Skocz do zawartości
Iceberg

Shallow na bialym taborecie...

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,najwyzszy czas pokazac w co sie bawilem przez ostatni czas.Akwarium 45X3 plus sump 37X37X40,samej wody 103l i nowa przygoda z solanka...Zalane 17 XI 16 na soli AFRS,martwa krewetka i bakterie AF Bios...Na poczatku woda przejrzysta,pierwsze diatomy pojawily sie z lekka po 20stu paru dniach...Jako ze test na NH4 kupilem zbyt pozno,wiec nie moglem dokladnie sledzic przebiegu dojrzewania.Parametry dzien po zalaniu.NO2 0.0,NO3 2.5 (ta sol tak ma)KH 8.9,zasolenie 35ppm i po 36ciudniach0.15 (problem z odczytem) NO2 1,NO3 25 KH 8.3...Wszystko mierzone Salifertem i NO2 Red Sea...Akwarium na samych syntetykach,sztucznej skale Atol i siporax,chyba dwa litry...Woda stracila swoja klarownosc i jest lekko metna,ale mysle ze to normalne przy dojrzewaniu...NO 3 dosc wysokie i mam zamiar leciec na vodka method,gdyz jest to cos co znam i co mi wychodzilo w poprzednim zbiorniku...Akwarium pod LPSy,tak jak wczesniej a sprzet jak w stopce...Pozdrawiam...

post-8361-0-30449300-1482502516_thumb.jpg

post-8361-0-75666900-1482502540_thumb.jpg

post-8361-0-44934900-1482502559_thumb.jpg

Edytowane przez Iceberg (wyświetl historię edycji)

Zbiornik 75x80x29 cm. Deltec 600i DC, AI Hydra 26 HD, Maxspect Jump Gyre, polowka CP-25, Jecod 1200 DC...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no nareszcie :)

Dobrze by było żebyś zdobył jakiegoś mułu z jakiegos innego akwarium, żeby przywlec trochę życia, bo tak torche za sterylnie...

Trzymam kciuki


425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej Bartek,fakt ze jest sterylnie,chociaz patrzac na parametry,cos te bakterie tam robia...Nie mam skad wziasc mulu w tej chwili a kiedy bylem w sklepie prawie kupilem kawalek "zywej" skaly,ktora to chcialem umiescic w sumpie ale wzdrygnelem sie,kiedy zobaczylem na niej aiptasie a tego boje sie jak diabel swieconej wody...Tydzien temu bedac w sklepie z darami morza kupilem malze na kolacje i wrzucilem dwie do akwarium...O dziwo do tej pory zyja i filtruja chociaz nic u mnie nie ma do filtrowania...Dziwne jest to ze przy tak wysokich azotynach nie umieraja...Pozdrowki...

Edytowane przez Iceberg (wyświetl historię edycji)

Zbiornik 75x80x29 cm. Deltec 600i DC, AI Hydra 26 HD, Maxspect Jump Gyre, polowka CP-25, Jecod 1200 DC...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam...Moj zbiornik wciaz dojrzewa,choc przyznam ze nie spodziewalem sie tak dziwnego dojrzewania,ktorego nie moge nigdzie zaszufladkowac...Dzisiaj jest 61-wszy dzien od zalania i przez ten czas cuda sie rozne dzialy i wciaz dzieja.Na dzien dzisiejszy NH4-0,NO2-1,NO3-100,PO4-0,KH-7,3 i PH -8.0,8.1...Dziwi mnie ze azotyny nie spadaja od dluzszego czasu i azotany sa tak wysokie,choc podejrzewam ze sa przeklamane ze wzgledu na wysokosc NO2...Jako ze PO4 (Salifert) jest zerowy,wiec nie moge zbic NO3 (Pomysle o coli albo o marnym weglu w ktorym zawsze jest fosfor)...Do akwarium na poczatku dalem dwie malze,myslac ze szybko padna i zaczna uwalniac amoniak;ale nic z tego,zyja sobie w najlepsze i filtruja wode w ktorej raczej nic nie ma do filtrowania...Jako ze to cale dojrzewanie odbywalo sie w dziwny sposob, dokupilem troche"zywej" skaly do refiugium a biorac pod uwage dobra forme malzy,zaryzykowalem tez ladne zoanthus'y na jednej skalce i o dziwo pomimo tak smiertelnych parametrow tez maja sie dobrze i pieknie polipuja...Nie zaryzykowalbym jeszcze jakis LPS'ow pod ktore przeznaczony jest zbiornik,dopoki parametry nie beda dobre...W tym czasie mialem wysyp okrzemek po jakis trzydziestu dniach i juz nie rosna,ale nie rosna tez zadne glony wlasciwe co mnie dziwi..."Zywa" skala choc jest jej troche ponad kilo,mam nadzieje ze rozrusza te wode...Dodawalem bakteri AF BioS,ale dalem sobie spokoj,gdyz nie wydaje mi sie ze cokolwiek zmienily...Nie jestem zwolennikiem jakis wynalazkow typu matrix,purigen,ale chyba kupie ten ostatni i dam mu szanse,moze zbije te nitrit'y,bo to jest jedyny moj problem...W sumpie mam zamiar zrobic filtr Xeniowy,zamiast glonowego a ze  Xenia rosnie szybko,wiec mysle ze wystarczy wycinac ja z refiugium raz na jakis czas...Dwa miesiace to nie jest dlugo jak na dojrzewanie,ale przyznam ze spodziewalem sie zupelnie innego przebiegu...Pozdrawiam...

