Skocz do zawartości
SU1

Słona kostka na początek z koralami 40L była ,jest 100L w obiegu .

Rekomendowane odpowiedzi

Kostka ( 35x35x36) słoną wodę (żywa z darowizny )poczuła 10 Września 2016 19:26 .

Trzy dni później do wapiennej skały doszło 2 Kg żywej (morskiej) .

nv1sUHN.jpg

14 Września doszło resztę wody (żywa z darowizny ) i pierwsze koralowce .

Tubipora i Briareum .

uZS5hou.png

19 Września doszły ślimaki i SPS

Wodą mieszał T-head 750 z koszykiem ceramiki .

Dziś w akwarium wodę popycha Aquael 500 , filtracją zajmuję się Multikani ,cztery słoiki w tym trzy wypchane ceramiką ,ostatni poziom to węgiel (i jakiś tam pochłaniacz )

Oświetlenie to lampa DIY ( .http://nano-reef.pl/topic/88678-lampa-led-kontrola-temperatury-wifi-diy/)

Dolewka grawitacyjna DIY ( Aliexpres ).

Poza rudym na piasku z którym poradziłem sobie w 3 dni nie było żadnych plag wieku niemowlęcego .

Jedyne co to walka z ślimakami które dostałem w gratisie z SPS i co najgorsze stertą jajek .

Skracając do dziś , wygląda to tak .

IqksB8W.jpg

3pWa123.jpg

0o6tied.jpg

Edytowane przez SU1 (wyświetl historię edycji)

summary.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wszelkie miniaturowe formy są wg. mnie wspaniałe, o ile dobrze prowadzone, ta zapowiada się obiecująco, dużo życia wprowadziłeś co cieszy oko, będę śledził wątek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak zwykle wszystko robię inaczej .Start bez czekania na dojrzewanie , od zaraz jak największa obsada .

Jak na razie odpukać podejście sie sprawdza .Zbiornik typowo do testów i nauki .Prace nad większą pojemnością rozpoczęte

( planowanie ) .

7DOJ9m0.jpg

XJuwlXO.jpg

h4tmB0I.jpg

6ZE1DVP.jpg

Niestety kolory na laptopie to nie to :-/ .

s7.

Edytowane przez SU1 (wyświetl historię edycji)

summary.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Super zdjęcia i oczywiście zoaski :thumbsup: Jestem ciekaw jak będą reagować korale...Czy przy dojrzewaniu i wysokich stanach NO3 i innych N oraz PO4 dadzą radę. Będę obserwował i trzyma kciuki za korale.


Pozdrawiam,

Norbert

1d86b53c10113aeb103b8479a70f4e57u1540a1381.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak pisałem burzliwego dojrzewania nie było , może mnie jeszcze czeka .Koralowce które wleciały na start rosną ,jedne całkiem nieźle inne mniej Clavularia papaya po expresowych przyrostach na początku ma teraz problemy , ale skojarzyłem to z instalacją

Seachem Purigen .( już wywalony czekam na efekt ).

Nic nie pozostaje jak teraz obserwować zbiornik i w razie problemów działać .

sKkqStv.jpg

bAlRm8R.jpg

aFZMscD.jpg

aPhbwwe.jpg


summary.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

masz tam takie metalowe rurki jak mniemam z kwasiaka ponoc inox lubi oddac cos do wody nie cykasz sie :nuke:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Super, zoa robią robotę :)

Tak mają swój urok :D .

masz tam takie metalowe rurki jak mniemam z kwasiaka ponoc inox lubi oddac cos do wody nie cykasz sie :nuke:

Większość przy tym zbiorniku zrobiłem "nie tak" a mimo to działa , raczej poprawnie .Czy na pewno upewnię się za kilka miesięcy .

Wiem że takie podejście może się zemścić bo jeśli będzie coś nie tak nie będzie wiadomo który pomysł był błędem .

Co do rurek (i koszyka ) trochę nie miałem wyjścia , projekt zakładał użycie tego co znalazłem w domu i ograniczone wydatki .

Masz może jakieś na miary w temacie "szkodliwych" własności .


summary.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niewiem gdzies tam czytalem ze inox w solance to nie jest dobry pomysl chyba ze ten lepszy 316 ale on jest drozszy i zadziej u nas spotykany sam tez sie zastanawialem bo używam takich elementów na codzien. Mysle ze koralom mniej zaszkodzi niz np delikatnym rybkom :ninja:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widoczki z wieczorka .

qcwV8J6.jpg


summary.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A dziękuję .Nie mam smykałki do aranżacji , ot trochę szczepek rozstawione gdzie miejsce było , na szczęście same w sobie urok mają .Może w następnym się uda cos zaaranżować , jak dojdzie do przesiadki .

