Skocz do zawartości
rafi_1984

Projekt Akwarium 1300l w obiegu

Rekomendowane odpowiedzi

Nic a nic, za kilka miesięcy też będę startować, dlatego z wielką uwagą śledzę wszystkie tematy z zakładania zbiorników.


Brutto: akwarium 550 + sump 260l, start 20.12.2017. Filtracja: rollermat + skała + refugium, bez odpieniacza. Sprzęt: Akwarium 120x70x65h OW, sump 119x50x45h. Pompa Jebao DCP 10000,  Cyrkulacja 2x maxspect  XF-350, Jebao MW-22, Oświetlenie: philips Coral Care gen 1 v2 x 3szt.. Oświetlenie refugium Chinka LED.

Sól Fauna Marin Professional, dodatki AF, balling AF/CZDA. 50kg suchej skały Marco Rock's, nieco pukani.

Ryby i inne biegająco-pełzające: Ctenochaetus binotatus, 6x Pseudanthias squamipinnis, Zebrasoma flavescens, Lysmata amboinensis x 3, L. debelius, 4x Lysmata Seticaudata, 1x Neopetrolisthes oshimai, 2 kraby pustelniki Clibanarius africanus, jeżowiec Mespilla globulus, setki  slimaków turbo i columbelli, 1x  tectus, 1x strombus luhanus... Oraz kilka kg kiełży, równonogów, wężowideł i innego drobnego życia.

ce5058cc16516a9e06285a07538a7eb3u1610a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

za kilka miesięcy też będę startować, dlatego z wielką uwagą śledzę wszystkie tematy z zakładania zbiorników.

To tak jak i ja, choć mam 1200l to dodatkowo doświadczenia innych się przydadzą:)

A powiedz mi rafi jak to będzie rozwiązane z tymi trzema sumpami?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Cześć, bardzo fajny projekt co do szafki to mam jedno pytanie, czy te otwory gdzie masz wkręcane konfirmaty masz jakoś zabezpieczone? Jakiś czas temu spuchł mi cały spód i bok szafki bo poszła rozlana woda pod szafkę , aktualnie otwory zaszpachlowałem i położyłem farbę plus lakier.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytałeś o mocowanie belek z ledami. Ja mam lampe dyi, w zasadzie goly radiator z przyklejonymi ledami i mocowanie wyglada z obydwu stron tak:

YZNjilx.jpg

Oczywiscie prowizorka, miało być tymczasowo, mialam zrobic obudowę, ale tak juz wisi pół roku i nie chce mi sie tego zmieniać. Rozwiazanie nie wyglada estetycznie, ale mozna to wykonac ladniej i jest bardzo praktyczne. Lampę mozna przesunąć przód/tyl, co bardzo sie przydaje, kiedy chce pogrzebac w akwarium, mozna latwo dolozyc drugą belkę lub bez problemu zdjąć całą lampe, jesli bedzie potrzeba cos w niej wymienic.

Edytowane przez Nik@ (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie jestem po spotkaniu z osoba która mi w tym pomaga... to będzie trochę skomplikowany ten sump ale chętnie Wam pokazec jak już będzie wykonany....

Odnośnie zabezpieczenia to w środku w szafkach ja tylko śruby które skręcają podpory bo każda podpora jest zrobiona z dwóch płyt a konfirmat są wkręcone od góry blatu i od spodu blatu a dodatkowo są zabezpieczone silikonem... w środku wszystkie krawędzie łączenia podpór z blatami są zabezpieczone silikonem.... z tym oświetleniem fajne pomysł dał mi dużo do myślenia dziękuje ;)

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktoś ma jakoś ciekawy i sprawdzony sposób wyciszenia szafki pod akwarium... niestety akwarium jest w pomieszczeniu w którym także śpię... każda podpowiedz miłe widziana :)

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Odpowiedni sprzęt , i po sprawie

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj dotarło do mnie oświetlenie :) belki ledowe...

Jutro zrobie zdjęcia jak świecą jak znajdę tyle przedłużaczy ;)

aaddb60c3e755e09dda97180fa4fbaf6.jpgd324570d0823d1223da8281e5a623422.jpg

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lal co to za belki ? Napisz cos wiecej

Lal co to za belki ? Napisz cos wiecej


zbiornik 120x60x60 +sump . odpieniacz Sebastek czarna perla na Tunze - Hydrofoamer Silence 9420.040 , cyrkulacja wp-40 rw-15 , obieg Jebao9000 , oswietlenie Gieseman Matrix II 8x39w . 

8744f73183d58f0a59fb88f54dc034b6u1589a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Belki są robione na zamówienie przez mojego kolegę... w poprzednim akwarium tez miałem belki jego produkcji i doskonale się sprawdzały w Morskim....

Ogolnie teraz będzie w akwarium 250W ledow...

