Skocz do zawartości
Seba6001

Prosze o sprawdzenie czy jest wszystko ok..

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

zakupiłem 3 tygodnie temu kostkę 30l z dwoma błazenkami i nie wiem czy wszystko jest okey. wyskoczyły jakieś czerwone plamki na żywej skale. Dokupiłem tydzień temu jeszcze kilka stworzeń takich jak :

dwie krewetki sexi

2 rybki Elacatinus Evelynae

babkę symbiotyczną z krewetką pistoletową

1 rybkęElecatinus Multifasciatum

oraz kraba pustelnika

czy mogę coś jeszcze dodać do mojej kostki z rybek lub korali ?

Co sądzicie o czerwonym jabłku ?

Krewetka pistoletowa strasznie przekopuje piasek, potrafi zakopać korale, dlatego muszę je czasami przestawiać. Może powinienem ubrać piasku? warstwa wynosi około 2 cm.

z góry dziękuje za podpowiedzi

post-27873-0-57853800-1483811705_thumb.jpg

post-27873-0-10076200-1483811765_thumb.jpg

post-27873-0-25204800-1483811873_thumb.jpg

post-27873-0-17663700-1483811960_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widać jeszcze dużo zielonych glonów ! A czerwone plamki to glony wapienne z czasem pokryją cała skale !Ale 3tyg od startu i tu już tyle życia za wczas moim zdaniem zielone glony mają sieczym karmić !jakie parametry ??

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I wiecej zdj

Widać jeszcze dużo zielonych glonów ! A czerwone plamki to glony wapienne z czasem pokryją cała skale !Ale 3tyg od startu i tu już tyle życia za wczas moim zdaniem zielone glony mają sieczym karmić !jakie parametry ??

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Akwarium zostało odkupione od osoby, która je założyła i miała je przez 8 miesięcy, do transportu została odlana połowa wody i skały zostały rozłożone, ponieważ akwarysta ich nie kleił. woda temperatura 25 stopni, dolewka wody RO, podmiana raz w tygodniu 10 %, zasolenie 1,023

post-27873-0-20759200-1483812789_thumb.jpg

post-27873-0-14978700-1483812791_thumb.jpg

post-27873-0-08483000-1483812793_thumb.jpg

post-27873-0-29253700-1483812795_thumb.jpg

post-27873-0-25030400-1483812797_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

6 ryb w 30l i jeszcze chcesz dokupić? Juz masz dużo za dużo. I pomysl nad pokrywą, jesli nie masz, bo babki skaczą. Mnie nawet blazny z 54l wyskoczyly, a byly tam same.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A z tymi glonami wapiennymi powinienem juz zaczac walczyc w jakis sposób ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A z tymi glonami wapiennymi powinienem juz zaczac walczyc w jakis sposób ?

Masakra . Poczytaj moze cos o nich za nim zadssz pytanie .

zbiornik 120x60x60 +sump . odpieniacz Sebastek czarna perla na Tunze - Hydrofoamer Silence 9420.040 , cyrkulacja wp-40 rw-15 , obieg Jebao9000 , oswietlenie Gieseman Matrix II 8x39w . 

8744f73183d58f0a59fb88f54dc034b6u1589a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie hihi!! A tak powarznie rozłorzyes skałe i włożyłeś wiec jest dojrzewanie !! Tyle ryb przesada glony maja co żreć ! Pytałem o parametry No3 PO4 KH a nie o zasolenie i temperaturę !!

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

A glony to dobry objaw wszyscy je maja !!!!!

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale mi chodzi o te kwadratowe plamki brązowe jest na szybie na piasku na skale wszedzie i według mnie to nie jest

glon wapienny... nic nie chcecie pomóc....

A tych parametrow Grześku nie znam .. nie mam jak sprawdzić..

Edytowane przez Seba6001 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Masakra . Poczytaj moze cos o nich za nim zadssz pytanie .
jak twoja Dunka ??

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

ale mi chodzi o te kwadratowe plamki brązowe jest na szybie na piasku na skale wszedzie i według mnie to nie jest

glon wapienny... nic nie chcecie pomóc....

na skale wapienny ! Na piachu okrzemki!! Jaki wynik daje TDS??

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Patrz ile tych glonów wapiennych u mnie i z nimi nie walczę 0fade6c789fd08ba6436410cb187b4c0.jpg

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Niestety musisz się zaopatrzyć w testy bo inaczej wróżenie z fusów

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czujnikiem TDS badam wode RO i pokazuje zawsze 000 tylko wczesniejszy własciciel mówil zebym w słonej wodzie go nie moczyl bo sie psuje przez to..