15_01_2017_0101_resized.JPG

15_01_2017_0104_resized.JPG


Zbiornik 75x80x29 cm. Deltec 600i DC, AI Hydra 26 HD, Maxspect Jump Gyre, polowka CP-25, Jecod 1200 DC...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zadne korale nie lubia sterylnych warunkow a ja bede dazyl do wykrywalnego NO3 i PO4,jednak nie za wiele,lecz w tym momencie chodzi mi o ozywienie tej wody i skaly,wprowadzenie jakiegos fitoplanktonu,ale przed tym chce zbic NO2...Wyczytalem ze dobrze dziala Seachem Prime i Purigen...Czy ktos ma jakies doswiadczenie z tymi specyfikami?...


Zbiornik 75x80x29 cm. Deltec 600i DC, AI Hydra 26 HD, Maxspect Jump Gyre, polowka CP-25, Jecod 1200 DC...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heja...Moje akwarium po cztrech miesiacach wyglada tak,jak na zdjeciach...Zbiornik dojrzal po okolo trzech miesiacach a samo dojrzewanie przeprowadzilem na martwej krewetce...Nie mialem zadnych plag,wszystko szlo jak z platka,oprocz zmetnienia wody,ktore po podlaczeniu filtra UV zniklo po dwoch i pol dniach...Podczas dojrzewania wlozylem malze z marketu i kiedy ta nie padla,kupilem Zoanthus'a na probe.Mam go do tej pory i byl leczony z pomoca Betadine 10% ze wzgledu na slimaki nagoskrzelne Aeoidiella,ktore go zarly.Kapiele w wodzie z dodatkiem plynu co cztery dni wyszly pomyslnie.Po czterech miesiacach postanowilem wpuscic pierwsze korale,Caulastrea Curvata Blue Green Blue,Fungia Green,Galaxea Fascilcularis i koral,ktory zawsze uwazalem za najpiekniejszy Catalaphyllia 5 z Australii...Szalu nie ma i pewnie dlugo nie bedzie,gdyz traktuje te korale a wlasciwie szczepki, jako male doswiadczenie,by ustawic cyrkulacje,moc lampy etc...Ostatnie testy robilem tydzien temu NO3-2.5,PO4-niewykrywalne,Ca 450,Mg 1500 i wysokie KH-12,5,testy Salifert'a...Akwarium wlasciwie zalozone sterylnie,dopiero po jakims czasie dodalem troszeczke "zywej" skaly do sump'a.Jako ze skaly jest malo,mam dwa litry Siporax'u w sump'ie...Nie wiem co jest przyczyna tak delikatnego dojrzewania,ze wlasciwie go nie odczulem,poza okrzemkami,ktore sie pojawily po miesiacu a kiedy je "odkurzylem" zostaly wyciagniete przez odpieniacz i tyle je widzialem...Stosuje Vodka Method,jak w poprzednich zbiornikach i wydaje mi sie ze panuje nad NO3-PO4,ale nie majac jeszcze Hanny,trudno powiedziec jaki jest stosunek tych dwoch parametrow...Na razie nic wiecej nie wpuszczam,gdyz chce poczekac z poltora miesiaca i obserwowac czy nie bedzie jakis plag a nie chce z nimi walczyc,majac obsade...Znalazlem super sklep,skad przyszly koraliki i wszystkie sa na bialych podstawkach i choc nie wyglada to na razie fajnie to przynajmniej jest przejrzyscie i nie ma zadnych pasazerow na "gape" a co mnie najbardziej cieszy,nie ma Aiptasi...Przez ten czas bede sie zastanawial co mam jeszcze wpuscic do zbiornika a ma byc typowy LPS i moze ze dwa SPS'y...Zdjecia fatalne,ale nie umiem robic zdjec akwarium,bede musial zamowic jakies pierscienie makro i sie nimi pobawic...

