułą "zaufaj i sprawdź" poznaję mój zestaw pod kątem "poprawności wykonania" oraz skupiam się nad tym co można poprawić aby w przyszłości nie żałować. Mam nadzieję, że wszystko pójdzie ok i liczę przy tym na sugestie i porady szanownych kolegów i koleżanek z forum. Cóż, na początku akwarystyka morska wydawała mi się zagadnieniem since-fiction ale życie dość szybko nauczyło mnie (5 tygodni istnienia zbiornika), że nie taki diabeł straszny i że nie ma jednak jak to polegać na własnym zaangażowaniu i doświadczeniu kolegów z forum. Moje spostrzeżenia tym bardziej są uzasadnione, że mam wrażenie, iż wykonawca mojego akwa skupił się jednak bardziej na wykonaniu i obsadzeniu życiem, niż merytorycznym nadzorem nad początkującym akwarystą. Gdyby nie zestaw moich spostrzeżeń oraz pytań uzupełniających, różnie mogły by potoczyć się losy tego młodego zbiorniczka.

To tymczasem,

Giersza


585 litrów, 150x60x65, POWER LED 3x50W + 4x10W, cyrkulacja 3 x Tunze 6105, obieg AM OR 3500, Bubble King Mini 200, Profilux Plus II EX, Ozonator Sander, 70 kg LR, 35 kg LS,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich, jestem z Gdańska i rozważam założenie akwarium morskiego. Chłonę wiedzę i kalkuluję. Mam nadzieję, że dzięki forum podejmę odpowiednią decyzję i niedługo będę mógł postawić sobie kawałek oceanu w domu. :clowning

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich klubowiczów,

Długo się broniłem przed morszczyzną ale przegrałem, zbyt często pomysł powracał.

Teraz jesten na etapie planowania pierwszej solniczki (jakieś 120-150l.), a to forum to prawdziwa skarbnica wiedzy.

Pozdrawiam wszystkich


było 450 l. (180x50x50).
jest 100 l. z panelem (80x50x35) - Setka ze śledzikiem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Nazywam sie Paweł i jestem z gdanska od 4 lat zajmuje sie akwarystyka slodkowodna a teraz planuje male nano morszczaka :clowning mysle ze 25 litrow jesli znajde jakies swiatlo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam sąsiada

Raczej my wszyscy zaczynaliśmy od akwariów słodkowodnych

ale jak zapewne sam wiesz im większe to łatwiej prowadzić

pozdrawiam i życzę sukcesów


180 x 60 x 60, cyrkulacja 1 x 12 000, 3 x 6 000, otpieniacz ATK, cyrkulacja aiwaki 2500 L/h, oświetlenie 2 x 250 W HQI

+ niebieskie 2 x 54 + LED

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pozdrawiam wszystkich.Tez chce sie przywitac.Jestem Sebastian mieszkam obecnie na stale w Jersey na kanale La Mance.Od kilku miesiecy posiadam nano-reff 48 l firmy interpet niestety zestaw nie posiada odpieniacza.Mam dwa blazenki 1,5 kraba i jeden damsels byly dwa ale jeden gdzies zniknol:waving

Wlasnie sie zastanawiam nad zmiano zbiornika na Nano Cube HQ1 zbiornik jest bardzo chwalona na amerykanskich stronach ale jakos im nie ufam moze wasza opinia pomoze mi podjac decyzje:)pozdrawiam wszystkich:)


Akwarium JuwelTrigon 350l ,sump 100l,pompa obiegowa Eheim 1260,oswietlenie TMC 3x 1000HD reef whit, 3x600 reef white,odpieniacz tunze 9410,cyrkulacja koralia 6 x 2 sztuki, Komputer Aquatronica z listwa zasilajaca+Ph, Density,Calcium reactor Tmc 600,Tunze osmolator

Sol -dd H2O ocean pro.Dodatki do wody Salifert.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich!

