Skocz do zawartości
tomi1140

Siporax - pomysł na zraszanie.....?

Rekomendowane odpowiedzi

Zakupiłem dużą ilość siporaxu. Szukam jakiegoś pomysłu , weny na jakieś dobre optymalne zraszanie złoża. Samo obmywanie w sumpie uważam trochę za mało wydajne.Mam na myśli 100 % wykorzystanie złoża. Ma ktoś jakieś sprawdzone patenty? Mam na myśli jakieś filtry przepływowe lub coś na ten styl.Widziałem że jedna firma zaczęła robić coś na ten styl ala reaktory,ale cena jak na razie zaporowa . Wskazówki,linki mile widziane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ja wiem? Twistman.eu ma w ofercie reaktory w cenie mocno proporcjonalnej do jakości. No i co najważniejsze sprawdzone w działaniu.

Możesz samemu pokombinować, ale optymalizacja rozwiązania wyjdzie Ciebie drożej niż gotowy produkt. No i nie tak ładnie :)


125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wsadź do sumpa w jedna przegrode i po sprawie lub na dwie przegrody


... I to by było na tyle.  ...

.... Problemem nie jest technologia.
Problemem jest osoba lub osoby , które jej używają.    .... 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

można też kupić AquaEl Multikani 800 i kilka dodatkowych pojemników napchanych siporaxem (dodatkowych bo ten ostatni/denny jest od dołu zamknięty)

Edytowane przez Gość (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podepne sie ... Czy w multikani zloze bedzie zraszane czy to tak jak w typowym filtrze kubelkowym bedzie sie za przeproszeniem kisic po wylaczeniu zasilania na filtrze?? Pomysl ze zraszaczami ogrodniczymi w deche tylko to raczej nie bylo z morszczaka bo chyba rurki miedziane tam byly. Ale moge sie mylic. I ciekawe jak z glosnoscia tego??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To mi się podoba :)


39ab02c6bf502279.jpg5215f98825db8954.jpg

ryba-ruchomy-obrazek-0437.gif PS Pandora 4x54W T5 i 3x145W LED, DCP6500, AWN40 na DCP3000,RW-15, RW-8,CP-55, Biopellests AIO XL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

rurki tam były z PCV tylko w takim kolorze

czy się będzie kisić zapytaj użytkownika podobnych reaktorów

w Multikani 800 w pokrywie masz wlot i wylot - żeby woda się lała z góry trzeba się podłączyć do wylotu - cała filozofia :) wlot można zostawić zostawić otwarty żeby był dostęp powietrza (kawałek rury żeby nie chlapało albo z zaworem żeby nie było słychać

dodatkowe pojemniki mają w dnie sitko - woda swobodnie przelatuje

tyle że to jest małej poj. koło 1 litra .. ale ile wejdzie siporaxu 25mm ? nie wiem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Patent fajny ale gdzieś na zapleczu,głośne trzeba specjalne sumpy.

Czy ja wiem? Twistman.eu ma w ofercie reaktory w cenie mocno proporcjonalnej do jakości. No i co najważniejsze sprawdzone w działaniu.

Możesz samemu pokombinować, ale optymalizacja rozwiązania wyjdzie Ciebie drożej niż gotowy produkt. No i nie tak ładnie :)

Właśnie jego rozwiązanie mi się podoba . Chłopak robi dobre sprzęty jakość wykonania itp pierwsza liga. Tylko ta cena ? Jak na razie muszę się wstrzymać i uzbierać. Pozostają mi chyba przegrody.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

rura z sitkiem na dole i górze + prysznic z obi (jakaś z kilkoma funkcjami - mam taką co robi dosłownie mgiełkę) i gotowe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

multikani nie nadaje sie do wody słonej

dlaczego ? bo plastik sie rozpuści ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

multikani nie nadaje sie do wody słonej

Rozwiń myśl. Nie nadaje się bo... ? Bo producent napisał na stronie, że do słodkowodnego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Rozwiń myśl. Nie nadaje się bo... ? Bo producent napisał na stronie, że do słodkowodnego?

nie napisał - w instrukcji też nie (a czytałem dokładnie)

mało tego pompa ma ceramiczną ośkę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie napisał - w instrukcji też nie (a czytałem dokładnie)

mało tego pompa ma ceramiczną ośkę

Oboje dobrze wiemy, że w morszczyźnie stosujemy ogromną ilość produktów, które nie są dedykowane do akwarium morskiego... Baa nie są w ogóle dedykowane do jakiegokolwiek akwarium :thumbup:

Dlatego chciałem, żeby Kolega wyjaśnił skąd taka odważna teza...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

jak to zraszanie, a to nie bakterie beztlenowe w siporaksie powinny sie rozwijać ?

- tak jak na skale ?

przecież natleniona woda go ma obmywać

beztlenowe to masz np. w DSB

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak mnie nachodzi czy nie skleić jakieś wysokiej kolumny ze szkła na dole sitko z powrotem a góra też sito na zasilaniu czy to z pompy czy z baypassu. Oczywiście dół z jakimś regulowanym przepływem. Ale czy to ma sens? Jakieś tam koszta są a trochę dołożysz i produkt gotowy z gwarancją. Myślałem ktoś ma coś divy i wrzuci jakiś pomysł na forum.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć, Tomek AquaMedic w swoim Riff 1000 stosuje na powrocie z odpieniacza filtr na złoże zraszane i maja w sprzedaży gotowe kratki do tego co chcesz zrobić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć, Tomek AquaMedic w swoim Riff 1000 stosuje na powrocie z odpieniacza filtr na złoże zraszane i maja w sprzedaży gotowe kratki do tego co chcesz zrobić.

wpisuję i nie umie na to trafić ,masz może link samą kratkę znalazłem ale foto jak to mają wykonane?

Edytowane przez tomi1140 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

dużo masz tego siporaxu ?

ma wyglądać czy działać .. bo rura z PCV (15cm średnica z kanału went.) będzie kosztowała kilkanaście zł + 2 sitka/durszlaki

ma wyglądać ? to

Rura z PLEXI PLEKSI fi 150mm / 3mm dł. 50cm 85,00 zł (niecała stówka z dostawą)

a szkło zamówisz/posklejasz u szklarza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dużo masz tego siporaxu ?

ma wyglądać czy działać .. bo rura z PCV (15cm średnica z kanału went.) będzie kosztowała kilkanaście zł + 2 sitka/durszlaki

ma wyglądać ? to

Rura z PLEXI PLEKSI fi 150mm / 3mm dł. 50cm 85,00 zł (niecała stówka z dostawą)

a szkło zamówisz/posklejasz u szklarza

Jest już jakaś alternatywa . Pomysł. Mam jak na razie 10l dalej zobaczymy. Fajnie to mieć wykonane z jakieś plexi,obserwacja jak złoże jest obmywane itp. Można gdzieś kupić takie gotowe rury plexy ? Dasz namiary?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

plexi rura fi 200mm za pół metra to jakieś 110zł o ile pamiętam - zerknij na allegro - są od ręki

--//-- Edit

dobrze pamiętam :)

http://allegro.pl/rury-rura-z-plexi-pleksi-fi-200mm-3mm-dl-50cm-i5962970010.html

ps. do rury 15cm i 50cm wysokości wchodzi koło 7l

Edytowane przez Gość (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A opcja z Siporaxem w kominie???


Akwarium:150x80x70h sump:100x70x40h Lampa:hybryda TC 6xT5 + LED 120W,Odpieniacz TC 200,Jetcode 12000 ,XF150 Gyre,Refugium.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.