23_03_2017_New Corals_resized.JPG

Nie chcialy mi przejsc te dwa zdjecia...

23_03_2017_Catalaphyllia Australia 5_resized_resized.JPG

23_03_New corals_resized.JPG


Zbiornik 75x80x29 cm. Deltec 600i DC, AI Hydra 26 HD, Maxspect Jump Gyre, polowka CP-25, Jecod 1200 DC...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ładna skała, fajnie posklejana.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heja,czas na may update...Zbiornik ma piec miesiecy,zadnych plag,wiec postanowilem kupic troche szczepek,Acanthastrea Lordhowensis,Cyphastrea orange,Echinopora bordowo zielona,Euphyllia parancora,Favia,Hydnophora zielona,Montipora red orange,Seriatopora histrix rose,do tego przyslano mi jeden SPS gratis...Po zaaklimatyzowaniu sie korali,zaczalem je dokarmiac...Stosowalem tez vodke a teraz z ciekawosci przeszedlem na VSV a cukier zamienilem na miod...Woda jest idealnie klarowna,wiec nie musze sie uciekac do lampy UV (swoja droga bardzo przydatna rzecz).Ostatnio zmierzylem parametry tydzien temu i troche za wysoki Mg,reszta OK...Z podmianami jeszcze nie zdecydowalem,bede robil dziesiec procent co tydzien lub dwa w zaleznosci od zapotrzebowania,planuje tez Balling z mikroelementami,ale z tym tez mam czas...Od poczatku mialem dosc wysokie KH 9-11 a zamierzam trzymac 9 KH,kiedy przejde na Balling'a...Mam dwa dosc agresywne korale,Galaxea i Hydnophora,wiec musze trzymac je z daleka od innych korali,gdyz moga parzyc inne w nocy (szczegolnie Galaxea)...Na razie nie planuje nic innego,chce zobaczyc jakie beda przyrosty,gdyz wszystkich korali jest juz pietnascie...

15_04_2017_AS_resized.JPG

13_04_2017_AS_resized.JPG

15_04_AS_resized.JPG


Zbiornik 75x80x29 cm. Deltec 600i DC, AI Hydra 26 HD, Maxspect Jump Gyre, polowka CP-25, Jecod 1200 DC...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wrzuć fotkę cypha, ciekaw jestem jak wyglada odmina orange.


 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oki,zdjecie wrzuce wieczorem lub jutro...

 


Zbiornik 75x80x29 cm. Deltec 600i DC, AI Hydra 26 HD, Maxspect Jump Gyre, polowka CP-25, Jecod 1200 DC...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,dodaje dwa nowe zdjecia,no i obiecana Cyphastrea Orange,oraz Acanthastrea...Mysle by Acanami obsadzic cale dno albo przynajmniej jakas jego czesc,gdyz tym razem nie mam piasku,ktory doprowadzal mnie do szalenstwa w poprzednich zbiornikach...

