Skocz do zawartości
czupacabra

Ostrzeżenie przed forumowiczem chmieles2

Rekomendowane odpowiedzi

Wszystkich ostrzegam przed kupowaniem czegokolwiek od forumowicza chmieles2.

Mianowicie kupiłem u niego używaną lampę 5x24w T5. Chmieles2 deklarował, że lampa jest w pełni sprawna tylko są stare swietlówki. ok , mnie to pasowało. Pojechałem do niego osobiscie a że było juz po 21.00 a lampa była ładnie zapakowana i gosć miły to nie sprawdziłęm na miejscu czy lampa rzeczywiscie działa (mój duuży błąd). W sobotę przed meczem podłączam lampę a ona nie swieci. Dzownię do chcielesa2 i słyszę , że może cos nie styka. Wyjmuję swietlówki - styki są zasniedziałe. czyszczę je i zadziałały tylko dwie. Dzwonię do chmieles2 i mówię, że lampa miała działać a nie działa i że w tej sytuacji chcę ją oddać. Chmieles2 odpowiada, ze jutro oddzwoni to się umówimy. W niedzielę dzwoni i mówi cytuję" rozmawiałem z moim tatą , który jest prawnikiem i nie muszę jej odbierać bo w drodze się uszkodziła". No cuż dawni nie spotkałem się z takim chamstwem i nieuczciwoscią.

Tak więc niech mój przypadek będzie dla innych nauczką.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

nie wnikajac w wine i w sytuacje... nie lubie gosci ktorzy nie przyjmuja zwrotu bo ich nic do tego nie zmusza. sa uczciwi tylko wtedy kiedy musza?? dla mnie to kwestia minimum kultury osobistej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi jeden gość wysłał kilka dni temu życie kurierem bez styroboxa i heatpacka. W zwykłym kartoniku. Jedno zwierzątko padło w transporcie a drugie pewnie w zbiorniku..

Oczywiscie moja wina bo powinienem aklimatyzować 10h a temperatura wody poniżej 10°C niczemu nie szkodzi, rozmiar micro, ponoć skurczyły się w transporcie...

Naciągaczy nie brakuje tutaj.

Wysłane z Tapatalka

Edytowane przez grzegorz88wroc (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo nie lubię pomówień, dlatego też trudno jest mi przejść obok tego obojętnie.

Cóż się zgadza w tej relacji? Ano lampa, nabywca i sama w sobie kwestia sporu... bo nic więcej..

Pewnego dnia napisał do mnie ów człowiek z pytaniem o lampę, tego samego dnia wieczorem umówiliśmy się u mnie w mieszkaniu. Prosił by wszystko zapakować, bo będzie późno i będzie się spieszył. Sprawdziłem czy wszystko działa, zawinąłem w folię i tyle. Tak zapakowaną lampę przyjechał i zabrał bez zastrzeżeń. Lampa była sprawna, sprawdzona. Kilka razy podkreślałem że świetlówki są stare i tak naprawdę sprzedaję samą lampę, a świetlówki dokładam gratis pro forma, bo i tak są na śmietnik. Tyle, że świecą i nic więcej. Mówił, że to nie problem, bo lampę potrzebuje tanią na tydzień-dwa i na szybko bo jego jest w reklamacji i chodzi tylko by coś świeciło w tym czasie.

OK myślę, to już nie moja sprawa do czego ją będzie wykorzystywał więc nie wnikałem w to. Doskonale zdaję sobie sprawę czym mogą się skończyć 2 tygodnie bez światła więc wydało mi się to prawdopodobne. Lampę sprzedałem za niespełna 300 zł więc to rozsądne pieniądze by uniknąć 2 miesięcy leczenia po zaciemnieniu...

Co dalej? Mija kilka dni, nie dzwoni, nie pisze..więc uważam temat sprzedaży za zakończony. Po tygodniu dostaję telefon, że z lampą są problemy. Najpierw nie działa świetlówka, potem inna, na końcu podobno cała lampa jest niesprawna. Proponuję więc wymianę świetlówek jeśli tamte padły, przypominam, że uprzedzałem, że są stare i lampę sprzedawałem w gruncie rzeczy bez nich. Chcę pomóc w rozwiązaniu problemu. Do tego jeśli nie działają można za kilkanaście złotych kupić zwykłe, białe w markecie budowlanym. Skoro zastosowanie ma być tymczasowe nic się w zbiorniku nie stanie, a szkoda pieniędzy na droższe. W odpowiedzi słyszę, że chce akwarystyczne i miały być akwarystyczne. Tylko co miało być się pytam..? W końcu po odebraniu kilku telefonów o 21 i 22 stwierdziłem, że to nie jest pora na takie dyskusje i wrócimy do tematu w dniu kolejnym. Podczas rozmowy w dniu kolejnym nie ma już argumentów, dyskusji, nagle się okazuje, że lampa jest beznadziejna itp. Nie chodzi o lampę czy rozwiązanie problemu tylko o zwrot lampy. Na koniec usłyszałem, ze jak nie przyjmę zwrotu to mnie oczerni na forum, co jak widać uczynił

Jak wygląda sytuacja?

