Skocz do zawartości
bicugt410

Jaki Reaktor wapnia?

Rekomendowane odpowiedzi

W niedalekiej przyszloci planuje przymierzyc sie do zakupu Reaktora wapnia. Rozwarzalem również opcje balinga ale po dłuższym rozeznaniu sie w sprawie decyzja padla na Reaktor ponieważ planuje prowadzic swoje szklo jak najdłużej i zaopatrzyc sie w sprzęt raz a konkretnie:)

Moje szklo ma wachac sie w przedziale 1000 do 1200l juz razem z sumpem. Nie nastawiam sie typowo na sps , chce miec różnorodność w systemie nie za duzo twardych ale chce zeby wygladaly i rozwijaly sie jak powinny.

Mozecie mi poradzic w jaki reaktor mam celowac?

Jak duzy powinienem miec zasyp złoża? I na co powinienem przedewszystkim zwrócić uwage przy doborze takiego przetu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Baling odpada na tak duży zbiornik zaduzo mieszania prochów ja polecam Twistman reaktor Polska firma bardzo dobra jakość kolega twistman jest na forum

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

najogólniej odpowiadając na Twoje pytanie - im większy tym lepszy. 6-8 kg zasypu wydaje się optymalne.

Ja mam w tej chwili reaktor na 18kg zasypu, ale nigdy go tak nie napełniłem, a nie musisz miec tak wielkiego. Zwykle nasypuje to 12kg. I musze uzupelniać co 2-3 miesiace.

Poza tym im więcej zasypu tym wyższe może byc pH w reaktorze co nie pozostaje bez wplywu na pH w akwarium.

Im mniej zasypu tym niższe pH (więcej CO2) i tym szybszy przepływ wody przez reaktor.

Jeśli pojdziesz na tradycyjny model (nie DaStaCo) to potrzebujesz:

- kompletny reaktor

- sonde i kontroler pH (z gniazdkiem on/off)

- reduktor cisnienia,

- butle CO2 - najlepiej dwie

- pompe perystaltyczna podającą wodę - najlepiej z płynna regulacją - można na bypasie bez pompy ale to wedlug mnie kowbojka


425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam sie nad modelem http://www.twistman.eu/pl/p/Reaktor-Wapnia-CR-500-150/92

Miał ktos kiedys stycznosc z tym sprzetem?

Jaką sonde z konteolerem najlepiej do niego dobrac?

Ta sada perystaltyczna rozumiem powinna dawkowac odciek ze złoża tak? A jasli na końcu wężyka zamontowal bym jakis zaworek do regulowania odcieku byl by to dobry pomysl?

Panowie i panie to co robimy z tym fantem? Nikt nie uzywa reaktora zeby mogl podzielic sie chociaz odrobina swojej wiedzy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie... cierpliwosc to cecha dobrego akwarysty. Jest piatek. Ludzie wracaja do domow z pracy albo imprezuja...

Mozesz robic na bypasie z obiegowki, ale to ogolnie kaprysne rozwiazanie. Zaworek lubi sie zapychac, a to wplywa zle na parametry. Po to robisz duzy reaktor zeby nie dziubac przy nim codziennie.

Celujesz w duzy (i drogi) zbiornik wiec nie dziaduj na pierdolach, bo sie zemsci.

Zaworek na pewno bedzie dzialal przez jakis czas a potem to juz loteria.


425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.