Skocz do zawartości
Hoody

Problem z lampą LED Cree DIY

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Mam pytanie do LED'owych magików.

Zakupiłem używaną lampę LED na diodach Cree. Klasyczna samoróbka ze sterowaniem wsch/zach.

Moc 200W.

Jak oglądałem u sprzedającego, było wszystko w porządku. Pokazał mi ustawienia, jak świecą poszczególne kanały etc.

Przyjechałem do domu, podłączyłem i wszystko działało, ale że był już późny wieczór, wyłączyłem lampę i poczekałem z powieszeniem do następnego dnia.

Następnego dnia powiesiłem lampę, ułożyłem przewody żeby mi nie przeszkadzały, zamocowałem do półki zasilacz, żeby nie spadł, wkładam wtyczkę do gdniazdka, pyk... Lampa na ułamek sekundy się zapaliła, po czym zgasła.

Obstawiam, że padł zasilacz, bo dziwnie pachnie. Nie miałem amperomierza żeby sprawdzić, więc na razie czeka.

Zdjęcia zasilacza załączam. Jakieś pomysły co mogło paść? No i ewentualnie jaki zasilacz (skąd) kupić.

post-10870-0-09669700-1476688237_thumb.jpg

post-10870-0-53770400-1476688243_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najpierw pomierz napięcie czy wychodzi z zasilacza. Jak nie to da się go naprawić. Jak nie to sprawdź opis na zasilaczu. Wygląda na 24v 5A

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez Grzegorz T (wyświetl historię edycji)

600l w obiegu, OPTI z kominem, lampa LED PANDORA HYPERION R2 HYBRID, obieg DC6000, odpieniacz na tunze silence 9430.040, PROFILUX II Ex 2xPh, redox, SMS itp, DP-4 na balingu, sump 80x80x40 + refugium, miękko-LPS-SPS.

Naprawimy wszystko co jest związane z elektroniką i nie ucieka na drzewo. Rzeczy niemożliwe załatwiam od ręki. Cuda zajmują mi trochę czasu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najpierw pomierz napięcie czy wychodzi z zasilacza. Jak nie to da się go naprawić. Jak nie to sprawdź opis na zasilaczu. Wygląda na 24v 5A

Zasilacz 24v 20A. Napięcie wychodzi, sprawdziłem próbnikiem na wyjściu.

Na ledach też jest napięcie bo próbnik świeci. Dodam, że czerwona dioda na zasilaczu przestała świecić. Czekam na amperomierz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Amperomierz ci nie potrzebny , nie świecą nie ma poboru prądu .Jak zasilacz działa to usterka jest po stronie lampy .Próbnik mało da (co to za próbnik ) , musisz sprawdzić czy jest odpowiednie napięcie . Do tego potrzebny woltomierz .

Może tylko wywaliło bezpiecznik w zasilaczu , jak nie ma na wierzchu jest w środku .Jak nie ogarniasz elektroniki lepiej kogoś poprosić o pomoc bo 220v boli .

Edytowane przez SU1 (wyświetl historię edycji)

summary.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A napięcie sprawdzać na wyjściu zasilacza, czy bezpośrednio na diodach?

Jakaś podpowiedź, jakie napięcie powinno być prawidłowo?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po nitce do kłębka , zacznij od sprawdzenia na zasilaczu . Powinno być takie jak w specyfikacji , jak pisałeś ma mieć 24V .( w tej okolicy )


summary.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Popatrzę jak wykombinuję jakiś multimetr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem sytuacje gdzie pomiar na wyjściu zasilacza pokazywał 24v, a jak został obciążony spadał do 1.5v, lampa oczywiście nie świeciła. Na szczęście była to pierdoła.


acee4e0f3e82859a8ba176830428e15au882a770.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem sytuacje gdzie pomiar na wyjściu zasilacza pokazywał 24v, a jak został obciążony spadał do 1.5v, lampa oczywiście nie świeciła. Na szczęście była to pierdoła.

Jakieś szczegóły? podpowiedzi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Próbnej to za mało. Miernik napięcia lub podłącz zwykła żarówkę od migacz na 24v. Jeżeli dioda się nie pali to zasilacz nie pracuje lub zwarcie na wyjściu. Odlacz przewody i sprawdź

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka


600l w obiegu, OPTI z kominem, lampa LED PANDORA HYPERION R2 HYBRID, obieg DC6000, odpieniacz na tunze silence 9430.040, PROFILUX II Ex 2xPh, redox, SMS itp, DP-4 na balingu, sump 80x80x40 + refugium, miękko-LPS-SPS.

Naprawimy wszystko co jest związane z elektroniką i nie ucieka na drzewo. Rzeczy niemożliwe załatwiam od ręki. Cuda zajmują mi trochę czasu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam nie mam multimetru. Dlatego odłączyłem zasilacz od lampy i przekazałem koledze, w celu sprawdzenia. Zobaczymy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, ale te MEAN WELL'e są za słabe. Lampa 200W, więc obawiam się że będzie się mega grzał.

W międzyczasie kumpel sprawdził zasilacz multimetrem. Nie działa. Jedyne co w nim działa to wentylator :(

Teraz będę musiał dobrać jakiś nowy.

Może coś ktoś poleci?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyślij do mnie to naprawię .........


600l w obiegu, OPTI z kominem, lampa LED PANDORA HYPERION R2 HYBRID, obieg DC6000, odpieniacz na tunze silence 9430.040, PROFILUX II Ex 2xPh, redox, SMS itp, DP-4 na balingu, sump 80x80x40 + refugium, miękko-LPS-SPS.

Naprawimy wszystko co jest związane z elektroniką i nie ucieka na drzewo. Rzeczy niemożliwe załatwiam od ręki. Cuda zajmują mi trochę czasu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale co naprawisz? Zasilacz? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No jeżeli zasilacz jest uszkodzony to tak ........ zasilacz :)


600l w obiegu, OPTI z kominem, lampa LED PANDORA HYPERION R2 HYBRID, obieg DC6000, odpieniacz na tunze silence 9430.040, PROFILUX II Ex 2xPh, redox, SMS itp, DP-4 na balingu, sump 80x80x40 + refugium, miękko-LPS-SPS.

Naprawimy wszystko co jest związane z elektroniką i nie ucieka na drzewo. Rzeczy niemożliwe załatwiam od ręki. Cuda zajmują mi trochę czasu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pogadamy na priv. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.