W mojej ocenie człowiek potrzebował lampę zastępczą, kupił, a gdy przestała być potrzebna chce ją zwrócić licząc, że znalazł frajera na darmową pożyczkę. Zwykłe cwaniactwo i nic więcej.

W dniu sprzedaży lampa działała i świeciły w niej wszystkie świetlówki. Przez tydzień pilnie potrzebna lampa była dobra, a po tygodniu nagle stała się beznadziejna. Nawet gdyby faktycznie przepaliła się w niej jakaś świetlówka, a przy swoim zużyciu miała prawo, wystarczy ją wymienić, to nie problem lampy. Równie dobrze lampa mogła zostać uszkodzona, zalana...cokolwiek. Trudno mi na odległość odpowiadać za to co z nią ktoś zrobił.

Jestem na tym forum od półtora roku, nikt nigdy nie miał żadnych zastrzeżeń do kupionych ode mnie rzeczy. Możliwe, że nigdy nie trafiłem na cwaniaka i naciągacza. Zresztą...ceńcie sami sytuację, dla mnie to jest śmiech na sali...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

wiadomo tylko ze jeden z was cos kreci. rano pewnie i tak caly watek trafi do kosza.

zaloze sie ze na forum znalazlo by sie sporo chetnych do pozyczenia lampy na kilka dni. z drugiej strony cwaniak chcacy cos za free to zadna nowosc.

szczerze mowiac osobiscie sprawdzilbym sprzet i jak nie ma uszkodzen poza swietlowkami to zwrot. jest sens sie szarpac? za wypozyczenie nalezalaby sie drobna gratyfikacja rzeczowa albo finansowa a jak gosc sie wykreca to przezyje i bez tego i sprawa zalatwiona. teraz zachowujecie sie jednak jak dzieci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"teraz zachowujecie sie jednak jak dzieci. "

Stefan, spokojnie. Wyobraz sobie, ze to Ty komus cos sprzedales i po tygodniu masz podobne problemy, a po opisaniu sytuacji ktos trzeci ocenia Twoje postepowanie jako "dziecinne". To nie jest fair !

Jak nie znasz sytuacji to nie oceniaj obydwu.


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chmieles2 i dlaczego kłamiesz to nie świetlówki są przepalone tylko lampa nie działa. Działa jąca świetlówka przełożona w inne gniazdo powinna zadziałać gdyby lampa była sprawna a tak nie jest. Gdybyśmy podłączyli lampę u ciebie to do transakcji by nie doszło i bo lampa by nie zaświeciła.

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem kto tu mówi prawdę a kto kłamie ,ale kolego skoro odbierałeś lampę osobiście to mogłeś ją sprawdzić i nie było by tematu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Nie wiem kto tu mówi prawdę a kto kłamie ,ale kolego skoro odbierałeś lampę osobiście to mogłeś ją sprawdzić i nie było by tematu.

Dokładnie. A tak- każdy będzie bronił swojej racji i do żadnych wniosków to nie doprowadzi. Przybędzie jedynie parę bezsensownych postów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Działająca świetlówka przełożona w inne gniazdo powinna zadziałać gdyby lampa była sprawna a tak nie jest.

Trochę zależy od konfiguracji lampy, jak świetlówki są zasilane "parami" to przełożenie "dobrej" do pary ze "złą" może powodować, że żadna nie zaśweci.

Trzeba by najpierw sprawdzić każdą świetlówkę w pojedyńczej oprawie albo pożyczyć od kogoś 5 świetlówek na pewno działających, najlepiej w miarę nowych bo mocno zużyte też się mogą różnie zachowywać.

P.


Takie tam 53L, 50x30x35, Koralia Nano, Tunze 9001,  kaskada HBL501, lampa LED, SPECTRA, 30W

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Parę działającą przełożyłem w miejsce niedziałającej i nic nie świeci. A tak przy okazji to chmieles2 zapomniał oczywiście napisać , że odbłyśniki okleił folią spożywczą ale to taki drobiazg. Jest zupełnie nie istotne bo albo lampa działa albo nie i koniec w temacie. To sprzedwaca powinien zadbać aby opis towaru był zgodny ze stanem faktycznym. Ja lampę wystawiam koło śmietnika bo może jakiemuś maisterkowiczowi się przyda. Posta napisałemnpo to aby ludzie uważali bardziej jak chcą coś od chmieles2 kupić u sprawdzali przed zapłatą czy to co deklaruje sprzedawca jest zgodne ze stanem faktycznym.

