Skocz do zawartości
kogucik76

Kolejny Aquael 30L

Rekomendowane odpowiedzi

chcesz wiedziec o akwarystyce morskiej prawie wszystko to ci powiem mam morszczaka 15 lat moge ci pokazac zdiecie 1000 litrow chcesz pytaj doradze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chcesz wiedziec o akwarystyce morskiej prawie wszystko to ci powiem mam morszczaka 15 lat moge ci pokazac zdiecie 1000 litrow chcesz pytaj doradze

wiec slucham cobys mi doradzil w mojej kostce ?


14ab4dd704f9f0e9f2950dc560d1ceebu1448a13

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pytaj co chcesz wiedziec

pytaj co chcesz wiedziec

pytaj co chcesz wiedziec

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pytaj co chcesz wiedziec

a gdzie Twoja solniczka na tym forum ? Jakbys mi doradzil obnizenie NO3 ?


14ab4dd704f9f0e9f2950dc560d1ceebu1448a13

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

NO3 masz na w miarę dobrym poziomie jeżeli zaczniesz z nim na siłę walczyć możesz sobie rozjechać inne parametry a to będzie znacznie gorsze dla zbiornika. Miałem taką kostkę ponad 2 lata NO3 zawsze było około 10, korale miękkie nie lubią idealnych parametrów, no chyba że planujesz obsadę SPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A tak na marginesie jak wkleic ten pasek z testami? Wiem na jakiej stronie uzupelnia sie dane ale czy istnieje mozliwosc zeby automatycznie go wklejalo ? :dizzy:

Kopiujesz z tej strony kod źródłowy twojego paska i wklejasz sobie w stopkę też jako kod HTML.

Edytowane przez inn0vat1on (wyświetl historię edycji)

The more you know, the less you don't know.

5a2103787c297b436c09ce400f180611u966a839.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To tak jak napisałem nie walcz na siłę z NO3. Miękkim wyjdzie to na zdrowie, krewetce też nie będzie przeszkadzać. Co do ryb w 30l usłyszysz pewnie nie jeden wykład że absolutnie NIE WOLNO itp. ja miałem garbika 1.5 roku i miał się dobrze teraz pływa w moim 54l.

Edytowane przez adrian1281 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja Babylonia spp. od kilku dni siedzi zagrzebana w piasku :dizzy: patrzac w skali dnia to na dobe przesuwa sie o 2-3 cm. Widac jej tylko kawalek muszelki i rurke nad piaskiem :crybaby: Cos moze byc z nia nie tak ?


14ab4dd704f9f0e9f2950dc560d1ceebu1448a13

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ma ktos do czynienia z jezowcem Mespilia globulus ? Zauwazylem ze na piasku widac pojedyncze kolorowe igielki z niego :/


14ab4dd704f9f0e9f2950dc560d1ceebu1448a13

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzis zaszla mala przebudowa kostki :) Po komentarzach i malym przemysleniu dokupilem jeszcze jedna skale :thumbup: Zmienilem calkiem ulozenie i chyba wyszlo to na lepsze :whistle:Niestety nie obylo sie bez strat :/ Zakupiony falownik okazal sie badziewiem. Odrazu odradzam wszystkim kupno Hydor Koralia Nano Evolution 900 ! Chcialem go przelozyc w inne miejsce i zmienic kierunek curkulacji wody. Niestety okazalo sie ze w tym falowniku raczej sie nie da. Jak tylko podnioslem do gory to odrazu na kulce opadal i tak po kilku probach kulka sie ukrecila :( No coz zobaczymy co na to producent, choc nie licze na cuda :D

Razem ze skala przyjechala do mnie babylonia i krab Mitrax. Slimaczek odrazu zakopal sie w piasku jak i krab ktory pogonil na skaly :D

Jak tylko woda sie wyklaruje to zrobie lepsze zdjecia.

post-27437-0-83113600-1476813485_thumb.jpg

post-27437-0-44089100-1476813497_thumb.jpg

Zdjecia robione przy oswiewietleniu domowym poniewaz z kostki bylo zdjete z racji adaptacji zycia ;)

Edytowane przez kogucik76 (wyświetl historię edycji)

14ab4dd704f9f0e9f2950dc560d1ceebu1448a13

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiekszośc z nas na koralii jedzie :p

heh co do zwierzat to tyle je widziałeś

U mnie tez slimak ciągle w piachu siedzi a krab tylko po nocy buszuje

Gdzie kupiłeś ?

