Skocz do zawartości
Arek23

FO36 adsorbent na PO4

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Proponuje zakup grupowy adsorbentu FO36 na PO4 dlatego ze min ilość jaką można kupić od producenta to 25l co by mi wystarczyło na 1000 lat biorąc pod uwagę dużą pojemność adsorbcji i łatwość regeneracji. Parę osób na forum już stosuje i sobie chwali.

szczegóły na priv

Edytowane przez Arek23 (wyświetl historię edycji)

Akwarium 120x60x55

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ile wychodzi za litr?

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka


Było: Aquael RM, Kostaka 60x60x60 FullOPTI,

AKWA - 135X50X60

OŚWIE. - 240W LED - PS BP 120W

FILTRACJA - ODPIENIACZ SKIMZ SM161 + PROBIOTYKA AF + MINI DSB

Jest:

170x60x60

320W Led

Filtr. Twistman 200-int + probiotyki AF

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Jakby co to dołączam do zakupu.

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Także poproszę

Pozdrawiam Łukasz


375l z sumpem, Maxspect Gyre 150, 1x Jeba WP-25,Jebao DC 1200,Vertex Omega 180i,34kg skały, 6x 54W T5+ 60W Led multichipy, , auto dolewka, RO+DI

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaka cena za litr

Wysłane z mojego SM-G925F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tez jestem zainteresowany

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak stosujecie ten absorbent? Przy filtrze ro czy glownym akwarium? Ma ktos jakies fotki jak to wyglada bo viezko mi cos znalezc na ten temat w necie...

Sent from my HTC One_M8 using Tapatalk


4505c5f87c17a1f131d0e2e1579d1fc2u291a272.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zainteresowany - 2-3 litry


TOTM ---> http://reefhub.pl/mikolaj-szostak-mixeer-1000l-z-myslenic/

Moje akwarium ---> http://nano-reef.pl/...120#entry664781

Mój kanał Youtube ---> http://www.youtube.com/user/mixeer0700

SPRZEDAM SPRZĘT PO LIKFIDACJI AKWA ---> 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak stosujecie ten absorbent? Przy filtrze ro czy glownym akwarium? Ma ktos jakies fotki jak to wyglada bo viezko mi cos znalezc na ten temat w necie...

Sent from my HTC One_M8 using Tapatalk

Ja stosuje w głównym akwarium. Żywica jest drobna i bardzo podatna na wydmuchanie z filtra - cza ustawiać przepływ bardzo delikatnie i dla bezpieczeństwa stosować gąbkę na wypływie.

Żywicę regeneruje się w pH 4 lub pH 12. Stosowanie do regeneracji pH 4 nie jest dobrym rozwiązaniem ponieważ ilość cykli - przydatności zdecydowanie spada.

Przepis na uzyskanie pH 12 - uwaga nie jest to roztwór trochę żrący !

"Na każdy mililitr żywicy będzie nam potrzebne 16 mililitrów wody RO (proporcje żywicy do wody RO 1:16) - to tak wychodzi, że na 250ml żywicy będziemy potrzebować 4 litry wody, na 500 ml żywicy - 8 litrów. No to jak już mamy odpowiednią ilość żywicy do regeneracji i odpowiednią ilość wody to pora na inne składniki. Na każdy litr wody RO jest nam potrzebne 20 gram wodorotlenku sodu (sody kaustycznej) - NaOH i tyle samo 20 gram chlorku sodu NaCl. Do wody najpierw wsypujemy wodorotlenek sodu, a po rozpuszczeniu się wodorotlenku sodu dosypujemy do tego roztworu chlorku sodu, oczywiście w odpowiednich ilościach wynikających z powyższych proporcji na każdy litr wody 20 gram NaOH i 20 gram NaCl (w wyniku takiej kombinacji nasz roztwór powinien mieć pH oscylujące w granicach 12). Jak już rozpuścimy te dwa związki w wodzie to delikatnie nie powodując rozbryzgów tego roztworu wsypujemy przepracowaną żywicę (trzeba pamiętać, że to będzie roztwór ciut żrący, w sumie NaOH jest głównym składnikiem KRETA do rur). No i taką zupę należy odstawić, najlepiej w przykrytym pojemniku na 24 godzin w temperaturze pokojowej w tym czasie kilka razy ją przy okazji zamieszać co by te granulki się trochę przemieszały. Po 24 godzinach należy odcedzić nasz "wywar" i przepłukać żywicę wodą wolną od fosforanów i krzemianów kilka razy (najlepiej wodą RO, ale ja przepłukiwałem zwykłą kranówką i też było ok)"

post-6760-0-70628200-1474866296_thumb.jpg

post-6760-0-50304800-1474866297_thumb.jpg


"Wszystko co słyszymy jest opinią, nie faktem. Wszystko co widzimy jest punktem widzenia, nie prawdą." Aureliusz