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Jeżeli wystawiasz koło śmietnika to ja z chęcią ją wezmę ;)

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystkich ostrzegam przed kupowaniem czegokolwiek od forumowicza chmieles2.

Ja ze swojej strony napiszę dla odmiany że kupowałem życie (zoa) od kolegi chmieles2 (w maju) i wszystko ma się bardzo dobrze, mało tego przy okazji podrzucił mi to w moje podkarpackie. Dzięki. Nie zawaham się kupić kiedyś coś jeszcze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proponuję autorowi tematu żeby na przyszłość, jeśli po tygodniu będzie chciał coś zwracać, kupił NOWĄ lampę. A i wtedy nie jestem przekonany czy udałoby mu się ją oddać. Ludzie, przecież kupujemy używany sprzęt, należy go sprawdzić natychmiast przy odbiorze. A jeśli odebrał osobiście to już w ogóle nie ma o czym gadać.

Ja bym nie miał czelności aby po tygodniu dzwonić z takimi żądaniami i nie dziwię się sprzedającemu, że nie przyjął zwrotu, przecież z tą lampą mogły się dziać różne rzeczy. A może by tak kupujący pofatygował się do jakiegoś elektryka bo najprawdopodobniej to jakaś pierdoła jest przyczyną awarii.

Edytowane przez Przemek78 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

(...) A tak przy okazji to chmieles2 zapomniał oczywiście napisać , że odbłyśniki okleił folią spożywczą ale to taki drobiazg. (...)

to ta lampa ?

https://s15.postimg.org/jp37qsug9/IMG_6356.jpg

https://s22.postimg.org/4qmygawhr/IMG_6356.jpg

https://s16.postimg.org/hocmuq7gj/IMG_6359.jpg

no to na fotkach widać co to za odbłyśnik

jak to mówią ... widziały gały co brały

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Silvia - wygląda podobnie ale w ogłoszeniu były zamieszczone inne zdjęcia.

Przemek78 - nie po tygodniu tylko lampę kupiłem 4.10 a podłączałem ją w 8.10

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za podobna kasę kupił byś nowa lampę :) ja nie rozumiem jak można było takie coś kupic za takie pieniądze, ja bał bym sie ze mi te świetlówki w tym wybuchną i do wody wlecą, pomijając rdze gratis :D

A do sprzedawcy powiem tyle, że talent ma taki chłam opchnąć to masz talent gościu :)

Edytowane przez azgar (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Za podobna kasę kupił byś nowa lampę :) ja nie rozumiem jak można było takie coś kupic za takie pieniądze, ja bał bym sie ze mi te świetlówki w tym wybuchną i do wody wlecą, pomijając rdze gratis :D

A do sprzedawcy powiem tyle, że talent ma taki chłam opchnąć to masz talent gościu :)

pokaż mi taką lampę 5x T5 w podobnej cenie - nową

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pokaż mi taką lampę 5x T5 w podobnej cenie - nową

Pszczółko , taka lampa nowa kosztuje 349 zł . Wiec poprzeglądaj internet , zanim będziesz się wypowiadać .

Ponadto , lampa nie jest oryginalna , bo nie występują lampy 5x24 w !

Patrząc na obudowę , jest to Chińczyk ( belka oświetleniowa 4x24w ) z dorobioną jedna dodatkowo świetlówką , która została dołożona przez właściciela . Podejrzewam , że została źle wykonana , z tąd problem z jej świeceniem .

Oceniając wygląd lampy po zamieszczonych zdjęciach w ogłoszeniu , nie zapłacił bym nawet 100 zł za nią .....

Towar masakra , pomijam fakt iż sprzedający nie poinformował kupującego , że lampa była przerabiana !

A co za tym idzie , mógł ten fakt zasugerować potencjalnym klientom , że może jej jakość jak i działanie dawać wiele do życzenia !

Edytowane przez Piotr Szydło (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak już to 4xt5 he he + dokładka

Kto szuka ten znajdzie.Kupiłem ale x2 taką "Biurową "sufitowa biała (potrzebowałem obudowe), byly w cenie 60zł wystarczy włożyć świetlówki akwarystyczne i świeci. Na cztery akurat nie mieli ale cena podobno sto z groszami.

pokaż mi taką lampę 5x T5 w podobnej cenie - nową

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ważne co kto i za ile by kupił . Temat dotyczył czego innego , wiec nie róbmy z niego Venezuelskiej powieści !

Kupujący widział co kupuje , sprzedający utaił fakt , że lampa była przerabiana ....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nic nie zataił, w ogłoszeniu jest napisane że była położona 5 świetlówka i że to chinka z wymienionymi statecznikami.


577ef1154f3240ad5b9b413aa7346a1e.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.