Skocz do zawartości
Rafael31

Rafa Rafała vol.2 112 l

Rekomendowane odpowiedzi

Po prawie dwuletniej przygodzie z nano reefem 30 l od Aquaela nadszedł czas na nowe szkło.

Akwarium 80x35x40 zalane i posolone 2 dni temu, start na bakteriach Special blend, suchym żwirze koralowym (6 kg) i suchej skale Base Rock (7 kg). Planuję po lewej stronie dołożyć jakiś filarek - ok. 3 kg skały zatem jeszcze dojdzie. Skała klejona CX-5.

Oświetlenie: Maxspect Glaive G-4M80 55W

Odpieniacz: Tunze 9002 - przerobiłem zasysanie powietrza także jest dużo cichszy

Cyrkulacja: Koralia nano 900 i 1600

Grzałka: Aquael Comfort Zone Gold 100W

Obsada: korale miękkie, lps i proste sps, ryby: błazenek i pteropogon z nano reefa 30 l i do tego ze 2 rybki - na pewno jakaś babka kopiąca.

Na dniach dojdzie dolewka w postaci pompki uruchamianej włącznikiem czasowym, podającej wodę ze zbiornika 12 l.

post-23909-0-38116600-1481665374_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a nie za mało tej skały?


 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam takie same szkiełko :) u Siebie dałem 19 skały suchej i 3kg żywej.


Pozdrawiam

M.B

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam takie same szkiełko :) u Siebie dałem 19 skały suchej i 3kg żywej.

Masakra jakaś, ja tydzień temu kleiłem RRR do 250L (90x50x55) i z kupionych 15kg byłem w stanie sensownie upchnąć ok. 14kg nie robiąc kompletnego gruzowiska ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masakra jakaś, ja tydzień temu kleiłem RRR do 250L (90x50x55) i z kupionych 15kg byłem w stanie sensownie upchnąć ok. 14kg nie robiąc kompletnego gruzowiska ...

http://nano-reef.pl/topic/90528-kolejna-kaluza-w-stalowej/

wydaje mi się że nie zrobiłem przy takiej ilości dużego "gruzowiska" każda skała inna, mi akurat trafiła się partia jakiejś ciężkiej :)


Pozdrawiam

M.B

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do zbiornika doszło ok. 3,5 kg suchej skały. Łącznie mam jej teraz ok. 10,5 kg - plan miałem taki aby nie zrobić gruzowiska tylko ułożyć jakąś w miarę fajną konstrukcję.

Poza tym odpieniacz na razie wywala jeszcze takie mikrobąbelki choć i tak jest dużo lepiej niż zaraz po włączeniu. Mam nadzieję, że się uspokoi.

post-23909-0-53468400-1481917233_thumb.jpg

Edytowane przez Rafael31 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko koniecznie jakieś fotki podrzuć jak będą jakieś zmiany :)


Keep calm and keep swimming.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czekamy, czekamy na update :)

Chyba troszke malo swiatla dla spsow (lpsy już mogą grymasic przy mniej niż 0.5w na litr). Zależy od posadowienia, ale moje wolą siedzieć w swiatelku od zawsze :) najwyżej drugi glave i będzie idealnie. Fajnie się zanosi więc daj foto co się zmieniło

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka


Tak było..

Tak też było..

__________________________________________________________________________________________

AKWARIUM: Red Sea Max 250 Żywa skała ok. 8-10kg, MarcoRocks ok. 15kg, Nature's Ocean Live Sand (9kg). CYRKULACJA: Jebao RW-4 + Tunze Turbelle NanoStream 6025 + Jecod DC3000 i NJ1200 w panelu ODPIENIACZ: Stockowy RSM OŚWIETLENIE: Stuningowana pokrywa, 216W na ledach (w tym kolor) + sterownik by Morświn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Akwarium już częściowo zostało zasiedlone szczepkami z nano reefa. Na razie wszystko wygląda na ok, korale się pootwierały i ładnie wszystko się buja. W małym szkle mam plagę aptazji więc przy przenoszeniu musiałem uważać - parę egzemplarzy przeniesionych do nowego szkła zakleiłem także na tą chwilę mam czysto. W razie czego zawsze można wpuścić jakiegoś "brzydkiego zjadacza ukwiałów" - w 30 l było to raczej niemożliwe.