Cyphastrea orange_resized.JPG

15_04_2017_AS_resized.JPG


Zbiornik 75x80x29 cm. Deltec 600i DC, AI Hydra 26 HD, Maxspect Jump Gyre, polowka CP-25, Jecod 1200 DC...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heja,dalsza czesc zabawy w morszczyzne...Wlasnie zmierzylem parametry i NO3 spadlo do 0.2 co oznacza ze VSV dobrze sobie radzi,no i teraz zmniejsze dawke o polowe,gdyz nie chce wyzerowac nitratow.KH stabilne 9.3,Ca lekko poszlo w dol do 450,czyli juz jakies minimalne zapotrzebowanie jest,Mg poza skala,czyli jeszcze nie ma zapotrzebowania i pozostaje mic nadzieje ze wkrotce bedzie...PH stabilne 8-8.1...Zauwazylem ze korale chowaja sie jeszcze przed wylaczeniem lampy,ale ciagle nie mam kontrolera,gdzie moglbym ustawic slonce w zenicie na trzy godziny dziennie...Ten Kessil wprawia mnie w zadume,gdyz tylko 40w a skrecone na jakies 80% wizualnie wyglada jasniej niz moja poprzednia HQI 150w +dwie aktyniki...Wciaz udoskonalam latwosc pracy w sumpie jak i w samym zbiorniku,ktorego wysokosc to 45 cm a ja juz wiem ze nastepne nie przekroczy 40-stu.Niewiele sie zmienilo od czasu zakupienia korali,jednak wstawiam fotke,chocby dla samego siebie by porownywac przyrosty,jezeli takowe beda...

IMG_0811_resized.JPG


Zbiornik 75x80x29 cm. Deltec 600i DC, AI Hydra 26 HD, Maxspect Jump Gyre, polowka CP-25, Jecod 1200 DC...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heja,tlo to wymalowana na niebiesko (Royal blue) tylna szyba...Fajnie ze Ci sie podoba,tylko problem jest taki ze jezeli skala fajnie wyglada to zazwyczaj trudno na niej cos konkretnego ulozyc a jezeli wyglada gorzej wizualnie to kiedy korale porosna ja ,wtedy jest super...Jezeli potrzebujesz miec kolor jako tlo to wlasciwie wiekszosc farb sie do tego nada,tylko trzeba przeleciec dokladnie pare razy...Ja malowalem chyba akrylowa...


Zbiornik 75x80x29 cm. Deltec 600i DC, AI Hydra 26 HD, Maxspect Jump Gyre, polowka CP-25, Jecod 1200 DC...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam...

Pomyslalem by odnowic swoj watek, gdyz troche sie wydarzylo...

Po katastrofie z mojej winy postanowilem potrzymac akwarium z sama skala przez dluzszy czas by poeksperymentowac i nauczyc sie tej wody, wprawic sie w zmienianiu parametrow i obserwowaniu jaki wplywaja na zbiornik...

Mialem tez duzo czasu by przemyslec co tak naprawde chcialbym miec i co dla mnie jest wazne, gdyz pomimo ze to juz chyba trzecie akwarium to na poprzednich tez sporo eksperymentowalem i nie pamietam, kiedy mialem wszystko w szafce jak nalezy, rozplatane kable spaghetti, ogolnie jakas kontrole nad tym wszystkim co wygladalo jak pobojowisko...

Po kazdym nastepnym zbiorniku juz wiedzialem jakie byly moje bledy, po tym tez wiem...LOL...

Zabralem sie troche za dyscypline bo wciaz czulem ze zapuszczam te zbiorniki a czym bardziej sa zapuszczone tym bardziej nie chcialo mi sie przy nich chodzic...

Wpadlem na pomysl ze musze wszystkie rutynowe czynnosci wykonywac tak, by mnie to nie meczylo i bym nie mial tego uczucia ze ktos mnie popedza, chociaz nikt mnie nie gonil...

Wiadomo ze jak sie uzbiera za duzo prania czy naczyn do mycia to nadrabiajac to czlowiek sie spieszy a na koncu pada ze zmeczenia...

Moje rutynowe dzienne zajecia ze zbiornikiem zupelnie sie zmienily i tak;

Rano wstaje, czyszcze szyby czyscikiem (czym lepszy, czyli drozszy, tym mniej czasu zajmuje)...

Biore pipete do karmienia korali i dobrze przedmuchuje podloze oraz skale, dajac przy tym najwieksza moc pompy by to wszystko wywialo na dol do sump'a gdzie jest skarpeta...

