Skocz do zawartości
kogucik76

Kolejny Aquael 30L

Rekomendowane odpowiedzi

Swiece niebieskim 12 i bialym 10 godzin. Pokoarm suchy 3 razy dziennie i co drugi dzien czerwony plankton, zamiennie z H2Ocean Pro. Sol przy podmiankach to Aqua reef Sea salt.


14ab4dd704f9f0e9f2950dc560d1ceebu1448a13

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widać miałeś trochę bogatą sól i to może być pośrednią przyczyną, przy być może zbyt obfitym karmieniu (nie wiem jak duże porcje dajesz tych pokarmów) razem to się mogło skumulować. Może karm dwa razy dziennie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie. Szybkie pytanie odnosnie cyrkulacji. Na poczatku kostka wystartowala na Koralii 900. Po pewnym czasie zmienilem na Jebao RW-4. Czyste techniczne pytanie: koralia ma wydajnosc 900/h a RW-4 na minimalnych ustawieniach 500. Czemu wiec RW robi wieksze zamieszanie w akwarium ? RW-4 ustawilem na tryb falowania W1 na minimalnej wydajnosci i robi sie mala praleczka :D 


14ab4dd704f9f0e9f2950dc560d1ceebu1448a13

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bo czasami producenci robią przekłamanie parametrów sprzętu.

kiedyś filtr kupiłem z Aquael i miał 2500 litrów, a kupiłem Eheim 1500 i był dużo mocniejszy na średniej mocy, niżeli Aquael na full :)
Niestety nie ma profesjonalnych testów takich urządzeń :(


Akwarium morskie 902 litry. Skała 52kg żywa i 40kg sucha. . Sól Royal Nature Ion Balanced Natural Sea Salt.

Oświetlenie 4x145W LED Pacific Sun METIS. Pompa obiegowa Jebao DCT 12000. Odpienicz WhiteSkim 250 by Sebastek. Dozownik Kore 5TH.

Cyrkulacja Maxspect Gyre XF-150.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość laszek

Tak, kupiłem pompe niby 3000l/h a rw4 na najmniejszy biegu tobi 2 razy wiecej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dawno mnie tu nie buło. Troszke sie pozmieniało. Były i wzloty i upadki ale mam nadzieje ze po takim czasie kostka doszla juz do siebie. 

Niedawno zostalem posiadaczem kolekcji Zoa dzieki koledze z Lublina ;) Do tego doszlo kilka LPS-ow.

Niestety nie moge sie pozbyc plagi aiptasii, mimo tego ze mam na nie 2 krewetki i dwa slimaki ktore gdziesz wsiaknely :( 

 

IMG_20171219_115802.jpg

IMG_20171213_184940.jpg

IMG_20171219_115818.jpg

IMG_20171219_115849.jpg

IMG_20171219_115924.jpg

IMG_20171219_115945.jpg


14ab4dd704f9f0e9f2950dc560d1ceebu1448a13

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aiptasie masz duże rasowe :P. Ja miałem małe aiptasie i krewetka wyczyściła do zera. O ile dobrze pamiętam to nanokaczor pisał, że krewetki dużych okazów nie ruszą, nie zjedzą. On proponował duże usunąć ręcznie, a jak się rozsieje to wtedy krewetki poradzą sobie z małymi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
10 godzin temu, kogucik76 napisał:

(...) i dwa slimaki ktore gdziesz wsiaknely :(

 berghia ? o ile widzę masz też garbika .. czyli raczej nie masz już ślimaków

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
 berghia ? o ile widzę masz też garbika .. czyli raczej nie masz już ślimaków
Dwukrotnie wytępiłem aiptasie bergią, garbik nie interesował się ślimakiem

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie żebym się czepiał, ale jak można coś wytępić dwukrotnie?
:) :) :)

Wysłane z galaktyki S6


7de235a26562911269b91f0894bacc5bu1345a1188.png

Słone "Coś"

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj robilem podmianke wody i odessalem troche piachu bo garpik moj szaleje machajac ogonem :D piasek rozrzuca wszedzie przy tym :D Chcac wyrzucic piach cos mnie tknelo by zajrzec do miski w ktorym byl i o dziwo :o znalazlem moja zgube :rolleyes: mam nadzieje ze i drugi przetrwal :lol:

IMG_20171220_110937.jpg


14ab4dd704f9f0e9f2950dc560d1ceebu1448a13

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, fresz33 napisał:

Ale upasiona ładnie już jest ta berghia heh

Upasiona to jest ta aiptasia po prawej stronie od ślimaka :P.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie po dlugiej przerwie :) 

Czasu jakos brakowalo by opisywac co sie dzialo w mojej kostce. Byly wzloty i upadki. Wszystko opierallo sie o masakrycznie wysokie NO3. Lpsy padaly jeden po drugim. 

Ale przes stosowanie chemii wkoncu warunki doszly do normy. Mala zmiana obsady nastapila. Pozbylem sie lobuza garbika a jego miejsce zajal maly blazenek. Doszedl tesz czerwony Quadri :) 

Ale do sedna...

Jak to bywa w wiekszosci przypadkow, chcialbym powiekszyc kostke ;) Powiedzcie prosze jak zrobic przesiadke na cos wiekszego ?

mysle o jakims akwa 120-140 litrow.

Moze jest ktos ze szczecina kto moglby mi pomoc ?


14ab4dd704f9f0e9f2950dc560d1ceebu1448a13

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 27.05.2018 o 12:20, kogucik76 napisał:

Witajcie po dlugiej przerwie :) 

Czasu jakos brakowalo by opisywac co sie dzialo w mojej kostce. Byly wzloty i upadki. Wszystko opierallo sie o masakrycznie wysokie NO3. Lpsy padaly jeden po drugim. 

Ale przes stosowanie chemii wkoncu warunki doszly do normy. Mala zmiana obsady nastapila. Pozbylem sie lobuza garbika a jego miejsce zajal maly blazenek. Doszedl tesz czerwony Quadri :) 

Ale do sedna...

Jak to bywa w wiekszosci przypadkow, chcialbym powiekszyc kostke ;) Powiedzcie prosze jak zrobic przesiadke na cos wiekszego ?

mysle o jakims akwa 120-140 litrow.

Moze jest ktos ze szczecina kto moglby mi pomoc ?

120-140L to mało :D ja przeskoczyłem z 80L do 260L i powiem szczerze , że dopiero dojrzewa, a już mam wrażenie , że za chwile będzie malutkie :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, mgubala napisał:

120-140L to mało :D ja przeskoczyłem z 80L do 260L i powiem szczerze , że dopiero dojrzewa, a już mam wrażenie , że za chwile będzie malutkie :D

Procentowo to dużo, więcej niż Ty zrobiłeś przekładkę. Akwarium zawsze będzie za małe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siemka po przerwie

Jak tam Twoje akwa? Dalej kostka? Czy juz cos wiekszego?

Ja ponownie startuję po dłużej, ale z odrobinę większym

 

 

Edytowane przez Yarccom (wyświetl historię edycji)

1a0ce180c548df629102e55854e0d745u1476a17

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.