Edytowane przez Seba6001 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
czujnikiem TDS badam wode RO i pokazuje zawsze 000 tylko wczesniejszy własciciel mówil zebym w słonej wodzie go nie moczyl bo sie psuje przez to..
bo czujnik tds jest przeznaczony do słodkiej wody !!co ci da mierzenie słonej wody??to dobrze ze jest 000 tak ma być zawsze !! Mogą tez na piachu rosnąć jakieś brązowe glony

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Jak nie znasz No3i Po4 to możesz mieć wysoko i glonów się nie pozbędziesz ! Potem mogą przyjść plagi ( cyjano dino) a to drugie to juz problem ! Masz pienidło?

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie mam odpieniacza... hmm prosze napisz mi co mam kupic jakbym mial zbyt wysokie No3 i Po4 jutro pojade do sklepu i wszystko zakupie..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najpierw dużo czytaj! Bo tu jest stanowczy brak wiedzy. A nikt za Ciebie nie będzie prowadził akwarium.

Ja bym proponował zacząć od nowa tą twoją przygodę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kup odpieniacz jakiś jak masz sump to do sumpa jak nie to jakiś zewnętrzny nie podam ci jaki konkretnie bo nie znam pełnych nazw modeli!! Zobaczysz ile wywali syfu ! Można oczywiście przy tym litrami na samych podmianach wody jechać ale masz za dużo stworzeń wszyscy jedzą i sra...ą a parametry idą w górę ! Są tez oczywiście różne odsorbery na no3 i po4

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Stosujesz jakieś bakterie wogóle??

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

A z tego co jeszcze widzę brak ekipy czyszczącej !!

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie znam tych bakteri ale to baterie startowe jak sądzę !?link się nie otwiera podaj raz jeszcze bez pytajnika

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Ja stosuje bakterie z AF priobiotyczne jestem zadowolony

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie znam tych bakteri ale to baterie startowe jak sądzę !?link się nie otwiera podaj raz jeszcze bez pytajnika

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Ja stosuje bakterie z AF priobiotyczne jestem zadowolony

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Otwiera się tylko trzeba znak zapytania w przeglądarce usunąć z adresu.


90x50x50 225l | 108l sump + 20l dolewka | RO+Di | PS Diuna 8x39w | Eco Runner 2700 | Tunze 7095 + 2 x 6055 |

Vertex Omega 150 | jager 200 W | Fp 400-100 + DC Runner 1200 | PS Kore + Baling | Aqua Trend Evo Shark |

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tylko w innych postach znów piszą ze ja robie jako odpieniacz przez wymienianie wody co tydzien 10% a ze lepsza jest kaskada która już mam .

http://allegro.pl/bu...6122286186.html

albo cos takiego http://allegro.pl/resun-odpieniacz-bialek-skimmer-sk-300-i6641088716.html

moge go zastosowac razem z kaskada

Edytowane przez Seba6001 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myśle ze powinien poradzić taki odpieniacz ale jeszcze zasięgnij wiedzy i poczytaj opinie itd ! Może ktoś używa i się wypowie cena trochę duża !

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

No to przecierz masz odpieniacz !!! Lol !!

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
tylko w innych postach znów piszą ze ja robie jako odpieniacz przez wymienianie wody co tydzien 10% a ze lepsza jest kaskada która już mam .

http://allegro.pl/bubble-magus-qq1-odpieniacz-kaskadowy-i6122286186.html

Witaj!

W twojej kostce to ty robisz za odpieniacz to racja, ale masz takie przerybienie jakie ja planuje w 112l... Także ten tego, musisz wspomoc usuwanie toksycznych związków przy pomocy odpieniacza.

Druga możliwość to redukcja obsady.

Ja jestem jeszcze nowy to mam cierpliwość:) ale uwierz mi że wystarczy poczytać i sam zrozumiesz jak to wszystko działa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobrze to zamówie jeszcze dzis ten odpieniacz do kaskady a podpowiecie mi jakie zakupic preparaty to zamowie wszystko dzis to na wtorek będą nic nie mam mam tylko filtr RO , czujnik TDS , areomete i troszke bakteri tak jak wyżej napisałem... z góry dziękuję za pomoc pomimo to że czytam dużo na ten temat to nie ogarniam tego porwałem się troszkę z motyką na księżyc ... ale jak już jestem posiadaczem tak wspaniałego akwarium to muszę to ogarnąć..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak mam doradzić to bym pozbył się obsady, sprzedasz i masz kasę na bakterie probiotyczne, testy (bardzo istotne).

Wiem że są podobne kostki zasiedlone ponad normę ale systemy są stopniowo przerybiane. Tu jest duuuuży skok, osobiście boje się że to Ci się tak sypnie że czeka Cię restart. Nie chcę czarnowidzić czy Cię straszyć ale musisz mieć na uwadze że tym może (nie musi) się skończyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Euphylli juz troszke zczarnialy odnogi w jednym boku ... cos jej jest czy to moze po transporcie ale czy po 2-och tygodniach by sie to dopiero pokazalo? napiszecie wkoncu co mam kupic czy nie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.