Akwarium już sklejone czeka i schnie :)

87186792acfe516ec1fd248cb7408ef2.jpga47ec89ea3f73c2b3bffc3f98494877f.jpg0cfa45cb717d2164886c3b3a44c38e0f.jpg7684c3173980476e2b15f45c74a9ae10.jpg

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jestem ciekawy jak ten sump będzie wyglądał nie mogę się doczekać na zdjęcia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko w swoim czasie niedługo będą sumpy i wszystko będziemy kleić... już projekt sumpow jest jeszcze tylko trzeba to zwymiarowac i wykonać...

Czarny silikon bo tak doradził mi Przemek ze Szczecina ze przy tej wielkości akwarium kleić czarnym bo jest bardziej wytrzymały...

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Belki są robione na zamówienie przez mojego kolegę... w poprzednim akwarium tez miałem belki jego produkcji i doskonale się sprawdzały w Morskim....

Ogolnie teraz będzie w akwarium 250W ledow...

250W Led na 1000l Akwarium to sporo za mało - chyba, że mieszkańcy to miękkasy i LPSy. A to i tak na styk pewnie będzie.

Ja w swoim 720l mam ok. 500W w LED ( 200W blue, 160W RB i jakieś 150W białe).


Solarium V3

 

fc489c49e03bec218befb7372bfc324fu723a639

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko w swoim czasie niedługo będą sumpy i wszystko będziemy kleić... już projekt sumpow jest jeszcze tylko trzeba to zwymiarowac i wykonać...

Czarny silikon bo tak doradził mi Przemek ze Szczecina ze przy tej wielkości akwarium kleić czarnym bo jest bardziej wytrzymały...

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Przemek Ci to kleił?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja w swoim poprzednim baniaku 510l miałem zaledwie 120W ledow i jakoś wszystko rosło (nie mylić z egzystowaniem korali).

Możecie rzucić okiem na fotki poprzedniego baniaka...

Wiem ze kłoci się to z ogólnie pojętymi normami ale było dobrze i akwarium tamto miałem 2 lata...

Przemek mi tego nie kleił tylko przygotował formatki do klejenia...

Kleili mi chyba jedno z lepszych jak nie najlepsi spece od akwarium w Lublinie.... oni tez kleili mi poprzedni zbiornik a także OK 20 innych zbiorników do chodowli palet i zawsze byłem bardzo zadowolony.

Klejenie musiało się odbywać u mnie w domu gdyż nie było szansy wnieść tego zbiornika wklejonego do domu....

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie po przerwie....
Jako ze było tyle głosów krytyki postanowiłem na chwile przestać pisac do momentu aż wszystko zacznie działać...
Otóż akwarium stoi na szafce mojej produkcji i wszystko jest OK...
Sumpy połączone działają nic nie cieknie wszystko działa ;)
Postanowiłem zmienić oświetlenie i nad akwarium leżą dwie lampy zetlight qmamen 6800 o mocy 230W każda plus sterownik do tych lamp... w akwarium woda w 90% świeża do tego skala z mojego starego akwarium plus strój w nowej skaly żywej plus dodatkowo nowy żywy piach...
a516125e08c834939420f8fad2ed1257.jpg967af30309f20f65da818f56f3cd5089.jpg88ed5c42e17f5fbce85d053142889322.jpgccac25c9e74048a820a2d85d602f127f.jpge8807a456912c51cb842896d4dcc19ad.jpg


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę pokombinowane ale jak działą to super :)

Fajny ten duży płaski kawałek skałki.

Powodzenia przy dojrzewaniu!


Brutto: akwarium 550 + sump 260l, start 20.12.2017. Filtracja: rollermat + skała + refugium, bez odpieniacza. Sprzęt: Akwarium 120x70x65h OW, sump 119x50x45h. Pompa Jebao DCP 10000,  Cyrkulacja 2x maxspect  XF-350, Jebao MW-22, Oświetlenie: philips Coral Care gen 1 v2 x 3szt.. Oświetlenie refugium Chinka LED.

Sól Fauna Marin Professional, dodatki AF, balling AF/CZDA. 50kg suchej skały Marco Rock's, nieco pukani.

Ryby i inne biegająco-pełzające: Ctenochaetus binotatus, 6x Pseudanthias squamipinnis, Zebrasoma flavescens, Lysmata amboinensis x 3, L. debelius, 4x Lysmata Seticaudata, 1x Neopetrolisthes oshimai, 2 kraby pustelniki Clibanarius africanus, jeżowiec Mespilla globulus, setki  slimaków turbo i columbelli, 1x  tectus, 1x strombus luhanus... Oraz kilka kg kiełży, równonogów, wężowideł i innego drobnego życia.

ce5058cc16516a9e06285a07538a7eb3u1610a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myśle ze dojrzewanie powinno w miarę spokojnie przejść bo skala z mojego starego zbiornika :)


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To zapytaj kolegi gdzie takie profile dostać :D .

No .. zazdroszczę pojemności  , sump super hehe . da sie ano da :D . Już ładnie wygląda a jak dojdą korale i rybszy to będzie wypass .


summary.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:D 

d324570d0823d1223da8281e5a623422.jpg


summary.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.