Nie mam piasku, gdyz zawsze mialem tam gnojowe i wyczyszczenie tego raz na jakis czas doprowadzalo mnie do szalenstwa (wiem ze wiekszosc z Was ma piasek i nie ma z nim klopotu,ja mialem,dlatego go nie chce)

Glowna , srodkowa skala Atoll, byla na plastikowej podstawce i zauwazylem ze zbiera sie tam sporo detrytusu i innego badziewia, dlatego odpilowalem te podstawke a pod trzy nogi tej skaly dalem przezroczyste plastikowe rurki z zabkami na dole by tez mozna je bylo przedmuchac.Dzieki temu cala konstrukcja jest pare cm wyzej, akurat tyle by zmiescil sie spokojnie czyscik (Tak czyszcze tez dno i tez codziennie a czasami nawet dwa razy, jak mam wiecej czasu)...

Zmienilem cyrkulacje na CP-25 i kiedy wlaczylem po raz pierwszy i zobaczylem ze woda w zbiorniku wiruje tak jak reklamowali a kto wierzy chinskim reklamom...

Przykleilem ja pionowo, gdyz w ten sposob detrytus zbiera sie w jednym miejscu i latwo go odessac...

Pompka robi lepsza robote, niz moje trzy poprzednie cyrkulatory , ktore zabieraly tyle miejsca (Po uzywaniu tego typu pompy, zupelni odmiennej od innych nie kupilbym juz tradycyjnej)...Jedyna jej wada jest to ze po rozlozeniu, ciezko ja zlozyc tak by nie buczala (moj przypadek)...

Zawsze chcialem stworzyc sterylne akwarium, ale jednak nie jest to proste...Pojde na kompromis i zrobie jak najbardziej sterylnie lecz z zachowaniem minimum biologi...

Co tydzien robie mala podmiane i dzisiaj juz mi poszlo bardzo szybko a jako ze uzywam skarpety, wiec nie ma za bardzo co czyscic, wiec biore wezyk i odsysam z dna zbiornika oraz sump'a cokolwiek tam jest...

Skarpete zmieniam srednio co dwa, trzy dni a zeby widziec ze podnosi sie w niej poziom wody, sama skarpete montuje pare cm wyzej...

Pozdrawiam...

 

 

 

Resized 1.jpg

Resized 2.jpg

Resized 3.jpg

Resized 4.jpg

Resized 5.jpg

Resized 6.jpg

Resized 7.jpg

Resized 8.jpg


Zbiornik 75x80x29 cm. Deltec 600i DC, AI Hydra 26 HD, Maxspect Jump Gyre, polowka CP-25, Jecod 1200 DC...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hey,

grunt to się nie poddawać. Faktycznie teraz jest sterylnie. Platygyra wymiata.


Brutto: akwarium 550 + sump 260l, start 20.12.2017. Filtracja: rollermat + skała + refugium, bez odpieniacza. Sprzęt: Akwarium 120x70x65h OW, sump 119x50x45h. Pompa Jebao DCP 10000,  Cyrkulacja 2x maxspect  XF-350, Jebao MW-22, Oświetlenie: philips Coral Care gen 1 v2 x 3szt.. Oświetlenie refugium Chinka LED.

Sól Fauna Marin Professional, dodatki AF, balling AF/CZDA. 50kg suchej skały Marco Rock's, nieco pukani.

Ryby i inne biegająco-pełzające: Ctenochaetus binotatus, 6x Pseudanthias squamipinnis, Zebrasoma flavescens, Lysmata amboinensis x 3, L. debelius, 4x Lysmata Seticaudata, 1x Neopetrolisthes oshimai, 2 kraby pustelniki Clibanarius africanus, jeżowiec Mespilla globulus, setki  slimaków turbo i columbelli, 1x  tectus, 1x strombus luhanus... Oraz kilka kg kiełży, równonogów, wężowideł i innego drobnego życia.

ce5058cc16516a9e06285a07538a7eb3u1610a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej Michal...To moje pierwsze doswiadczenie z Platygyra a w sklepie wygladala srednio, dlatego ze sprzedawca trzyma wszystko pod bialym swiatlem przez wiekszosc dnia, dlatego najbardziej mnie interesuja LPS'y, ktore "swieca", gdyz wiekszosc dnia lampa wchodzi i wychodzi z roznych odcieni niebieskiego, tylko w godzinach 14-19 jest niezmienna, lecz wciaz z przewaga niebieskiego a Kessil to cholernie mala i cholernie mocna lampa i patrzac na jej gabaryty i snop swiatla, trudno uwierzyc ze to z tego malenstwa wychodzi. Moja jest ustawiona w szczycie na 60% mocy i bylo to dlugo rozciagniete w czasie, gdyz widzialem ze szczegolnie Euphyllia zaczyna marudzic...

