Skocz do zawartości
Gość

I mnie naleciało na RM... drobny dylemat

Rekomendowane odpowiedzi

Gość

Witam. Po zabawie z kostką- czas na drugi etap, czyli coś trochę większego. Wybór- RM. Nie, nie moje docelowe, ale tak na 2 latka, a w międzyczasie na spokojnie będę sobie kompletował sprzęt do 300l z sumpem. Oczywiście świadomy jestem wad i zalet. Jakby co- mam w odwodzie Hydor Slimskin Nano :) , ale póki co spróbował bym na takim jaki jest, wymieniając jedynie pompę na NJ1200 i delikatnie tuningując odpieniacz, a konkretnie wydłużając kolumnę w której powstaje piana. Dolewkę też posiadam, więc stały poziom będzie miał zapewniony. Możliwości na chwilę obecną są dwie- nowy RM na ledach, ale ponoć świeci trochę zbyt na biało i kosztuje najmniej 1500, albo klasyk na T5, którego nówkę mogę wyhaczyć poniżej tysiaka. Plusem jest cena i to, że od razu wypierniczył bym stockowe świetlówki i wrzucił powiedzmy 1xATI Blue Plus, 1xATI Aquablue Special i 1xATI Coral Plus. Za powiedzmy 1200-1250 miałbym nówkę, z nowymi świetlówkami od ATI i NJ1200. Chciałbym prosić o poradę co wybrać: nową wersję, czy klasyka. Jakie jest wasze zdanie? Wszelkie sugestie mile widziane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

A coś o ewentualnej kombinacji świetlówek, o których wspominałem? Ewentualna kombinacja wyglądała by jak w pierwszym poscie: 1xBluePlus, 1xAquaBlue Special i 1x Coral Plus. Ma ktoś takie "combo" Coś, ktoś...?

P.S.

Aha, mam możliwość wzięcia nówki RM na T5 za 9 stówek, więc trochę mnie kusi właśnie tą ceną i możliwością dobrania świetlówek "pod siebie". W przypadku wersji LED- jest pozamiatane i zero możliwości.

Edytowane przez Gość (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przez prawie 2 lata miałam reefmaxa i właśnie z 2 BluePlus i moim zdaniem wyglądał najlepiej. Zobacz w moim starym wątku reefmax-początek. Bierz tego z T5 i startuj. No i oczywiście powodzenia :thumbup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

No dobra. RM na T5 zaklepany. Jutro do odbioru za 9 stówek. Nówka, ze sklepu. Dziś zamawiam do niego Świetlówki ATI.

Chciałbym by było niebiesko, ale bez przesady :) Dwie opcje.

Opcja A: 2xAquaBlue Special i 1xBluePlus.

Opcja B: 1xBluePlus, 1xAquaBlue Special i 1xCoral Plus.

Która? A może coś innego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam 2x niebieskie i 1x białą. Niestety nie powiem Ci dokładnie jakie. Jedna niebieska i biała była jak go kupowałem ale to urzywka więc nie wiem czy to te standardowe. A jedną niebieską dokupiłem (Dokładna nazwa w moim temacie).

Wydaje mi się, że takie ustawienie jest bardzo dobre. Przy wszystkich jest lekko błękitnie przy samych niebieskich mocniej ale bez przesady. Może za jakiś roczek jak będzie konkretna obsada dołożę czwartą dla korali ale na razie kolorystycznie bardzo mi pasuje.


W regionie Kamigata mają rodzaj zawiązywanych pudełek na drugie śniadanie,

których używają tylko jednego dnia oglądając kwiaty.

Gdy skończą wyrzucają pudełka i depczą je.

Koniec jest ważny dla każdej rzeczy...

Zapraszam do mojego tematu :

http://nano-reef.pl/...u-z-walbrzycha/

Aktualności:26.08.2016 Zaciemnienie ....

W baniaku Palythoa, Briareum, Discosoma, Caluastrea, Ślimaki i dzika Xenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem u siebie

ATi Aquablue Special

ATI coral plus

Ati Blue plus

Jak dawałem dwie niebieskie to było za niebiesko jak dla mnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Ja miałem u siebie

ATi Aquablue Special

ATI coral plus

Ati Blue plus

Jak dawałem dwie niebieskie to było za niebiesko jak dla mnie

Czyli moja "opcja B", którą wymieniłem parę postów powyżej. Też się obawiałem że może być za niebiesko. Jak się taka kombinacja ma do standardowych, dołączanych do zestawu? Jest mocna różnica w odbiorze wizualnym?

P.S.

Mam już RM, stoi i czeka na zalanie i nowe świetlóweczki co do których mam chwilowy dylemat. Oprócz świetlówek gryzie mnie jeszcze wybór soli na start. Poprzedni zbiornik oczywiście był na IO, ale cały czas podbijałem a to Mg, a to Ca. Teraz- i chciałbym i boję się startować na docelowej, powiedzmy Reef Crystals. :) Aha- skała sucha i zarazem sterylna, bo wymoczona w perhydrolu- RRRock. Dokupione ze 4,5kg świeżej. Też RRR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja świece w swoim

1x ATI Coral Plus

1x Giesemann Super Actinic

1x Aqua Nova Coral Blue

i wyglada to tak

6302416_14585406_1127048424041981_250692619_n.jpg


ReefMax

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.