Skocz do zawartości
Marcin1982

Tunze 9012 odpieniacz, bąbelki powietrza

Rekomendowane odpowiedzi

Ktoś na forum ma ten odpieniacz ??

Od dołu leci masakryczna ilość bąbelków powietrza, z żadnego innego miejsca, tylko od dołu, jest tam taka kratka, jakąś gąbkę się tam kładzie ??

Pieni bardzo dobrze, tylko te bąbelki w strasznej ilości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pracuje już ponad miesiąc, też myślałem,że po kilku dniach przejdzie. Pompa pracuje cicho, piana idzie ładna, tylko bąble dołem. Z łączeń bąbelki nie idą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dziwna rzecz, u mnie nic takiego nie miało miejsca. Zapytaj sprzedawcy.

PS. mnie po miesiącu padł wirnik i już tydzień czekam na dostawę:(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I mnie bąbelki przestały lecieć po ok 6 tygodniach. Samo przejdzie gąbki nie kładź.

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam Tunze 9004. Konstrukcja podobna. U mnie jest od spodu taka niebieska gąbka, która pełni funkcję bublle stopera. Z tym że ja kupowałem z filtrem jako Reefpack 250 i nie wiem czy tą gąbkę dają do samego odpieniacza, czy jest to jako wkład do filtra. W instrukcji odpieniacza widnieje jako dodatkowe akcesorium. W każdym razie można dociąć na wymiar jakiś kawałek gąbki i tam założyć. Nie będzie puszczał bąbelków, przynajmniej od spodu. Gąbkę należy płukać przynajmniej raz w tygodniu bo zbiera się osad.

Edytowane przez Marek Gr (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam taki sam i początkowo też puszczał masę bąbli od spod tak że woda wyglądała jak gazowana. Po jakimś czasie ptzestał kiedy ustawiłem poziom wody ok. 1 cm licząc od dołu kratki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W takim razie zobaczę co będzie za kilka tygodni. Może faktycznie się uspokoi, ale na dzień dzisiejszy jest katastrofa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odpieniacz podniosłem wyżej i rozkręciłem pobór powietrza. Efekt jest taki,że bąble dołem nie lecą, ale kubek jest do czyszczenia praktycznie co 3-4 godziny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marcin a probowales dac gabke do srodka?


200 l,ZEOvit system,AM Turboflotor Multi +aquabee 2000 AS igła.

[KZ:bac,food7,start2,Pohl's K-Balance,Pohl's B-Balance,Coral Vitalizer,Pohl's Xtra]

Balling Fauna Marin z mikroelementami FM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślałem nad gąbką, ale składanie i rozkładanie tego odpieniacza co tydzień, żeby wyczyścić gąbkę jest drogą przez mękę :) strasznie ciężko te plastiki poskładać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale tą gąbkę daje się od spodu, tam jest na nią miejsce i nic nie trzeba robić z odpieniaczem. Tak jest przynajmniej w Tunze 9004, ale tu

jest podobnie. Sprawdzałem w instrukcji i jest tam miejsce na gąbkę, chociaż nie ma jej jako akcesorium. Wejdź sobie najlepiej na ich stronę z katalogiem. Jest również po Polsku. Zobaczysz jak to tam wygląda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W 9012 nie ma możliwości wrzucenia gąbki bez rozkręcenia odpieniacza :( chyba,że czegoś się nie dopatrzyłem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie, tam jest zaraz to głupie sitko, jest może z 1cm miejsca. żeby wcisnąć cienką gąbkę. Jakby faktycznie wcisnąć, to może by coś pomogło... Znam ten ból, u mnie przy karmieniu jak siądzie odpieniacz, to puszcza dołem bąbelki, ale to się uspokaja w miarę szybko, 20-30 minut po karmieniu, czasem nawet szybciej.