Akwarium jest male i mysle ze kupie czy zrobie polki skalne na magnesach, ktore kiedys widzialem na jakiejs stronie z e-sklepu w UK i dzieki nim zyskam dodatkowe miejsce...

W przyszlosci chce zrobic zbiornik 80x50x35 wysokosci i odjac z niego 30-sci cm na wygodny obszerny panel, gdzie wszystko byloby latwe do ogarniecia (widok maszynowni mi nie przeszkadza, wrecz przeciwnie, ma sluzyc tylko mnie a gosci do sypialni nie zapraszam)...

 


Zbiornik 75x80x29 cm. Deltec 600i DC, AI Hydra 26 HD, Maxspect Jump Gyre, polowka CP-25, Jecod 1200 DC...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kosmicznie podobają mi się te korale. jak doprowadzę akwarium do porządku to zakupię kilka różnych rodzajów. Na whitecorals mają regularnie super odmiany. Przesyłka droga ale sobie zafunduję.

https://www.whitecorals.com/de/search?page=search&page_action=query&desc=on&sdesc=on&keywords=platygyra

 


Brutto: akwarium 550 + sump 260l, start 20.12.2017. Filtracja: rollermat + skała + refugium, bez odpieniacza. Sprzęt: Akwarium 120x70x65h OW, sump 119x50x45h. Pompa Jebao DCP 10000,  Cyrkulacja 2x maxspect  XF-350, Jebao MW-22, Oświetlenie: philips Coral Care gen 1 v2 x 3szt.. Oświetlenie refugium Chinka LED.

Sól Fauna Marin Professional, dodatki AF, balling AF/CZDA. 50kg suchej skały Marco Rock's, nieco pukani.

Ryby i inne biegająco-pełzające: Ctenochaetus binotatus, 6x Pseudanthias squamipinnis, Zebrasoma flavescens, Lysmata amboinensis x 3, L. debelius, 4x Lysmata Seticaudata, 1x Neopetrolisthes oshimai, 2 kraby pustelniki Clibanarius africanus, jeżowiec Mespilla globulus, setki  slimaków turbo i columbelli, 1x  tectus, 1x strombus luhanus... Oraz kilka kg kiełży, równonogów, wężowideł i innego drobnego życia.

ce5058cc16516a9e06285a07538a7eb3u1610a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajna strona, ktora juz dodalem do faworytow...

Te male to okolo 4X4 cm i rzeczywiscie mozna by z nich zrobic niezla mozaike...

Z jakiegos powodu Platygyra nie jest koralem powszechnie kupowanym, jak na przyklad Euphyllia a przeciez to piekne zwierzeta...

Dopiero niedawno zainteresowalem sie koralami, ktore moga stac kolo siebie, najczesciej sa to te same gatunki LPS-ow...

Moja Galaxea jest bardzo agresywna, dlatego postawilem ja w tylnym kacie, gdy zobaczylem ze jest w stanie wyciagnac "parzydelka" na 10c centymetrow...

Platygyra tez to robi, ale mniej agresywnie a ze woda mi sie kreci w kolko, tak ze nawet dlugie ramiona nie sa w stanie dosiegnac innych korali...

Wiem ze jest na przyklad strona z rybami, ktore moga byc ze soba, lecz nie znalazlem nic takiego dotyczacego LPS-ow, zazwyczaj zdawkowe "srednio agresywna"  czy "agresywna"...

Warto ogladac filmiki na YT, gdzie mozna zobaczyc piekne ogrody korali stojace obok siebie...


Zbiornik 75x80x29 cm. Deltec 600i DC, AI Hydra 26 HD, Maxspect Jump Gyre, polowka CP-25, Jecod 1200 DC...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiedz, jak długie parzydełka ma platygyra? Na Youtube jest filmik, ale ciężko złapać skalę. Galaxea to prawdziwy bandyta, parzy wszystko wokół. jest taki temat... wojny korali tu na forum... ale nie mogę go odnaleźć teraz. Drugi był temar z euphyliami, która którą parzy.