Mam na imię Hubert mam 16 lat i mieszkam aktualnie w Łodzi posiadam 1 akwarium 50l + sump około 25l. W zbiorniku pływają 3 ocellarisy w tym jeden nieco inny (pomiędzy pierwszym a drugim białym paskiem jest czarny około pół milimetra od lini bocznej) i jedną rybkę podobną do Amblyglyphidodon flavilatus (tyle że niebieska z żółtym ogonkiem) do tego krewetka i 3 kraby pustelniki których gatunek ciężko stwierdzić oraz wężowidło. Z korali i ukwiałów to 2 ukwiały końskie (takie czerwone :waving) 3 sarcopythony różnej wielkości 2 grzybieńce i 4 ukwiały których gatunek ciężko mi stwierdzić. Akwarium posiadam już około roku wcześniej z baniakami słonymi i nie tylko miałem styczność przez około 13 lat.


225l

90x50x50 + sump 57l.

You will never walk alone...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pozdrawiamy i witamy


180 x 60 x 60, cyrkulacja 1 x 12 000, 3 x 6 000, otpieniacz ATK, cyrkulacja aiwaki 2500 L/h, oświetlenie 2 x 250 W HQI

+ niebieskie 2 x 54 + LED

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#219709 Taku :

Witam wszystkich!

Mam na imię Hubert mam 16 lat i mieszkam aktualnie w Łodzi posiadam 1 akwarium 50l + sump około 25l. W zbiorniku pływają 3 ocellarisy w tym jeden nieco inny (pomiędzy pierwszym a drugim białym paskiem jest czarny około pół milimetra od lini bocznej) i jedną rybkę podobną do Amblyglyphidodon flavilatus (tyle że niebieska z żółtym ogonkiem) do tego krewetka i 3 kraby pustelniki których gatunek ciężko stwierdzić oraz wężowidło. Z korali i ukwiałów to 2 ukwiały końskie (takie czerwone :waving) 3 sarcopythony różnej wielkości 2 grzybieńce i 4 ukwiały których gatunek ciężko mi stwierdzić. Akwarium posiadam już około roku wcześniej z baniakami słonymi i nie tylko miałem styczność przez około 13 lat.

16 lat, stycznosc ze zbiornikami od ok 13 lat, niezle, pozazdroszcze doswiadczenia:D

ja sie nigdy nie witalem, wiec sie przywitam:

Witam wszystkich :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#219716 LiZaRd :

16 lat, stycznosc ze zbiornikami od ok 13 lat, niezle, pozazdroszcze doswiadczenia:D

Doświadczenia to tu tyle co i nic ogółem to akwarium morskie to styczność może z 5 lat mam :waving reszta to słodkie akwaria


225l

90x50x50 + sump 57l.

You will never walk alone...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej!

Miałem akwarium słodkowodne 4 lata przerwy i za niecały rok ruszy pierwsze moje akwarium morskie, które zostanie po kilku miesiacach (najprawdopodobniej) przekształcone w sump do docelowego większego akwarium. Pozwoli mi to ocenić czy podołam opiece nad akwarium, oraz czy koszty nie przekroczą możliwości, zwłaszcza, że celem będzie dużo większe akwarium.


A ja będę mieć akwarium... jeszcze tylko rok... (już mniej :D - okolice listopada)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszyskich forumowiczów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich morszczaków - styczność z akwarystyką mam już prawie od 25 lat ale jedynie słodkowodną - teraz nadszedł czas na posolenie wody :bow:bow

pozdrawiam wszystkich

Włodek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich

Od kilku dni już czytam to forum i...

Mam zamiar kiedyś uruchomić morskie 1050l, Akwarium bedzie już teraz bo w nowym domu w scianie, ale najpierw chyba slodkie, bo na taki rozmiar morskiego to przy budowie mnie na razie nie bedzie stać. jednak chciałbym od początku go do tej roli przystosować, a co za tym idzie mam już pytania, na które nie znalazłem odpowiedzi.

