Skocz do zawartości
seb

Tutaj się witamy :)

Rekomendowane odpowiedzi

Zgodnie z regulaminem,zeby wystawic cokolwiek na sprzedaz musisz miec na liczniku 50 postow.

baszurek nadaje mobilnie...


"Czy nig­dy nie zas­ta­nawiał się pan nad tym, dlacze­go chmu­ry i drze­wa, złotog­niade je­sienią, bu­re zimą, ten pejzaż dek­li­nowa­ny przez po­ry ro­ku, dlacze­go wszys­tko wa­li w nas pięknem jak młotem, ja­kim pra­wem tak się dzieje? Prze­cież po­win­niśmy być czar­nym prochem międzyg­wiez­dnym, strzępa­mi mgławi­cy Psów Gończych, prze­cież normą jest hucze­nie gwiazd, po­top me­teorów, próżnia, ciem­ność, śmierć..."

S.Lem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Patrząc po datach, to chyba się już długo nikt nie witał w tym temacie.

Więc witam szystkich tutaj obecnych! :)

Cześć kolegów mnie zna, tych którzy mnie nie kojarzą to... mam na imie Rafał i mieszkam w BiałceTatrazańskiej, zbiornik ok 900ltr, wątek załżę w stosownym dziale.


"Trwaj tyl­ko w słońcu, bo nic piękne­go nie rośnie w ciemności"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witamy serdecznie :)


8500006d59c35e020df4373662c10630u1259a1107.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

WItam,

Skoro temat został odświeżony więc i ja się przywitam. Mam na imię Przemek i pochodzę z okolic Bydgoszczy ale od 11 lat mieszkam w Austrii. Miałem już solniczkę jakies 6 lat temu po czym przesiadłem się na Malawi i aktualnie składam ponownie solniczkę ok 600l w obiegu - dam znać jak zamówię szkło bo na pewno będzie sporo pytań. Mimo, że mam teoretycznie doświadczenie poprzedni baniak był bez sumpa więc to jest dla mnie najwięlsza zagadka i bolączka . . .

pozdr


Eheim Incpiria 400 ( 130x55x65 optiwhite + sump 58x43x40cm - ok 420 litrów w obiegu)

2 x Aquatlantis LED 70 W ( Marine and Reef i Marine Blue ) zmiana na Maxspect RSX 300 ( 03.01.2018)

odpieniacz: Deltec SC 1456

cyrkulacja : 2 x Tunze 6055

obieg : Eheim Compact+ 3000

start 24.05.16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co prawda na forum siedzę już jakieś 2 miesiące o tyle zajęło mi namawianie mojej kochanej drugiej połówki na (kolejne) akwarium, tym razem morskie.

Obecnie posiadam 2 słodkowodne 96l i 30l. Szału nie ma, ale sporo zdążyłem się dzięki nim nauczyć i mam na dzieję, że ta wiedza uchroni mnie przed wieloma błędami.

Tak czy inaczej witam wszystkich serdecznie. Na imię mam Rafał i mieszkam w Wałbrzychu. Na dniach dokonam zakupu nowego baniaczka a padło na ReefMaxa. Co do dalszego ciągu zapraszam do tematu, który niebawem powstanie w dziale Klubu RM

Pozdrawiam.


W regionie Kamigata mają rodzaj zawiązywanych pudełek na drugie śniadanie,

których używają tylko jednego dnia oglądając kwiaty.

Gdy skończą wyrzucają pudełka i depczą je.

Koniec jest ważny dla każdej rzeczy...

Zapraszam do mojego tematu :

http://nano-reef.pl/...u-z-walbrzycha/

Aktualności:26.08.2016 Zaciemnienie ....

W baniaku Palythoa, Briareum, Discosoma, Caluastrea, Ślimaki i dzika Xenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co prawda na forum siedzę już jakieś 2 miesiące o tyle zajęło mi namawianie mojej kochanej drugiej połówki na (kolejne) akwarium, tym razem morskie.

Obecnie posiadam 2 słodkowodne 96l i 30l. Szału nie ma, ale sporo zdążyłem się dzięki nim nauczyć i mam na dzieję, że ta wiedza uchroni mnie przed wieloma błędami.

Tak czy inaczej witam wszystkich serdecznie. Na imię mam Rafał i mieszkam w Wałbrzychu. Na dniach dokonam zakupu nowego baniaczka a padło na ReefMaxa. Co do dalszego ciągu zapraszam do tematu, który niebawem powstanie w dziale Klubu RM

Pozdrawiam.