Nowe 730L

Stare 470L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak stosujecie ten absorbent? Przy filtrze ro czy glownym akwarium? Ma ktos jakies fotki jak to wyglada bo viezko mi cos znalezc na ten temat w necie...

Sent from my HTC One_M8 using Tapatalk

Proszę bardzo, filmik z opisem. Trzeba włączyć napisy. Cena w Polsce ok.18 Euro / ltr + Vat


Akwarium od WRZEŚNIA 2006, DIY reaktor a'la dastaco2.

https://drive.google.com/drive/folders/183aOu0N6pyqhFT6OfeNn0e6RBBvPDdJc

SPS = Stability Promotes Success, BEZ=bez zbędnych kosztów

Be wary of advice coming from those who will not show you the fruits of their success!

It’s not complicated, unless you choose to make it that way 

Pozdrawiam HAPPY REEFING!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jacek ładny film :D


"Wszystko co słyszymy jest opinią, nie faktem. Wszystko co widzimy jest punktem widzenia, nie prawdą." Aureliusz

Nowe 730L

Stare 470L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, będę sławny :rofl: :rofl: :rofl:


Akwarium od WRZEŚNIA 2006, DIY reaktor a'la dastaco2.

https://drive.google.com/drive/folders/183aOu0N6pyqhFT6OfeNn0e6RBBvPDdJc

SPS = Stability Promotes Success, BEZ=bez zbędnych kosztów

Be wary of advice coming from those who will not show you the fruits of their success!

It’s not complicated, unless you choose to make it that way 

Pozdrawiam HAPPY REEFING!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy to sie tak naprawde kalkuluje? Kupujac 5kg rowy za 500 zlotych i uzywajac jej po 100-150 gram na miesiac wystarcza to nam na prawie 5 lat!!! Bez zadnego plukania itd

Sent from my HTC One_M8 using Tapatalk


4505c5f87c17a1f131d0e2e1579d1fc2u291a272.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy się kalkuluje... ja używam 1L/1000l - koszt ok 80zł. Regeneruje co 3 miesiąc, teraz nawet rzadziej. Wszystko zależy jakie masz obciążenie fosforanami i co ile musisz wymieniać rowę. Koszt proszków do regeneracji to, jak dobrze pamiętam, ok 20zł a starcza to na 3 regeneracje 1L.


"Wszystko co słyszymy jest opinią, nie faktem. Wszystko co widzimy jest punktem widzenia, nie prawdą." Aureliusz

Nowe 730L

Stare 470L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wychodzi taniej ale nie wiem czy na tyle zeby sie oplacalo. Zwlaszcza ze np af minus to koszt 350zl za 5kg

Sent from my HTC One_M8 using Tapatalk


4505c5f87c17a1f131d0e2e1579d1fc2u291a272.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro jest taniej to znaczy, że się opłaca:) A to, ze coś trzeba zrobić to już wartość dodana:)

[EDIT] PS: dopiszcie i mnie do listy, wezmę jakieś 3 l

Edytowane przez Qlfon (wyświetl historię edycji)

Qlfon, Lublin

Akwarium: 115x84x65, oświetlenie 6x39W T5 + BP XM140, odpieniacz BK200, cyrkulacja: 3x6055,1x6095, obieg: Red Dragon Mini 6000,

Poprzednie akwarium Projekt Nautilus: 18,03,2012 - 27.07.2016.

Obecnie: prawie FOWLR:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wg opracowania w internetach, pojemność wkładu dopiero po 200 krotnej regeneracji wykazała 4% spadek wydajności...


"Wszystko co słyszymy jest opinią, nie faktem. Wszystko co widzimy jest punktem widzenia, nie prawdą." Aureliusz

Nowe 730L

Stare 470L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołączam do listy chętnych - 1L.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.