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie w Tunze 9004 jest to taka gąbka o grubości 1 cm, wkładana pod to sitko. Nie wiem jak w 9012 bo go nie widziałem, ale patrząc na rysunek w instrukcji to chyba jest tam też trochę miejsca. W instrukcji jest wzmianka o tych bąbelkach powietrza, ale oprócz standardowych haseł, że to przejdzie i jest nieszkodliwe, to zalecają żeby rozkręcić powietrze na max, i regulować wysokością odpieniacza. Musiałbyś go tak ustawić żeby woda do niego ściekała i nie było widać poziomu wody za kratką. Jak dalej będzie przelewał przykręć trochę powietrze i poczekaj. Następnie pomału je rozkręcaj On po jakimś czasie się ustabilizuje i przestanie pienić na mokro, a właściwie wyrzucać samą czystą wodę. Będzie dobrze, do następnego gruntownego czyszczenia. Wtedy zabawa od nowa. Piszę to po moich doświadczeniach z 9004, no ale konstrukcja 9012 jest podobna i mam nadzieję, że w czymś ci to pomoże.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

też mam ten 9004 i od czerwca zeszłego roku zero bąbelków a teraz zaczęły i nie mam pojęcia dlaczego ;)

czytam ten wątek i też nie widzę jakiegoś uzasadnienia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie dawaj gąbki, samo przejdzie po ok 6 tygodniach. Ja mam ten sam odpieniacz

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie samo nie przeszło. To nie kwestia dotarcia pompy. Odpieniacz w górę, powietrze rozkręcone i dopiero wtedy bąble nie idą dołem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie samo nie przeszło. To nie kwestia dotarcia pompy. Odpieniacz w górę, powietrze rozkręcone i dopiero wtedy bąble nie idą dołem.

Marcin, ja tak z innej beczki zapytam..kupilbyś ten odpieniacz drugi raz?

Pytam ponieważ sam się nim interesuje a niestety w necie jest jeszcze mało informacji na jego temat.

Pozdr.


Cytuj

 

100x50x50 bez sumpa,

oświetlenie 2x60W led DIY,

odpieniacz Deltec MCE 600,

cyrkulacja Jebao RW8 + Tunze 6025,

20kg real reef rock + 5kg live rock.

Sól i ewentualne dodatki do wody - Colombo :)

Link do bańki;

http://nano-reef.pl/topic/77781-banka-huberta-250-low-tech/page__st__20#entry791962

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wprwdzie nie jestem Marcin ale mam ten odpieniacz, a właściwie prawie ten, gdyż mam jego wersję z regulowaną pompą, więc się wypowiem - ZDECYDOWANIE kupiłbym go jeszcze raz.


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z bąbelkami sobie jako tako poradziłem, więc raczej bym go kupił raz jeszcze. Sama jakość pienienia jest bardzo dobra, za podobne pieniądze raczej nic podobnie wydajnego bym nie kupił. Oprócz tych bąbli odpieniacz w sumie nie ma żadnej wady.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję Panowie za szybką odpowiedź. Andrzej czy Ty nabyłeś już takiego 9012 z regulowaną pompą czy zmieniłeś we własnym zakresie? Temat delteca mce 600 przerabiałem dwa lata i niby czasami fajnie pienił to jakiś niedosyt w jego pracy miałem. MCE 600 również potrafi puszczać bąble. Zapytam jeszcze..biorąc pod uwagę te dwa pienidła co Waszym zdaniem wygrywa? Cenowo sprawa wygląda podobnie..pytam bo za jakiś czas chciałbym odpalić kolejny zbiornik bez sumpa.

Pozdrawiam serdecznie

Adrian.


Cytuj

 

100x50x50 bez sumpa,

oświetlenie 2x60W led DIY,

odpieniacz Deltec MCE 600,

cyrkulacja Jebao RW8 + Tunze 6025,

20kg real reef rock + 5kg live rock.

Sól i ewentualne dodatki do wody - Colombo :)

Link do bańki;

http://nano-reef.pl/topic/77781-banka-huberta-250-low-tech/page__st__20#entry791962

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dużą przewagą delteca jest to,że nie musisz go ładować do środka baniaka. Jakość piany jest ok, choć 9012 wydaje się być na oko wydajniejszy , ale niczym nie mierzyłem, to subiektywne odczucie. Delteci potrafią być głośne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem go już z pompą regulowaną: https://www.whitecorals.com/en/-tunze-comline-doc-skimmer-9012dc-tz9012.001dc

Teoretyczna wydajność tej wersji jest większa, niż wersji nieregulowanej: 600 litrów powietrza do 400. Z tym, że mój pracuje mocno zdławiony i to zarówno na pompie jak i na wlocie powietrza.


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.