Co do bańki woda od 2 tygodni delikatnie mętna , jak raz zgrało się to z wprowadzeniem nowych korali , zmianą soli i nowym pokarmem .

Na razie mi to nie przeszkadza ,a korale widzę bardzo zadowolone .

Styczeń luty jak się czas znajdzie , przesiadka na deko większe .


summary.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Korale śliczne. A to na skale to algi czy takie dzikie ilości cyjano?

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka


Tak było..

Tak też było..

__________________________________________________________________________________________

AKWARIUM: Red Sea Max 250 Żywa skała ok. 8-10kg, MarcoRocks ok. 15kg, Nature's Ocean Live Sand (9kg). CYRKULACJA: Jebao RW-4 + Tunze Turbelle NanoStream 6025 + Jecod DC3000 i NJ1200 w panelu ODPIENIACZ: Stockowy RSM OŚWIETLENIE: Stuningowana pokrywa, 216W na ledach (w tym kolor) + sterownik by Morświn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Foto robione przy niebieskim oświetleniu , w którego skład wchodzą led od 390 nm do 470 nm, po zdjęciu koloru niebieskiego w aparacie skały tak wyglądają .Ogólnie są czyste , aż za bardzo .

(Było :thumbup: )

Edytowane przez SU1 (wyświetl historię edycji)

summary.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ok :) Bo aż zdębiałam - korale patrzę ok, ale ta skała :shock: Bardzo fajny zbiorniczek. U mnie też takie aktualnie stoi (do dziś było szpitalem) i marzy mi się je przekształcić w rafę, ale chyba nie da rady, bo drugie akwarium stawiam na dniach.. to by było trzecie :D Chyba małżonek by tego nie zniósł ;)


Tak było..

Tak też było..

__________________________________________________________________________________________

AKWARIUM: Red Sea Max 250 Żywa skała ok. 8-10kg, MarcoRocks ok. 15kg, Nature's Ocean Live Sand (9kg). CYRKULACJA: Jebao RW-4 + Tunze Turbelle NanoStream 6025 + Jecod DC3000 i NJ1200 w panelu ODPIENIACZ: Stockowy RSM OŚWIETLENIE: Stuningowana pokrywa, 216W na ledach (w tym kolor) + sterownik by Morświn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przez chwilę też myślałem, że to olbrzymia plaga cyjano. Fajne zdjęcia :) Sukcesów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zoaski są przepiękne :)

Wiem :D , i już czekam na przesyłkę , tak wyszło że pasuje mi 80L na szafeczkę .Pewnie nie na długo ale lubię działać sukcesywnie .

najgorsze że pięknych korali jest bardzo dużo i ciężko się zdecydować .


summary.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

CiaebeI.jpg
6nvatGR.jpg
No to robię hop  :-D 
ZjxrsUI.jpg


summary.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedy masz zamiar się przesiąść na większe szkiełko? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak widać szkiełko czeka , niestety chciałem wystartować już z nową lampą .I tu pojawił się problemik w postaci  sześciu led które już pobiły rekord czasowy przesyłki z Chin .
Plus do tego prace nad lampą , testy i konfiguracja ,Trochę mnie poniosło i będzie 9 kanałów .Jest plan wykonania lampy zastępczej do małego zbiornika i na początek wspólne działanie dwóch baniek obok .
Dopiero wtedy zakup skały ,ułożenie i przenoszenie i układanie korali .Ech przydał by mi się ktoś z drygiem do planowania przestrzeni w zbiorniku .....

xckvR2p.jpg

 


summary.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś podziurawiłem baniaczek , zmiana koncepcji i będzie komin .
CNQ3CGE.jpg


summary.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czekam na efekt końcowy. patrząc na aktualną kostkę, którą masz to pewnie bedzie na wypasie  ! :) powodzenia z aranżacją

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
58 minut temu, bodzius91 napisał:

czekam na efekt końcowy. patrząc na aktualną kostkę, którą masz to pewnie bedzie na wypasie  ! :) powodzenia z aranżacją

I ja I ja , bo cierpliwość to mój wróg .Jop bardzo mi będzie potrzebne bo to odwieczny mój problem "odpowiednia aranżacja " . 

Jutro kleje komin , pojutrze przestawianie . ( mam nadzieję ) 


summary.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.