Rybki narazie pływają w starym szkle - na dniach będę miał wyciętą ramkę z pleksi położoną na akwarium.

post-23909-0-64156600-1483393902_thumb.jpg

post-23909-0-70518100-1483393908_thumb.jpg

Edytowane przez Rafael31 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ramka została wycięta i założona na akwarium - wygląda to bardzo estetycznie (dla mnie lepiej niż korona).

Doszło trochę życia, błazenek, pterapogon i tectusy zostały przeniesione do nowego zbiornika.

Doszła ponadto babka Valenciennea sexguttata, dwa nassariusy, dunka i zoaski.

post-23909-0-66078600-1483802373_thumb.jpg

post-23909-0-55988600-1483802374_thumb.jpg

post-23909-0-27055200-1483802375_thumb.jpg

post-23909-0-99735600-1483802375_thumb.jpg

post-23909-0-70991200-1483802376_thumb.jpg

post-23909-0-45275900-1483802377_thumb.jpg

Edytowane przez Rafael31 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oświetlenie nadal masz te same, bo coś biało na tym filmie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

też jestem ciekaw Twojego oświetlenia. Daj proszę znać jak to u Ciebie działa. Przymierzam się do szkiełka identycznych wymiarów jak Twoje i mam problem z lampą na szerokość 80 cm. Z tego co przekopałem na razie forum i neta to mało jest rzeczy na tę szerokość z odpowiednią mocą. Ta Twoja wygląda bardzo spoko: 55w LED (czyli współczynnik 1W/1l jakby jest zachowany licząc wg normy T5).  To chyba dla początkującego dla rybek i prostych korali o amatorskich wymaganiach wystarczy, co nie?

Bo znalazłem też cuś takiego http://allegro.pl/lampa-odyssea-quad-4x24w-led-60-80cm-akwarium-i5683777097.html ale wygląda mniej efektownie i ma tylko 60 cm szerokości.

Chętnie pooglądam nowe zdjęcia z update'u i zobaczę jak to wszystko u Ciebie rośnie.

Kuba

Edytowane przez Placek (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Daj Rafał jakąś aktualizację, bo coś ostatnio mało się udzielasz na forum.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Jeśli chodzi o lampę to postanowiłem ją trochę stuningować. Dołożyłem 12 diod Power led RB 450 nm. Na filmie świeci przed tuningiem.

Moim zdaniem nie doświetlała dna i np. clavulardia virdis robiła się szara.

Wygląda to tak jak na zdjęciu. Lampa grzeje się trochę bardziej ale ręką można dotknąć i nie parzy więc zostawię ją tak jak jest.

 

18072886_1458269977558319_226006251_n.jpg

Edytowane przez Rafael31 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To teraz pokaż jak świeci po tuningu. Najlepiej daj dwa zdjęcia bez i z tuningiem, żeby można było porównać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Załączam zdjęcia "przed" i "po" :D

 

WP_20170423_20_47_10_Pro.jpg

WP_20170423_20_46_19_Pro.jpg

Edytowane przez Rafael31 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest różnica ale chyba trochę za niebiesko, czy to tylko tak wygląda na zdjęciu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak wygląda na zdjęciu - ciężko pod ledami zrobić dobre zdjęcie. Zawsze jeszcze można podkręcić biały - na tą chwilę mam ustawiony na 30%

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czemu masz tylko pojedyncze sztuki ryb, nic do pary?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak wyszło, nie chcę już dokładać więcej rybek. 3 szt. na ten litraż dla mnie jest ilością optymalną, mało pokarmu trafia do wody więc parametry łatwo utrzymywać na dobrym poziomie. Powoli będę szedł z koralowcami w lpsy i spsy, za jakiś czas planuję zacząć dawkowanie Ballinga. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trzy ryby na 112l to nie jest wcale dużo, optymalnie. Spokojnie możesz mieć drugie tyle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.