Jump to content
Walker

Regulamin Targowiska- aktualizacja

Recommended Posts

Ważna informacją dotycząca Targowiska: 1 września 2019r zostały zamknięte działy dotyczące sprzedaży/kupna/oddania/zamiany żywych zwierząt. 

 

1. Użytkownik wystawiający ogłoszenie ma obowiązek:

A. podać cenę przedmiotu,

B. zamieścić jego autentyczne zdjęcie lub link do takiego zdjęcia .

(Umieszczanie zdjęć autentycznych a nie poglądowych dotyczy wszelkich

przedmiotów sprzedaży przy których walory wizualne mają wpływ na decyzję o zakupie.)

C. podać swoje miasto lub miejscowość

2. Jeśli sprzedawca wystawia kilka przedmiotów, musi w pierwszym poście, na bieżąco uzupełniać informacje co już zostało sprzedane lub co jest zarezerwowane.

3. Informacje o rezerwacji przedmiotu umieszcza WYŁĄCZNIE sprzedający, posty typu "rezerwuję" , "wstępnie rezerwuję" czy "kupuję", będą usuwane bez ostrzeżenia i informacji dla autora takiego postu. Tylko sprzedawca może umieścić informację o rezerwacji i jest za nią odpowiedzialny,

4. Wszelkie komentarze i posty nie na temat, będą usuwane bez ostrzeżenia i informacji o ich usunięciu dla ich autora.

5. Osoba wystawiająca ogłoszenie w jego temacie umieszcza informację czy ogłoszenie dotyczy kupna [ K ], sprzedaży [ S ], zamiany [ Z ], czy też oddania/przyjęcia za darmo [ O ] lub [ P ]. Bez takiej informacji ogłoszenia nie będą akceptowane przez moderatorów.

6. Każde ogłoszenie dotyczące zarówno sprzedaży jak i zamiany czy oddania musi zawierać autentyczną fotografię przedmiotu ogłoszenia.

7. Zabronione jest umieszczanie wszelkich ogłoszeń o charakterze komercyjnym, Przez "charakter komercyjny" rozumiemy ilości hurtowe lub wskazujące na aktywność zarobkową - czyli np.ogłoszenia cylkiczne, dotyczące tych samych przedmiotów . W tym wypadku, nie ma znaczenia czy ktoś ma działalność gospodarczą czy nie.

8. Zezwala się (dodatkowo) na umieszczenie odnośnika do serwisu aukcyjnego lub ogłoszeniowego, pod warunkiem zachowania pozostałych warunków publikacji ogłoszenia (zdjęcie, opis, cena).

Linki do aukcji o treści komercyjnej będą usuwane.

9. Podbijanie postów "UP-owanie": autor , może podbijać własne ogłoszenia nie częściej niż raz na  24h

10. Ze względu na często kontrowersyjne ogłoszenia, wymagające konsultacji bądź wyjaśnienia moderatorzy mają 48 godziny na ich zatwierdzenie lub odrzucenie. Dotyczy to wszystkich ogłoszeń. W razie wątpliwości prosimy o kontakt z administarcją.

11. Targowisko jest przeznaczone do zamieszczania ogłoszeń na temat wymiany, kupna i sprzedaży pomiędzy aktywnymi użytkownikami forum NR. Właściciel forum nie ponosi odpowiedzialności za treści ogłoszeń, ani nie uczestniczy w rozwiązywaniu nieporozumień pomiędzy kupującym ani sprzedającym.

12. Na forum obowiązuje całkowity zakaz handlu poza targowiskiem, zabrania się również umieszczania informacji i/lub linków do targowiska w profilu oraz w stopce użytkownika. 

13. Użytkownik wystawiający na targowisku więcej niż jeden przedmiot ma obowiązek wszystkie umieścić w jednym ogłoszeniu. Niedopuszczalne jest wystawianie kilku/kilkunastu ogłoszeń jednocześnie.

14. Aby ograniczyć "wałki" - Targowisko dostępne jest dla forumowiczów którzy napisali minimum 50 postów. Od razu ostrzegamy przez "pisaniem na siłę" tylko po to żeby zdobyć wymagane minimum.

15. Od dnia 01.09.2019 wycofana została możliwość sprzedaży życia, kupna, zamiany na forum NR,(za wyjątkiem sprzedaży akwarium w komplecie z życiem tylko w całości) Wszystkie próby omijania tego zakazu będą nagradzane blokadą dostępu do targowiska i forum. Dział "oddam życie" jest przeznaczony dla użytkowników którzy chcą oddać za darmo zwierzęta ze swojego zbiornika. W sytuacji, gdy mamy np. w akwarium ryby, które nie są kompatybilne z pozostałą obsadą, gdy likwidujemy akwarium, gdy następuje zmiana obsady. 

Za darmo oznacza bez jakiejkolwiek rekompensaty. Ogłoszenia w dziale "oddam życie" nie mogę być również pretekstem do oferowania sprzedaży innych zwierząt. Liczymy na zdrowy rozsądek użytkowników :-)

Niestosowanie się do powyższych zasad będzie skutkowało zablokowaniem lub usunięciem ogłoszenia, a przy notorycznym łamaniu regulaminu również ostrzeżeniami i banicją.

Publikując ogłoszenia na targowisku akceptujesz powyższy regulamin

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×

Important Information

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Terms of Use.