1. Czy w takim akwarium wystarczy jeden komin i ile otworów powinien mieć oraz jakiej średnicy. Akwarium bedzie "dwustronne" wieć mam pomysł zrobic komin z jednej strony na środku jednego boku w kształcie trójkąta - czy to dobry pomysł?

Zrobiłem już odpływ do piwnicy bo tam mam zamiar mieć sumpa i całą resztę niestety po lakturze na forum stwierdziłem ze chyba za mały bo to rura kanalizacujna srednica chyba 32 (już zalane w wylewce :bow)

2. Powrót zamierzam zrobić z drugiej strony ( nie przez komin)- jaka grubość ( srednica) powinna być?

3. czy do takiego zbiornika kupować sprzet np. jedną pompe 20 tys l czy lepiej 2 po 10 albo 4 po 10:) czy odpieniacz jeden czy też kilka, itd

na razie chyba wszystko z góry dziekuje za odpowiedzi i pozdrawiam wszystkich

ps. chętnie bym zobaczyl działajacy zbiornik dosyc duzy i duzą iloscią sprzetu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich forumowiczów.

Jestem tu nowy a więc chłonny wiedzy.

Plany akwarium 500l

Na razie teoria morszczyzny

Doświadczenie z akwarystykom 26l ale słodką

Miłe rady i podpowiedzi mile widziane.

Pozdrawiam wszystkich.

Kto mieszka blisko mnie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich morszczaków!

Mam na imię Arek i bardzo chcę mieć kawałek własnego oceanu.

Wystartowałem 3 tygodnie temu i akwarium jeszcze nie jest gotowe więc czekam cierpliwie na obsadę.

Akwarium 210L

pompy cyrkulacyjne 2500L i 5oooL

Odpieniacz Aqua Medical Turboflotor Blue 1000

35 kg żywej skały

oświetlenie 4x54W

grzałka 200W

nie mam sumpa i na razie nie planuję, czas pokaże.

Proszę o osąd o sprzęcie

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich Rafowiczów!!!

Jestem tutaj nowy i jak się okazuje kompletnie zielony w tej materii.

Od roku wraz z moją połówką życiową myślimy o założeniu naszej solniczki.

Na razie to tylko lektura i lektura, bo jak się okazuje, żeby zostać morszczakiem to najpierw trza zostać zoologiem, chemikiem, hydraulikiem, elektrykiem itd. i itp. ...

No cóż wymagające to hobby ale cudne.

Planujemy 200l baniak tzn 100x40x50 z sumpem i z całym tym sprzętem, o którym czytam i z którym się zapoznaję.

Resztę będę opisywał w odpowiednim miejscu na forum. Proszę o porady, komentarze, oceny - z góry dzięki.

Pozdrawiam Artur wraz z Justyną

Zapomniałem dodać, że solniczkę uruchamiamy w styczniu więc niedługo. "Mało casu kruca bomba, mało casu", że by to wszystko jakoś sensownie objąć. Mam nadzieję, że damy radę i nie popełnimy jakichś "dużych" błędów.

Jeszcze raz wszystkich Pozdrawiam!!!


Początek marca 2010 ruszamy: 100x38x40-160l,sump78x30x40-90l,odp.:DeltecAPH525,obieg:NewJet4500,cyrk.:2xKoralia3-3200l/h,ośw.:Boyu HQI-1x150W+T5-2x24+LED+went,LR-20kg,LS-18kg-Zwierzyniec w fazie ustalania;Akwa w zabudowie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witamy


180 x 60 x 60, cyrkulacja 1 x 12 000, 3 x 6 000, otpieniacz ATK, cyrkulacja aiwaki 2500 L/h, oświetlenie 2 x 250 W HQI

+ niebieskie 2 x 54 + LED

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.