Widze że masz testy

Może za piwko mi pomierzysz wode ?

Edytowane przez Yarccom (wyświetl historię edycji)

1a0ce180c548df629102e55854e0d745u1476a17

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiekszośc z nas na koralii jedzie :p

heh co do zwierzat to tyle je widziałeś

U mnie tez slimak ciągle w piachu siedzi a krab tylko po nocy buszuje

Gdzie kupiłeś ?

Widze że masz testy

Może za piwko mi pomierzysz wode ?

Mozemy sie zgadac nie ma sprawy. Wszystko kwestia dogadania sie w czasie, choc 2 listopada wyjezdzam na miesiac.


14ab4dd704f9f0e9f2950dc560d1ceebu1448a13

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzis zaszla mala przebudowa kostki :) Po komentarzach i malym przemysleniu dokupilem jeszcze jedna skale :thumbup: Zmienilem calkiem ulozenie i chyba wyszlo to na lepsze :whistle:Niestety nie obylo sie bez strat :/ Zakupiony falownik okazal sie badziewiem. Odrazu odradzam wszystkim kupno Hydor Koralia Nano Evolution 900 ! Chcialem go przelozyc w inne miejsce i zmienic kierunek curkulacji wody. Niestety okazalo sie ze w tym falowniku raczej sie nie da. Jak tylko podnioslem do gory to odrazu na kulce opadal i tak po kilku probach kulka sie ukrecila :( No coz zobaczymy co na to producent, choc nie licze na cuda :D

Razem ze skala przyjechala do mnie babylonia i krab Mitrax. Slimaczek odrazu zakopal sie w piasku jak i krab ktory pogonil na skaly :D

Jak tylko woda sie wyklaruje to zrobie lepsze zdjecia.

post-27437-0-83113600-1476813485_thumb.jpg

post-27437-0-44089100-1476813497_thumb.jpg

Zdjecia robione przy oswiewietleniu domowym poniewaz z kostki bylo zdjete z racji adaptacji zycia ;)

Wydaje mi sie ze troszke za gruba warstwa piachu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzis woda juz wyklarowana, wiec wrzucam fotki pod normalnym oswietleniem :)

post-27437-0-83420800-1476887217_thumb.jpg

Skala zakupiona w e-rybce post-27437-0-42172700-1476887242_thumb.jpg

i widok z lewej strony na calosc

post-27437-0-47685200-1476887352_thumb.jpg

Tydzien temu zmienialem wklad kaskady. Zostawilem na dnie gabke a na wierzch siporax. od dwoch dni jest straszny zamet w kostce :dizzy: z kaskady leca widac drobinki zebrane przez filtr. Czyzbym znowu, po tak krotkim czasie musial plukac gabke i siporax ?


14ab4dd704f9f0e9f2950dc560d1ceebu1448a13

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a caly syf wtedy przez syf bedzie przelatywal i spowrotem do wody :/


14ab4dd704f9f0e9f2950dc560d1ceebu1448a13

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

powiem z doświadczenia osoby która lubie grzebać w akwa :)

nie grzebiesz nie masz "syfu"

on jest na skałach na piachu - u mnie pływają jedynie piojedyncze drobinki nie wpływające na całość ujemnie a dzieki nim wiem jak krąży woda po akwa

Jezeli chcesz tak filtrowac wodę to w kaskade siporax który masz a na wierzch wsadź watę i ona bedzie wyłapywac drobiny

przy wymianie nie ma problemu z wyciąganiem wszystkiego


1a0ce180c548df629102e55854e0d745u1476a17

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

poniewaz kostka jest w fazie dojrzewania wiec troche potestuje :whistle: w weekend wywale gabke i przez tydzien bedzie jakas wata czy cus na wierzchu


14ab4dd704f9f0e9f2950dc560d1ceebu1448a13

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzis nie mam jak zrobic zdjecia ale okrzemki nie ustepuja :( myslalem ze to sie skonczy a tu zonk :shock: Minelo 6 tygodni od zalania i bez zmian. Czyzby to byla wina nowego kawalka skaly ktory dolozylem ?


14ab4dd704f9f0e9f2950dc560d1ceebu1448a13

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie minie. 6 tygodni to wcale nie jest dużo. Robisz podmiany ? Jaką wodę lejesz, RO?


 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.