Rafale oddaj nam ten wasz złoty poiciąg a nauczymy Cie morszczyzny :p


Ehhh... żeby wyglądało tak jak kosztuje.:ph34r:

zawsze chciałem mieć takie coś, tylko po to, żeby dłubać wciąż..:blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak na razie to nie złoty pociąg, tylko pociąg do złota -_-

Słaba karta przetargowa :chris:


W regionie Kamigata mają rodzaj zawiązywanych pudełek na drugie śniadanie,

których używają tylko jednego dnia oglądając kwiaty.

Gdy skończą wyrzucają pudełka i depczą je.

Koniec jest ważny dla każdej rzeczy...

Zapraszam do mojego tematu :

http://nano-reef.pl/...u-z-walbrzycha/

Aktualności:26.08.2016 Zaciemnienie ....

W baniaku Palythoa, Briareum, Discosoma, Caluastrea, Ślimaki i dzika Xenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam po latach przerwy i pozdrawiam Wszystkich!

To juz bedzie 10 lat od kiedy zlikwidowalem moje 500l z rogatnicami i przestalem zagladac na forum (emigracja do usa, kariera itp).

Teraz moje zycie sie stabilizuje: rodzina, dzieci i te sprawy. Mieszkamy od kilku miesiecy w Madrycie i przymierzamy sie do zakupu domu, w ktorym mam zamiar zrealizowac moj morski come-back. Z tego powodu uakwywniam sie ponowanie na forum i licze za wasza pomoc.

Ps. Musze przyznac, ze wiele sie zmienilo na forum przez ostatnie 10 lat. Cieszy mnie znaczna liczba ladnych i duzych zbiornikow. Coraz popularniejszy jest sprzet z wyzszych polek itp.


_____________________________________________________

ocean pod nosem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witamy spowrotem :)


8500006d59c35e020df4373662c10630u1259a1107.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.

Jestem nowy na forum i nowy jeżeli chodzi o morszczyzne.

Jestem w trakcie kompletowania sprzętu do pierwszego akwarium morskiego.

Pozdrawiam

Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witamy!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam i pozdrawiam użytkowników.

tomo888

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jako ze od kilku tygodni poczytuje wasze forum wypada sie przywitac jestem marcin od miesiaca posiadam solniczke ktora kupilem sobie na 40 te urodziny od kolesia ktoremu juz sie chyba znudzilo niemam sumpa tylkjo odpieniacz i podmianki i jakos sie wszystko powoli buja troche wylazlo jakies dziadostwo na piasku ale mysle ze jak obnize no3 (bylo50) juz jest kolo 10 to i dziadostwo zniknie. Zatem jeszcze raz pozdrawiam wszystkich zarazonych morszczyzną fajnie sie czyta wasze forum

moja solniczka wyglada tak e8341564189f.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ups niewiem czy slepy bylem ale nie moglem znalezc tego tematu jak widac mod czuwa bdw nie lepiej taki temat podpiąć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich i pozdrawiam.

Szukałem "powitalni" ale nie znalazłem. Dziękuję za przyjęcie na forum.


 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

już od jakiegoś czasu przeglądam forum, od miesiąca  funkcjonuje u mnie baniaczek 100/70/45.

Jestem z okolic Myślenic.

Pozdrawiam wszystkich

 

Tom..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich morszczakow!!!! Mój start solniczki 17.12.2016  baniak-585l + sump fajna faza!!! Pozdrawiam wszystkich!!!! Chester.uk.

Edytowane przez erwin123 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich pozytywnie zasolonych od 4dni i ja mam kropelkę oceanu na imię mam Darek mieszkam i pracuje w księstwie Luxemburg i tu pojawiają sie problemy nie mam żadnej bratniej duszy ani nie znam nikogo kto ma akwarium morskie .Moje akwarium to Sea M60 91 l z panelem odpieniacz Tunze 9004 reszta z zestawu .Pozdrawiam 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie wszystkich "nowych" i zapraszam do wertowania forum oraz do zapoznania się z Regulaminem :)


425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobrze ze moje akwarium dopiero wystartowało bo zanim przeczytam tu wszystko to ze dwa msc miną 7760446_IMG_4419.JPG

Edytowane przez Uri (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.