Brutto: akwarium 550 + sump 260l, start 20.12.2017. Filtracja: rollermat + skała + refugium, bez odpieniacza. Sprzęt: Akwarium 120x70x65h OW, sump 119x50x45h. Pompa Jebao DCP 10000,  Cyrkulacja 2x maxspect  XF-350, Jebao MW-22, Oświetlenie: philips Coral Care gen 1 v2 x 3szt.. Oświetlenie refugium Chinka LED.

Sól Fauna Marin Professional, dodatki AF, balling AF/CZDA. 50kg suchej skały Marco Rock's, nieco pukani.

Ryby i inne biegająco-pełzające: Ctenochaetus binotatus, 6x Pseudanthias squamipinnis, Zebrasoma flavescens, Lysmata amboinensis x 3, L. debelius, 4x Lysmata Seticaudata, 1x Neopetrolisthes oshimai, 2 kraby pustelniki Clibanarius africanus, jeżowiec Mespilla globulus, setki  slimaków turbo i columbelli, 1x  tectus, 1x strombus luhanus... Oraz kilka kg kiełży, równonogów, wężowideł i innego drobnego życia.

ce5058cc16516a9e06285a07538a7eb3u1610a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja Platygyra przez jakis czas wystawiala w nocy i pewnie dalej to robi, ale byly one znacznie krotsze, nizeli Galaxea...Mysle ze tak 5-6 cm maximum...

O Galaxei czytalem ze moze to robic nawet do 30-stu centymetrow co brzmi juz groznie, jednak moja tak dlugich nie wystawia...

Wiem tez ze korale, ktore sa dobrze karmione sa mniej agresywne i nie wyciagaja tak dlugich ramion noca a zazwyczaj wlasnie noca trzeba obserwowac...


Zbiornik 75x80x29 cm. Deltec 600i DC, AI Hydra 26 HD, Maxspect Jump Gyre, polowka CP-25, Jecod 1200 DC...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Iceberg napisał:

Moja Platygyra przez jakis czas wystawiala w nocy i pewnie dalej to robi, ale byly one znacznie krotsze, nizeli Galaxea...Mysle ze tak 5-6 cm maximum...

:)moja to samo około 6cm,bardzo ładne akwarium,widać starasz się miec w nim sterylnie,to tak jak ja,ale sam wiesz ze nie jest to łatwe,super:thumbup:pozwolę sobie dac do obserwowanych:-)

Pozd


 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Iceberg kurde... Muszę Ci podziękować... Cały czas myślałem, że u mnie to dziwna favia a to psikus... Mam Platygyre :clowning a wszystko to przez Twój wątek.

Moja macki w nocy wystawia nawet na 10cm...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, @Beti napisał:

:)moja to samo około 6cm,bardzo ładne akwarium,widać starasz się miec w nim sterylnie,to tak jak ja,ale sam wiesz ze nie jest to łatwe,super:thumbup:pozwolę sobie dac do obserwowanych:-)

Pozd

No to mnie teraz Beti urzadzilas ze nie mam wyjscia i musze dbac o te sterylnosc...

Mam jeszcze sporo do nadrobienia, jakies mniejsze czy wieksze rzeczy, ktore musze wyeliminowac by nie uskladala sie tego wielka gora jak dawniej bywalo a wiadomo jak to sie zwykle konczy...

2 minuty temu, dadario napisał:

@Iceberg kurde... Muszę Ci podziękować... Cały czas myślałem, że u mnie to dziwna favia a to psikus... Mam Platygyre :clowning a wszystko to przez Twój wątek.

Moja macki w nocy wystawia nawet na 10cm...

Ciesze sie ze przypadek Ci pomogl w rozpoznaniu korala...

Jako dzieciak chyba zobaczylem cos co przypomina mozg i tak to za mna chodzilo a potem sie dowiedzialem ze jedna z nazw tego korala to brain coral...

Dziwi mnie tylko, dlaczego nigdy wczesniej go nie kupilem, skoro jako dzieciak pamietam te "mozgi" i cudowna niebieskosc, czyli wlasciwie to co mnie sklonilo do sprobowania z akwarium morskim...


Zbiornik 75x80x29 cm. Deltec 600i DC, AI Hydra 26 HD, Maxspect Jump Gyre, polowka CP-25, Jecod 1200 DC...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.